iso_15924 - en to be translation catalogue (182 entries)

note: Name for Adlm
en: Adlam
be: адламскае

note: Name for Afak
en: Afaka
be: афакскае

note: Name for Aghb
en: Caucasian Albanian
be: каўказкае албанскае

note: Name for Ahom
en: Ahom, Tai Ahom
be: ахомскае, тайскае ахомскае

note: Name for Arab
en: Arabic
be: арабская

note: Name for Aran
en: Arabic (Nastaliq variant)
be: арабскае (насталік)

note: Name for Armi
en: Imperial Aramaic
be: імперскае арамейскае

note: Name for Armn
en: Armenian
be: армянская

note: Name for Avst
en: Avestan
be: авесційская

note: Name for Bali
en: Balinese
be: балійская

note: Name for Bamu
en: Bamum
be: бамумскае

note: Name for Bass
en: Bassa Vah
be: басса

note: Name for Batk
en: Batak
be: батакскае

note: Name for Beng
en: Bengali
be: бенгальская

note: Name for Bhks
en: Bhaiksuki
be: бхайксукі

note: Name for Blis
en: Blissymbols
be: бліссімволіка

note: Name for Bopo
en: Bopomofo
be: бопамофа

note: Name for Brah
en: Brahmi
be: брахмі

note: Name for Brai
en: Braille
be: брайля

note: Name for Bugi
en: Buginese
be: бугінізійская

note: Name for Buhd
en: Buhid
be: бухід

note: Name for Cakm
en: Chakma
be: чакмайскае

note: Name for Cans
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
be: уніфікаваныя сімвалы канадскіх тубыльцаў

note: Name for Cari
en: Carian
be: карыйскае

note: Name for Cham
en: Cham
be: чамскае

note: Name for Cher
en: Cherokee
be: чэрокі

note: Name for Cirt
en: Cirth
be: кіртскае

note: Name for Copt
en: Coptic
be: копцскае

note: Name for Cprt
en: Cypriot
be: кірпскае

note: Name for Cyrl
en: Cyrillic
be: кірыліца

note: Name for Cyrs
en: Cyrillic (Old Church Slavonic variant)
be: кірыліца (стараславянская)

note: Name for Deva
en: Devanagari (Nagari)
be: дэванагары (нагары)

note: Name for Dsrt
en: Deseret (Mormon)
be: дэзэрт (мармонскае)

note: Name for Dupl
en: Duployan shorthand, Duployan stenography
be: дуплаянскі скорапіс, дуплаянская стэнаграфія

note: Name for Egyd
en: Egyptian demotic
be: егіпецскае дэматычнае

note: Name for Egyh
en: Egyptian hieratic
be: егіпецкае іератычнае

note: Name for Egyp
en: Egyptian hieroglyphs
be: егіпецкае іерагліфічнае

note: Name for Elba
en: Elbasan
be: Эльбасан

note: Name for Ethi
en: Ethiopic (Geʻez)
be: эфіопскае (гыыз)

note: Name for Geok
en: Khutsuri (Asomtavruli and Nuskhuri)
be: хуцуры (асомтаврулі і нусхуры)

note: Name for Geor
en: Georgian (Mkhedruli)
be: грузінскае (мхедрулі)

note: Name for Glag
en: Glagolitic
be: глаголіца

note: Name for Goth
en: Gothic
be: гатычнае

note: Name for Gran
en: Grantha
be: грантха

note: Name for Grek
en: Greek
be: грэцкае

note: Name for Gujr
en: Gujarati
be: гуджараці

note: Name for Guru
en: Gurmukhi
be: гурмукхі

note: Name for Hanb
en: Han with Bopomofo (alias for Han + Bopomofo)
be: хань з бопамофа (псеўданім для хань + бопамофа)

note: Name for Hang
en: Hangul (Hangŭl, Hangeul)
be: хангыль

note: Name for Hani
en: Han (Hanzi, Kanji, Hanja)
be: кітайскае (ханьцзы, кандзі, ханча)

note: Name for Hano
en: Hanunoo (Hanunóo)
be: хануна

note: Name for Hans
en: Han (Simplified variant)
be: кітайскае (спрошчанае)

note: Name for Hant
en: Han (Traditional variant)
be: кітайскае (традыцыйнае)

note: Name for Hatr
en: Hatran
be: хатранскае

note: Name for Hebr
en: Hebrew
be: іўрыт

note: Name for Hira
en: Hiragana
be: хірагана

note: Name for Hluw
en: Anatolian Hieroglyphs (Luwian Hieroglyphs, Hittite Hieroglyphs)
be: анаталійскае іерагліфічнае (лувійскае іерагліфічнае, хеттскае іерагліфічнае)

note: Name for Hmng
en: Pahawh Hmong
be: пахау хмонг

note: Name for Hrkt
en: Japanese syllabaries (alias for Hiragana + Katakana)
be: японскае складовае (псеўданім для хіранані + катакані)

note: Name for Hung
en: Old Hungarian (Hungarian Runic)
be: старавенгерскае (рунічнае)

note: Name for Inds
en: Indus (Harappan)
be: індзійскае (харапскае)

note: Name for Ital
en: Old Italic (Etruscan, Oscan, etc.)
be: стараітальянскае (этрускае, осканскае і іншыя)

note: Name for Jamo
en: Jamo (alias for Jamo subset of Hangul)
be: ямо (псеўданім для падмноства хангыля)

note: Name for Java
en: Javanese
be: яванскае

note: Name for Jpan
en: Japanese (alias for Han + Hiragana + Katakana)
be: японскае (хань + хірагана + катакана)

note: Name for Jurc
en: Jurchen
be: чжурчжэнскае

note: Name for Kali
en: Kayah Li
be: кайя-лі

note: Name for Kana
en: Katakana
be: катакана

note: Name for Khar
en: Kharoshthi
be: кхароштхі

note: Name for Khmr
en: Khmer
be: кхмерскае

note: Name for Khoj
en: Khojki
be: хойкі

note: Name for Kitl
en: Khitan large script
be: кітаньскае вялікае

note: Name for Kits
en: Khitan small script
be: кітаньскае малое

note: Name for Knda
en: Kannada
be: канада

note: Name for Kore
en: Korean (alias for Hangul + Han)
be: карэйскае (назва для хантыгаль + хань)

note: Name for Kpel
en: Kpelle
be: кпела

note: Name for Kthi
en: Kaithi
be: кайтхі

note: Name for Lana
en: Tai Tham (Lanna)
be: тай там (ланна)

note: Name for Laoo
en: Lao
be: лаоскае

note: Name for Latf
en: Latin (Fraktur variant)
be: лацінскае (фрактура)

note: Name for Latg
en: Latin (Gaelic variant)
be: лацінскае (гельскае)

note: Name for Latn
en: Latin
be: лацінскае

note: Name for Leke
en: Leke
be: леке

note: Name for Lepc
en: Lepcha (Róng)
be: лепха (ронг)

note: Name for Limb
en: Limbu
be: лімбу

note: Name for Lina
en: Linear A
be: лінейнае А

note: Name for Linb
en: Linear B
be: лінейнае Б

note: Name for Lisu
en: Lisu (Fraser)
be: лісу (фрайзер)

note: Name for Loma
en: Loma
be: лома

note: Name for Lyci
en: Lycian
be: лікійскае

note: Name for Lydi
en: Lydian
be: лідзіскае

note: Name for Mahj
en: Mahajani
be: махаянскае

note: Name for Mand
en: Mandaic, Mandaean
be: мандзейскае

note: Name for Mani
en: Manichaean
be: маніхейскае

note: Name for Marc
en: Marchen
be: марчэйскае

note: Name for Maya
en: Mayan hieroglyphs
be: іерогліфы майя

note: Name for Mend
en: Mende Kikakui
be: мендэ кікакуі

note: Name for Merc
en: Meroitic Cursive
be: мераічнае курсіўнае

note: Name for Mero
en: Meroitic Hieroglyphs
be: мераічнае іерагліфічнае

note: Name for Mlym
en: Malayalam
be: малаялам

note: Name for Modi
en: Modi, Moḍī
be: модзі

note: Name for Mong
en: Mongolian
be: мангольскае

note: Name for Moon
en: Moon (Moon code, Moon script, Moon type)
be: муна (код, пісьмо, знакі)

note: Name for Mroo
en: Mro, Mru
be: мро, мру

note: Name for Mtei
en: Meitei Mayek (Meithei, Meetei)
be: мэйтэй маек

note: Name for Mult
en: Multani
be: мултані

note: Name for Mymr
en: Myanmar (Burmese)
be: м'янманскае (бірманскае)

note: Name for Narb
en: Old North Arabian (Ancient North Arabian)
be: старажытнае паўночнаарабскае

note: Name for Nbat
en: Nabataean
be: набатэйскае

note: Name for Newa
en: Newa, Newar, Newari, Nepāla lipi
be: неварскае

note: Name for Nkgb
en: Nakhi Geba ('Na-'Khi ²Ggŏ-¹baw, Naxi Geba)
be: нахі геба

note: Name for Nkoo
en: N’Ko
be: н’ко

note: Name for Nshu
en: Nüshu
be: нюй-шу

note: Name for Ogam
en: Ogham
be: аргамічнае

note: Name for Olck
en: Ol Chiki (Ol Cemet’, Ol, Santali)
be: ол-чыкі

note: Name for Orkh
en: Old Turkic, Orkhon Runic
be: старажытнацюрскае, архонскае рунічнае

note: Name for Orya
en: Oriya
be: орыя

note: Name for Osge
en: Osage
be: осейдж

note: Name for Osma
en: Osmanya
be: асманскае

note: Name for Palm
en: Palmyrene
be: пальмірскае

note: Name for Pauc
en: Pau Cin Hau
be: пау-цін-хау

note: Name for Perm
en: Old Permic
be: старажытнапермскае

note: Name for Phag
en: Phags-pa
be: пагба-ламы

note: Name for Phli
en: Inscriptional Pahlavi
be: інскрыпцыйнае пахлаві

note: Name for Phlp
en: Psalter Pahlavi
be: псалтырнае пахлаві

note: Name for Phlv
en: Book Pahlavi
be: кніжнае пахлаві

note: Name for Phnx
en: Phoenician
be: фінікійскае

note: Name for Piqd
en: Klingon (KLI pIqaD)
be: клінгонскае

note: Name for Plrd
en: Miao (Pollard)
be: мяо (полларда)

note: Name for Prti
en: Inscriptional Parthian
be: інскрыпцыйнае парфянскае

note: Name for Qaaa
en: Reserved for private use (start)
be: зарэзерваванае для прыватнага выкарыстання (пачатак)

note: Name for Qabx
en: Reserved for private use (end)
be: зарэзерваванае для прыватнага выкарыстання (канец)

note: Name for Rjng
en: Rejang (Redjang, Kaganga)
be: рэджанг (каганга)

note: Name for Roro
en: Rongorongo
be: ронга-ронга

note: Name for Runr
en: Runic
be: рунічнае

note: Name for Samr
en: Samaritan
be: самарыцянскае

note: Name for Sara
en: Sarati
be: сараці

note: Name for Sarb
en: Old South Arabian
be: старажытнае паўднёва-арабскае

note: Name for Saur
en: Saurashtra
be: саураштра

note: Name for Sgnw
en: SignWriting
be: жэставае

note: Name for Shaw
en: Shavian (Shaw)
be: шавіянскае (шоу)

note: Name for Shrd
en: Sharada, Śāradā
be: шарадскае

note: Name for Sidd
en: Siddham, Siddhaṃ, Siddhamātṛkā
be: сіддхам

note: Name for Sind
en: Khudawadi, Sindhi
be: худавадзі, сіндхі

note: Name for Sinh
en: Sinhala
be: сінгалійскае

note: Name for Sora
en: Sora Sompeng
be: сора сомпенг

note: Name for Sund
en: Sundanese
be: сунданскае

note: Name for Sylo
en: Syloti Nagri
be: сілоці нагры

note: Name for Syrc
en: Syriac
be: сірыйскае

note: Name for Syre
en: Syriac (Estrangelo variant)
be: сірыйскае (эстрангела)

note: Name for Syrj
en: Syriac (Western variant)
be: сірыйскае (заходняе)

note: Name for Syrn
en: Syriac (Eastern variant)
be: сірыйскае (усходняе)

note: Name for Tagb
en: Tagbanwa
be: тагбанва

note: Name for Takr
en: Takri, Ṭākrī, Ṭāṅkrī
be: такры, танкры

note: Name for Tale
en: Tai Le
be: тайскае лы

note: Name for Talu
en: New Tai Lue
be: новае тайскае лы

note: Name for Taml
en: Tamil
be: тамільскае

note: Name for Tang
en: Tangut
be: тангут

note: Name for Tavt
en: Tai Viet
be: тайскае в'ет

note: Name for Telu
en: Telugu
be: тэлугу

note: Name for Teng
en: Tengwar
be: тэнгварскае

note: Name for Tfng
en: Tifinagh (Berber)
be: ціфінаг (бербескае)

note: Name for Tglg
en: Tagalog (Baybayin, Alibata)
be: тагальскае (байбайін, алібата)

note: Name for Thaa
en: Thaana
be: таана

note: Name for Thai
en: Thai
be: тайскае

note: Name for Tibt
en: Tibetan
be: тыбецкая

note: Name for Tirh
en: Tirhuta
be: ціргута

note: Name for Ugar
en: Ugaritic
be: угарыцкае

note: Name for Vaii
en: Vai
be: ваі

note: Name for Visp
en: Visible Speech
be: бачная гаворка

note: Name for Wara
en: Warang Citi (Varang Kshiti)
be: варанг-кшыці

note: Name for Wole
en: Woleai
be: валеаі

note: Name for Xpeo
en: Old Persian
be: стараперсідскае

note: Name for Xsux
en: Cuneiform, Sumero-Akkadian
be: клінапіс, шумера-аккадскае

note: Name for Yiii
en: Yi
be: йі

note: Name for Zinh
en: Code for inherited script
be: код для ўспадкаванага пісьма

note: Name for Zmth
en: Mathematical notation
be: матэматычная натацыя

note: Name for Zsye
en: Symbols (Emoji variant)
be: сімвалы (эмодзі)

note: Name for Zsym
en: Symbols
be: сімвалы

note: Name for Zxxx
en: Code for unwritten documents
be: код для няпісаных дакументаў

note: Name for Zyyy
en: Code for undetermined script
be: код для нявызначанага пісьма

note: Name for Zzzz
en: Code for uncoded script
be: код для пісьма без коду
