InVesalius3 - en to be translation catalogue (589 entries)

en: Image size: %d x %d
be: Памер вiдарысу : %d x %d

en: Spacing: %.2f
be: Iнтэрвал: %.2f

en: Location: %.2f
be: Размяшчэнне: %.2f

en: %s %s
    Made in InVesalius
be: %s %s\nСтворана ў InVesalius

en: Image
be: Вiдарыс

en: Bone
be: Костка

en: Auto-play
be: Аўтапрайграванне

en: Value: %-6d
be: Значэнне: %-6d

en: Alpha: %-.3f
be: Альфа: %-.3f

en: M %d
be: М %d

en:  Off
be: Адключыць

en: Red-blue
be: Чырвоны-сiнi

en: CristalEyes
be: Крыштальныя вочы

en: Interlaced
be: Праз радок

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Keep all slices
be: Захаваць усе зрэзы

en: Skip 1 for each 2 slices
be: Прапусціць 1 для кожнага з 2 зрэзаў

en: Skip 2 for each 3 slices
be: Прапусціць 2 для кожнага з 3 зрэзаў

en: Skip 3 for each 4 slices
be: Прапусціць 3 для кожнага з 4 зрэзаў

en: Skip 4 for each 5 slices
be: Прапусціць 4 для кожнага з 5 зрэзаў

en: Skip 5 for each 6 slices
be: Прапусціць 5 для кожнага з 6 зрэзаў

en: Default
be: Па змаўчанні

en: Hue
be: Адценне

en: Saturation
be: Насычэнне

en: Desert
be: Пустыня

en: Rainbow
be: Вясёлка

en: Ocean
be: Акіян

en: Inverse Gray
be: Iнверсія шэрага

en: Mask %d
be: Маска %d

en: Draw
be: Чарціць

en: Erase
be: Выцерці

en: Threshold
be: Парог

en: Low
be: Нiзкi

en: Medium
be: Сярэднi

en: High
be: Высокі

en: Optimal *
be: Аптымальны *

en: Surface %d
be: Паверхня %d

en: Abdomen
be: Брушка

en: Brain posterior fossa
be: Мозг задняй чарапной ямкі

en: Brain
be: Мозг

en: Default
be: Па змаўчанні

en: Emphysema
be: Эмфізэма

en: Ischemia - Hard, non contrast
be: Ішэмія - Цверды, некантрасны

en: Ischemia - Soft, non contrast
be: Ішэмія - Мяккі, некантрасны

en: Larynx
be: Гартань

en: Liver
be: Печань

en: Lung - Soft
be: Лёгкае - Мяккое

en: Lung - Hard
be: Лёгкае - Цвердае

en: Mediastinum
be: Міжсценне

en: Manual
be: Кіраўніцтва

en: Pelvis
be: Таз

en: Sinus
be: Пазуха

en: Vasculature - Hard
be: Судзінкавая сетка - Цвердая

en: Vasculature - Soft
be: Судзінкавая сетка- Мяккая

en: Contour
be: Контур

en: Front
be: Спераду

en: Back
be: Ззаду

en: Top
be: Зверху

en: Bottom
be: Знiзу

en: Isometric
be: Iзаметрычны

en: Airways
be: Дыхальныя шляхі

en: Airways II
be: Дыхальныя шляхі II

en: Black & White
be: Чорна-белы

en: Bone + Skin
be: Костка + Скура

en: Bone + Skin II
be: Костка + Скура II

en: Dark bone
be: Цемная костка

en: Glossy
be: Глянец

en: Glossy II
be: Глянец II

en: Gold bone
be: Залатая костка

en: High contrast
be: Высокая кантраснасць

en: Low contrast
be: Нізкая кантраснасць

en: Soft on white
be: Мяккае на белым

en: Mid contrast
be: Сярэдняя кантраснасць

en: No shading
be: Без зацянення

en: Pencil
be: Аловак

en: Red on white
be: Чырвоны на белым

en: Skin on blue
be: Скура на сiнiм

en: Skin on blue II
be: Скура на сiнiм II

en: Soft + Skin
be: Мяккая + Скура

en: Soft + Skin II
be: Мяккая + Скура II

en: Soft + Skin III
be: Мяккая + Скура III

en: Soft on blue
be: Мяккi на сiнiм

en: Soft
be: Мяккi

en: Standard
be: Стандартны

en: Vascular
be: Судзінкавая

en: Vascular II
be: Судзінкавая II

en: Vascular III
be: Судзінкавая III

en: Vascular IV
be: Судзінкавая IV

en: Yellow bone
be: Жоўтая костка

en: Cut plane
be: Выразаць плоскасць

en: Select tracker:
be: Выберыце трэкер

en: Debug tracker
be: Адладжваць трэкер

en: Disconnect tracker
be: Адключыць трэкер

en: Static ref.
be: Статычная спасылка

en: Dynamic ref.
be: Дынамічная спасылка

en: Select coil:
be: Выберыце шпульку

en: Magstim 70 mm
be: Magstim 70 мм

en: Select left ear in image
be: Выберыце левае вуха на вiдарысе

en: Select right ear in image
be: Выберыце правае вуха на вiдарысе

en: Select nasion in image
be: Выберыце назіён на вiдарысе

en: Select left ear with spatial tracker
be: Выберыце левае вуха з дапамогай прасторавага трэкера

en: Select right ear with spatial tracker
be: Выберыце правае вуха з дапамогай прасторавага трэкера

en: Select nasion with spatial tracker
be: Выберыце назіён з дапамогай прасторавага трэкера

en: Show set coordinates in image
be: Паказаць набор каардынат на вiдарысе

en: Anterior
be: Пярэдні

en: Center
be: Цэнтральны

en: Fixed
be: Фіксаваны

en: Select left object fiducial
be: Выберыце левы аб'ект у якасцi рэпера

en: Select right object fiducial
be: Выберыце правы аб'ект у якасцi рэпера

en: Select anterior object fiducial
be: Выберыце пярэднi аб'ект у якасцi рэпера

en: Select object center
be: Выберыце цэнтр аб'екта

en: Attach sensor to object
be: Далучыце датчык да аб'екту

en: Loading file %d of %d ...
be: Загрузка файла %d з %d

en: Fix gantry tilt applying the degrees below
be: Замацаваць нахіл з прымяненнем дадзеных нiжэй градусаў

en: Linear
be: Лінейны

en: Angular
be: Вуглавы

en: Density Ellipse
be: Шчыльнасць эліпса

en: Density Polygon
be: Шчыльнасць шматкутніка

en: Axial
be: Аксіяльны

en: Coronal
be: Франтальны

en: Sagittal
be: Сагітальны

en: Masks
be: Маскі

en: 3D surfaces
be: 3D паверхні

en: Measures
be: Вымярэнні

en: Create a new measure
be: Стварыць новае вымярэнне

en: Remove measure
be: Выдаліць вымярэнне

en: Duplicate measure
be: Дубляваць вымярэнне

en: Measure distance
be: Вымярэнні адлегласці

en: Measure angle
be: Вымярэнні вугла

en: Create a new mask
be: Стварыць новую маску

en: Remove mask
be: Выдаліць маску

en: Duplicate mask
be: Дубляваць маску

en: Name
be: Iмя

en: Mask
be: Маска

en: Create a new surface
be: Стварыць новую паверхню

en: Remove surface
be: Выдаліць паверхню

en: Duplicate surface
be: Дубляваць паверхню

en: Import a surface file into InVesalius
be: Імпарт файла паверхні ў InVesalius

en: New surface
be: Новая паверхня

en: Volume (mm³)
be: Аб'ём (мм³)

en: Area (mm²)
be: Плошча (мм²)

en: Transparency
be: Празрыстасць

en: Location
be: Размяшчэнне

en: Type
be: Тып

en: Value
be: Значэнне

en: Data
be: Дадзеныя

en: Load data
be: Загрузіць дадзеныя

en: Select region of interest
be: Выберыце зону зацiкаўленасцi

en: Configure 3D surface
be: Настройка 3D паверхні

en: Export data
be: Экспарт дадзеных

en: Navigation system
be: Сістэма навігацыі

en: Axial slice
be: Аксіяльны зрэз

en: Coronal slice
be: Франтальны зрэз

en: Sagittal slice
be: Сагітальны зрэз

en: Volume
be: Аб'ём

en: Preset name
be: Усталяванае iмя

en: Tools
be: Iнструменты

en: Value will be applied.
be: Значэнне будзе прыменена.

en: Value will not be applied.
be: Значэнне не будзе прыменена.

en: InVesalius is running on a 32-bit operating system or has insufficient memory. 
    If you want to work with 3D surfaces or volume rendering, 
    it is recommended to reduce the medical images resolution.
be: IInVesalius выконваецца на 32-бітнай аперацыйнай сістэме або недастаткова памяці. 
    IКалі вы хочаце працаваць з 3D паверхнямі або з аб'ёмным рэндэрынгам,  
    рэкамендуецца паменшыць памер медыцынскіх вiдарысаў.

en: Percentage of original resolution
be: Працэнт зыходнага дазволу

en: Loading DICOM files
be: Выконваецца загрузка DICOM файлаў

en: InVesalius project (*.inv3)|*.inv3
be: Праект InVesalius (*.inv3)|*.inv3

en: InVesalius project compressed (*.inv3)|*.inv3
be: Сціснуты праект InVesalius (*.inv3)|*.inv3

en: Open InVesalius 3 project...
be: Адкрыць InVesalius 3 праект…

en: Choose a DICOM folder:
be: Выберыце папку DICOM:

en: Choose a folder with TIFF, BMP, JPG or PNG:
be: Выберыце папку з файлами TIFF, BMP, JPG або PNG:

en: Import Analyze 7.5 file
be: Iмпартаваць файл Analyze 7.5

en: Import NIFTi 1 file
be: Iмпартаваць файл NIFTi 1

en: Import PAR/REC file
be: Iмпартаваць файл PAR/REC

en: Import surface file
be: Імпарт файла паверхні

en: Save project as...
be: Захаваць праект як…

en: Save markers as...
be: Захаваць маркеры як…

en: Markers files (*.mks)|*.mks
be: Файлы маркераў (*.mks)|*.mks

en: Save coords as...
be: Захаваць каардынаты як…

en: Coordinates files (*.csv)|*.csv
be: Файлы каардынатаў (*.csv)|*.csv

en: Load markers
be: Загрузiць маркеры

en: Save object registration as...
be: Захаваць рэгістрацыю аб'екта як…

en: Registration files (*.obr)|*.obr
be: Файлы рэгістрацый (*.obr)|*.obr

en: Load object registration
be: Загрузiць рэгістрацыю аб'екта

en: A new version of InVesalius is available. Do you want to open the download website now?
be: Новая версія InVesalius даступная. Вы хочаце адкрыць зараз вэб-сайт каб спампаваць?

en: Invesalius Update
be: Абнаўленне Invesalius

en: The project %s has been modified.
    Save changes?
be: Праект %s быў зменены. \n Захаваць змяненнi?

en: %s is an empty folder.
be: %s з'яляецца пустой папкай.

en: File was created in a newer InVesalius version. Some functionalities may not work correctly.
be: Файл быў створаны ў больш новай версіі InVesalius. Некаторыя функцыянальныя магчымасці могуць працаваць няправільна.

en: There are no Bitmap, JPEG, PNG or TIFF files in the selected folder.
be: У выбранай папцы няма файлаў Bitmap, JPEG, PNG або TIFF.

en: There are no DICOM files in the selected folder.
be: У выбранай папцы няма файлаў DICOM.

en: Invalid file.
be: Няправільны файл.

en: Warning! InVesalius has limited support to Analyze format.
be: Увага! InVesalius мае абмежаваную падтрымку для фармату Analyze.

en: Slices may be wrongly oriented and functions may not work properly.
be: Зрэзы могуць быць няправільна арыентаваны і функцыі могуць працаваць неналежным чынам.

en: A mask is needed to create a surface.
be: Для стварэння паверхні неабходна маска.

en: No mask was selected for removal.
be: Не была выбрана маска для выдалення.

en: No surface was selected for removal.
be: Не была выбрана паверхня для выдалення.

en: No measure was selected for removal.
be: Не было выбрана вымярэнне для выдалення.

en: No mask was selected for duplication.
be: Не была выбрана маска для дублявання.

en: No surface was selected for duplication.
be: Не была выбрана паверхня для дублявання.

en: Fiducials are invalid. Select all coordinates.
be: Няправiльныя рэперы. Выберыце ўсе каардынаты.

en: Perform coil registration before navigation.
be: Выканайце рэгістрацыю шпулькі перад пачаткам навігацыі.

en: No tracking device selected
be: Не была выбрана прылада для трэкінга.

en:  is not installed.
be: не ўстаноўлена.

en:  disconnected.
be: адключаны.

en:  is not connected.
be: не падключаны.

en: The TXT file is invalid.
be: Файл TXT няправiльны.

en: No data selected
be: Дадзеныя не выбраны

en: Do you really want to delete all markers?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць усе маркеры?

en: Target deleted
be: Мэтавы аб'ект выдалены

en: New target selected
be: Новы мэтавы аб'ект выбраны

en: Sorry, you cannot use 'TARGET' ID
be: На жаль, вы не можаце выкарыстоўваць «TARGET» ID

en: Edit marker ID
be: Рэдагаваць ID маркера

en: New mask name:
be: Новае iмя маскі:

en: Name the mask to be created
be: Назавіце маску, якая будзе створана

en: Threshold preset:
be: Перадусталяваны парог:

en: Custom
be: Карыстальнiка

en: %s does not exist.
be: %s не існуе.

en: Please, provide more than one DICOM file for 3D reconstruction
be: Калі ласка, падайце больш за адзін файл DICOM для 3D рэканструкцыі

en: (c) 2007-2019 Center for Information Technology Renato Archer - CTI
be: (С) 2007-2019 Цэнтр інфармацыйных тэхналогій Рэната Archer - CTI

en: InVesalius is a medical imaging program for 3D reconstruction. It uses a sequence of 2D DICOM image files acquired with CT or MRI scanners. InVesalius allows exporting 3D volumes or surfaces as mesh files for creating physical models of a patient's anatomy using additive manufacturing (3D printing) technologies. The software is developed by Center for Information Technology Renato Archer (CTI), National Council for Scientific and Technological Development (CNPq) and the Brazilian Ministry of Health.
    
     InVesalius must be used only for research. The Center for Information Technology Renato Archer is not responsible for damages caused by the use of this software.
    
     Contact: invesalius@cti.gov.br
be: InVesalius з'яўляецца праграмай апрацоўкі медыцынскіх відарысаў для 3D-рэканструкцыі. Яна выкарыстоўвае паслядоўнасць 2D графічных файлаў DICOM, атрыманых з дапамогай КТ або МРТ сканераў. InVesalius дазваляе экспартаваць 3D аб'ёмы або паверхнiю, як сеткі файлы для стварэння фізічных мадэляў анатоміі пацыента з выкарыстаннем адытыўнай вытворчасці (3D друкаванне) тэхналогіі. Праграмнае забеспячэнне распрацавана Цэнтрам інфармацыйных тэхналогій Renato Archer (CTI), Нацыянальным саветам па пытаннях навукова-тэхнічнага развіцця (НСИ) і Міністэрствам аховы здароўя Бразіліі.
    
     InVesalius павінна выкарыстоўвацца толькі для даследавання. Цэнтр інфармацыйных тэхналогій Renato Archer не нясе адказнасці за магчыма прычыненую шкоду пры выкарыстанні гэтай праграмы
    
     Кантакт: invesalius@cti.gov.br

en: GNU GPL (General Public License) version 2
be: GNU GPL (General Public License) версіі 2

en: Save raycasting preset as:
be: Захаваць прадусталяваны рэйкастынг як:

en: New surface name:
be: Iмя новай паверхні:

en: Name the surface to be created
be: Iмя ствараемай паверхні

en: Mask of reference:
be: Маска спасылкі:

en: Surface quality:
be: Якасць паверхні:

en: Fill holes
be: Запоўніце дзiркi

en: Keep largest region
be: Заставайцеся ў найбольшай зоне

en: BMP image
be: Відарыс BMP

en: JPG image
be: Відарыс JPG

en: PNG image
be: Відарыс PNG

en: PostScript document
be: Дакумент PostScript

en: POV-Ray file
be: Файл POV-Ray

en: TIFF image
be: Відарыс TIFF

en: Surface generation options
be: Опцыі генерацыі паверхні

en: Surface creation
be: Стварэнне паверхні

en: Surface creation options
be: Опцыі стварэння паверхні

en: Surface creation method
be: Метад стварэння паверхні

en: Fill border holes
be: Запоўніце памежныя дзіркі

en: Options
be: Опцыі

en: Angle:
be: Вугал:

en: Max. distance:
be: Max. адлегласць:

en: Min. weight:
be: Min. вага:

en: N. steps:
be: N. крокаў:

en: Context aware smoothing
be: Кантэкстна-залежнае згладжванне

en: Binary
be: Двайковы

en: It is not possible to use the Default method because the mask was edited.
be: Нельга выкарыстоўваць метад па змаўчанні, паколькі маска была адрэдагавана.

en: Method:
be: Метад:

en: Method
be: Метад

en: Gaussian sigma
be: Гаусава Сігма

en: Watershed
be: Размежаванне

en: Boolean operations
be: Лагічныя аперацыі

en: Union
be: Аб'яднанне

en: Difference
be: Розніца

en: Intersection
be: Скрыжаванне

en: Exclusive disjunction
be: Нераўназначнасць (XOR)

en: Mask 1
be: Маска 1

en: Operation
be: Аперацыя

en: Mask 2
be: Маска 2

en: Image reorientation
be: Пераарыентацыя відарысу

en: Nearest Neighbour
be: Бліжэйшы сусед

en: Trilinear
be: Трохлінейная

en: Tricubic
be: Трохкубічная

en: Lanczos (experimental)
be: Ланцоша (эксперыментальная)

en: Apply
be: Прымяніць

en: Angle X
be: Вугал X

en: Angle Y
be: Вугал Y

en: Angle Z
be: Вугал Z

en: Interpolation method:
be: Метад інтэрпаляцыі:

en: Create project from bitmap
be: Стварыць праект з бітавага відарысу (растравы)

en: Project name:
be: Iмя праекта:

en: Slices orientation:
be: Арыентацыя зрэзаў:

en: Sagital
be: Сагітальны

en: Spacing (mm):
be: Iнтэрвал (мм):

en: All bitmaps files must be the same 
     width and height size.
be: Усе растравыя файлы павінны быць аднолькавымі  
     па шырыні і вышыні.

en: 2D - Actual slice
be: 2D - Фактычны зрэз

en: 3D - All slices
be: 3D - Усе зрэзы

en: 2D Connectivity
be: Спалучэнне 2D

en: Orientation
be: Арыентацыя

en: 3D Connectivity
be: Спалучэнне 3D

en: Use WW&WL
be: Выкарыстаць WW&WL

en: Deviation
be: Адхіленне

en: Multiplier
be: Множнік

en: Iterations
be: Iтэрацыі

en: Parameters
be: Параметры

en: Select mask parts
be: Выбраць часткі маскі

en: Target mask name
be: Iмя мэтавай маскі

en: Region growing
be: Нарошчванне зоны

en: Dynamic
be: Дынамічны

en: Confidence
be: Даверны

en: Crop mask
be: Абрэзаць маску

en: Axial:
be: Аксіяльны

en: Sagital:
be: Сагітальны

en: Coronal:
be: Франтальны

en: Max hole size
be: Max памер адтуліны

en: voxels
be: вокселы

en: Mask density
be: Шчыльнасць маскі

en: Calculate
be: Падлічыць

en: Mask:
be: Маска:

en: Mean:
be: Сярэдняе:

en: Minimun:
be: Мінімум:

en: Maximun:
be: Максімум:

en: Standard deviation:
be: Стандартнае адхіленне:

en: Calculating
be: Падлічанае

en: Object calibration
be: Каліброўка аб'екта

en: Choose the object reference mode
be: Выберыце рэжым спасылачнай навігацыі

en: Registration done
be: Рэгістрацыя зроблена

en: Done
be: Зроблена

en: Would like to use InVesalius default object?
be: Цi жадаеце вы выкарыстоўваць InVesalius аб'ект па змаўчанні?

en: File format not reconized by InVesalius
be: Фармат файла не распазнаецца InVesalius

en: Import surface error
be: Памылка імпарту паверхні

en: InVesalius was not able to import this surface
be: InVesalius не ў стане імпартаваць гэтую паверхню

en: Creating 3D surface ...
be: Стварэнне 3D паверхні...

en: Go to slice ...
be: Перайсці да зрэзу ...

en: Slice number
be: Зрэз нумар

en: unnamed
be: безназоўны

en: %d images
be: %d відарысаў

en: Image %d
be: Відарыс %d

en: Data panel
be: Панэль дадзеных

en: Preview medical data to be reconstructed
be: Папярэдні прагляд медыцынскіх дадзеных, якія будуць рэканструяваны

en: Preview bitmap to be reconstructed
be: Папярэдні прагляд растравага відарысу, які будзе рэканструяваны

en: Currently the Navigation mode is only working on Windows
be: У цяперашні час рэжым навігацыі працуе толькі на Windows

en: Fill holes automatically
be: Аўтаматычнае запаўненне дзірак

en: Import DICOM...	Ctrl+I
be: Iмпарт DICOM...\tCtrl+I

en: Import other files...
be: Імпарт іншых файлаў...

en: Open project...	Ctrl+O
be: Адкрыць праект...	Ctrl+O

en: Save project	Ctrl+S
be: Захаваць праект	Ctrl+S

en: Save project as...	Ctrl+Shift+S
be: Захаваць праект як...	Ctrl+Shift+S

en: Export project
be: Экспарт праекта

en: Close project
be: Закрыць проект

en: Exit	Ctrl+Q
be: Выхад\tCtrl+Q

en: Undo	Ctrl+Z
be: Адмяніць	Ctrl+Z

en: Redo	Ctrl+Y
be: Паўтарыць	Ctrl+Y

en: Go to slice ...	Ctrl+G
be: Перайсці да зрэзу ...	Ctrl+G

en: New	Ctrl+Shift+M
be: Новы	Ctrl+Shift+M

en: Clean Mask	Ctrl+Shift+A
be: Ачысціць маску	Ctrl+Shift+A

en: Fill holes manually	Ctrl+Shift+H
be: Запоўніце дзіркі ўручную	Ctrl+Shift+H

en: Fill holes automatically	Ctrl+Shift+J
be: Запоўніце дзіркi аўтаматычна	Ctrl+Shift+J

en: Remove parts	Ctrl+Shift+K
be: Выдаліць часткі	Ctrl+Shift+K

en: Select parts	Ctrl+Shift+L
be: Выбраць часткі	Ctrl+Shift+L

en: Crop
be: Абрэзка

en: Threshold	Ctrl+Shift+T
be: Парог	Ctrl+Shift+T

en: Manual segmentation	Ctrl+Shift+E
be: Сегментацыя ўручную	Ctrl+Shift+E

en: Watershed	Ctrl+Shift+W
be: Падзел	Ctrl+Shift+W

en: Region growing	Ctrl+Shift+G
be: Нарошчванне зоны	Ctrl+Shift+G

en: Right - Left
be: Справа - Злева

en: Anterior - Posterior
be: Пярэдні - Задні

en: Top - Bottom
be: Верх - Ніз

en: From Right-Left to Anterior-Posterior
be: Ад правага і левага бакоў да пярэдняга i задняга планаў

en: From Right-Left to Top-Bottom
be: Ад правага і левага бакоў да верхняга i нiжняга

en: From Anterior-Posterior to Top-Bottom
be: Ад пярэдняга i задняга планаў да верхняга i нiжняга

en: Flip
be: Перавярнуць

en: Swap axes
be: Памяняць месцамі восі

en: Mask Density measure
be: Вымярэнне шчыльнасці маскi

en: Reorient image	Ctrl+Shift+R
be: Пераарыентаваць відарыс\tCtrl+Shift+R

en: Segmentation
be: Сегментацыя

en: Surface
be: Паверхня

en: Interpolated slices
be: Інтэрпаляваныя зрэзы

en: Preferences...
be: Перавагі…

en: Transcranial Magnetic Stimulation Mode	Ctrl+T
be: Рэжым транскранiяльнай магнітнай стымуляцыi	Ctrl+T

en: Deep Brain Stimulation Mode	Ctrl+B
be: Рэжым глыбокай стымуляцыi мозгу	Ctrl+B

en: Navigation Mode
be: Рэжым навiгацыi

en: Getting started...
be: Пачынаючы…

en: About...
be: Аб праграме...

en: File
be: Файл

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: View
be: Выгляд

en: Mode
be: Рэжым

en: Help
be: Дапамога

en: Ready
be: Гатовы

en: Import DICOM files...	Ctrl+I
be: Iмпарт DICOM файлаў...\tCtrl+I

en: Open InVesalius project...
be: Адкрыць праект InVesalius...

en: Save InVesalius project
be: Захаваць праект InVesalius

en: Zoom
be: Павялічыць

en: Zoom based on selection
be: Павялічыць на аснове выбару

en: Rotate
be: Павярнуць

en: Move
be: Перамясціць

en: Constrast
be: Кантраст

en: Measure density ellipse
be: Вымярэнне шчыльнасці элiпса

en: Measure density polygon
be: Вымярэнне шчыльнасці шматкутнiка

en: Scroll slices
be: Пракрутка зрэзаў

en: Slices' cross intersection
be: Скрыжаванне зрэзаў

en: Hide task panel
be: Схаваць панэль задач

en: Hide text
be: Схаваць тэкст

en: Show task panel
be: Паказаць панэль задач

en: Show text
be: Паказаць тэкст

en: Undo
be: Адмяніць

en: Redo
be: Паўтарыць

en: Generating multiplanar visualization...
be: Стварэнне мультыпланарнай візуалізацыі...

en: Import
be: Iмпарт

en: Path
be: Шлях

en: Width x Height
be: Шырыня x Вышыня

en: InVesalius Database
be: База дадзеных InVesalius

en: Patient name
be: Iмя пацыента

en: Patient ID
be: ID пацыента

en: Age
be: Узрост

en: Gender
be: Пол

en: Study description
be: Апісанне даследавання

en: Modality
be: Мадальнасць

en: Date acquired
be: Дата даследавання

en: # Images
be: # Відарысаў

en: Institution
be: Установа

en: Date of birth
be: Дата нараджэння

en: Accession Number
be: Iнвентарны нумар

en: Referring physician
be: Урач, які накіраваў

en: Word
be: Слова

en: Search
be: Пошук

en: Active
be: Актыўны

en: Host
be: Хост

en: Port
be: Порт

en: AETitle
be: AET Загаловак

en: Status
be: Статус

en: Add
be: Дадаць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Check status
be: Праверыць статус

en: error
be: Памылка

en: Language selection
be: Выбар мовы

en: Choose user interface language
be: Выберыце мову інтэрфейсу карыстальніка

en: Analysing selected regions...
be: Аналiз выбранных зон...

en: Splitting disconnected regions...
be: Падзел незвязаных зон...

en: Preferences
be: Перавагi

en: 2D Visualization
be: 2D вiзуалiзацыя

en: 3D Visualization
be: 3D вiзуалiзацыя

en: Language
be: Мова

en: Interpolation
be: Iнтэрпаляцыя

en: Volume rendering
be: Аб'ёмны рэндэрынг

en: Rendering
be: Рэндэрынг

en: GPU (NVidia video cards only)
be: Графічны працэсар (толькі відэакарты NVidia)

en: Slices
be: Зрэзы

en: Interpolated
be: Iнтэрпаляваны

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Language settings will be applied 
     the next time InVesalius starts.
be:  Моўныя параметры будуць прыменены 
    ў наступны раз пры загрузцы InVesalius.

en: Soft Tissue
be: Мяккія тканіны

en: Enamel (Adult)
be: Эмаль (Дарослыя)

en: Enamel (Child)
be: Эмаль (Дзеці)

en: Compact Bone (Adult)
be: Кампактны пласт косткі (Дарослыя)

en: Compact Bone (Child)
be: Кампактны пласт косткі (Дзеці)

en: Spongial Bone (Adult)
be: Губчатая костка (Дарослыя)

en: Spongial Bone (Child)
be: Губчатая костка (Дзеці)

en: Muscle Tissue (Adult)
be: Мускульная тканіна (Дарослыя)

en: Muscle Tissue (Child)
be: Мускульная тканіна (Дзеці)

en: Fat Tissue (Adult)
be: Тлушчавая тканіна (Дарослыя)

en: Fat Tissue (Child)
be: Тлушчавая тканіна (Дзеці)

en: Skin Tissue (Adult)
be: Скурная тканіна (Дарослыя)

en: Skin Tissue (Child)
be: Скурная тканіна (Дзеці)

en: Normal
be: Нармальны

en: Contour MaxIP
be: Контур MaxIP

en: Contour MIDA
be: Контур MIDA

en: Window width and level
be: Шырыня акна і ўзровень

en: Pseudo color
be: Псеўда-колер

en: Projection type
be: Тып праекцыі

en: Foreground
be: Пярэдні план

en: Background
be: Фон

en: Applying watershed ...
be: Прымяненне падзелу

en: Fill hole
be: Запоўніць дзірку

en: Filling hole ...
be: Запаўненне дзіркі...

en: Remove parts
be: Выдаліць часткі

en: Remove part
be: Выдалiць частку

en: Removing part ...
be: Выдаляецца частка...

en: Segmenting ...
be: Сегментацыя...

en: InVesalius was not able to create the surface
be: InVesalius не змог стварыць паверхню

en: Creating 3D surface...
be: Стварэнне 3D паверхні...

en: Export InVesalius screen to an image file
be: Экспарт экрана InVesalius у файл вiдарысу

en: Export picture...
be: Экспарт малюнка...

en: Export 3D surface
be: Экспарт 3D паверхні

en: Export 3D surface...
be: Экспарт 3D паверхні...

en: Save 3D surface as...
be: Захаваць 3D паверхню як...

en: It was not possible to save the surface.
be: Нельга захаваць паверхню.

en: Error saving surface
be: Памылка пры захаваннi паверхні

en: You need to create a surface and make it
be: Вы павінны стварыць паверхню і зрабіць яе

en: visible before exporting it.
be: бачнай перад тым, як экспартаваць

en: Testing...
be: Праверка...

en: Select DICOM, Analyze, NIfTI or REC/PAR files to be reconstructed
be: Выбраць файлы DICOM, Analyze, NIfTI or REC/PAR для рэканструкцыі

en: Import medical images...
be: Імпарт медыцынскіх вiдарысаў

en: Open an existing InVesalius project...
be: Адкрыць існуючы праект InVesalius ...

en: Open an existing project...
be: Адкрыць існуючы праект...

en: Select fiducials and navigate
be: Выберыце рэперы і пачынайце навігацыю

en: Neuronavigation
be: Нейранавігацыя

en: Object registration
be: Рэгістрацыя аб'екта

en: Extra tools
be: Дадатковыя інструменты

en: Deep Brain Stimulation
be: Глыбокая стымуляцыя мозгу

en: Update camera in volume
be: Абнавiць камеру ў аб'ёме

en: Vol. camera
be: Камера аб'ёму

en: Enable external trigger for creating markers
be: Уключыць знешні трыгер для стварэння маркераў

en: Ext. trigger
be: Знешні трыгер

en: Show and track TMS coil
be: Паказаць і адсочваць ТМС шпульку

en: Show coil
be: Паказаць шпульку

en: Choose the tracking device
be: Выберыце прыладу для трыгера

en: Choose the navigation reference mode
be: Выберыце рэжым спасылачнай навігацыі

en: Fiducial registration error
be: Памылка рэгістрацыі рэпераў

en: Start navigation
be: Пачаць навігацыю

en: Navigate
be: Навігацыя

en: Configuring tracker ...
be: Настройка трэкера ...

en: Disconnecting tracker...
be: Адключэнне трэкера ...

en: Tracker disconnected successfully
be: Трэкер паспяхова адключаны

en: Disconnecting tracker ...
be: Адключэнне трэкера ...

en: Tracker disconnected
be: Трэкер адключаны

en: Tracker still connected
be: Трэкер яшчэ падключаны

en: Stop neuronavigation
be: Спынiць нейранавігацыю

en: Start neuronavigation
be: Пачаць нейранавігацыю

en: Create new coil
be: Стварыць новую шпульку

en: New
be: Новы

en: Load coil configuration file
be: Загрузiць файл канфігурацыі шпулькі

en: Load
be: Загрузiць

en: Save object registration file
be: Захаваць файл рэгістрацыі аб'екта

en: Save
be: Захаваць

en: Angle threshold [degrees]:
be: Вуглавы парог [градусы]:

en: Distance threshold [mm]:
be: Парог адлегласцi [мм]:

en: Timestamp interval [s]:
be: Iнтэрвал часу [с]:

en: Record coordinates
be: Запісаць каардынаты

en: Track object
be: Адсочваць аб'ект

en: Object file successfully loaded
be: Файл аб'екта паспяхова загружаны

en: Digitize all object fiducials before saving
be: Аблічбуйце ўсе рэперы перад захаваннем

en: Save error
be: Захаваць памылку

en: Object file successfully saved
be: Файл аб'екта паспяхова захаваны

en: Create marker
be: Стварыць маркер

en: Hide
be: Схаваць

en: Delete all
be: Выдалiць усе

en: Edit ID
be: Рэдагаваць ID

en: Edit color
be: Рэдагаваць колер

en: Set as target
be: Захаваць як мэтавы аб'ект

en: Create mask for slice segmentation and editing
be: Стварыць маску для сегментацыi i рэдагавання

en: Create new mask
be: Стварыць новую маску

en: Create surface
be: Стварыць паверхню

en: Overwrite last surface
be: Перапісаць апошнюю паверхню

en: Mask properties
be: Уласцівасці маскі

en: Manual edition
be: Рэдагаванне ўручную

en: Set predefined or manual threshold:
be: Выберыце прадусталяванае або задайце парогавае значэнне

en: Choose brush type, size or operation:
be: Выберыце тып пэндзля, яго памер або аперацыю:

en: Circle
be: Круг

en: Square
be: Квадрат

en: Brush threshold range:
be: Дыяпазон парогавага значэння пэндзля

en: Overwrite mask
be: Перапісаць маску

en: Expand watershed to 3D
be: Распаўсюдзіць падзел да 3D

en: Create 3D surface based on a mask
be: Стварыць 3D паверхню на аснове маскі

en: Create new 3D surface
be: Стварыць новую 3D паверхню

en: Next step
be: Наступны крок

en: Surface properties
be: Уласцівасці паверхні

en: Advanced options
be: Пашыраныя опцыі

en: Automatically select largest disconnected region and create new surface
be: Аўтаматычна выбраць найбольшы незвязаны ўчастак і стварыць новую паверхню

en: Select largest surface
be: Выбраць найбольшую паверхню

en: Automatically select disconnected regions and create a new surface per region
be: Аўтаматычна выбраць незвязаныя ўчасткі і стварыць новую паверхню для кожнага з участкаў

en: Split all disconnected surfaces
be: Выдзеліць усе незвязаныя паверхні

en: Manually insert seeds of regions of interest and create a new surface
be: Уручную выбраць зоны зацiкаўленасцi i стварыць новую паверхню.

en: Select regions of interest...
be: Выбраць зоны зацiкаўленасцi

en: Transparency:
be: Празрыстасць

en: Decimate resolution:
be: Дазвол сціску:

en: Smooth iterations:
be: Колькасць ітэрацый згладжвання:

en: Measure distances
be: Вымярэнне адлегласцяў

en: Measure
be: Вымераць

en: Add text annotations
be: Дадаць тэкставыя анатацыі

en: Connection with port COM1 failed
be: Не ўдалася сувязь з портам COM1

en: Communication error
be: Памылка сувязі

en: Number of slices used to compound the visualization.
be: Колькасць выкарыстаных зрэзаў для стварэння візуалізацыі.

en: Controls the sharpness of the contour. The greater the value, the sharper the contour.
be: Кантралюе рэзкасць контуру. Чым больш значэнне, тым больш рэзка контур.

en: Inverted order
be: Адваротны парадак

en: If checked, the slices are traversed in descending order to compound the visualization instead of ascending order.
be: Калі адзначана, для стварэння візуалізацыі праходка зрэзаў ідзе ў змяншальным парадку замест нарастальнага.

en: Number of slices
be: Колькасць зрэзаў

en: Sharpness
be: Рэзкасць

en: R
be: С

en: L
be: Л

en: A
be: П

en: P
be: З

en: T
be: В

en: B
be: Н

en: AL
be: ПЛ

en: RA
be: СП

en: PR
be: ЗС

en: LP
be: ЛЗ

en: LA
be: ЗП

en: AR
be: ПС

en: RP
be: СЗ

en: PL
be: ЗЛ

en: TL
be: ВЗ

en: RT
be: СВ

en: BR
be: НС

en: LB
be: ЛН

en: LT
be: ЗВ

en: TR
be: ВС

en: RB
be: СН

en: BL
be: НЛ

en: TA
be: ВП

en: BP
be: ЗВ

en: AB
be: ПН

en: AT
be: ПВ

en: TP
be: ВЗ

en: PB
be: ЗН

en: BA
be: НП

en: InVesalius was not able to export this picture
be: InVesalius не змог экспартаваць гэты малюнак

en: Export picture error
be: Памылка экспарту малюнка
