ircp-tray - en to gl translation catalogue (52 entries)

note: Translators: the following string contains one strings that * is passed to it: is the ircp-tray program name.
en: Usage:
      %s: [-v] [-h]
gl: Uso:
      %s: [-v] [-h]

note: Translators: the following string contains two strings that * are passed to it: the first is the ircp-tray program name and * the second is the program version number.
en: %s version %s
gl: %s versión %s

en: You don't seem to have IrDA enabled in your kernel, quit.
gl: Parece que IrDA non esta habilitado no kernel. Saíndo.

en: IrDA service not started!
gl: Servizo IrDA non iniciado!

en: <i>You must edit <b>"/etc/default/irda-utils"</b> and set irattach to start it on boot.
    
    Otherwise, try typing in terminal:
    
    "sudo irattach /dev/ttyS1 -s"
    
    Read the irattach manual for more info.
    
    <span color="#f00000" style="normal"><b>%s will not be able to work.</b></span></i>
gl: <i>Debe editar <b>"/etc/default/irda-utils"</b> e estabelecer irattach para inicalo no arranque do sistema.
    
    Pola contra, tente escribir no terminal:
    
    «sudo irattach /dev/ttyS1 -s»
    
    Consulte o manual de irattach para obter máis información.
    
    <span color="#f00000" style="normal"><b>%s non será quen de funcionar.</b></span></i>

en: Send Files
gl: Enviar ficheiros

en: Get Devices Info
gl: Obter información de dispositivos

en: Show History
gl: Amosar o historial

en: Send files via infrared
gl: Enviar ficheiros por infravermellos

en: A utility for IrDA OBEX beaming and receiving
gl: Utilidade para envio e recepción de ficheiros a través de IrDA OBEX

note: new device discovered
en: Remote device discovered: %s
gl: Atopouse o dispositivo remoto: %s

en: Infrared File Transfer: %s
gl: Transferencia de ficheiros por infravermellos: %s

en: Remote device %s disappeared
gl: O dispositivo remoto %s desapareceu

en: Infrared File Transfer
gl: Transferencia de ficheiros por infravermellos

en: <b>Hints</b>
gl: <b>Suxestion</b>

en: COMPUTER
gl: ORDENADOR

en: PRINTER
gl: IMPRESORA

en: LAN
gl: REDE

en: EXTENSION
gl: EXTENSIÓN

en: TELEPHONY
gl: TELEFONIA

en: FILESERVER
gl: SERVIDOR DE FICHEIROS

en: MESSAGE
gl: MENSAXE

note: Window title
en: Information
gl: Información

en: History
gl: Historial

note: Frame
en: <b>Transfers History</b>
gl: <b>Historial de transferencias</b>

en: Beaming Progress
gl: Estado do envio

en: <b>Transfering</b> %s
gl: <b>Transferindo</b> %s

en: <small>%.1f KiB of %.1f KiB (%.1fbps)</small>
gl: <small>%.1f KiB de %.1f KiB (%.1fbps)</small>

en: <small>%.1f KiB of %.1f KiB</small>
gl: <small>%.1f KiB de %.1f KiB</small>

en: succeeded
gl: logrado

en: failed
gl: fallou

en: aborted
gl: abortado

en: Receive %s %s
gl: Recibir %s %s

en: Infrared file received
gl: Ficheiro recibido por infravermellos

en: Saved to: %s
    Size: %d bytes
gl: Gardado en: %s
    Tamaño: %d bytes

en: File receiving was aborted by remote
gl: A recepción foi cancelada polo dispositivo remoto

en: Incoming File Transfer
gl: Transferencia entrante

en: File already exists
gl: O ficheiro xa existe

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
gl: O ficheiro «%s» xa existe. Desexa substituilo?

en: _Replace
gl: _Substituír

en: Unable to open file for saving
gl: Non se pode gardar o ficheiro

en: Incoming File Transfer Request
gl: Solicitada recepción de ficheiro

en: A remote IrDA device (%s) is attempting to send you a file. Do you want to accept it?
gl: Un dispositivo IR remoto (%s) tenta enviarlle un ficheiro. Desexa aceptalo?

note: label
en: File name:
gl: Nome do ficheiro:

note: save to button
en: Save to
gl: Gardar como

en: Unable to connect remote
gl: Non se puido conectar co dispositivo remoto

en: Sending %s %s
gl: Enviando %s %s

en: File was sent successfully
gl: Ficheiro enviado correctamente

en: File beaming was aborted by remote
gl: A transmisión foi cancelada polo dispositivo remoto

en: It seems no active device around here, Do you still want to continue?
gl: Parece que non hai dispositivos activos arredor, Quere continuar?

en: Select File to Beam
gl: Seleccione o ficheiro para enviar

en: A simple OBEX file transfer applet
gl: Miniaplicación para transferencia de ficheiros con OBEX
