iso_3166-1 - en to sd translation catalogue (75 entries)

note: Name for AFG
en: Afghanistan
sd: افغانستان

note: Name for AND
en: Andorra
sd: انڊورا

note: Name for ARE
en: United Arab Emirates
sd: گڏيل عرب امارات

note: Name for ARM
en: Armenia
sd: آرمينيا

note: Name for AUS
en: Australia
sd: آسٽريليا

note: Name for AUT
en: Austria
sd: آسٽريا

note: Name for BEL
en: Belgium
sd: بيلجيم

note: Name for BEN
en: Benin
sd: بينن

note: Name for BGD
en: Bangladesh
sd: بنگلاديش

note: Name for BGR
en: Bulgaria
sd: بلغاريه

note: Name for BHR
en: Bahrain
sd: بحرين

note: Name for BMU
en: Bermuda
sd: برمودا

note: Name for BRA
en: Brazil
sd: برازيل

note: Name for CAN
en: Canada
sd: ڪئناڊا

note: Name for CHL
en: Chile
sd: چلي

note: Official name for CHN
en: People's Republic of China
sd: چين

note: Name for CUB
en: Cuba
sd: ڪيوبا

note: Official name for CZE
en: Czech Republic
sd: جمهوريہ چيڪ

note: Name for DEU
en: Germany
sd: جرمني

note: Name for DJI
en: Djibouti
sd: جبوتي

note: Name for DZA
en: Algeria
sd: الجزائر

note: Name for EGY
en: Egypt
sd: مصر

note: Name for ESP
en: Spain
sd: اسپين

note: Name for FIN
en: Finland
sd: فن لينڊ

note: Name for FJI
en: Fiji
sd: فجي

note: Name for FRA
en: France
sd: فرانس

note: Name for GAB
en: Gabon
sd: گيبون

note: Name for GHA
en: Ghana
sd: گھانا

note: Name for GRC
en: Greece
sd: يونان

note: Name for GUY
en: Guyana
sd: گيانا

note: Name for HTI
en: Haiti
sd: هيٽي

note: Name for IDN
en: Indonesia
sd: انڊونيشيا

note: Name for IND
en: India
sd: ڀارت

note: Name for IRQ
en: Iraq
sd: عراق

note: Name for ISR
en: Israel
sd: اسرائيل جي رياست

note: Name for ITA
en: Italy
sd: اٽلي

note: Name for JAM
en: Jamaica
sd: جميڪا

note: Name for JOR
en: Jordan
sd: اردن

note: Name for JPN
en: Japan
sd: جاپان

note: Name for KAZ
en: Kazakhstan
sd: قازڪستان

note: Name for KGZ
en: Kyrgyzstan
sd: ڪِرگزِستانُ

note: Name for KHM
en: Cambodia
sd: ڪمبوڊيا

note: Name for LBY, Official name for LBY
en: Libya
sd: لبيا

note: Name for LKA
en: Sri Lanka
sd: سريلنڪا

note: Name for LUX
en: Luxembourg
sd: لڪسمبرگ

note: Name for MDV
en: Maldives
sd: مالديپ

note: Name for MMR
en: Myanmar
sd: ميانمار

note: Name for NGA
en: Nigeria
sd: نائيجيريا

note: Name for NPL
en: Nepal
sd: نيپال

note: Name for OMN
en: Oman
sd: سلطنت عمان

note: Name for PAK
en: Pakistan
sd: پاڪستان

note: Name for PAN
en: Panama
sd: پاناما

note: Name for PER
en: Peru
sd: پيرو

note: Name for POL
en: Poland
sd: پولينڊ

note: Name for PRT
en: Portugal
sd: پرتگال

note: Name for RWA
en: Rwanda
sd: روانڊا

note: Name for SAU
en: Saudi Arabia
sd: سعودي عرب

note: Name for SEN
en: Senegal
sd: سينيگال

note: Name for SGP
en: Singapore
sd: سنگاپور

note: Name for SOM
en: Somalia
sd: صوماليه

note: Name for SWE
en: Sweden
sd: سويڊن

note: Name for TCD
en: Chad
sd: چاڊ

note: Name for TGO
en: Togo
sd: ٽوگو

note: Name for THA
en: Thailand
sd: ٿائيلينڊ

note: Name for TJK
en: Tajikistan
sd: تاجڪستان

note: Name for TKM
en: Turkmenistan
sd: ترڪمانستان

note: Name for UKR
en: Ukraine
sd: يوڪرين

note: Official name for USA
en: United States of America
sd: آمريڪا

note: Name for UZB
en: Uzbekistan
sd: ازبڪستان

note: Common name for VNM
en: Vietnam
sd: ويٽنام

note: Name for WSM
en: Samoa
sd: ساموا

note: Name for YEM
en: Yemen
sd: يمن

note: Name for ZAF
en: South Africa
sd: ڏکڻ آفريڪا

note: Name for ZMB
en: Zambia
sd: زيمبيا

note: Name for ZWE
en: Zimbabwe
sd: زمبابوي
