iso_3166-1 - en to ch translation catalogue (14 entries)

note: Name for DEU
en: Germany
ch: Alemaña

note: Name for ESP
en: Spain
ch: España

note: Name for FIN
en: Finland
ch: Finlandia

note: Name for FRA
en: France
ch: Francia

note: Official name for FSM
en: Federated States of Micronesia
ch: Micronesia

note: Name for GUM
en: Guam
ch: Guåhån

note: Name for ITA
en: Italy
ch: Italia

note: Name for JPN
en: Japan
ch: Chapan

note: Name for LTU
en: Lithuania
ch: Lituania

note: Name for MNP
en: Northern Mariana Islands
ch: Notte Mariånas

note: Name for PER
en: Peru
ch: Perú

note: Name for PHL
en: Philippines
ch: Filipinas

note: Name for POL
en: Poland
ch: Polaki

note: Official name for USA
en: United States of America
ch: Estados Unidus
