iso_15924 - en to cy translation catalogue (14 entries)

note: Name for Arab
en: Arabic
cy: Arabeg

note: Name for Armn
en: Armenian
cy: Armeneg

note: Name for Blis
en: Blissymbols
cy: Bliss

note: Name for Deva
en: Devanagari (Nagari)
cy: Devanagari

note: Name for Goth
en: Gothic
cy: Gotheg

note: Name for Grek
en: Greek
cy: Groeg

note: Name for Hano
en: Hanunoo (Hanunóo)
cy: Hanunóo

note: Name for Latn
en: Latin
cy: Lladin

note: Name for Moon
en: Moon (Moon code, Moon script, Moon type)
cy: Moon

note: Name for Mymr
en: Myanmar (Burmese)
cy: Myanmar (Bwrmeg)

note: Name for Piqd
en: Klingon (KLI pIqaD)
cy: Klingon

note: Name for Takr
en: Takri, Ṭākrī, Ṭāṅkrī
cy: Takri

note: Name for Zsye
en: Symbols (Emoji variant)
cy: Symbolau (Emoji)

note: Name for Zsym
en: Symbols
cy: Symbolau
