iso_3166-1 - en to ve translation catalogue (12 entries)

note: Name for ATG
en: Antigua and Barbuda
ve: Antigua na Barbuda

note: Name for BIH
en: Bosnia and Herzegovina
ve: Bosnia na Herzegovina

note: Name for BWA
en: Botswana
ve: Vhu-Tswana

note: Name for CHL
en: Chile
ve: Shile

note: Name for FRA
en: France
ve: Fura

note: Name for LSO
en: Lesotho
ve: Li-Sotho

note: Name for LTU
en: Lithuania
ve: Lituania

note: Name for MOZ
en: Mozambique
ve: Mozambikwi

note: Name for STP
en: Sao Tome and Principe
ve: Sao Tome na Principe

note: Common name for VNM
en: Vietnam
ve: Viëtnam

note: Name for ZAF
en: South Africa
ve: Afurika Tshipembe

note: Name for ZWE
en: Zimbabwe
ve: Zimbagwe
