InVesalius3 - en to cs translation catalogue (446 entries)

en: Image size: %d x %d
cs: Velikost obrázku: %d x %d

en: Spacing: %.2f
cs: Rozložení: %.2f

en: Location: %.2f
cs: Umístění: %.2f

en: %s %s
    Made in InVesalius
cs: %s %s
    Vytvořeno s InVesalius

en: Image
cs: Obrázek

en: Bone
cs: Kost

en: Auto-play
cs: Automatické přehrávání

en: Value: %-6d
cs: Hodnota: %-6d

en: Alpha: %-.3f
cs: Alfa: %-.3f

en:  Off
cs:  Vypnuto

en: Red-blue
cs: Červenomodrá

en: CristalEyes
cs: Křišťálové oči

en: Interlaced
cs: Prokládáno

en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Dresden
cs: Drážďany

en: Checkboard
cs: Šachovnice

en: Anaglyph
cs: Dvojbarevný soutisk

en: Keep all slices
cs: Ponechat všechny řezy

en: Skip 1 for each 2 slices
cs: Přeskočit 1 pro všechny 2 řezy

en: Skip 2 for each 3 slices
cs: Přeskočit 2 pro všechny 3 řezy

en: Skip 3 for each 4 slices
cs: Přeskočit 3 pro všechny 4 řezy

en: Skip 4 for each 5 slices
cs: Přeskočit 4 pro všech 5 řezů

en: Skip 5 for each 6 slices
cs: Přeskočit 5 pro všech 6 řezů

en: Default
cs: Výchozí

en: Hue
cs: Odstín

en: Saturation
cs: Nasycení

en: Desert
cs: Poušť

en: Rainbow
cs: Duha

en: Ocean
cs: Oceán

en: Inverse Gray
cs: Obrácená šedá

en: Mask %d
cs: Maska %d

en: Draw
cs: Kreslit

en: Erase
cs: Smazat

en: Threshold
cs: Prahová hodnota

en: Low
cs: Nízký

en: Medium
cs: Střední

en: High
cs: Vysoký

en: Optimal *
cs: Nejlepší

en: Surface %d
cs: Povrch %d

en: Abdomen
cs: Břicho

en: Brain
cs: Mozek

en: Default
cs: Výchozí

en: Emphysema
cs: Rozedma

en: Larynx
cs: Hrtan

en: Liver
cs: Játra

en: Lung - Soft
cs: Plíce - měkké

en: Lung - Hard
cs: Plíce - tvrdé

en: Mediastinum
cs: Mezihrudí

en: Manual
cs: Příručka

en: Pelvis
cs: Pánev

en: Sinus
cs: Dutina

en: Vasculature - Hard
cs: Cévy - tvrdé

en: Vasculature - Soft
cs: Cévy - měkké

en: Contour
cs: Obrys

en: Front
cs: Předek

en: Back
cs: Zadek

en: Top
cs: Nahoře

en: Bottom
cs: Dole

en: Isometric
cs: Rovnoměrný

en: Airways
cs: Dýchací cesty

en: Airways II
cs: Dýchací cesty II

en: Black & White
cs: Černá a bílá

en: Bone + Skin
cs: Kost a kůže

en: Bone + Skin II
cs: Kost a kůže II

en: Dark bone
cs: Tmavá kost

en: Glossy
cs: Lesklý

en: Glossy II
cs: Lesklý II

en: Gold bone
cs: Zlatá kost

en: High contrast
cs: Vysoký kontrast

en: Low contrast
cs: Nízký kontrast

en: Soft on white
cs: Měkká na bílé

en: Mid contrast
cs: Střední kontrast

en: No shading
cs: Bez stínování

en: Pencil
cs: Tužka

en: Red on white
cs: Červená a bílá

en: Skin on blue
cs: Kůže na modré

en: Skin on blue II
cs: Kůže na modré II

en: Soft + Skin
cs: Měkká a kůže

en: Soft + Skin II
cs: Měkká a kůže II

en: Soft + Skin III
cs: Měkká a kůže III

en: Soft on blue
cs: Měkká na modré

en: Soft
cs: Měkká

en: Standard
cs: Obvyklý

en: Vascular
cs: Cévní

en: Vascular II
cs: Cévní II

en: Vascular III
cs: Cévní III

en: Vascular IV
cs: Cévní IV

en: Yellow bone
cs: Žlutá kost

en: Cut plane
cs: Rovina řezu

en: Select tracker:
cs: Vybrat sledovač:

en: Debug tracker
cs: Ladit sledovač

en: Disconnect tracker
cs: Odpojit sledovač

en: Static ref.
cs: Trvalý odkaz

en: Dynamic ref.
cs: Dynamický odkaz

en: Select left ear in image
cs: Vybrat v obrázku levé ucho

en: Select right ear in image
cs: Vybrat v obrázku pravé ucho

en: Select nasion in image
cs: Vybrat v obrázku nasion

en: Select left ear with spatial tracker
cs: Vybrat levé ucho pomocí prostorového sledovače

en: Select right ear with spatial tracker
cs: Vybrat pravé ucho pomocí prostorového sledovače

en: Select nasion with spatial tracker
cs: Vybrat nasion pomocí prostorového sledovače

en: Show set coordinates in image
cs: Ukázat v obrázku souřadnice sady

en: Loading file %d of %d ...
cs: Nahrává se soubor %d z %d...

en: Fix gantry tilt applying the degrees below
cs: Změnit naklonění nosné konstrukce o níže uvedený počet stupňů

en: Linear
cs: Přímý

en: Angular
cs: Úhlový

en: 3D
cs: Trojrozměrný

en: Axial
cs: Osový

en: Coronal
cs: Věnčitý

en: Sagittal
cs: Předozadní

en: Masks
cs: Masky

en: 3D surfaces
cs: Trojrozměrné povrchy

en: Measures
cs: Měření

en: Measure distance
cs: Změřit vzdálenost

en: Measure angle
cs: Změřit úhel

en: Create a new mask
cs: Vytvořit novou masku

en: Remove mask
cs: Odstranit masku

en: Name
cs: Název

en: Mask
cs: Maska

en: Create a new surface
cs: Vytvořit nový povrch

en: Remove surface
cs: Odstranit povrch

en: Duplicate surface
cs: Zdvojit povrch

en: Import a surface file into InVesalius
cs: Zavést soubor s povrchem do InVesalius

en: New surface
cs: Nový povrch

en: Volume (mm³)
cs: Objem (mm³)

en: Area (mm²)
cs: Oblast (mm²)

en: Transparency
cs: Průhlednost

en: Location
cs: Místo

en: Type
cs: Typ

en: Value
cs: Hodnota

en: Load data
cs: Nahrát data

en: Select region of interest
cs: Zvolte zájmovou oblast

en: Configure 3D surface
cs: Nastavit trojrozměrný povrch

en: Export data
cs: Vyvést data

en: Navigation system
cs: Systém pro pohyb

en: Axial slice
cs: Osový řez

en: Coronal slice
cs: Věnčitý řez

en: Sagittal slice
cs: Předozadní řez

en: Volume
cs: Objem

en: Preset name
cs: Název přednastavení

en: Tools
cs: Nástroje

en: Value will be applied.
cs: Hodnota se použije.

en: Value will not be applied.
cs: Hodnota se nepoužije.

en: InVesalius is running on a 32-bit operating system or has insufficient memory. 
    If you want to work with 3D surfaces or volume rendering, 
    it is recommended to reduce the medical images resolution.
cs: InVesalius běží na 32-bitovém operačním systému nebo má nedostatek paměti. 
    Pokud chcete pracovat s trojrozměrnými povrchy nebo vykreslit objem, 
    doporučuje se zmenšit rozlišení lékařských obrázků.

en: Percentage of original resolution
cs: Procento původního rozlišení

en: Loading DICOM files
cs: Nahrávají se soubory DICOM

en: InVesalius project (*.inv3)|*.inv3
cs: Projekt InVesalius (*.inv3)|*.inv3

en: InVesalius project compressed (*.inv3)|*.inv3
cs: Zabalený projekt InVesalius (*.inv3)|*.inv3

en: Open InVesalius 3 project...
cs: Otevřít projekt InVesalius 3

en: Choose a DICOM folder:
cs: Vybrat složku s DICOM:

en: Choose a folder with TIFF, BMP, JPG or PNG:
cs: Vybrat složku s TIFF, BMP, JPG nebo PNG:

en: Import Analyze 7.5 file
cs: Zavést soubor Analyze 7.5

en: Import NIFTi 1 file
cs: Zavést soubor NIFTi 1

en: Import PAR/REC file
cs: Zavést soubor PAR/REC

en: Import surface file
cs: Zavést soubor s povrchem

en: Save project as...
cs: Uložit projekt jako...

en: Save markers as...
cs: Uložit značky jako...

en: Markers files (*.mks)|*.mks
cs: Soubory se značkami (*.mks)|*.mks

en: Save coords as...
cs: Uložit souřadnice jako...

en: Coordinates files (*.csv)|*.csv
cs: Soubory se souřadnicemi (*.mks)|*.mks

en: Load markers
cs: Nahrát značky

en: Save object registration as...
cs: Uložit registraci objektu jako...

en: Registration files (*.obr)|*.obr
cs: Soubory s registracemi (*.obr)|*.obr

en: Load object registration
cs: Nahrát registraci objektu

en: A new version of InVesalius is available. Do you want to open the download website now?
cs: Je dostupná nová verze programu InVesalius. Chcete nyní otevřít stránku pro stahování?

en: Invesalius Update
cs: Aktualizace InVesalius

en: The project %s has been modified.
    Save changes?
cs: Projekt %s byl změněn.
    Uložit změny?

en: %s is an empty folder.
cs: %s je prázdná složka.

en: There are no Bitmap, JPEG, PNG or TIFF files in the selected folder.
cs: Ve vybrané složce nejsou žádné soubory Bitmap, JPEG, PNG nebo TIFF.

en: There are no DICOM files in the selected folder.
cs: Ve vybrané složce nejsou žádné soubory DICOM.

en: Invalid file.
cs: Neplatný soubor.

en: Warning! InVesalius has limited support to Analyze format.
cs: Varování! InVesalius má omezenou podporu pro formát Analyze.

en: Slices may be wrongly oriented and functions may not work properly.
cs: Řezy mohou být špatně natočeny a funkce nemusí pracovat správně.

en: A mask is needed to create a surface.
cs: K vytvoření povrchu je potřeba maska.

en: No mask was selected for removal.
cs: Pro odstranění nebyla vybrána žádná maska.

en: No surface was selected for removal.
cs: Pro odstranění nebyl vybrán žádný povrch.

en: No measure was selected for removal.
cs: Pro odstranění nebylo vybráno žádné měření.

en: No mask was selected for duplication.
cs: Pro zdvojení nebyla vybrána žádná maska.

en: No surface was selected for duplication.
cs: Pro zdvojení nebyl vybrán žádný povrch.

en: No tracking device selected
cs: Nevybráno žádné sledovací zařízení

en:  is not installed.
cs: není nainstalováno.

en:  disconnected.
cs: odpojeno.

en:  is not connected.
cs: není připojeno.

en: The TXT file is invalid.
cs: Soubor TXT je neplatný

en: No data selected
cs: Nevybrána žádná data

en: Target deleted
cs: Cíl smazán

en: Edit marker ID
cs: Upravit ID značky

en: New mask name:
cs: Nový název masky:

en: Name the mask to be created
cs: Název masky, která se má vytvořit

en: Threshold preset:
cs: Přednastavení prahu:

en: Custom
cs: Vlastní

en: %s does not exist.
cs: %s neexistuje.

en: Please, provide more than one DICOM file for 3D reconstruction
cs: Poskytněte, prosím, pro trojrozměrné opětné sestrojení více než jeden soubor DICOM

en: InVesalius is a medical imaging program for 3D reconstruction. It uses a sequence of 2D DICOM image files acquired with CT or MRI scanners. InVesalius allows exporting 3D volumes or surfaces as mesh files for creating physical models of a patient's anatomy using additive manufacturing (3D printing) technologies. The software is developed by Center for Information Technology Renato Archer (CTI), National Council for Scientific and Technological Development (CNPq) and the Brazilian Ministry of Health.
    
     InVesalius must be used only for research. The Center for Information Technology Renato Archer is not responsible for damages caused by the use of this software.
    
     Contact: invesalius@cti.gov.br
cs: InVesalius le lékařský zobrazovací program pro 3D rekonstrukce. Používá sled obrázkových souborů 2D DICOM pořízených skenery CT nebo MRI. InVesalius umožňuje vyvedení trojrozměrných objemů nebo povrchů jako souborů síť bodů na vytvoření hmotných modelů stavby pacientova těla pomocí přidaných additive výrobních technik (trojrozměrný tisk). Program je vyvíjen Střediskem pro informační technologie Renata Archera (Center for Information Technology Renato Archer (CTI)), Národní radou pro vědecký a technický vývoj (National Council for Scientific and Technological Development (CNPq)) a brazilským Ministerstvem zdraví (Brazilian Ministry of Health).
    
    InVesalius se musí používat jen při výzkumu. Střediskem pro informační technologie Renata Archera (Center for Information Technology Renato Archer) nezodpovídá za škody způsobené používáním tohoto software.
    
     Spojení: invesalius@cti.gov.br

en: GNU GPL (General Public License) version 2
cs: GNU GPL (General Public License) Verze 2

en: Save raycasting preset as:
cs: Uložit přednastavení s vrhem paprsků jako:

en: New surface name:
cs: Název nového povrchu

en: Name the surface to be created
cs: Název povrchu, který se má vytvořit

en: Mask of reference:
cs: Srovnávací maska:

en: Surface quality:
cs: Jakost povrchu:

en: Fill holes
cs: Vyplnit otvory

en: Keep largest region
cs: Zachovat největší oblast

en: BMP image
cs: Obrázek BMP

en: JPG image
cs: Obrázek JPG

en: PNG image
cs: Obrázek PNG

en: PostScript document
cs: Postskriptový dokument

en: POV-Ray file
cs: Soubor POV-Ray

en: TIFF image
cs: Obrázek TIFF

en: Surface generation options
cs: Volby pro vytvoření povrchu

en: Surface creation
cs: Vytvoření povrchu

en: Surface creation options
cs: Volby pro vytvoření povrchu

en: Surface creation method
cs: Postup pro vytvoření povrchu

en: Options
cs: Volby

en: Angle:
cs: Úhel:

en: Max. distance:
cs: Největší vzdálenost:

en: Min. weight:
cs: Nejmenší váha

en: N. steps:
cs: Č. kroku:

en: Context aware smoothing
cs: Vyhlazování dle souvislosti

en: Binary
cs: Binární

en: It is not possible to use the Default method because the mask was edited.
cs: Není možné použít výchozí způsob, protože maska byla upravena.

en: Method:
cs: Metoda:

en: Method
cs: Metoda

en: Gaussian sigma
cs: Gaussova směrodatná odchylka (sigma)

en: Watershed
cs: Předěl

en: Boolean operations
cs: Booleánské operace

en: Union
cs: Sjednocení

en: Difference
cs: Rozdíl

en: Intersection
cs: Průnik

en: Exclusive disjunction
cs: Výhradní rozpojení

en: Mask 1
cs: Maska 1

en: Operation
cs: Operace

en: Mask 2
cs: Maska 2

en: Image reorientation
cs: Znovunatočení obrázku

en: Apply
cs: Použít

en: Angle X
cs: Úhel X

en: Angle Y
cs: Úhel Y

en: Angle Z
cs: Úhel Z

en: Create project from bitmap
cs: Vytvořit projekt z bitmapy

en: Project name:
cs: Název projektu:

en: Slices orientation:
cs: Natočení řezů:

en: Sagital
cs: Sagitální (předozadní)

en: Spacing (mm):
cs: Rozestupy (mm):

en: All bitmaps files must be the same 
     width and height size.
cs: Všechny soubory s bitmapami musí mít
    stejnou velikost šířky a výšky.

en: 2D - Actual slice
cs: 2D - skutečný řez

en: 3D - All slices
cs: 3D - všechny řezy

en: 2D Connectivity
cs: Propojitelnost 2D

en: Orientation
cs: Natočení

en: 3D Connectivity
cs: Propojitelnost 3D

en: Use WW&WL
cs: Použít WW&WL

en: Deviation
cs: Výchylka

en: Multiplier
cs: Násobič

en: Iterations
cs: Opakování

en: Parameters
cs: Parametry

en: Select mask parts
cs: Vybrat části masky

en: Target mask name
cs: Cílový název masky

en: Region growing
cs: Rostoucí oblast

en: Dynamic
cs: Dynamicky

en: Confidence
cs: Důvěra

en: Crop mask
cs: Ořezat masku

en: Axial:
cs: Osový:

en: Sagital:
cs: Sagitální (předozadní):

en: Coronal:
cs: Věnčitý:

en: Max hole size
cs: Největší velikost otvoru

en: voxels
cs: objemových prvků (voxel)

en: %d images
cs: %d obrázků

en: Image %d
cs: Obrázek %d

en: Data panel
cs: Datový panel

en: Preview medical data to be reconstructed
cs: Náhled na lékařská data, která se mají opět sestrojit

en: Preview bitmap to be reconstructed
cs: Náhled na bitmapu, která se má opět sestrojit

en: Fill holes automatically
cs: Vyplnit otvory automaticky

en: Import DICOM...	Ctrl+I
cs: Zavést DICOM...	Ctrl+I

en: Import other files...
cs: Zavést jiné soubory...

en: Open project...	Ctrl+O
cs: Otevřít projekt...	Ctrl+O

en: Save project	Ctrl+S
cs: Uložit projekt	Ctrl+S

en: Close project
cs: Zavřít projekt

en: Exit	Ctrl+Q
cs: Ukončit	Ctrl+Q

en: Undo	Ctrl+Z
cs: Zpět	Ctrl+Z

en: Redo	Ctrl+Y
cs: Znovu	Ctrl+Y

en: Clean Mask	Ctrl+Shift+A
cs: Uklidit masku	Ctrl+Shift+A

en: Crop
cs: Ořezat

en: Reorient image	Ctrl+Shift+R
cs: Znovunatočit obrázek	Ctrl+Shift+R

en: Segmentation
cs: Členění

en: Surface
cs: Povrch

en: Interpolated slices
cs: Pozměněné řezy

en: Preferences...
cs: Nastavení...

en: Getting started...
cs: První kroky...

en: About...
cs: O programu...

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Úpravy

en: View
cs: Pohled

en: Help
cs: Nápověda

en: Ready
cs: Připraven

en: Import DICOM files...	Ctrl+I
cs: Zavést soubory DICOM	Ctrl+I

en: Open InVesalius project...
cs: Otevřít projekt InVesalius 3...

en: Save InVesalius project
cs: Uložit projekt InVesalius

en: Zoom
cs: Zvětšit

en: Zoom based on selection
cs: Zvětšit výběr

en: Rotate
cs: Otočit

en: Move
cs: Pohybovat

en: Constrast
cs: Kontrast

en: Scroll slices
cs: Projíždět řezy

en: Slices' cross intersection
cs: Křížový průsečík řezů

en: Hide task panel
cs: Skrýt panel s úkoly

en: Hide text
cs: Skrýt text

en: Show task panel
cs: Ukázat panel s úkoly

en: Show text
cs: Ukázat text

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo
cs: Znovu

en: Generating multiplanar visualization...
cs: Vytváří se vícerovinné znázornění...

en: Import
cs: Zavést

en: Path
cs: Cesta

en: Width x Height
cs: Výška x šířka

en: InVesalius Database
cs: Databáze InVesalius

en: Patient name
cs: Pacientovo jméno

en: Patient ID
cs: Pacientovo ID

en: Age
cs: Věk

en: Gender
cs: Pohlaví

en: Study description
cs: Studijní popis

en: Modality
cs: Fyzioterapeutický prostředek

en: Date acquired
cs: Datum pořízení dat

en: # Images
cs: # Obrázky

en: Institution
cs: Zařízení

en: Date of birth
cs: Datum narození

en: Accession Number
cs: Přístupové číslo

en: Referring physician
cs: Přidělený lékař

en: Word
cs: Slovo

en: Search
cs: Hledat

en: Active
cs: Činné

en: Host
cs: Hostitel

en: Port
cs: Přípojka

en: Status
cs: Stav

en: Add
cs: Přidat

en: Remove
cs: Odstranit

en: Check status
cs: Prověřit stav

en: ok
cs: OK

en: error
cs: Chyba

en: Language selection
cs: Výběr jazyka

en: Choose user interface language
cs: Vyberte jazyk uživatelského rozhraní

en: Analysing selected regions...
cs: Provádí se rozbor vybraných oblastí...

en: Splitting disconnected regions...
cs: Rozdělují se odpojené oblasti...

en: Preferences
cs: Nastavení

en: 2D Visualization
cs: Dvojrozměrné znázornění

en: 3D Visualization
cs: Trojrozměrné znázornění

en: Language
cs: Jazyk

en: Interpolation
cs: Interpolace

en: Volume rendering
cs: Vykreslení objemu

en: Rendering
cs: Zpracování

en: GPU (NVidia video cards only)
cs: GPU (pouze videokarty NVidia)

en: Slices
cs: Řezy

en: Interpolated
cs: Pozměněno

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Language settings will be applied 
     the next time InVesalius starts.
cs: Nastavení jazyka se použijí
    při příštím spuštění programu InVesalius.

en: Soft Tissue
cs: Měkké tkáně

en: Enamel (Adult)
cs: Zubní sklovina (dospělý)

en: Enamel (Child)
cs: Zubní sklovina (dítě)

en: Compact Bone (Adult)
cs: Pevná kost (dospělý)

en: Compact Bone (Child)
cs: Pevná kost (dítě)

en: Spongial Bone (Adult)
cs: Houbovitá kost (dospělý)

en: Spongial Bone (Child)
cs: Houbovitá kost (dítě)

en: Muscle Tissue (Adult)
cs: Svalová tkáň (dospělý)

en: Muscle Tissue (Child)
cs: Svalová tkáň (dítě)

en: Fat Tissue (Adult)
cs: Tuková tkáň (dospělý)

en: Fat Tissue (Child)
cs: Tuková tkáň (dítě)

en: Skin Tissue (Adult)
cs: Kožní tkáň (dospělý)

en: Skin Tissue (Child)
cs: Kožní tkáň (dítě)

en: Diff
cs: Rozdíl

en: Normal
cs: Normální

en: MeanIP
cs: PrůměrIP

en: Contour MaxIP
cs: Nakreslit obrys MaxIP

en: Contour MIDA
cs: Nakreslit obrys MIDA

en: Window width and level
cs: Šířka okna a úroveň

en: Projection type
cs: Typ promítání

en: Foreground
cs: Popředí

en: Background
cs: Pozadí

en: Applying watershed ...
cs: Používá se předěl...

en: Fill hole
cs: Vyplnit otvor

en: Filling hole ...
cs: Vyplňuje se otvor...

en: Remove parts
cs: Odstranit části

en: Remove part
cs: Odstranit část

en: Removing part ...
cs: Odstraňuje se část...

en: Segmenting ...
cs: Člení se...

en: Creating 3D surface...
cs: Vytváří se trojrozměrný povrch...

en: Export InVesalius screen to an image file
cs: Vyvést obrazovku InVesalius do obrázkového souboru

en: Export picture...
cs: Vyvést obrázek...

en: Export 3D surface
cs: Vyvést trojrozměrný povrch

en: Export 3D surface...
cs: Vyvést trojrozměrný povrch...

en: Save 3D surface as...
cs: Uložit trojrozměrný povrch jako...

en: You need to create a surface and make it
cs: Musíte vytvořit trojrozměrný povrch a tento

en: visible before exporting it.
cs: před jeho vyvedením udělat viditelným.

en: Testing...
cs: Zkouška...

en: Select DICOM, Analyze, NIfTI or REC/PAR files to be reconstructed
cs: Vyberte soubory DICOM, Analyze, NIfTI nebo REC/PAR, které se mají opět sestrojit

en: Import medical images...
cs: Zavést lékařské obrazy...

en: Open an existing InVesalius project...
cs: Otevřít stávající projekt InVesalius...

en: Open an existing project...
cs: Otevřít stávající projekt...

en: Select fiducials and navigate
cs: Vybrat výchozí a pohybovat se

en: Neuronavigation
cs: Neuropohyb

en: Extra tools
cs: Další nástroje

en: Update camera in volume
cs: Obnovit kameru v objemu

en: Enable external trigger for creating markers
cs: Povolit vnější spouštěč pro vytváření značek

en: Choose the tracking device
cs: Vybrat sledovací zařízení

en: Choose the navigation reference mode
cs: Vybrat pohybový odkazový režim

en: Fiducial registration error
cs: Chyba zapsání výchozího

en: Start navigation
cs: Spustit pohyb

en: Navigate
cs: Pohybovat se

en: Stop neuronavigation
cs: Zastavit neuropohyb

en: Start neuronavigation
cs: Spustit neuropohyb

en: Load
cs: Nahrát

en: Save
cs: Uložit

en: Create marker
cs: Vytvořit značku

en: Hide
cs: Skrýt

en: Edit ID
cs: Upravit ID

en: Create mask for slice segmentation and editing
cs: Vytvořit masku pro rozčlenění řezů a úpravy

en: Create new mask
cs: Vytvořit novou masku

en: Create surface
cs: Vytvořit povrch

en: Overwrite last surface
cs: Přepsat poslední povrch

en: Mask properties
cs: Vlastnosti masky

en: Manual edition
cs: Ruční úprava

en: Set predefined or manual threshold:
cs: Nastavit přednastavenou nebo ruční hodnotu prahu:

en: Choose brush type, size or operation:
cs: vybrat štětec, velikost nebo funkci:

en: Circle
cs: Kruh

en: Square
cs: Čtverec

en: Brush threshold range:
cs: Prahová hodnota štětce:

en: Overwrite mask
cs: Přepsat masku

en: Expand watershed to 3D
cs: Roztáhnout předěl k 3D

en: Create 3D surface based on a mask
cs: Vytvořit trojrozměrný povrch založený na masce

en: Create new 3D surface
cs: Vytvořit nový trojrozměrný povrch

en: Next step
cs: Další krok

en: Surface properties
cs: Vlastnosti povrchu

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Automatically select largest disconnected region and create new surface
cs: Vybrat automaticky největší odpojenou oblast a vytvořit nový povrch

en: Select largest surface
cs: Vybrat největší povrch

en: Split all disconnected surfaces
cs: Oddělit všechny odpojené povrchy

en: Select regions of interest...
cs: Vybrat zájmovou oblast...

en: Transparency:
cs: Průhlednost:

en: Decimate resolution:
cs: Desetinné rozlišení:

en: Smooth iterations:
cs: Jemná opakování:

en: Measure distances
cs: Změřit vzdálenosti

en: Measure
cs: Změřit

en: Add text annotations
cs: Přidat textové poznámky

en: Number of slices used to compound the visualization.
cs: Počet řezů.použitých k poskládání znázornění.

en: Controls the sharpness of the contour. The greater the value, the sharper the contour.
cs: Řídí ostrost obrysu. Čím větší je hodnota, tím ostřejší je obrys.

en: Inverted order
cs: Obrácené pořadí

en: If checked, the slices are traversed in descending order to compound the visualization instead of ascending order.
cs: Je-li zaškrtnuto, řezy pro složení znázornění leží přes sebe namísto ve vzestupném pořadí v sestupném pořadí.

en: Number of slices
cs: Počet řezů

en: Sharpness
cs: Ostrost
