input-pad HEAD - en to ka translation catalogue (447 entries)

en: Alphabets
ka: ანბანები

en: Symbols
ka: სიმბოლოები

en: Currency
ka: ფული

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Dingbats
ka: სისულელეები

en: Bold
ka: სქელი

en: Italic
ka: დახრა

en: Script
ka: სკრიპტი

en: All
ka: ყველა

en: Numbers
ka: რიცხვები

en: Roman
ka: რომანული

en: Enclosed
ka: ჩასმული

en: Fraction
ka: ნაწილი

en: Technical
ka: ტექნიკური

en: Unit
ka: ერთეული

en: Mathematical
ka: მათემატიკური

en: Controls
ka: მმართველები

en: Graphics
ka: გრაფიკა

en: Arrow
ka: ისარი

en: Box Drawing
ka: ყუთის ნახატი

en: Block
ka: ბლოკი

en: Geometric
ka: გეომეტრიული

en: Braille
ka: ბრაილური

en: Punctuations
ka: პუნქტუაცია

en: General
ka: ზოგადი

en: CJK Compatibility
ka: CJK-სთან თავსებადობა

en: Small Form
ka: პატარა ფორმა

en: Command
ka: ბრძანება

en: Date
ka: თარიღი

en: Normal Date
ka: ნორმალური თარიღი

en: Date and Time
ka: თარიღი და დრო

en: ChangeLog date
ka: ცვლილებების ჟურნალის თარიღი

en: ISO 8601 date
ka: ISO 8601 თარიღი

en: Era
ka: ერა

en: Month
ka: თვე

en: Weekday
ka: კვირის დღე

en: Gothic
ka: გოთური

en: Japanese
ka: იაპონური

en: Hiragana
ka: ჰირაგანა

en: Katakana
ka: კატაკანა

en: CJK Radicals Supplement
ka: CJK რადიკალების დამატებები

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

en: Latin-1 Supplement
ka: Latin-1 დამატებებით

en: Latin Extended-A
ka: ლათინური გაფართოებული-A

en: Shavian
ka: შავიური

en: Chat
ka: ჩატი

en: Emoji
ka: ემოჯი

en: Rain
ka: წვიმა

en: Comet
ka: კომეტა

en: Cross
ka: ჯვარი

en: Solar
ka: მზის

en: Mercury
ka: მერკური

en: Venus
ka: ვენერა

en: Earth
ka: დედამიწა

en: Mars
ka: მარსი

en: Jupiter
ka: იუპიტერი

en: Saturn
ka: სატურნი

en: Uranus
ka: ურანი

en: Neptune
ka: ნეპტუნი

en: Pluto
ka: პლუტონი

en: Aries
ka: ვერძი

en: Taurus
ka: კურო

en: Gemini
ka: მარჩბივი

en: Cancer
ka: კიბო

en: Leo
ka: ლომი

en: Virgo
ka: ქალწული

en: Libra
ka: სასწორი

en: Scorpius
ka: ღრიანკალი

en: Sagittarius
ka: მშვილდოსანი

en: Capricorn
ka: თხის რქა

en: Aquarius
ka: მერწყული

en: Pisces
ka: თევზები

en: Anchor
ka: ბმული

en: Sword
ka: ხმალი

en: Scales
ka: ფარფლები

en: Conversation
ka: საუბარი

en: Warning
ka: ყურადღება

en: Gender
ka: სქესი

en: Soccer
ka: სოკერი

en: Maintenance
ka: შეკეთება

en: Church
ka: ტაძარი

en: Castle
ka: სასახლე

en: Lighthouse
ka: შუქურა

en: Mountain
ka: მთა

en: Beach
ka: ბიჩი

en: Park
ka: პარკი

en: Scissors
ka: მაკრატლები

en: Hand
ka: ხელი

en: Writing
ka: ჩაწერა

en: Pencil
ka: ფანქარი

en: Pen
ka: კალამi

en: Star
ka: ვარსკვლავი

en: Fog
ka: ნისლი

en: Sunrise
ka: აისი

en: Sunset
ka: მზის ჩასვლა

en: Bridge
ka: ხიდი

en: Wave
ka: ტალღა

en: New Moon
ka: ახალი მთვარე

en: Quarter Moon
ka: მეოთხედი მთვარე

en: Full Moon
ka: სრული მთვარე

en: Moon
ka: მთვარის

en: Sun
ka: მზე

en: Cloud
ka: ღრუბელი

en: Flower
ka: ყვავილი

en: Fallen Leaf
ka: ჩამოვარდნილი ფოთოლი

en: Leaf
ka: ფოთოლი

en: Tomato
ka: პომიდორი

en: Grape
ka: ყურძენი

en: Tangerine
ka: მანდარინი

en: Lemon
ka: ლიმონი

en: Banana
ka: ბანანი

en: Apple
ka: გამოყენება

en: Strawberry
ka: მარწყვი

en: Pizza
ka: პიცა

en: Meat
ka: ხორცი

en: Rice
ka: ბრინჯი

en: Curry
ka: ქარი

en: Ramen
ka: რამენი

en: Bread
ka: პური

en: Sushi
ka: სუში

en: Ice Cream
ka: ნაყინი

en: Cookie
ka: ქუქი

en: Chocolate
ka: შოკოლადი

en: Cooking
ka: კულინარია

en: Cup
ka: ჭიქა

en: Wine
ka: ღვინო

en: Drink
ka: სასმელი

en: Beer
ka: ლუდი

en: Ribbon
ka: ლენტა

en: Present
ka: წარმოდგენილია

en: Cake
ka: ნამცხვარი

en: Christmas
ka: შობა

en: Piano
ka: პიანინო

en: Microphone
ka: მიკროფონი

en: Headphone
ka: ყურსაცვამი

en: Saxophone
ka: საქსოფონი

en: Guitar
ka: გიტარა

en: Trumpet
ka: ბუკი

en: Violin
ka: ვიოლინო

en: Tennis
ka: ტენისი

en: Basketball
ka: კალათბურთი

en: Flag
ka: ალამი

en: Running
ka: სირბილი

en: Rugby
ka: რაგბი

en: Golf
ka: გოლფი

en: House
ka: ჰაუსი

en: Office
ka: ოფისი

en: Hospital
ka: საავადმყოფო

en: Bank
ka: ბანკი

en: Hotel
ka: სასტუმრო

en: School
ka: სკოლა

en: Factory
ka: ქარხანა

en: Rat
ka: ვირთხა

en: Mouse
ka: თაგუნა

en: Cow
ka: ძროხა

en: Tiger
ka: ვეფხვი

en: Leopard
ka: ლეოპარდი

en: Rabbit
ka: კურდღელი

en: Cat
ka: კატა

en: Dragon
ka: დრაკონი

en: Crocodile
ka: ნიანგი

en: Snake
ka: გველი

en: Horse
ka: ცხენი

en: Sheep
ka: ცხვარი

en: Goat
ka: თხა

en: Monkey
ka: მაიმუნი

en: Chicken
ka: ქათამი

en: Dog
ka: ძაღლი

en: Pig
ka: ღორი

en: Elephant
ka: სპილო

en: Bug
ka: შეცდომა

en: Fish
ka: თევზი

en: Blowfish
ka: ფუგუ

en: Bird
ka: ჩიტი

en: Penguin
ka: პინგვინი

en: Koala
ka: კოალა

en: Dolphin
ka: დელფინი

en: Frog
ka: ბაყაყი

en: Wolf
ka: მგელი

en: Panda
ka: პანდა

en: Clothes
ka: ტანსაცმელი

en: Girl
ka: გოგონა

en: Family
ka: ოჯახი

en: Skull
ka: თავის ქალა

en: Face
ka: ზედაპირი

en: Syringe
ka: შპრიცი

en: Ring
ka: ზარი

en: Heart
ka: გული

en: Idea
ka: იდეა

en: Sleeping
ka: მძინარე

en: Collision
ka: შეჯახება

en: Droplet
ka: წვეთი

en: Dash
ka: პანელი

en: Speech
ka: ლაპარაკი

en: Paperclip
ka: სამაგრი

en: Battery
ka: კვების ელემენტი

en: Book
ka: წიგნი

en: Memo
ka: მემორანდუმი

en: Mail
ka: წერილი

en: Mobile Phone
ka: მობილური ტელეფონი

en: Camera
ka: კამერა

en: Video
ka: ვიდეო

en: Television
ka: ტელევიზია

en: Radio
ka: რადიო

en: Fire
ka: ცეცხლი

en: Hammer
ka: ჩაქუჩი

en: Telescope
ka: ტელესკოპი

en: Crystal
ka: კრისტალი

en: Beginner
ka: დამწყები

en: Candle
ka: სანთელი

en: Hole
ka: ხვრელი

en: Desktop Computer
ka: სამაგიდო კომპიუტერი

en: keyboard
ka: კლავიატურა

en: Printer
ka: პრინტერი

en: Calculator
ka: კალკულატორი

en: Minimize
ka: ჩაკეცვა

en: Maximize
ka: გადიდება

en: Refresh
ka: განახლება

en: Close
ka: დახურვა

en: World
ka: მსოფლიო

en: Japan
ka: იაპონია

en: Smile
ka: ღიმილი

en: Neutral
ka: ნეიტრალური

en: Confused
ka: დაბნეული

en: Disappointed
ka: დაბნეული

en: Angry
ka: გაბრაზებული

en: Sleepy
ka: მძინარა

en: OK
ka: დიახ

en: Bow
ka: მშვილდი

en: Smileys
ka: სიცილაკები

en: Sad
ka: მოწყენილი

en: Wink
ka: ვინკი

en: Embarrassed
ka: შეცბუნებული

en: Party
ka: წვეულება

en: Sick
ka: ავადაა

en: Love
ka: მიყვარს

en: Film
ka: ლენტი

en: Clock
ka: საათი

en: Coffee
ka: ყავა

en: Phone
ka: ტელეფონი

en: Yes
ka: კი

en: No
ka: არა

en: Sorry
ka: უკაცრავად

note: http://ja.wikipedia.org/wiki/%E3%82%A4%E3%83%B3%E3%82%BF%E3%83%BC%E3%83%8D%E3%83%83%E3%83%88%E3%82%B9%E3%83%A9%E3%83%B3%E3%82%B0
en: Acronym
ka: აკრონიმი

en: Bye
ka: ნახვამდის

en: Chinese
ka: ჩინური

en: Bopomofo
ka: ბოპომოფო

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Close
ka: _დახურვა

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Troubleshoot
ka: _პრობლემების გადაწყვეტა

en: _About
ka: შესახებ

en: Unicode
ka: უნიკოდი

en: Copy Buffer
ka: ბუფერის კოპირება

en: Character:
ka: სიმბოლო:

en: _Send
ka: _გაგზავნა

en: _OK
ka: _დიახ

en: _Add
ka: _დამატება

en: _Remove
ka: წ_აშლა

en: _Options
ka: _პარამეტრები

en: Basic Latin
ka: საბაზისო ლათინური

en: Latin Extended-B
ka: ლათინური გაფართოებული-B

en: IPA Extensions
ka: IPA-ის გაფართოებები

en: Spacing Modifier Letters
ka: ჰარეს მოდიფიკატორი სიმბოლოები

en: Combining Diacritical Marks
ka: შემკრები დიაკრიტიკული სანიშნები

en: Greek and Coptic
ka: ბერძნული და კოპტური

en: Cyrillic
ka: კირილიცა

en: Cyrillic Supplement
ka: კირილიცა დამატებებით

en: Armenian
ka: სომხური

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: Arabic
ka: არაბული

en: Syriac
ka: სირიული

en: Arabic Supplement
ka: არაბული დამატებებით

en: Thaana
ka: თაანური

en: Samaritan
ka: სამარიტული

en: Devanagari
ka: დევაგანური

en: Bengali
ka: ბენგალური

en: Gurmukhi
ka: გურმუხული

en: Gujarati
ka: გუჯარათული

en: Oriya
ka: ორია

en: Tamil
ka: თამილური

en: Telugu
ka: ტელუგური

en: Kannada
ka: კანნადა

en: Malayalam
ka: მალაიამი

en: Sinhala
ka: სინჰალა

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: Lao
ka: ლაოსური

en: Tibetan
ka: ტიბეტური

en: Myanmar
ka: მიანმარი

en: Georgian
ka: ქართული

en: Hangul Jamo
ka: ჰანგული ჯამო

en: Ethiopic
ka: ეთიოპიური

en: Ethiopic Supplement
ka: ეთიოპური დამატებებით

en: Cherokee
ka: ჩეროკი

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ka: კანადური აბორიგინალური

en: Ogham
ka: ოგამი

en: Runic
ka: რუნები

en: Tagalog
ka: ტაგალოგური

en: Hanunoo
ka: ჰანუნოო

en: Buhid
ka: ბუჰიდი

en: Tagbanwa
ka: ტაგბანვა

en: Khmer
ka: კხმერული

en: Mongolian
ka: მონღოლური

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
ka: უნიფიცირებული კანადური აბორიგინალური მარცვლები, გაფართოებული

en: Limbu
ka: ლიმბუ

en: Tai Le
ka: ტაი ლე

en: New Tai Lue
ka: ახალი ტაი ლუ

en: Khmer Symbols
ka: ხმერული სიმბოლოები

en: Buginese
ka: ბუგინური

en: Tai Tham
ka: ტაი ენა

en: Balinese
ka: ბალინური

en: Sundanese
ka: სუნდური

en: Lepcha
ka: ლეპჩა

en: Ol Chiki
ka: ოლ ჩიკი

en: Vedic Extensions
ka: ვედიიური გაფართოებები

en: Phonetic Extensions
ka: ფონეტიკური გაფართოებები

en: Phonetic Extensions Supplement
ka: ფონეტიკური გაფართოებების ჩანაცვლებები

en: Combining Diacritical Marks Supplement
ka: შემკრები დიაკრიტიკული სანიშნების დანამატები

en: Latin Extended Additional
ka: ლათინური დამატებით გაფართოებული

en: Greek Extended
ka: გაფართოებული ბერძნული

en: General Punctuation
ka: ზოგადი პუნქტუაცია

en: Superscripts and Subscripts
ka: ზედა და ქვედა სკრიპტები

en: Currency Symbols
ka: ფულის სიმბოლოები

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ka: შემკრები დიაკრიტიკული სანიშნები სიმბოლოებისთვის

en: Letterlike Symbols
ka: ასოს-მსგავსი სიმბოლოები

en: Number Forms
ka: რიცხვითი ფორმები

en: Arrows
ka: ისრები

en: Mathematical Operators
ka: მათემატიკური ოპერატორები

en: Miscellaneous Technical
ka: დანარჩენი ტექნიკური

en: Control Pictures
ka: საკონტროლო სურათები

en: Optical Character Recognition
ka: სიმბოლოების ოპტიკური გამოცნობა

en: Enclosed Alphanumerics
ka: ჩასმული ასოები და რიცხვები

en: Block Elements
ka: ბლოკის ელემენტები

en: Geometric Shapes
ka: გეომეტრიული ფიგურები

en: Miscellaneous Symbols
ka: სხვადასხვა სიმბოლოები

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ka: სხვადასხვა მათემატიკური სიმბოლოები - A

en: Supplemental Arrows-A
ka: დამატებითი ისრები - A

en: Braille Patterns
ka: ბრაილის შაბლონები

en: Supplemental Arrows-B
ka: დამატებითი ისრები - B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ka: სხვადასხვა მათემატიკური სიმბოლოები - B

en: Supplemental Mathematical Operators
ka: დამატებითი მათემატიკური ოპერატორები

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ka: სხვადასხვა სიმბოლოები და ისრები

en: Glagolitic
ka: გლაგოლიტური

en: Latin Extended-C
ka: ლათინური გაფართოებული-C

en: Coptic
ka: კოპტური

en: Georgian Supplement
ka: ქართული დამატებებით

en: Tifinagh
ka: ტიფინაგური

en: Ethiopic Extended
ka: გაფართოებული ეთიოპიური

en: Cyrillic Extended-A
ka: კირილიცა გაფართოებული-A

en: Supplemental Punctuation
ka: დამატებითი პუნქტუაცია

en: Kangxi Radicals
ka: Kangxi-ის რადიკალები

en: Ideographic Description Characters
ka: იდეოგრაფიური აღწერის სიმბოლოები

en: CJK Symbols and Punctuation
ka: CJK სიმბოლოები და პუნქტუაცია

en: Hangul Compatibility Jamo
ka: Hangul-თან თავსებადი Jamo

en: Kanbun
ka: კანბუნი

en: Bopomofo Extended
ka: ბოპომოფო, გაფართოებული

en: CJK Strokes
ka: CJK-ის ჩარტყმები

en: Katakana Phonetic Extensions
ka: კატაკანის ფონეტიკური გაფართოებები

en: Enclosed CJK Letters and Months
ka: დახურული CJK ასოები და თვეებ

en: CJK Unified Ideographs Extension A
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება A

en: Yijing Hexagram Symbols
ka: იჩინგის ჰექსაგრამული სიბოლოები

en: CJK Unified Ideographs
ka: CJK გაფართოებული იდეოგრაფები

en: Yi Syllables
ka: იჩიგის მარცვლები

en: Yi Radicals
ka: იჩინგის რადიკალები

en: Lisu
ka: ლისუ

en: Vai
ka: ვაი

en: Cyrillic Extended-B
ka: კირილიცა გაფართოებული-B

en: Bamum
ka: ბამუმი

en: Modifier Tone Letters
ka: ტონის მოდიფიკატორი სიმბოლოები

en: Latin Extended-D
ka: ლათინური გაფართოებული-D

en: Common Indic Number Forms
ka: ზოგადი ინდური რიცხვითი ფორმები

en: Saurashtra
ka: საურაშტრა

en: Devanagari Extended
ka: დევაგანური გაფართოებული

en: Kayah Li
ka: კაია-ლი

en: Rejang
ka: რეჯანგი

en: Hangul Jamo Extended-A
ka: ჰანგული ჯამო გაფართოებული-A

en: Javanese
ka: იავური

en: Cham
ka: ჩამური

en: Myanmar Extended-A
ka: მიანმარი გაფართოებული-A

en: Tai Viet
ka: ტაი ვიეტური

en: Meetei Mayek
ka: მანიპურული

en: Hangul Syllables
ka: ჰანგულის მარცვლები

en: Hangul Jamo Extended-B
ka: ჰანგული ჯამო გაფართოებული-B

en: High Surrogates
ka: მაღალი სუროგატები

en: High Private Use Surrogates
ka: მაღალი პირადი გამოყენების სუროგატები

en: Low Surrogates
ka: დაბალი სუროგატები

en: Private Use Area
ka: პირადი გამოყენების ადგილი

en: CJK Compatibility Ideographs
ka: CJK თავსებადი იდეოგრაფები

en: Alphabetic Presentation Forms
ka: ანბანური წარმოდგენის ფორმები

en: Arabic Presentation Forms-A
ka: ფორმების არაბული პრეზენტაცია-A

en: Variation Selectors
ka: ვარიაციული სელექტორები

en: Vertical Forms
ka: ვერტიკალური ფორმები

en: Combining Half Marks
ka: ნახევრადსანიშნების კომბინირება

en: CJK Compatibility Forms
ka: CJK თავსებადობის ფორმები

en: Small Form Variants
ka: პატარა ფორმის ვარიანტები

en: Arabic Presentation Forms-B
ka: ფორმების არაბული პრეზენტაცია-

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
ka: ნახევარსიგანიანი და სრულსიგანიანი ფორმები

en: Specials
ka: სპეციალური სიმბოლოები

en: Linear B Syllabary
ka: წრფივი B მარცვლოვანი ანბანი

en: Linear B Ideograms
ka: წრფივი B იდეოგრამები

en: Aegean Numbers
ka: ეგეოსური რიცხვები

en: Ancient Greek Numbers
ka: ძველბერძნული ციფრები

en: Ancient Symbols
ka: ძველი სიმბოლოები

en: Phaistos Disc
ka: ფესტოსის დისკო

en: Lycian
ka: ლიდიის

en: Carian
ka: კარიული

en: Old Italic
ka: ძველი დახრილი

en: Ugaritic
ka: უგარათული

en: Old Persian
ka: ძველი სპარსული

en: Deseret
ka: უდაბნოური

en: Osmanya
ka: ოსმანია

en: Cypriot Syllabary
ka: კვიპრიოტული მარცვლოვანი ანბანი

en: Imperial Aramaic
ka: იმპერიული არამეული

en: Phoenician
ka: ფონეტიკური

en: Lydian
ka: ლიდიური

en: Kharoshthi
ka: ხაროშტი

en: Old South Arabian
ka: ძველი სამხრეთ არაბული

en: Avestan
ka: ავესტანი

en: Inscriptional Parthian
ka: პართიული დამწერლობა

en: Inscriptional Pahlavi
ka: ფეჰლევის დამწერლობა

en: Old Turkic
ka: ძველი თურქული

en: Kaithi
ka: კაიტხი

en: Cuneiform
ka: ლურსმული

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
ka: ლურსმული რიცხვები და პუნქტუაცია

en: Egyptian Hieroglyphs
ka: ეგვიპტური იეროგლიფები

en: Byzantine Musical Symbols
ka: ბიზანტიური მუსიკალური სიმბოლოები

en: Musical Symbols
ka: მუსიკალური სიმბოლოები

en: Ancient Greek Musical Notation
ka: ძველბერძნული მუსიკალური ნოტაციები

en: Tai Xuan Jing Symbols
ka: Tai Xuan Jing-ის სიმბოლოები

en: Counting Rod Numerals
ka: ჩხირებით თვლა

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
ka: მათემატიკური ალფარიცხვული სიმბოლოები

en: Mahjong Tiles
ka: მაჰჯონგის ფილები

en: Domino Tiles
ka: დომინოს ფილები

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
ka: დამატებით შემოსაზღვრული ციფრები და სიმბოლოები

en: Enclosed Ideographic Supplement
ka: დამატებით შემოსაზღვრული იეროგლიფები

en: CJK Unified Ideographs Extension B
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
ka: CJK გაერთიანებული იდეოგრაფების გაფართოება C

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
ka: CJK თავსებადი იდეოგრაფების დამატებები

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Variation Selectors Supplement
ka: ვარიაციული სელექტორების დამატება

en: Supplementary Private Use Area-A
ka: პირადი გამოყენების ადგილი-A

en: Supplementary Private Use Area-B
ka: პირადი გამოყენების ადგილი-B

en: Display version
ka: ვერსის ჩვენება

en: Layout
ka: განლაგება

en: _Layout:
ka: განლაგება:

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Subgroup
ka: ქვეჯგუფი
