input-pad HEAD - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: Currency
hu: Pénznem

en: Letterlike
hu: Betűszerű

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Dingbats
hu: Apróságok

note: Translators: Superscripts and Subscripts
en: Super and Sub
hu: Kitevő és alszám

en: All
hu: Összes

en: Numbers
hu: Számok

en: Roman
hu: Román

en: Enclosed
hu: Beépített

en: Fraction
hu: Töredék

en: Unit
hu: Egység

en: Mathematical
hu: Matematikai

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Graphics
hu: Grafikai

en: Arrow
hu: Nyíl

en: Box Drawing
hu: Négyzet rajz

en: Block
hu: Blokk

en: Geometric
hu: Geometriai

en: Punctuations
hu: Beszúrások

en: General
hu: Általános

en: CJK Compatibility
hu: CJK Kompatibilitás

en: Small Form
hu: Kis formátumú

en: Command
hu: Parancs

en: Date
hu: Dátum

en: Normal Date
hu: Normál Dátum

en: Date and Time
hu: Dátum és Idő

en: ChangeLog date
hu: Változásnapló dátuma

en: USA English date
hu: USA angol dátum

en: UK English date
hu: Brit angol dátum

en: ISO 8601 date
hu: ISO 8601 dátum

en: Century Year
hu: Évszázadok

en: Normal Time
hu: Normál idő

en: English Time
hu: Angol idő

en: Month
hu: Hónap

en: English Month
hu: Angol hónapok

en: Short Month
hu: Röv. hónap

en: English Short Month
hu: Angol röv. hónapok

en: Weekday
hu: Hétköznap

en: English Weekday
hu: Angol hétköznapok

en: Short Weekday
hu: Röv. hétköznapok

en: English Short Weekday
hu: Angol röv. hétköznapok

en: Japanese
hu: Japán

en: CJK Radicals Supplement
hu: CJK Radikális kiegészítők

en: Function Key
hu: Funkció billentyű

en: Key Pad
hu: Billentyűzet

en: Latin-1 Supplement
hu: Latin-1 Kiegészítés

en: Latin Extended-A
hu: Latin kiterjesztett-A
