iso_15924 - en to ml translation catalogue (17 entries)

note: Name for Arab
en: Arabic
ml: അറബി

note: Name for Beng
en: Bengali
ml: ബംഗാളി

note: Name for Brah
en: Brahmi
ml: ബ്രാഹ്മി

note: Name for Grek
en: Greek
ml: ഗ്രീക്ക്

note: Name for Gujr
en: Gujarati
ml: ഗുജറാത്തി

note: Name for Guru
en: Gurmukhi
ml: ഗുരുമുഖി

note: Name for Hebr
en: Hebrew
ml: ഹീബ്രു

note: Name for Knda
en: Kannada
ml: കന്നഡ

note: Name for Latn
en: Latin
ml: ലാറ്റിന്‍

note: Name for Mlym
en: Malayalam
ml: മലയാളം

note: Name for Mong
en: Mongolian
ml: മംഗോളിയന്‍

note: Name for Orya
en: Oriya
ml: ഒറിയ

note: Name for Saur
en: Saurashtra
ml: സൌരാഷ്ട്ര

note: Name for Sinh
en: Sinhala
ml: സിംഹള

note: Name for Syrc
en: Syriac
ml: സിറിയക്ക്

note: Name for Taml
en: Tamil
ml: തമിഴ്

note: Name for Telu
en: Telugu
ml: തെലുങ്ക്
