iso_15924 - en to so translation catalogue (12 entries)

note: Name for Aghb
en: Caucasian Albanian
so: Albaani caddaan ah

note: Name for Ahom
en: Ahom, Tai Ahom
so: Ahoom, taay ahoom

note: Name for Arab
en: Arabic
so: Carabi

note: Name for Aran
en: Arabic (Nastaliq variant)
so: Carabi (nooca nastaliqa)

note: Name for Armi
en: Imperial Aramaic
so: Caramaa'iga gumeystaha

note: Name for Armn
en: Armenian
so: Armeeni

note: Name for Avst
en: Avestan
so: Afastaan

note: Name for Bali
en: Balinese
so: Baliini

note: Name for Bamu
en: Bamum
so: Baamuum

note: Name for Bass
en: Bassa Vah
so: Baasa faah

note: Name for Batk
en: Batak
so: Bataak

note: Name for Bhks
en: Bhaiksuki
so: Bayksuuki
