ironic-ui VERSION - en to tr_TR translation catalogue (180 entries)

en:  ([^" ]+|"[^"]+") \(Default\)
tr_TR:  ([^" ]+|"[^"]+") \(Öntanımlı\)

en: A request has been made to change the provisioning state of node %s
tr_TR: %s düğümünün hazırlık durumnda bir değişklik yapılması isteği geldi

en: Abort cleaning
tr_TR: Temizliği iptal et

en: Actions
tr_TR: İşlemler

en: Add Extra
tr_TR: Ek Ekle

en: Add Instance Property
tr_TR: Sunucu Özelliği Ekle

en: Add Property
tr_TR: Özellik Ekle

en: Are you sure you want to delete node "%s"? This action cannot be undone. | Are you sure you want to delete nodes "%s"? This action cannot be undone.
tr_TR[0]: "%s" düğümünü silmek istediğinize emin misiniz? Bu eylem geri alınamaz.
tr_TR[1]: "%s" düğümlerini silmek istediğinize emin misiniz? Bu eylem geri alınamaz.

en: Are you sure you want to delete port "%s"? This action cannot be undone. | Are you sure you want to delete ports "%s"? This action cannot be undone.
tr_TR[0]: "%s" bağlantı noktasını silmek istediğinize emin misiniz? Bu eylem geri alınamaz.
tr_TR[1]: "%s" bağlantı noktalarını silmek istediğinize emin misiniz? Bu eylem geri alınamaz.

en: Are you sure you want to delete portgroup "%s"? This action cannot be undone. | Are you sure you want to delete portgroups "%s"? This action cannot be undone.
tr_TR[0]: "%s" bağlantı noktası grubunu silmek istediğinize emin misiniz? Bu eylem geri getirilemez.
tr_TR[1]: "%s" bağlantı noktası gruplarını silmek istediğinize emin misiniz? Bu eylem geri getirilemez.

en: Attributes
tr_TR: Öznitelikler

en: Boot Device
tr_TR: Önyükleme Aygıtı

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Chassis ID
tr_TR: Şasi ID'si

en: Choose an Image
tr_TR: Bir İmaj seçin

en: Clean
tr_TR: Temizle

en: Clean Node
tr_TR: Düğümü Temizle

en: Clean Step
tr_TR: Temizlik Adımı

en: Clean node
tr_TR: Düğümü sil

en: Clean steps should be an non-empty array
tr_TR: Temizlik adımları boş-olmayan bir dizi olmalı

en: Click link to view console
tr_TR: Konsolu görüntülemek için bağlantıya tıklayın

en: Configuration
tr_TR: Yapılandırma

en: Console Enabled
tr_TR: Konsol Etkin

en: Console Info.
tr_TR: Konsol Bilgisi.

en: Create Port
tr_TR: Bağlantı Noktası Oluştur

en: Create Portgroup
tr_TR: Bağlantı Noktası Grubu Oluştur

en: Created At
tr_TR: Oluşturulduğu zaman

en: Current Interface
tr_TR: Mevcut Arayüz

en: Defaults to ([^"\. ]+|"[^"]+")
tr_TR: Öntanımlı olarak ([^"\. ]+|"[^"]+")

en: Delete Node | Delete Nodes
tr_TR[0]: Düğümü Sil
tr_TR[1]: Düğümleri Sil

en: Delete Port | Delete Ports
tr_TR[0]: Bağlantı Noktasını Sil
tr_TR[1]: Bağlantı Noktalarını Sil

en: Delete Portgroup | Delete Portgroups
tr_TR[0]: Bağlantı Noktası Grubunu Sil
tr_TR[1]: Bağlantı Noktası Gruplarını Sil

en: Deploy Kernel
tr_TR: Çekirdeği Yerleştir

en: Deploy Ramdisk
tr_TR: Ramdisk'i Yerleştir

en: Device
tr_TR: Aygıt

en: Driver
tr_TR: Sürücü

en: Driver Details
tr_TR: Sürücü Ayrıntıları

en: Driver Info
tr_TR: Sürücü Bilgisi

en: Driver Validation
tr_TR: Sürücü Onaylama

en: Each cleaning step must be an object that contains "interface" and "step" properties
tr_TR: Her temizlik adımı "arayüz" ve "adım" özelliklerinden birini içeren nesne olmalı

en: Edit Node
tr_TR: Düğümü Düzenle

en: Edit Port
tr_TR: Bağlantı Noktasını Düzenle

en: Edit Portgroup
tr_TR: Bağlantı Noktası Grubunu Düzenle

en: Enroll Node
tr_TR: Düğümü Kaydet

en: Extra
tr_TR: Ek

en: Extra Property Name
tr_TR: Ek Özellik İsmi

en: Extras
tr_TR: Ekler

en: General
tr_TR: Genel

en: Image Source
tr_TR: İmaj Kaynağı

en: Indicates whether this port should be used when PXE booting this node
tr_TR: Bu düğüm PXE önyüklenirken bu bağlantı noktasının kullanılıp kullanılmayacağını gösterir

en: Inspect
tr_TR: İncele

en: Inspection Finished At
tr_TR: İnceleme Şu Anda Bitti

en: Inspection Started At
tr_TR: İnceleme Şu Anda Başlatıldı

en: Instance Info
tr_TR: Sunucu Bilgisi

en: Instance Name
tr_TR: Instance Adı

en: Instance Property Name
tr_TR: Sunucu Özellik İsmi

en: Interface
tr_TR: Arayüz

en: Kernel
tr_TR: Çekirdek

en: Last Error
tr_TR: Son Hata

en: Linux portgroup mode. For possible values refer to https://www.kernel.org/doc/Documentation/networking/bonding.txt
tr_TR: Linux bağlantı noktası grubu kipi. Muhtemel değerler için https://www.kernel.org/doc/Documentation/networking/bonding.txt adresine başvurun

en: Local Link Connection
tr_TR: Yerel Ağ Bağlantısı

en: Local link connection
tr_TR: Yerel bağlantı

en: MAC Address
tr_TR: MAC Adresi

en: MAC address
tr_TR: MAC adresi

en: MAC address for this port. Required.
tr_TR: Bu bağlantı noktası için MAC adresi. Gerekli.

en: MAC address for this portgroup.
tr_TR: Bu bağlantı noktası grubu için MAC adresi.

en: MAC address or OpenFlow datapath ID
tr_TR: MAC adresi veya OpenFlow veriyolu ID'si

en: Maintenance
tr_TR: Bakım

en: Maintenance Reason
tr_TR: Bakım Sebebi

en: Mode
tr_TR: Kip

en: Move to
tr_TR: Taşı

en: Name
tr_TR: İsim

en: Name for the portgroup.
tr_TR: Bağlantı noktası grubu için isim.

en: Network Interface
tr_TR: Ağ Arayüzü

en: No Instance
tr_TR: Sunucu Yok

en: No network ports have been defined
tr_TR: Hiçbir ağ bağlantı noktası tanımlanmamış

en: No portgroups have been defined
tr_TR: Herhangi bir bağlantı noktası grubu tanımlanmamış

en: No reason given.
tr_TR: Sebep verilmemiş.

en: Node
tr_TR: Düğüm

en: Node %s is already in target maintenance state.
tr_TR: Düğüm %s zaten hedef bakım durumunda.

en: Node Driver
tr_TR: Düğüm Sürücüsü

en: Node ID
tr_TR: Düğüm Kimliği

en: Node Info
tr_TR: Düğüm Bilgisi

en: Node Name
tr_TR: Düğüm İsmi

en: One of this, (.*) must be specified\.
tr_TR: Bunlardan biri, (.*) belirtilmeli\.

en: Overview
tr_TR: Önizleme

en: PXE Enabled
tr_TR: PXE Etkin

en: PXE enabled
tr_TR: PXE etkin

en: Persistent
tr_TR: Kalıcı

en: Port successfully created
tr_TR: Bağlantı noktası başarıyla oluşturuldu

en: Portgroup
tr_TR: Bağlantı noktası grubu

en: Portgroup successfully created
tr_TR: Bağlantı noktası grubu başarıyla oluşturuldu

en: Portgroup that this port belongs to
tr_TR: Bu bağlantı noktasının ait olduğu bağlantı noktası grubu

en: Portgroups
tr_TR: Bağlantı noktası grupları

en: Ports
tr_TR: Portlar

en: Power State
tr_TR: Güç Durumu

en: Power off
tr_TR: Güç kapa

en: Power on
tr_TR: Güç aç

en: Properties
tr_TR: Özellikler

en: Property Name
tr_TR: Özellik İsmi

en: Provide a list of cleaning steps in JSON format
tr_TR: JSON biçiminde temizlik adımları listesi sağlayın

en: Provide a reason for why you are putting the selected node(s) into maintenance mode (optional)
tr_TR: Seçili düğüm(ler)i neden bakım kipine soktuğunuzla ilgili bir sebep verin (isteğe bağlı)

en: Provision State
tr_TR: Hazırlık Durumu

en: Provisioning State
tr_TR: Hazırlık Durumu

en: Provisioning Status
tr_TR: Hazırlık Durumu

en: Put Node(s) Into Maintenance Mode
tr_TR: Düğüm(ler)i Bakım Kipine Sok

en: Reason
tr_TR: Sebep

en: Reboot
tr_TR: Yeniden başlat

en: Refresh
tr_TR: Tazele

en: Refresh page to see set boot device
tr_TR: Önyükleme aygıtı ayarlamayı görmek için sayfayı tazeleyin

en: Refresh page to see updated console details
tr_TR: Güncel konsol ayrıntılarını görmek için sayfayı tazeleyin

en: Refresh page to see updated power status
tr_TR: Güncel güç durumunu görmek için sayfayı tazeleyin

en: Required
tr_TR: Gerekli

en: Reservation
tr_TR: Yer ayırmalar

en: Resource Class
tr_TR: Kaynak Sınıfı

en: Root GB
tr_TR: Kök GB

en: SSH Address
tr_TR: SSH Adresi

en: SSH Key Contents
tr_TR: SSH Anahtar İçeriği

en: SSH Key File
tr_TR: SSH Anahtar Dosyası

en: SSH Password
tr_TR: SSH Parolası

en: SSH Port
tr_TR: SSH Bağlantı Noktası

en: SSH Username
tr_TR: SSH Kullanıcı adı

en: SSH terminal port
tr_TR: SSH terminal bağlantı noktası

en: Select a Driver
tr_TR: Bir Sürücü Seçin

en: Select a boot device
tr_TR: Bir önyükleme aygıtı seçin

en: Select a portgroup
tr_TR: Bir bağlantı noktası grubu seçin

en: Set Boot Device
tr_TR: Önyükleme Aygıtı Ayarla

en: Soft power off
tr_TR: Yumuşak güç kapa

en: Soft reboot
tr_TR: Yumuşak yeniden başlatma

en: Specifies whether ports in this portgroup can be used as standalone ports.
tr_TR: Bu bağlantı noktası grubundaki bağlantı noktalarının bağımsız bağlantı noktaları olarak kullanılıp kullanılamayacağını belirtir.

en: Standalone Ports Supported
tr_TR: Bağımsız Bağlantı Noktaları Destekleniyor

en: Submit
tr_TR: Gönder

en: Successfully deleted node "%s" | Successfully deleted nodes "%s"
tr_TR[0]: "%s" düğümü başarıyla silindi.
tr_TR[1]: "%s" düğümleri başarıyla silindi.

en: Successfully deleted port "%s" | Successfully deleted ports "%s"
tr_TR[0]: "%s" bağlantı noktası başarıyla silindi
tr_TR[1]: "%s" bağlantı noktaları başarıyla silindi

en: Successfully deleted portgroup "%s" | Successfully deleted portgroups "%s"
tr_TR[0]: "%s" bağlantı noktası grubu başarıyla silindi
tr_TR[1]: "%s" bağlantı noktası grupları başarıyla silindi

en: Successfully updated node %s
tr_TR: Düğüm %s başarıyla güncellendi

en: Successfully updated port %s
tr_TR: Bağlantı noktası %s başarıyla güncellendi

en: Successfully updated portgroup %s
tr_TR: Bağlantı noktası grubu %s başarıyla güncellendi

en: Target Power State
tr_TR: Hedef Güç Durumu

en: Target Provision State
tr_TR: Hedef Hazırlık Durumu

en: This field is disabled because a port cannot have any connectivity attributes (pxe_enabled, local_link_connection, portgroup_id) updated unless its associated node is in an enroll, inspecting, mangeable state; or in maintenance mode.
tr_TR: Bu alan kapalı çünkü bağlantı noktası bağlanırlık öznitelikleri (pxe_enabled, local_link_connection, portgroup_id), ilişkili düğümü kayıt, inceleme, yönetilir durum; veya bakım kipinde olmadan güncellenemez.

en: Unable to create node update patch.
tr_TR: Düğüm güncelleme yaması oluşturulamadı.

en: Unable to create node: %s
tr_TR: Düğüm oluşturulamıyor: %s

en: Unable to create port update patch.
tr_TR: Bağlantı noktası güncelleme yaması oluşturulamadı.

en: Unable to create port: %s
tr_TR: Bağlantı noktası oluşturulamıyor: %s

en: Unable to create portgroup update patch.
tr_TR: Bağlantı noktası grubu güncelleme yaması oluşturulamadı.

en: Unable to create portgroup: %s
tr_TR: Bağlantı noktası grubu oluşturulamadı: %s

en: Unable to delete node "%s" | Unable to delete nodes "%s"
tr_TR[0]: "%s" düğümü silinemedi
tr_TR[1]: "%s" düğümleri silinemedi

en: Unable to delete node %s: %s
tr_TR: Düğüm %s silinemiyor: %s

en: Unable to delete port "%s" | Unable to delete ports "%s"
tr_TR[0]: "%s" bağlantı noktası silinemiyor
tr_TR[1]: "%s" bağlantı noktaları silinemiyor

en: Unable to delete port: %s
tr_TR: Bağlantı noktası silinemiyor: %s

en: Unable to delete portgroup "%s" | Unable to delete portgroups "%s"
tr_TR[0]: "%s" bağlantı noktası grubu silinemedi
tr_TR[1]: "%s" bağlantı noktası grupları silinemedi

en: Unable to delete portgroup: %s
tr_TR: Bağlantı noktası grubu silinemedi: %s

en: Unable to get console for node %s: %s
tr_TR: Düğüm %s için konsol alınamadı: %s

en: Unable to power off the node: %s
tr_TR: Düğümün gücü kesilemiyor: %s

en: Unable to retrieve Ironic drivers: %s
tr_TR: Ironic sürücüleri alınamıyor: %s

en: Unable to retrieve Ironic node portgroups: %s
tr_TR: Ironic düğümü bağlantı noktası grupları alınamadı: %s

en: Unable to retrieve Ironic nodes. %s
tr_TR: Ironic düğümler alınamadı. %s

en: Unable to retrieve boot device for Ironic node. %s
tr_TR: Ironic düğüm için ön yükleme aygıtı alınamadı. %s

en: Unable to retrieve driver properties: %s
tr_TR: Sürücü özellikleri alınamıyor: %s

en: Unable to retrieve portgroup ports: %s
tr_TR: Bağlantı noktası grubu bağlantı noktaları alınamadı: %s

en: Unable to retrieve supported boot devices for Ironic node. %s
tr_TR: Ironic düğümü için desteklenen ön yükleme aygıtları alınamadı. %s

en: Unable to retrieve the Ironic node ports: %s
tr_TR: Ironic düğümü bağlantı noktaları alınamadı: %s

en: Unable to retrieve the Ironic node: %s
tr_TR: Ironic düğümü alınamadı: %s

en: Unable to set Ironic node %s maintenance state: %s
tr_TR: Ironic düğümü %s bakım durumuna ayarlanamadı: %s

en: Unable to set boot device: %s
tr_TR: Önyükleme aygıtı ayarlanamadı: %s

en: Unable to set console mode: %s
tr_TR: Konsol kipi ayarlanamıyor: %s

en: Unable to set node provision state: %s
tr_TR: Düğüm hazırlık durumu ayarlanamıyor: %s

en: Unable to update node %s: %s
tr_TR: Düğüm %s güncellenemedi: %s

en: Unable to update port %s: %s
tr_TR: Bağlantı noktası %s güncellenemiyor: %s

en: Unable to update portgroup %s: %s
tr_TR: %s bağlantı noktası grubu güncellenemedi: %s

en: Unable to validate node %s: %s
tr_TR: Düğüm %s onaylanamıyor: %s

en: Unable to validate the JSON input
tr_TR: JSON girdisi onaylanamadı

en: Update Node
tr_TR: Düğümü Güncelle

en: Update Port
tr_TR: Bağlantı Noktasını Güncelle

en: Update Portgroup
tr_TR: Bağlantı Noktası Grubunu Güncelle

en: Updated At
tr_TR: Güncelleme saati

en: Valid
tr_TR: Geçerli

en: Virtualization Software
tr_TR: Sanallaştırma Yazılımı

en: default (?:value )?is ([^"\. ]+|"[^"]+")
tr_TR: öntanımlı (?:değer )? ([^"\. ]+|"[^"]+")
