InVesalius3 - en to ca translation catalogue (191 entries)

en: Image size: %d x %d
ca: Mida de la imatge: %d x %d

en: Spacing: %.2f
ca: Espaiat: %.2f

en: Location: %.2f
ca: Ubicació: %.2f

en: %s %s
    Made in InVesalius
ca: %s %s Fet amb InVesalius

en: Image
ca: Imatge

en: Bone
ca: Os

en: Auto-play
ca: Auto-reproducció

en:  Off
ca:  Desactivat

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Keep all slices
ca: Manté totes les porcions

en: Skip 1 for each 2 slices
ca: Salta 1 per cada 2 porcions

en: Skip 2 for each 3 slices
ca: Salta 2 per cada 3 porcions

en: Skip 3 for each 4 slices
ca: Salta 3 per cada 4 porcions

en: Skip 4 for each 5 slices
ca: Salta 4 per cada 5 porcions

en: Skip 5 for each 6 slices
ca: Salta 5 per cada 6 porcions

en: Default
ca: Predeterminat

en: Hue
ca: Matís

en: Saturation
ca: Saturació

en: Rainbow
ca: Arc de Sant Martí

en: Ocean
ca: Oceà

en: Inverse Gray
ca: Gris Invers

en: Mask %d
ca: Màscara %d

en: Draw
ca: Dibuixa

en: Erase
ca: Esborra

en: Threshold
ca: Llindar blanc i negre

en: Low
ca: Baixa

en: Medium
ca: Mitjana

en: High
ca: Alta

en: Optimal *
ca: Òptim

en: Surface %d
ca: Superfície %d

en: Brain
ca: Cervell

en: Default
ca: Predeterminat

en: Emphysema
ca: Emfisema

en: Larynx
ca: Laringe

en: Liver
ca: Fetge

en: Lung - Soft
ca: Pulmó - Suau

en: Lung - Hard
ca: Pulmó - Dur

en: Mediastinum
ca: Mediastí

en: Vasculature - Hard
ca: Vasculatura - Dur

en: Vasculature - Soft
ca: Vasculatura - Soft

en: Back
ca: Enrere

en: Top
ca: Superior

en: Bottom
ca: Inferior

en: Isometric
ca: Isomètric

en: Airways
ca: Vies aèries

en: Airways II
ca: Vies aèries II

en: Black & White
ca: Blanc i negre

en: Bone + Skin
ca: Ossos + pell

en: Bone + Skin II
ca: Ossos + Pell II

en: Glossy
ca: Brillant

en: Glossy II
ca: Brillant II

en: Pencil
ca: Llapis

en: Soft + Skin
ca: Tou + pell

en: Soft + Skin II
ca: Tou + Pell II

en: Soft + Skin III
ca: Tou + Pell III

en: Soft
ca: Tou

en: Standard
ca: Estàndard

en: Cut plane
ca: Tall pla

en: Fix gantry tilt applying the degrees below
ca: Corregeix la inclinació del pòrtic aplicant els graus per sota de

en: Linear
ca: Lineal

en: Sagittal
ca: Sagital

en: Masks
ca: Màscares

en: Measures
ca: Mesures

en: Measure distance
ca: Mesura la distància

en: Measure angle
ca: Mesura l'angle

en: Name
ca: Nom

en: Mask
ca: Màscara

en: Volume (mm³)
ca: Volum (mm³)

en: Transparency
ca: Transparència

en: Location
ca: Ubicació

en: Type
ca: Tipus

en: Value
ca: Valor

en: Data
ca: Dades

en: Select region of interest
ca: Selecciona la regió d'interès

en: Configure 3D surface
ca: Configura la superfície 3D

en: Export data
ca: Exporta dades

en: Axial slice
ca: Tall axial

en: Coronal slice
ca: Tall coronal

en: Sagittal slice
ca: Tall sagital

en: Volume
ca: Volum

en: Preset name
ca: Nom de l'ajust

en: Tools
ca: Eines

en: Value will be applied.
ca: El Valor serà aplicat.

en: Value will not be applied.
ca: El Valor no serà aplicat.

en: Loading DICOM files
ca: Carregant fitxers DICOM

en: InVesalius project (*.inv3)|*.inv3
ca: projecte InVesalius (*.inv3)|*.inv3

en: Open InVesalius 3 project...
ca: Obre Projecte d'InVesalius 3...

en: Choose a DICOM folder:
ca: Tria una carpeta DICOM:

en: Save project as...
ca: Desa projecte com ...

en: The project %s has been modified.
    Save changes?
ca: El projecte %s s'ha modificat. Desa els canvis?

en: New mask name:
ca: Nou nom de la màscara:

en: Name the mask to be created
ca: Nom de la màscara que es crea

en: Threshold preset:
ca: Llindar preestablert:

en: Custom
ca: Personalitzat

en: %s does not exist.
ca: %s no existeix.

en: Please, provide more than one DICOM file for 3D reconstruction
ca: Si us plau, dona més d'un arxiu DICOM per a la reconstrucció 3D

en: GNU GPL (General Public License) version 2
ca: GNU GPL (General Public License) versió 2

en: Save raycasting preset as:
ca: Desa l'actuació dels rajos preestablerta com :

en: New surface name:
ca: Nou nom de superfície:

en: Name the surface to be created
ca: Nom de la superfície que serà creada

en: Mask of reference:
ca: Màscara de referència:

en: Surface quality:
ca: Qualitat de la superfície:

en: Fill holes
ca: Emplena els forats

en: Keep largest region
ca: Manté la regió més gran

en: BMP image
ca: Imatge BMP

en: JPG image
ca: Imatge JPG

en: PNG image
ca: Imatge PNG

en: PostScript document
ca: Document PostScript

en: POV-Ray file
ca: fitxer POV-Ray

en: TIFF image
ca: Imatge TIFF

en: Image %d
ca: Imatge %d

en: Data panel
ca: Panell de Dades

en: Preview medical data to be reconstructed
ca: Vista prèvia de les dades mèdiques que seran reconstruïdes

en: Import DICOM...	Ctrl+I
ca: Importa DICOM ... Ctrl + I

en: About...
ca: Quant a...

en: File
ca: Fitxer

en: Help
ca: Ajuda

en: Ready
ca: Preparat

en: Save InVesalius project
ca: Desa el projecte InVesalius

en: Zoom
ca: Amplia

en: Zoom based on selection
ca: Ampliació de la selecció

en: Rotate
ca: Gira

en: Move
ca: Mou

en: Constrast
ca: Contrasta

en: Scroll slices
ca: Desplaça les porcions

en: Slices' cross intersection
ca: Intersecció de la creu de porcions

en: Hide task panel
ca: Amaga panell de tasques

en: Hide text
ca: Oculta el text

en: Show task panel
ca: Mostra panell de tasques

en: Show text
ca: Mostra text

en: Generating multiplanar visualization...
ca: Generant visualització multiplanar ...

en: InVesalius Database
ca: Base de dades InVesalius

en: Patient name
ca: Nom del pacient

en: Patient ID
ca: Identificació del pacient

en: Age
ca: Edat

en: Gender
ca: Gènere

en: Study description
ca: Descripció de l'Estudi

en: Modality
ca: Modalitat

en: Date acquired
ca: Data d'adquisició

en: # Images
ca: Imatges

en: Institution
ca: Institució

en: Date of birth
ca: Data de naixement

en: Accession Number
ca: Nombre d'Accés

en: Referring physician
ca: Metge de referència

en: Language selection
ca: Selecció d'idioma

en: Choose user interface language
ca: Selecciona l'idioma d'interfície d'usuari/a

en: Soft Tissue
ca: Teixits Tous

en: Enamel (Adult)
ca: Esmalt (Adult)

en: Enamel (Child)
ca: Esmalt (Nen)

en: Compact Bone (Adult)
ca: Os compacte (Adult)

en: Compact Bone (Child)
ca: Os compacte (Nen)

en: Spongial Bone (Adult)
ca: Os Esponjós (Adults)

en: Spongial Bone (Child)
ca: Os Esponjós (Nen)

en: Muscle Tissue (Adult)
ca: Teixit muscular (Adult)

en: Muscle Tissue (Child)
ca: Teixit muscular (Nen)

en: Fat Tissue (Adult)
ca: Teixit gras (Adult)

en: Fat Tissue (Child)
ca: Teixit gras (Nen)

en: Skin Tissue (Adult)
ca: Teixits de la pell (Adult)

en: Skin Tissue (Child)
ca: Teixits de la pell (Nen)

en: Export InVesalius screen to an image file
ca: Exporta la pantalla d'InVesalius a un arxiu d'imatge

en: Export picture...
ca: Exporta imatge ...

en: Export 3D surface
ca: Exporta superfície 3D

en: Export 3D surface...
ca: Exporta superfície 3D

en: Save 3D surface as...
ca: Desa superfície 3D com ...

en: visible before exporting it.
ca: visible abans d'exportar-la.

en: Testing...
ca: En proves

en: Open an existing InVesalius project...
ca: Obre un projecte existent de InVesalius...

en: Open an existing project...
ca: Obre un projecte existent

en: Create mask for slice segmentation and editing
ca: Crea la màscara per a la segmentació de tall i edició

en: Create new mask
ca: Crea nova màscara

en: Overwrite last surface
ca: Sobreescriure última superfície

en: Mask properties
ca: Propietats de la màscara

en: Set predefined or manual threshold:
ca: Conjunt predefinit o llindar manual

en: Choose brush type, size or operation:
ca: Tria tipus de raspall, mida o l'operació:

en: Circle
ca: Cercle

en: Square
ca: Quadrat

en: Brush threshold range:
ca: Rang del llindar del Raspall:

en: Create 3D surface based on a mask
ca: Crea superfícies 3D basades en una màscara

en: Next step
ca: El següent pas

en: Surface properties
ca: Propietats de la superfície

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Automatically select largest disconnected region and create new surface
ca: Selecciona automàticament la major regió desconnectada i crea una nova superfície

en: Split all disconnected surfaces
ca: Divideix totes les superfícies desconnectades

en: Select regions of interest...
ca: Selecciona les regions d'interès ...

en: Transparency:
ca: Transparència:

en: Decimate resolution:
ca: Delma la resolució:

en: Smooth iterations:
ca: Iteracions suaus:

en: Measure distances
ca: Mesura distàncies

en: Measure
ca: Mesura

en: Add text annotations
ca: Afegeix anotacions de text
