iso_3166-1 - en to haw translation catalogue (19 entries)

note: Name for BLR
en: Belarus
haw: Belarusa

note: Name for CAN
en: Canada
haw: Kanakā

note: Name for CHN
en: China
haw: Kina

note: Name for DEU
en: Germany
haw: Kelemānia

note: Name for DNK
en: Denmark
haw: Kenemaka

note: Name for ESP
en: Spain
haw: Kepania

note: Name for FRA
en: France
haw: Palani

note: Name for GBR
en: United Kingdom
haw: Aupuni Mōʻī Hui Pū ʻIa

note: Name for GRC
en: Greece
haw: Helene

note: Name for IND
en: India
haw: ʻĪnia

note: Name for IRL
en: Ireland
haw: ʻIlelani

note: Name for ISR
en: Israel
haw: ʻIseraʻela

note: Name for ITA
en: Italy
haw: ʻĪkālia

note: Name for JPN
en: Japan
haw: Iāpana

note: Name for MEX
en: Mexico
haw: Mekiko

note: Name for NLD
en: Netherlands
haw: Hōlani

note: Name for NZL
en: New Zealand
haw: Aotearoa

note: Name for PHL
en: Philippines
haw: ʻĀina Pilipino

note: Name for USA
en: United States
haw: ʻAmelika Hui Pū ʻIa
