iso_15924 - en to eu translation catalogue (110 entries)

note: Name for Aghb
en: Caucasian Albanian
eu: Kaukasoalbaniera

note: Name for Arab
en: Arabic
eu: Arabiera

note: Name for Aran
en: Arabic (Nastaliq variant)
eu: Arabiera (Nastaliq aldaera)

note: Name for Armi
en: Imperial Aramaic
eu: Aramera inperiala

note: Name for Armn
en: Armenian
eu: Armeniera

note: Name for Avst
en: Avestan
eu: Avestera

note: Name for Bali
en: Balinese
eu: Baliera

note: Name for Bamu
en: Bamum
eu: Bamuera

note: Name for Batk
en: Batak
eu: Batakera

note: Name for Beng
en: Bengali
eu: Bengalera

note: Name for Blis
en: Blissymbols
eu: Bliss sinboloak

note: Name for Bugi
en: Buginese
eu: Buginera

note: Name for Cans
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
eu: Kanadiar aborigen silabario bateratua

note: Name for Cari
en: Carian
eu: Kariera

note: Name for Cher
en: Cherokee
eu: Txeroki

note: Name for Copt
en: Coptic
eu: Koptoera

note: Name for Cprt
en: Cypriot
eu: Ziprera

note: Name for Cyrl
en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

note: Name for Cyrs
en: Cyrillic (Old Church Slavonic variant)
eu: Zirilikoa (Eliza zaharraren aldaera eslaviarra)

note: Name for Dsrt
en: Deseret (Mormon)
eu: Deseret (Mormoia)

note: Name for Dupl
en: Duployan shorthand, Duployan stenography
eu: Duployéren takigrafia, Duployéren estenografia

note: Name for Egyd
en: Egyptian demotic
eu: Egipziar demotikoa

note: Name for Egyh
en: Egyptian hieratic
eu: Egipziar hieratikoa

note: Name for Egyp
en: Egyptian hieroglyphs
eu: Hieroglifo egipziarrak

note: Name for Elba
en: Elbasan
eu: Elbasanera

note: Name for Ethi
en: Ethiopic (Geʻez)
eu: Etiopiera (Ge'ez)

note: Name for Geok
en: Khutsuri (Asomtavruli and Nuskhuri)
eu: Khutsuri (Asomtavruli eta Nuskhuri)

note: Name for Geor
en: Georgian (Mkhedruli)
eu: Georgiera (Mkhedruli)

note: Name for Glag
en: Glagolitic
eu: Glagolitikoa

note: Name for Goth
en: Gothic
eu: Gotikoa

note: Name for Grek
en: Greek
eu: Greziera

note: Name for Gujr
en: Gujarati
eu: Gujaratera

note: Name for Hanb
en: Han with Bopomofo (alias for Han + Bopomofo)
eu: Han Bopomoforekin (Han + Bopomofoaren aliasa)

note: Name for Hans
en: Han (Simplified variant)
eu: Han (aldaera sinplifikatua)

note: Name for Hant
en: Han (Traditional variant)
eu: Han (aldaera tradizionala)

note: Name for Hatr
en: Hatran
eu: Hatrako aramera

note: Name for Hebr
en: Hebrew
eu: Hebreera

note: Name for Hluw
en: Anatolian Hieroglyphs (Luwian Hieroglyphs, Hittite Hieroglyphs)
eu: Anatoliako hieroglifoak (Hieroglifo Luwiarrak, Hieroglifo Hittitak)

note: Name for Hrkt
en: Japanese syllabaries (alias for Hiragana + Katakana)
eu: Japoniako silabarioa (Hiragana + Katakanaren aliasa)

note: Name for Hung
en: Old Hungarian (Hungarian Runic)
eu: Hungariera zahara (Hungariera runikoa)

note: Name for Inds
en: Indus (Harappan)
eu: Harappa hizkuntza

note: Name for Ital
en: Old Italic (Etruscan, Oscan, etc.)
eu: Italiko zaharra (estruskoa, oskarra, etab.)

note: Name for Jamo
en: Jamo (alias for Jamo subset of Hangul)
eu: Jamo (Hangularen jamo azpimultzoaren aliasa)

note: Name for Java
en: Javanese
eu: Javera

note: Name for Jpan
en: Japanese (alias for Han + Hiragana + Katakana)
eu: Japoniera (Han + Hiragana + Katakanaren aliasa)

note: Name for Jurc
en: Jurchen
eu: Jurtxen

note: Name for Khmr
en: Khmer
eu: Khmerera

note: Name for Kitl
en: Khitan large script
eu: Idazkera handiko khitana

note: Name for Kits
en: Khitan small script
eu: Idazkera txikiko khitana

note: Name for Kore
en: Korean (alias for Hangul + Han)
eu: Koreera (Hangul + Han aliasa)

note: Name for Laoo
en: Lao
eu: Laosera

note: Name for Latf
en: Latin (Fraktur variant)
eu: Latina (Fraktur aldaera)

note: Name for Latg
en: Latin (Gaelic variant)
eu: Latina (Gaeliko aldaera)

note: Name for Latn
en: Latin
eu: Latina

note: Name for Lina
en: Linear A
eu: A lineala

note: Name for Linb
en: Linear B
eu: B lineala

note: Name for Lyci
en: Lycian
eu: Likiera

note: Name for Lydi
en: Lydian
eu: Lidiera

note: Name for Mand
en: Mandaic, Mandaean
eu: Mandeera, mandaikoa

note: Name for Mani
en: Manichaean
eu: Manikeera

note: Name for Maya
en: Mayan hieroglyphs
eu: Hieroglifo maiak

note: Name for Mend
en: Mende Kikakui
eu: Ki-ka-kui silabarioa (mende)

note: Name for Merc
en: Meroitic Cursive
eu: Meroera etzana

note: Name for Mero
en: Meroitic Hieroglyphs
eu: Hieroglifo meroitikoak

note: Name for Mlym
en: Malayalam
eu: Malabarera

note: Name for Mong
en: Mongolian
eu: Mongoliera

note: Name for Moon
en: Moon (Moon code, Moon script, Moon type)
eu: Moon (Moon kodea, Moon gidoia, Moon mota)

note: Name for Mult
en: Multani
eu: Seraikia

note: Name for Mymr
en: Myanmar (Burmese)
eu: Myanmar (birmaniera)

note: Name for Narb
en: Old North Arabian (Ancient North Arabian)
eu: Iparreko arabiera zaharra (antzinako ipar arabiera)

note: Name for Nbat
en: Nabataean
eu: Nabateera

note: Name for Nshu
en: Nüshu
eu: Nushu

note: Name for Ogam
en: Ogham
eu: Ogam

note: Name for Orkh
en: Old Turkic, Orkhon Runic
eu: Turkiar zaharra, orkhon runikoa

note: Name for Palm
en: Palmyrene
eu: Palmirera

note: Name for Perm
en: Old Permic
eu: Permiko zaharra

note: Name for Phli
en: Inscriptional Pahlavi
eu: Inskripziozko Pahlavi

note: Name for Phlp
en: Psalter Pahlavi
eu: Salterio pahlaviarra

note: Name for Phlv
en: Book Pahlavi
eu: Liburuzko pahlavi

note: Name for Phnx
en: Phoenician
eu: Feniziera

note: Name for Piqd
en: Klingon (KLI pIqaD)
eu: Klingon (pIqaD)

note: Name for Prti
en: Inscriptional Parthian
eu: Inskripziozko partiera

note: Name for Qaaa
en: Reserved for private use (start)
eu: Erabilera pribaturako erreserbatuta (hasiera)

note: Name for Qabx
en: Reserved for private use (end)
eu: Erabilera pribaturako erreserbatuta (amaiera)

note: Name for Runr
en: Runic
eu: Errunikoa

note: Name for Samr
en: Samaritan
eu: Samaritera

note: Name for Sarb
en: Old South Arabian
eu: Hego arabiera zaharra

note: Name for Shaw
en: Shavian (Shaw)
eu: Shaviera (Shaw)

note: Name for Sund
en: Sundanese
eu: Sundanera

note: Name for Syrc
en: Syriac
eu: Asiriera

note: Name for Syre
en: Syriac (Estrangelo variant)
eu: Asiriera (Estrangelo aldaera)

note: Name for Syrj
en: Syriac (Western variant)
eu: Asiriera (Mendebaldeko aldaera)

note: Name for Syrn
en: Syriac (Eastern variant)
eu: Asiriera (Ekialdeko aldaera)

note: Name for Talu
en: New Tai Lue
eu: Tai Lue sinplifikatua

note: Name for Taml
en: Tamil
eu: Tamilera

note: Name for Tfng
en: Tifinagh (Berber)
eu: Tifinagh (berberea)

note: Name for Tglg
en: Tagalog (Baybayin, Alibata)
eu: Tagaloa (baybayin, alibata)

note: Name for Thai
en: Thai
eu: Thailandiera

note: Name for Tibt
en: Tibetan
eu: Tibetera

note: Name for Ugar
en: Ugaritic
eu: Ugaritera

note: Name for Visp
en: Visible Speech
eu: Elkarrizketa ikusgarria

note: Name for Xpeo
en: Old Persian
eu: Persiera zaharra

note: Name for Xsux
en: Cuneiform, Sumero-Akkadian
eu: Kuneiformea, Sumerio-Akadiera

note: Name for Zinh
en: Code for inherited script
eu: Heredatutako alfabetorako kodea

note: Name for Zmth
en: Mathematical notation
eu: Notazio matematikoa

note: Name for Zsye
en: Symbols (Emoji variant)
eu: Sinboloak (Emoji aldaera)

note: Name for Zsym
en: Symbols
eu: Sinboloak

note: Name for Zxxx
en: Code for unwritten documents
eu: Idatzi gabeko dokumentuentzako kodea

note: Name for Zyyy
en: Code for undetermined script
eu: Zehaztu gabeko alfabetorako kodea

note: Name for Zzzz
en: Code for uncoded script
eu: Kodifikatu gabeko alfabetorako kodea
