iputils - en to ka translation catalogue (242 entries)

en: 
    Usage:
      arping [options] <destination>
    
    Options:
      -f            quit on first reply
      -q            be quiet
      -b            keep on broadcasting, do not unicast
      -D            duplicate address detection mode
      -U            unsolicited ARP mode, update your neighbours
      -A            ARP answer mode, update your neighbours
      -V            print version and exit
      -c <count>    how many packets to send
      -w <timeout>  how long to wait for a reply
      -i <interval> set interval between packets (default: 1 second)
      -I <device>   which ethernet device to use
ka: 
    გამოყენება:
    arping [პარამეტრები] <დანიშნულება>
    
    პარამეტრები:
      -f    პირველივე პასუხზე გამოსვლა
      -q    ჩუმად ყოფნა
      -b    გადაცემის გაგრძელება უნიკასტის გარეშე
      -D    დუბლირებული მისამართის დადგენის რეჟიმი
      -A    ARP პასუხის რეჟიმი. განაახლეთ თქვენი მეზობლები
      -U    ARP რეჟიმი. განაახლეთ თქვენი მეზობლები
      -V     ვერსიის დაბეჭდვა და გასვლა
      -c <რაოდენობა>  რამდენი პაკეტი გაიგზავნოს
      -w <დრო>    რამდენ ხანს დაველოდო პასუხის
      -i <ინტერვალი>    პაკეტებს შორის ინტერვალის დაყენება (ნაგულისხმევი: 1 წამი)
      -l <მოწყობილობა>    გამოყენებადი ქსელის ინტერფეისის სახელი

en: 
      -s <source>   source IP address
      <destination> DNS name or IP address
    
    For more details see arping(8).
ka: 
      -s <წყარო>   წყაროს IP მისამართი
      <დანიშნულება> DNS სახელი ან IP მისამართი
    
    მეტი დეტალების სანახავად იხილეთ arping (8).

en: Sent %d probes (%d broadcast(s))
ka: გაგზავნილია %d სინჯი(%d ტრანსლაცია)

en: Received %d response(s)
ka: მიღებულია %d პასუხი

en: %d request(s)
ka: %d მოთხოვნა

en: %s%d broadcast(s)
ka: %s%d გადაცემა

en: Unicast
ka: ერთმხრივი გადაცემა

en: Broadcast
ka: გადაცემა

en: %s from
ka: %s-ის წყარო

en: reply
ka: პასუხი

en: request
ka: მოთხოვნა

en: for %s
ka: %s-თვის

en: for
ka: დანიშნულება

en:  %ld.%03ldms
ka:  %ld.%03ldმწმ

en:  UNSOLICITED?
ka:  საკუთარი ინიციატივით?

en: Interface "%s" is down
ka: ინტერფეისი "%s" გამორთულია

en: Interface "%s" is not ARPable
ka: ინტერფეისს "%s" ARP ცხრილი არ გააჩნია

en: WARNING: using default broadcast address.
ka: გაფრთხილება: გამოიყენება გადაცემის ნაგულისხმევი მისამართი.

en: invalid argument
ka: არასწორი არგუმენტი

en: Device %s not available.
ka: მოწყობილობა %s ხელმიუწვდომელია.

en: Suitable device could not be determined. Please, use option -I.
ka: შესატყვისი მოწყობილობის მოძებნა შეუძლებელია. გამოიყენეთ პარამეტრი -l.

en: WARNING: interface is ignored
ka: გაფრთხილება: ინტერფეისი ინგნორირებულია

en: WARNING: setsockopt(SO_DONTROUTE)
ka: გაფრთხილება: setsockopt(SO_DONTROUTE)

en: Interface "%s" is not ARPable (no ll address)
ka: ინტერფეის "%s"-ს არ გააჩნია ARP ცხრილი (ll მისამართის მოძებნის შეცდომა)

en: from %s %s
ka: გამომგზავნელი %s%s

en: no source address in not-DAD mode
ka: არა-DAD რეჟიმში საწყისი მისამართი არ მიეთითება

en: Wrong timestamp %d
ka: დროის არასწორი სანიშნი %d

en: Overflow %d hops
ka: გადავსებულია %d ჰოპით

en: wrong timestamps
ka: დროის არასწორი სანიშნი

en: 
    Usage:
      clockdiff [options] <destination>
    
    Options:
                    without -o, use icmp timestamp only (see RFC0792, page 16)
      -o            use IP timestamp and icmp echo
      -o1           use three-term IP timestamp and icmp echo
      -T, --time-format <ctime|iso>
                      specify display time format, ctime is the default
      -I            alias of --time-format=iso
      -h, --help    display this help
      -V, --version print version and exit
      <destination> DNS name or IP address
    
    For more details see clockdiff(8).
ka: 
    გამოყენება:
      clockdiff [პარამეტრები] <დანიშნულება>
    
    პარამეტრები:
                    -o -ის გარეშე გამოიყენება მხოლოდ icmp დროის სანიშნი (იხ RFC0792, გვ 16)
      -o            IP დროის შტამპისა და icmp ექოს გამოყენება
      -o1     3 IP დროის შტამპისა და icmp ექოს გამოყენება
      -T, --time-format <ctime|iso>
                      მიუთითეთ დროის საჩვენებელი ფორმატი. ნაგულისხმევად ctime
      -I          იგივე, რაც --time-format=iso
      -h , --help    ამ შეტყობინების გამოტანა
      -V, --version ვერსიის გამოტანა და მუშაობის დასრულება
      <დანიშნულება> DNS სახელი ან IP მისამართი
    
    მეტი დეტალებისთვის იხილეთ clockdiff(8).

en: measure: unknown failure
ka: გაზომვა: უცნობი შეცდომა

en: %s is down
ka: %s გათიშულია

en: %s time transmitted in a non-standard format
ka: %s დრო გადმოცემულია არასტანდარტულ ფორმატში

en: %s is unreachable
ka: %s მიუწვდომელია

en: 
    host=%s rtt=%ld(%ld)ms/%ldms delta=%dms/%dms %s
ka: 
    ჰოსტი=%s rtt=%ld(%ld)მწმ/%ldმწმ დელტა=%dმწმ/%dმწმ %s

en: Qtype conflict
ka: Qtype-ის კონფლიქტი

en: Subject type conflict
ka: თემის ტიპების კონფლიქტი

en: IDN encoding error: %s
ka: IDN-ის დაშიფვრის შეცდომა: %s

en: too long scope name
ka: რეგიონის მეტისმეტად გრძელი სახელი

en: memory allocation failed
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა

en: inappropriate subject name: %s
ka: თემის არასწორი დასახელება: %s

en: dn_comp() returned too long result
ka: dn_comp()-მა ძალიან გრძელი პასუხი დააბრუნა

en: ping -6 -N <nodeinfo opt>
    Help:
      help
    Query:
      name
      ipv6
      ipv6-all
      ipv6-compatible
      ipv6-global
      ipv6-linklocal
      ipv6-sitelocal
      ipv4
      ipv4-all
    Subject:
      subject-ipv6=addr
      subject-ipv4=addr
      subject-name=name
      subject-fqdn=name
ka: ping -6 -N <nodeinfo opt>
    დახმარება:
      help
    მოთხოვნა:
      name
      ipv6
      ipv6-all
      ipv6-compatible
      ipv6-global
      ipv6-linklocal
      ipv6-sitelocal
      ipv4
      ipv4-all
    თემა:
      subject-ipv6=მისამართი
      subject-ipv4=მისამართი
      subject-name=სახელი
      subject-fqdn=სახელი

en: unknown iface: %s
ka: უცნობი ინტერფეისი: %s

en: scope discrepancy among the nodes
ka: ფარგლების შეუსაბამობა კვანძებს შორის

en: Warning: source address might be selected on device other than: %s
ka: გაფრთხილება: საწყისი მისამართი სეიძლება აირჩიოთ მოწყობილობებზე %s-ის გარდა

en: minimal interval for multicast ping for user must be >= %d ms, use -i %s (or higher)
ka: მინიმალური ნტერვალი მულტიკასტის პინგისთვის მომხმარებლისთვის უნდა იყოს >= %dმწმ, გამოიყენეთ -i %s (ან უფრო მაღალი)

en: multicast ping does not fragment
ka: გადაცემის პინგი არ იხლიჩება

en: setsockopt(RAW_CHECKSUM) failed - try to continue
ka: setsockopt(RAW_CHECKSUM) -ის შეცდომა - გაგრძელების მცდელობა

en: can't disable multicast loopback
ka: მულტიკასტის მარყუჟის გამორთვა შეუძლებელია

en: can't set multicast hop limit
ka: ტრანსლაციის ჰოპების ლიმიტის დაყენების შეცდომა

en: can't set unicast hop limit
ka: უნიკასტ პაკეტის ჰოპების ლიმიტის დაყენების შეცდომა

en: can't receive hop limit
ka: ჰოპების ლიმიტის მიღების შეცდომა

en: can't set flowlabel
ka: დინების ჭდის დადების შეცდომა

en: can't send flowinfo
ka: დინების ინფორმაციის გაგზავნის შეცდომა

en: , flow 0x%05x,
ka: , დინება 0x%05x,

en: from %s %s:
ka: %s%s-დან:

en: %zu data bytes
ka: %zu ბაიტი მონაცემი

en: Destination unreachable:
ka: სამიზნე მიუწვდომელია:

en: No route
ka: გზის გარეშე

en: Administratively prohibited
ka: ხელით აკრძალული

en: Beyond scope of source address
ka: საწყისი მისამართის რეგიონის გარეთ

en: Address unreachable
ka: მისამართი მიუწვდომელია

en: Port unreachable
ka: პორტი მიუწვდომელია

en: Source address failed ingress/egress policy
ka: საწყისი მისამართის ingress/egress პოლიტიკის შეცდომა

en: Reject route to destination
ka: სამიზნემდე რაუტის უარყოფა

en: Unknown code %d
ka: უცნობი კოდი %d

en: Packet too big: mtu=%u
ka: პაკეტი მეტისმეტად დიდია: mtu=%u

en: , code=%d
ka: , კოდი=%d

en: Time exceeded:
ka: დრო გადასცდა:

en: Hop limit
ka: ჰოპების ლიმიტი

en: Defragmentation failure
ka: დეფრაგმენტაციის შეცდომა

en: code %d
ka: კოდი %d

en: Parameter problem:
ka: პარამეტრის პრობლემა:

en: Wrong header field
ka: თავსართის არასწორი ველი

en: Unknown header
ka: უცნობი თავსართი

en: Unknown option
ka: უცნობი პარამეტრი

en: code %d
ka: კოდი %d

en: at %u
ka: %u-თან

en: Echo request
ka: ექოს მოთხოვნა

en: Echo reply
ka: ექოს პასუხი

en: MLD Query
ka: MLD მოთხოვნა

en: MLD Report
ka: MLD ანგარიში

en: MLD Reduction
ka: MLD შემცირება

en: unknown icmp type: %u
ka: icmp-ის უცნობი ტიპი: %u

en: local error
ka: ლოკალური შეცდომა

en: local error: message too long, mtu: %u
ka: ლოკალური შეცდომა: შეტყობინება ძალიან გრძელია. mtu: %u

en: From %s icmp_seq=%u
ka: %s -დან icm_seq=%u

en:  icmp_seq=%u
ka:  icmp_seq =%u

en:  parse error (too short)
ka:  დამუშავების შეცდომა (ძალიან მოკლეა)

en:  parse error (truncated)
ka:  დამუშავების შეცდომა (წაკვეთილია)

en:  unexpected error in inet_ntop(%s)
ka:  მოულოდნელი შეცდომა inet_ntop(%s)-ში

en:  (truncated)
ka:  (წაკვეთილია)

en:  unknown qtype(0x%02x)
ka:  უცნობი qtype(0x%02x)

en:  refused
ka:  უარყოფილია

en:  unknown
ka:  უცნობი

en:  unknown code(%02x)
ka:  უცნობი კოდი(%02x)

en: ; seq=%u;
ka: ; seq =%u;

en: packet too short: %d bytes
ka: პაკეტი ძალიან მოკლეა: %d ბაიტი

en: From %s:
ka: %s-დან:

en: WARNING: failed to install socket filter
ka: გაფრთხილება: სოკეტის ფილტრის დაყენების შეცდომა

en: unknown protocol family: %d
ka: პროტოკოლის არასწორი ოჯახი: %d

en: unknown sock type: %d
ka: სოკეტის უცნობი ტიპი: %d

en: => missing cap_net_raw+p capability or setuid?
ka: => აკლია cap_net_raw+p შესაძლებლობა ან setuid-ი?

en: option argument contains garbage: %s
ka: პარამეტრის არგუმენტები შეიცავს დაუშვებელ ინფორმაციას: %s

en: this will become fatal error in the future
ka: მომავალში ეს ფატალური შეცდომა იქნება

en: bad value for flowinfo: %s
ka: flowinfo-ის არასწორი მნიშვნელობა: %s

en: flow value is greater than 20 bits: %s
ka: დინების მნიშვნელობა 20 ბიტზე დიდია: %s

en: bad TOS value: %s
ka: TOS-ის არასწორი მნიშვნელობა: %s

en: the decimal value of TOS bits must be in range 0-255: %d
ka: TOS-ის ბიტების რიცხვის მთელი მნიშვნელობა 0-255 დიაპაზონში უნდა იყოს: %d

en: only one -4 or -6 option may be specified
ka: პარამეტრებიდან -4 და -6 შეიძლება მიუთითოთ მხოლოდ ერთერთი

en: only one of -T or -R may be used
ka: პარამეტრებიდან -T და -R შეიძლება მიუთითოთ მხოლოდ ერთერთი

en: invalid timestamp type: %s
ka: დროის სანიშნის არასწორი ტიპი: %s

en: bad timing interval
ka: ინტერვალის არასწორი დრო

en: bad timing interval: %s
ka: დროის არასწორი ინტერვალი: %s

en: cannot copy: %s
ka: %s-ის კოპირება შეუძლებელია

en: invalid source address: %s
ka: არასწორი საწყისი მისამართი: %s

en: cannot set preload to value greater than 3: %d
ka: წინასწარი ჩატვირთვის მნიშვნელობა არ შეიძლება 3-ზე დიდი იყოს: %d

en: invalid -M argument: %s
ka: -M-ის არასწორი არგუმენტი: %s

en: bad linger time
ka: გაწელვის ცუდი დრო

en: bad linger time: %s
ka: დაყოვნების არასწორი დრო: %s

en: WARNING: ident 0 => forcing raw socket
ka: გაფრთხილება: ident 0 => raw ტიპის სოკეტის ნაძალადევი არჩევა

en: Warning: IPv6 link-local address on ICMP datagram socket may require ifname or scope-id => use: address%%<ifname|scope-id>
ka: გაფრთხილება: IPv6 link-local misamarTs ICMP დატაგრამის სოკეტზე შეიძლება ifname an scope-id => use: address%%<ifname|scope-id> დასჭირდეს

en: warning: QOS sockopts
ka: გაფრთხილება: QOS sockopts

en: Do you want to ping broadcast? Then -b. If not, check your local firewall rules
ka: ტრანსლირების მისამართის დასაპინგად გამოიყენეთ პარამეტრი -b. თუ არა, შეამოწმეთ ლოკალური ბრანდმაუერის წესები

en: WARNING: pinging broadcast address
ka: გაფრთხილება: პინგავთ ტრანსლირების მისამართს

en: cannot set broadcasting
ka: გადაცემის დაყენების შეცდომა

en: gatifaddrs failed
ka: gatifaddrs-ის შეცდომა

en: minimal interval for broadcast ping for user must be >= %d ms, use -i %s (or higher)
ka: მინიმალური ინტერვალი მაუწყებლობის პინგისთვის მომხმარებლისთვის უნდა იყოს >=%d მწმ. გამოიყენეთ -i %s (ან უფრო მაღალი)

en: broadcast ping does not fragment
ka: ტრანსლირების პინგი არ იხლიჩება

en: WARNING: setsockopt(ICMP_FILTER)
ka: გაფრთხილება: setsockopt(ICMP_FILTER)

en: WARNING: your kernel is veeery old. No problems.
ka: გაფრთხილება: ოპერაციული სისტემის თქვენი ბირთვი ამაზრზენად ძველია. პრობლემა არაა.

en: WARNING: setsockopt(IP_RECVTTL)
ka: გაფრთხილება: setsockopt(IP_RECVTTL)

en: WARNING: setsockopt(IP_RETOPTS)
ka: გაფრთხილება: setsockopt(IP_RETOPTS)

en: cannot disable multicast loopback
ka: გადაცემის მარყუჟის გათიშვის შეცდომა

en: cannot set multicast time-to-live
ka: გადაცემის TTL-ის დაყენების შეცდომა

en: cannot set unicast time-to-live
ka: უნიკასტის TTL-ის დაყენების შეცდომა

en: %zu(%zu) bytes of data.
ka: %zu (%zu) ბაიტი მონაცემები.

en: 	(same route)
ka: 	(იგივე გზა)

en: 	%ld absolute not-standard
ka: 	%ld აბსოლუტური არასტანდარტული

en: 	%ld not-standard
ka: 	არასტანდარტული %ld

en: 	%ld absolute
ka: 	ზუსტი %ld

en: Unrecorded hops: %d
ka: ჩაუწერელი ჰოპები: %d

en: 
    unknown option %x
ka: 
    უცნობი პარამეტრი %x

en: Vr HL TOS  Len   ID Flg  off TTL Pro  cks      Src      Dst Data
ka: Vr HL TOS  Len   ID Flg  off TTL Pro  cks      Src      Dst მონაცემები

en:    %1x %04x
ka:    %1x%04x

en:   %02x  %02x %04x
ka:   %02x  %02x%04x

en: Echo Reply
ka: პასუხი ექოზე

en: Destination Net Unreachable
ka: სამიზნე ქსელი მიუწვდომელია

en: Destination Host Unreachable
ka: სამიზნე ჰოსტი ხელმიუწვდომელია

en: Destination Protocol Unreachable
ka: სამიზნე პროტოკოლი ხელმიუწვდომელია

en: Destination Port Unreachable
ka: სამიზნე პორტი ხელმიუწვდომელია

en: Frag needed and DF set (mtu = %u)
ka: საჭიროა DF ბიტისა და დახლეჩვის ჩართვა (mtu = %u)

en: Source Route Failed
ka: საწყისი რაუტის შეცდომა

en: Destination Net Unknown
ka: სამიზნე ქსელი უცნობია

en: Destination Host Unknown
ka: სამიზნე ჰოსტი უცნობია

en: Source Host Isolated
ka: საწყისი ჰოსტი იზოლირებულია

en: Destination Net Prohibited
ka: სამიზნე ქსელი აკრძალულია

en: Destination Host Prohibited
ka: სამიზნე ჰოსტი აკრძალულია

en: Destination Net Unreachable for Type of Service
ka: TOS-ის სამიზნე ქსელი მიუწვდომელია

en: Destination Host Unreachable for Type of Service
ka: ToS-ისთვის სამიზნე ჰოსტი მიუწვდომელია

en: Packet filtered
ka: პაკეტი გაიფილტრა

en: Precedence Violation
ka: თანამიმდევრობის დარღვევა

en: Precedence Cutoff
ka: თანამიმდევრობის ამოჭრა

en: Dest Unreachable, Bad Code: %d
ka: სამიზნე მიუწვდომელია. კოდი: %d

en: Source Quench
ka: წყაროს შეწყვეტა

en: Redirect Network
ka: ქსელის გადამისამართება

en: Redirect Host
ka: ჰოსტის გადამისამართება

en: Redirect Type of Service and Network
ka: გადამისამართების ToS და ქსელი

en: Redirect Type of Service and Host
ka: გადამისამართების ToS და ჰოსტი

en: Redirect, Bad Code: %d
ka: გადამისამართება ცუდი კოდით: %d

en: (New nexthop: %s)
ka: (ახალი შემდგომი ჰოპია: %s)

en: Echo Request
ka: ექოს მოთხოვნა

en: Time to live exceeded
ka: TTL გადაჭარბებულია

en: Frag reassembly time exceeded
ka: დანახლეჩის აწყობის დრო გავიდა

en: Time exceeded, Bad Code: %d
ka: დრო გასულია. ცუდი კოდი: %d

en: Parameter problem: pointer = %u
ka: პარამეტრის პრობლემა: მაჩვენებელი = %u

en: Timestamp
ka: დროის სანიშნი

en: Timestamp Reply
ka: დროის სანიშნის პასუხი

en: Information Request
ka: ინფორმაციის მოთხოვნა

en: Information Reply
ka: საპასუხო ინფორმაცია

en: Address Mask Request
ka: მისამართის ნიღბის მოთხოვნა

en: Address Mask Reply
ka: მისამართის ნიღბის პასუხი

en: Bad ICMP type: %d
ka: ICMP-ის არასწორი ტიპი: %d

en: local error: %s
ka: ლოკალური შეცდომა: %s

en: local error: message too long, mtu=%u
ka: ლოკალური შეცდომა: შეტყობინება ძალიან გრძელია. mtu=%u

en: packet too short (%d bytes) from %s
ka: პაკეტი ძალიან მოკლეა (%d ბაიტი). გამომგზავნი:%s

en: From %s: icmp_seq=%u
ka: %s-დან: icmp_seq=%u

en: (BAD CHECKSUM)
ka: (არასწორი საკონტროლო ჯამი)

en: (BAD CHECKSUM)
ka: (არასწორი საკონტროლო ჯამი)

en: 
    Usage
      ping [options] <destination>
    
    Options:
      <destination>      DNS name or IP address
      -a                 use audible ping
      -A                 use adaptive ping
      -B                 sticky source address
      -c <count>         stop after <count> replies
      -C                 call connect() syscall on socket creation
      -D                 print timestamps
      -d                 use SO_DEBUG socket option
      -e <identifier>    define identifier for ping session, default is random for
                         SOCK_RAW and kernel defined for SOCK_DGRAM
                         Imply using SOCK_RAW (for IPv4 only for identifier 0)
      -f                 flood ping
      -h                 print help and exit
      -H                 force reverse DNS name resolution (useful for numeric
                         destinations or for -f), override -n
      -I <interface>     either interface name or address
      -i <interval>      seconds between sending each packet
      -L                 suppress loopback of multicast packets
      -l <preload>       send <preload> number of packages while waiting replies
      -m <mark>          tag the packets going out
      -M <pmtud opt>     define path MTU discovery, can be one of <do|dont|want|probe>
      -n                 no reverse DNS name resolution, override -H
      -O                 report outstanding replies
      -p <pattern>       contents of padding byte
      -q                 quiet output
      -Q <tclass>        use quality of service <tclass> bits
      -s <size>          use <size> as number of data bytes to be sent
      -S <size>          use <size> as SO_SNDBUF socket option value
      -t <ttl>           define time to live
      -U                 print user-to-user latency
      -v                 verbose output
      -V                 print version and exit
      -w <deadline>      reply wait <deadline> in seconds
      -W <timeout>       time to wait for response
    
    IPv4 options:
      -4                 use IPv4
      -b                 allow pinging broadcast
      -R                 record route
      -T <timestamp>     define timestamp, can be one of <tsonly|tsandaddr|tsprespec>
    
    IPv6 options:
      -6                 use IPv6
      -F <flowlabel>     define flow label, default is random
      -N <nodeinfo opt>  use IPv6 node info query, try <help> as argument
    
    For more details see ping(8).
ka: 
    გამოყენება
      ping [პარამეტრები] <სამიზნე>
    
    პარამეტრები:
      <სამიზნე>      		 DNS სახელი ან IP მისამართი
      -a                 audible ping-ის გამოყენება
      -A                 adaptive ping-ის გამოყენება
      -B                 წებოვანი წყაროს მისამართი
      -c <რაოდენობა>       შეჩერება მითითებული რაოდენობის მქონე პასუხების შემდეგ
      -C                 სოკეტის შექმნისას connect() სისტემური ფუნქციის გამოძახება
      -D                 დროის შტამპების გამოტანა
      -d                 სოკეტის SO_DEBUG პარამეტრის გამოყენება
      -e <იდენტიფიკატორი>  ping-ის სესიის იდენტიფიკატორის განსაზღვრა. ნაგულისხმებია შემთხვევითი რიცხვი
                         SOCK_RAW-სთვის და ბირთვის მიერ აღწერილი SOCK_DGRAM-სთვის
                         SOCK_RAW-ის გამოყენება (IPv4-სთვის მხოლოდ იდენტიფიკატორისთვის 0)
      -f                 უსასრულო ping
      -h                 დახმარების გამოტანა და გასვლა
      -H                 უკუDNS-ის ნაძალადევი ამოხსნა. (სასარგებლოა რიცხვითი IP მისამართებისთვის
                           და პარამეტრისთვის -f). გადაფარავს პარამეტრს -n
      -I <ინტერფეისი>      ინტერფეისის სახელი ან მისამართი
      -i <ინტერვალი>       წამები პაკეტების გაგზანის შორის
      -L                 მულტიკასტის პაკეტებისთვის loopback ინტერფეისის გამოტოვება
      -l <წინჩატვ>         პასუხის მოლოდინისას <წინჩატვ> რაოდენობის პაკეტების გაგზავნა
      -m <ჭდე>            გამავალი პაკეტებისთვის მითითებული ჭდის დასმა
      -M <pmtud opt>     MTU-ის აღმოჩენის აღწერა. შეიძლება იყოს ერთ-ერთი სიიდან <do|dont|want|probe>
      -n                 DNS-ის გამორთვა
      -O                 გადასარევი პასუხების გამოტანა
      -p <pattern>       contents of padding byte
      -q                 ნაკლები გამოტანა
      -Q <tclass>        QoS ბიტების გამოყენება <tclass>
      -s <size>          მონაცემების პაკეტებისთვის მითითებული ზომის გამოყენება
      -S <size>          SO_SNDBUF სოკეტის პარამეტრის მნიშვნელობად მითითებულ ზომის გამოყენება
      -t <ttl>           სიცოცხლის დროის მითითება
      -U                 მომხმარებლიდან-მომხმარებლამდე დაყოვნების გამოტანა
      -v                 მეტი შეტყობინების გამოტანა
      -V                 ვერსიის გამოტანა და გასვლა
      -w <deadline>      მითითებული რაოდენობა წამით მოცდა
      -W <timeout>       პასუხის მოლოდინის დრო
    
    IPv4 პარამეტრები:
      -4                 IPv4-ის გამოყენება
      -b                 broadcast-ის ping-ის დაშვება
      -R                 რაუტის ჩაწერა
      -T <timestamp>     დროის შტამპის აღწერა. შეიძლება იყოს ერთ-ერთი სიიდან <tsonly|tsandaddr|tsprespec>
    
    IPv6 პარამეტრები:
      -6                 IPv6-ის გამოყენება
      -F <flowlabel>     დინების ჭდის გამოყენება. ნაგულისხმები მნიშვნელობა შემთხვევითია
      -N <nodeinfo opt>  icmp6 ჭდის ინფორმაციის გამოთხოვის გამოყენება. სცადეთ help, როგორც არგუმენტი
    
    მეტი დეტალებისთვის იხილეთ ping(8).

en: patterns must be specified as hex digits: %s
ka: შაბლონები თექვსმეტობითში უნდა იყოს მითითებული: %s

en: PATTERN: 0x
ka: შაბლონი: 0x

en: no answer yet for icmp_seq=%lu
ka: პასუხის გარეშე. icmp_sql=%lu

en: WARNING: probably, rcvbuf is not enough to hold preload
ka: გაფრთხილება: როგორც ჩანს rcvbuf ძალიან პატარაა წინასწარი ჩატვირთვის გასაძლებად

en: WARNING: failed to set mark: %u
ka: გაფრთხილება: ნიშნულის დასმის შეცდომა: %u

en: WARNING: SO_MARK not supported
ka: გაფრთხილება: SO_MARK მხარდაჭერილი არაა

en: cannot flood, minimal interval for user must be >= %d ms, use -i %s (or higher)
ka: ფლუდის მოწყობა შეუძლებელია. მომხმარებლისთვის მინიმალური ინტერვალი უნდა იყოს >= %d მწმ. გამოიყენეთ -i %s (ან უფრო მაღალი)

en: illegal preload and/or interval: %d
ka: არასწორი წინასწარი ჩატვირთვა ან/და ინტერვალი: %d

en: Warning: no SO_TIMESTAMP support, falling back to SIOCGSTAMP
ka: გაფრთხილება: SO_TIMESTAMP-ის მხარდაჭერის გარეშე. SIOCGSTAMP-ზე გადართვა

en: Warning: time of day goes back (%ldus), taking countermeasures
ka: გაფრთხილება: დრო უკან დაბრუნდა (%ldus), მიიღება საწინააღმდეგო ზომები

en: %d bytes from %s:
ka: %d ბაიტი %s-დან:

en:  ttl=%d
ka:  ttl =%d

en:  (truncated)
ka:  (მოკვეცილია)

en:  time=%ld ms
ka:  დრო = %ld მწმ

en:  time=%ld.%01ld ms
ka:  დრო=%ld.%01ld მწმ

en:  time=%ld.%02ld ms
ka:  დრო=%ld.%02ld მწმ

en:  time=%ld.%03ld ms
ka:  დრო=%ld.%03ld მწმ

en:  (BAD CHECKSUM!)
ka:  (ცუდი საკონტროლო ჯამი!)

en:  (DIFFERENT ADDRESS!)
ka:  (განსხვავებული მისამართი)

en: 
    wrong data byte #%zu should be 0x%x but was 0x%x
ka: 
    მონაცემების არასწორი ბაიტი #%zu უნდა იყოს 0ხ%x მაგრამ იყო 0x%x

en: --- %s ping statistics ---
ka: --- %s-ის პინგის სტატისტიკა ----

en: %ld packets transmitted,
ka: გადაცემულია %ld პაკეტი,

en: %ld received
ka: მიღებულია %ld

en: , +%ld duplicates
ka: , +%ld ასლი

en: , +%ld corrupted
ka: , +%ld გაფუჭებული

en: , +%ld errors
ka: , +%ld შეცდომა

en: , %g%% packet loss
ka: , %g%% პაკეტი დაიკარგა

en: , time %ldms
ka: , დრო %ldმწმ

en: rtt min/avg/max/mdev = %ld.%03ld/%lu.%03ld/%ld.%03ld/%ld.%03ld ms
ka: rtt მინ/საშ/მაქს/mdev = %ld.%03ld/%lu.%03ld/%ld.%03ld/%ld.%03ld მწმ

en: %spipe %d
ka: %s არხი %d

en: %sipg/ewma %d.%03d/%d.%03d ms
ka: %sipg/ewma %d.%03d/%d.%03d მწმ

en: %ld/%ld packets, %d%% loss
ka: %ld/%ld პაკეტი, %d%% დაკარგულია

en: , min/avg/ewma/max = %ld.%03ld/%lu.%03ld/%d.%03d/%ld.%03ld ms
ka: , მინ/საშ/ewma/მაქს = %ld.%03ld/%lu.%03ld/%d.%03d/%ld.%03ld მწმ

en: cmsg6:%d
ka: cmsg6: %d

en: cmsg4:%d
ka: cmsg4: %d

en: no info
ka: ინფორმაციის გარეშე

en: %3ld.%03ldms
ka: %3ld.%03ldმწმ

en: (This broken router returned corrupted payload)
ka: (გაფუჭებულმა რაუტერმა არასწორი პაკეტი დააბრუნა)

en: pmtu %d
ka: PMTU %d

en: reached
ka: მიღწეულია

en: asymm %2d
ka: ასიმ %2d

en: NET ERROR
ka: ქსელის შეცდომა

en: %2d?: reply received 8)
ka: %2d?: პაკეტი დაბრუნდა 8)

en: %2d:  send failed
ka: %2d:  გაგზავნის შეცდომა

en: 
    Usage
      tracepath [options] <destination>
    
    Options:
      -4             use IPv4
      -6             use IPv6
      -b             print both name and IP
      -l <length>    use packet <length>
      -m <hops>      use maximum <hops>
      -n             no reverse DNS name resolution
      -p <port>      use destination <port>
      -V             print version and exit
      <destination>  DNS name or IP address
    
    For more details see tracepath(8).
ka: 
    გამოყენება
      tracepath [პარამეტრები] <დანიშნულება>
    
    პარამეტრები:
      -4        IPv4-ის გამოყენება
      -6        IPv6-ის გამოყენება
      -b        სახელისა და მისამართის დაბეჭდვა
      -l <სიგრძე>     პაკეტის სიგრძის დაყენება
      -m <ჰოპები>   ჰოპების რაოდენობის მაქსიმუმი
      -n                DNS-ის გადაწყვეტის გამორთვა
      -p  <პორტი>    დანიშნულების <პორტის> გამოყენება
      -V          ვერსიის დაბეჭდვა და გამოსვლა
      <დანიშნულება>  DNS სახელი ან IP მისამართი
    
    მეტი დეტალებისთვის იხილეთ tracepath(8).

en: Only one -4 or -6 option may be specified
ka: შეიძლება მიუთითოთ ერთერთი -4 ან -6

en: %2d:  no reply
ka: %2d:  პასუხის გარეშე

en:      Resume: pmtu %d
ka:      რეზიუმე: pmtu %d

en: hops %d
ka: ჰოპები %d

en: back %d
ka: უკან %d

en: pktlen must be within: %d < value <= %d
ka: pktlen-ის დიაპაზონი: %d < მნიშვნელობა <=%d
