input-pad HEAD - en to pt-BR translation catalogue (25 entries)

en: Alphabets
pt-BR: Alfabetos

en: Symbols
pt-BR: Símbolos

en: Currency
pt-BR: Moeda

note: Translators: Superscripts and Subscripts
en: Super and Sub
pt-BR: Super e Sub

en: Bold
pt-BR: Negrito

en: Italic
pt-BR: Itálico

en: All
pt-BR: Tudo

en: Numbers
pt-BR: Números

en: Roman
pt-BR: Romano

en: Enclosed
pt-BR: Fechado

en: Fraction
pt-BR: Fração

en: Technical
pt-BR: Técnico

en: Unit
pt-BR: Unidade

en: Mathematical
pt-BR: Matemática

en: Controls
pt-BR: Controles

en: Graphics
pt-BR: Gráficos

en: Arrow
pt-BR: Flecha

en: Block
pt-BR: Bloco

en: Geometric
pt-BR: Geométrico

en: Punctuations
pt-BR: Pontuações

en: General
pt-BR: Geral

en: CJK Compatibility
pt-BR: Compatibilidade com GJK

en: Command
pt-BR: Comando

en: Date
pt-BR: Data

en: Date and Time
pt-BR: Data e hora
