InVesalius3 - en to el translation catalogue (126 entries)

en: Image size: %d x %d
el: Μέγεθος εικόνας: %d x %d

en: Image
el: Εικόνα

en: Bone
el: Οστό

en: M %d
el: Μ %d

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Keep all slices
el: Διατήρησε όλες τις τομές

en: Skip 1 for each 2 slices
el: Διατήρησε μια τομή ανα δύο

en: Skip 2 for each 3 slices
el: Διατήρησε μια τομή ανα τρεις

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Hue
el: Απόχρωση

en: Saturation
el: Κορεσμός

en: Desert
el: Έρημος

en: Rainbow
el: Ουράνιο τόξο

en: Ocean
el: Ωκεανός

en: Mask %d
el: Μάσκα %d

en: Draw
el: Σχεδίαση

en: Erase
el: Διαγραφή

en: Threshold
el: Όριο

en: Low
el: Χαμηλό

en: Medium
el: Μεσαίο

en: High
el: Ψηλό

en: Optimal *
el: Βέλτιστο *

en: Surface %d
el: Επιφάνεια %d

en: Brain
el: Εγκέφαλος

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Emphysema
el: Εμφύσημα

en: Liver
el: Ήπαρ

en: Manual
el: Εγχειρίδιο

en: Pelvis
el: Πύελος

en: Front
el: Μπροστά

en: Back
el: Πίσω

en: Top
el: Πάνω

en: Bottom
el: Κάτω

en: Isometric
el: Ισομετρικό

en: Airways
el: Αεραγωγοί

en: Airways II
el: Αεραγωγοί II

en: Black & White
el: Μαύρο & Άσπρο

en: Axial
el: Αξονική

en: Coronal
el: Οριζόντια

en: Sagittal
el: Τοξοειδής

en: Measures
el: Μέτρηση

en: Name
el: Όνομα

en: Mask
el: Μάσκα

en: Volume (mm³)
el: Όγκος (mm³)

en: Transparency
el: Διαφάνεια

en: Type
el: Τύπος

en: Value
el: Τιμή

en: Data
el: Δεδομένα

en: Select region of interest
el: Επιλέξτε την περιοχή ενδιαφέροντος

en: Configure 3D surface
el: Ρυθμιση της 3D επιφάνειας

en: Export data
el: Εξαγωγή δεδομένων

en: Axial slice
el: Αξονική τομή

en: Coronal slice
el: Οριζόντια τομή

en: Sagittal slice
el: Τοξοειδής τομή

en: Volume
el: Όγκος

en: Preset name
el: Προκαθορισμένο όνομα

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Value will be applied.
el: Η τιμή θα εφαρμοστεί.

en: Loading DICOM files
el: Φόρτωση αρχείων DICOM

en: Choose a DICOM folder:
el: Επιλέξτε ένα φάκελο DICOM:

en: Save project as...
el: Αποθήκευση project ως...

en: The project %s has been modified.
    Save changes?
el: Το project %s έχει τροποποιηθεί.
     Αποθήκευση αλλαγών;

en: %s does not exist.
el: Το %s δεν υπάρχει.

en: GNU GPL (General Public License) version 2
el: GNU GPL (Γενική Άδεια Δημόσιας Χρήσης) έκδοση 2

en: New surface name:
el: Νέο όνομα επιφάνειας:

en: Name the surface to be created
el: Ονόμασε την επιφάνεια που θα δημιουργηθεί

en: Surface quality:
el: Ποιότητα αναγλύφου:

en: Fill holes
el: Γέμισμα οπών

en: Keep largest region
el: Διατήρηση μέγιστης περιοχής

en: BMP image
el: Εικόνα BMP

en: JPG image
el: Εικόνα JPG

en: PNG image
el: Εικόνα PNG

en: PostScript document
el: Έγγραφο PostScript

en: POV-Ray file
el: Αρχείο POV-Ray

en: TIFF image
el: Εικόνα TIFF

en: Image %d
el: Εικόνα %d

en: Data panel
el: Πάνελ δεδομένων

en: Preview medical data to be reconstructed
el: Προεπισκόπηση ιατρικών δεδομένων που θα ανακατασκευαστούν

en: About...
el: Σχετικά ...

en: File
el: Αρχείο

en: Help
el: Βοήθεια

en: Ready
el: Έτοιμο

en: Zoom
el: Εστίαση

en: Zoom based on selection
el: Εστίαση βασιζόμενη σε επιλογή

en: Rotate
el: Περιστροφή

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Hide text
el: Απόκρυψη κειμένου

en: Show text
el: Εμφάνιση κείμενου

en: Generating multiplanar visualization...
el: Παραγωγή πολυεπίπεδης οπτικοποίηση...

en: Patient name
el: Όνομα ασθενούς

en: Patient ID
el: ID Ασθενούς

en: Age
el: Ηλικία

en: Gender
el: Φύλο

en: Date acquired
el: Ημερομηνία απόκτησης

en: # Images
el: # Εικόνων

en: Institution
el: Ίδρυμα

en: Date of birth
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Language selection
el: Επιλογή γλώσσας

en: Choose user interface language
el: Επιλέξτε γλώσσα εφαρμογής

en: Soft Tissue
el: Μαλακός ιστός

en: Export picture...
el: Εξαγωγή εικόνας...

en: Export 3D surface
el: Εξαγωγή 3D ανάγλυφου

en: Export 3D surface...
el: Εξαγωγή 3D ανάγλυφου...

en: Save 3D surface as...
el: Αποθήκευση 3D ανάγλυφου ως...

en: Open an existing InVesalius project...
el: Ανοίξτε ένα υπάρχον InVesalius project...

en: Open an existing project...
el: Ανοίξτε ένα υπάρχον project ...

en: Create new mask
el: Δημιουργία νέας μάσκας

en: Overwrite last surface
el: Αντικατάσταση τελευταίου ανάγλυφου

en: Mask properties
el: Ιδιότητες μάσκας

en: Circle
el: Κύκλος

en: Square
el: Τετράγωνο

en: Brush threshold range:
el: Οριο φάσματοϛ βούρτσαϛ

en: Create 3D surface based on a mask
el: Δημιουργία 3D αναγλύφου βασισμένο σε μια μάσκα

en: Next step
el: Επόμενο βήμα

en: Surface properties
el: Ιδιότητες ανάγλυφου

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Automatically select largest disconnected region and create new surface
el: Αυτόματα επέλεξε μέγιστη ασύνδετη περιοχή και δημιουργησε νέα επιφάνεια

en: Split all disconnected surfaces
el: Διαχώρισε όλεςτις ασύνδετες επιφάνειες

en: Select regions of interest...
el: Επιλέξτε περιοχές ενδιαφέροντος...

en: Transparency:
el: Διαφάνεια:

en: Decimate resolution:
el: Μείωση ανάλυσης:

en: Smooth iterations:
el: Εξομάλυνση επαναλήψεων:

en: Measure distances
el: Μέτρηση αποστάσεων

en: Measure
el: Μέτρηση

en: Add text annotations
el: Προσθήκη σχολιασμού κειμένου
