iso_3166-1 - en to lo translation catalogue (425 entries)

note: Name for ABW
en: Aruba
lo: ອາຣູບາ

note: Name for AFG
en: Afghanistan
lo: ອັບການິດສະຖານ

note: Official name for AFG
en: Islamic Republic of Afghanistan
lo: ສາທາລະນະລັດ ອິດສະລາມ ອັບການິດສະຖານ

note: Name for AGO
en: Angola
lo: ປະເທດອັງໂກລາ

note: Official name for AGO
en: Republic of Angola
lo: ສາທາລະນະລັດ ອັງໂກລາ

note: Name for AIA
en: Anguilla
lo: ອັງກິລາ

note: Name for ALA
en: Åland Islands
lo: ໝູ່ເກາະໂອແລນ

note: Name for ALB
en: Albania
lo: ອານບານີ

note: Official name for ALB
en: Republic of Albania
lo: ສາທາລະນະລັດ ອານບານີ

note: Name for AND
en: Andorra
lo: ປະເທດອັງດອກ

note: Official name for AND
en: Principality of Andorra
lo: ລາຊະລັດ ອັງດອກ

note: Name for ARE
en: United Arab Emirates
lo: ສະຫະລັດອາຣັບເອມີເຣດ

note: Name for ARG
en: Argentina
lo: ອາກຊັງຕີນ

note: Official name for ARG
en: Argentine Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ອາກຊັງຕີນ

note: Name for ARM
en: Armenia
lo: ປະເທດອາກເມນີ

note: Official name for ARM
en: Republic of Armenia
lo: ສາທາລະນະລັດ ອາກເມນີ

note: Name for ASM
en: American Samoa
lo: ອາເມຣິກັນຊາມົວ

note: Name for ATA
en: Antarctica
lo: ແອນຕາກຕິກາ

note: Name for ATF
en: French Southern Territories
lo: ເຂດແດນທາງໃຕ້ຂອງຝຣັ່ງ

note: Name for ATG
en: Antigua and Barbuda
lo: ແອນຕິກາ ແລະ ບາບູດາ

note: Name for AUS
en: Australia
lo: ປະເທດອົດສະຕາລີ

note: Name for AUT
en: Austria
lo: ປະເທດໂອຕະລິດ

note: Official name for AUT
en: Republic of Austria
lo: ສາທາລະນະລັດ ໂອຕະລິດ

note: Name for AZE
en: Azerbaijan
lo: ປະເທດອາແຊກບາຍຊັງ

note: Official name for AZE
en: Republic of Azerbaijan
lo: ສາທາລະນະລັດ ອາແຊກບາຍຊັງ

note: Name for BDI
en: Burundi
lo: ບູຣຸນດີ

note: Official name for BDI
en: Republic of Burundi
lo: ສາທາລະນະລັດ ບູຣຸນດີ

note: Name for BEL
en: Belgium
lo: ປະເທດແບນຊິກ

note: Official name for BEL
en: Kingdom of Belgium
lo: ລາຊະອານາຈັກ ແບນຊິກ

note: Name for BEN
en: Benin
lo: ເບນິນ

note: Official name for BEN
en: Republic of Benin
lo: ສາທາລະນະລັດ ເບນິນ

note: Name for BES, Official name for BES
en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
lo: ໂບແນ, ຊິນເອືອສະຕາຊຽດ ແລະ ຊາບາ

note: Name for BFA
en: Burkina Faso
lo: ບູກິນາ ຟາໂຊ

note: Name for BGD
en: Bangladesh
lo: ປະເທດບັງກະລາເທດ

note: Official name for BGD
en: People's Republic of Bangladesh
lo: ສາທາລະນະລັດ ປະຊາຊົນ ບັງກະລາເທດ

note: Name for BGR
en: Bulgaria
lo: ປະເທດບູນກາລີ

note: Official name for BGR
en: Republic of Bulgaria
lo: ສາທາລະນະລັດ ບູນກາລີ

note: Name for BHR
en: Bahrain
lo: ບາເຣນ

note: Official name for BHR
en: Kingdom of Bahrain
lo: ລາຊະອານາຈັກ ບາເຣນ

note: Name for BHS
en: Bahamas
lo: ບາຮາມາ

note: Official name for BHS
en: Commonwealth of the Bahamas
lo: ເຄືອລັດ ບາຮາມາ

note: Name for BIH
en: Bosnia and Herzegovina
lo: ປະເທດບົດສະນີແຮກເຊໂກວີນ

note: Official name for BIH
en: Republic of Bosnia and Herzegovina
lo: ສາທາລະນະລັດ ບົດສະນີ ແລະ ແຮກເຊໂກວີນ

note: Name for BLM
en: Saint Barthélemy
lo: ເຊນ ບາເທເລມີ

note: Name for BLR
en: Belarus
lo: ປະເທດບີເອໂລລຸດ

note: Official name for BLR
en: Republic of Belarus
lo: ສາທາລະນະລັດ ບີເອໂລລຸດ

note: Name for BLZ
en: Belize
lo: ເບລີ

note: Name for BMU
en: Bermuda
lo: ເບີມິວດາ

note: Name for BOL
en: Bolivia, Plurinational State of
lo: ໂບລີວີ, ລັດພະຫຸຊົນຊາດ

note: Official name for BOL
en: Plurinational State of Bolivia
lo: ລັດພະຫຸຊົນຊາດ ໂບລີວີ

note: Common name for BOL
en: Bolivia
lo: ປະເທດໂບລີວີ

note: Name for BRA
en: Brazil
lo: ປະເທດບະເລຊິນ

note: Official name for BRA
en: Federative Republic of Brazil
lo: ສາທາລະນະລັດ ສະຫະພັນ ບະເລຊິນ

note: Name for BRB
en: Barbados
lo: ບາບາໂດດ

note: Name for BRN
en: Brunei Darussalam
lo: ບຣູໄນ ດາຣຸດຊາລາມ

note: Name for BTN
en: Bhutan
lo: ພູຖານ

note: Official name for BTN
en: Kingdom of Bhutan
lo: ລາຊະອານາຈັກ ພູຖານ

note: Name for BVT
en: Bouvet Island
lo: ເກາະບູເວ

note: Name for BWA
en: Botswana
lo: ບອດສະວານາ

note: Official name for BWA
en: Republic of Botswana
lo: ສາທາລະນະລັດ ບອດສະວານາ

note: Name for CAF
en: Central African Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ອາຟຣິກາກາງ

note: Name for CAN
en: Canada
lo: ປະເທດການາດາ

note: Name for CCK
en: Cocos (Keeling) Islands
lo: ໝູ່ເກາະໂກໂກ້ (ຄີລິງ)

note: Name for CHE
en: Switzerland
lo: ປະເທດສະວິດ

note: Official name for CHE
en: Swiss Confederation
lo: ສະມາພັນທະລັດ ສະວິດ

note: Name for CHL
en: Chile
lo: ປະເທດຊີລີ

note: Official name for CHL
en: Republic of Chile
lo: ສາທາລະນະລັດ ຊີລີ

note: Name for CHN
en: China
lo: ຈີນ

note: Official name for CHN
en: People's Republic of China
lo: ສາທາລະນະລັດ ປະຊາຊົນ ຈີນ

note: Name for CIV
en: Côte d'Ivoire
lo: ໂກດ ດີວົວ

note: Official name for CIV
en: Republic of Côte d'Ivoire
lo: ສາທາລະນະລັດ ໂກດ ດີວົວ

note: Name for CMR
en: Cameroon
lo: ກາເມີຣູນ

note: Official name for CMR
en: Republic of Cameroon
lo: ສາທາລະນະລັດ ກາເມີຣູນ

note: Name for COD
en: Congo, The Democratic Republic of the
lo: ສາທາລະນະລັດ ປະຊາທິປະໄຕ ກົງໂກ

note: Name for COG
en: Congo
lo: ກົງໂກ

note: Official name for COG
en: Republic of the Congo
lo: ສາທາລະນະລັດ ກົງໂກ

note: Name for COK
en: Cook Islands
lo: ໝູ່ເກາະຄຸກ

note: Name for COL
en: Colombia
lo: ປະເທດໂກລົມບີ

note: Official name for COL
en: Republic of Colombia
lo: ສາທາລະນະລັດ ໂກລົມບີ

note: Name for COM
en: Comoros
lo: ໂກໂມໂຣດ

note: Official name for COM
en: Union of the Comoros
lo: ສະຫະພາບ ໂກໂມໂຣດ

note: Name for CPV
en: Cabo Verde
lo: ກາໂບ ເວີດ

note: Official name for CPV
en: Republic of Cabo Verde
lo: ສາທາລະນະລັດ ກາໂບ ເວີດ

note: Name for CRI
en: Costa Rica
lo: ປະເທດກົດສະຕາລິກາ

note: Official name for CRI
en: Republic of Costa Rica
lo: ສາທາລະນະລັດ ກົດສະຕາລິກາ

note: Name for CUB
en: Cuba
lo: ກູບາ

note: Official name for CUB
en: Republic of Cuba
lo: ສາທາລະນະລັດ ກູບາ

note: Name for CUW, Official name for CUW
en: Curaçao
lo: ກູຣາເຊົາ

note: Name for CXR
en: Christmas Island
lo: ເກາະຄຣິສມາດ

note: Name for CYM
en: Cayman Islands
lo: ໝູ່ເກາະເຄແມນ

note: Name for CYP
en: Cyprus
lo: ປະເທດຊີບ

note: Official name for CYP
en: Republic of Cyprus
lo: ສາທາລະນະລັດ ຊີບ

note: Name for CZE
en: Czechia
lo: ເຊັກເກຍ

note: Official name for CZE
en: Czech Republic
lo: ສາທາລະນະລັດແຊັກ

note: Name for DEU
en: Germany
lo: ປະເທດເຢັຽລະມັນ

note: Official name for DEU
en: Federal Republic of Germany
lo: ສະຫະພັນ ສາທາລະນະລັດ ເຢຍລະມັນ

note: Name for DJI
en: Djibouti
lo: ຈີບູຕີ

note: Official name for DJI
en: Republic of Djibouti
lo: ສາທາລະນະລັດ ຈີບູຕີ

note: Name for DMA
en: Dominica
lo: ໂດມິນິກາ

note: Official name for DMA
en: Commonwealth of Dominica
lo: ເຄືອລັດ ໂດມິນິກາ

note: Name for DNK
en: Denmark
lo: ປະເທດດານມາກ

note: Official name for DNK
en: Kingdom of Denmark
lo: ລາຊະອານາຈັກ ດານມາກ

note: Name for DOM
en: Dominican Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ໂດມິນິກັນ

note: Name for DZA
en: Algeria
lo: ອານຈີເຣຍ

note: Official name for DZA
en: People's Democratic Republic of Algeria
lo: ສາທາລະນະລັດ ປະຊາທິປະໄຕ ປະຊາຊົນ ອານຈີເຣຍ

note: Name for ECU
en: Ecuador
lo: ປະເທດເອກົວເຕີ

note: Official name for ECU
en: Republic of Ecuador
lo: ສາທາລະນະລັດ ເອກົວເຕີ

note: Name for EGY
en: Egypt
lo: ເອຢິບ

note: Official name for EGY
en: Arab Republic of Egypt
lo: ສາທາລະນະລັດ ອາຣັບ ເອຢິບ

note: Name for ERI
en: Eritrea
lo: ເອຣິເທຣຍ

note: Official name for ERI
en: the State of Eritrea
lo: ລັດ ເອຣິເທຣຍ

note: Name for ESH
en: Western Sahara
lo: ຊາຮາຣາ ຕາເວັນຕົກ

note: Name for ESP
en: Spain
lo: ປະເທດແອສະປາຍ

note: Official name for ESP
en: Kingdom of Spain
lo: ລາຊະອານາຈັກ ແອສະປາຍ

note: Name for EST
en: Estonia
lo: ເອດໂຕນີ

note: Official name for EST
en: Republic of Estonia
lo: ສາທາລະນະລັດ ເອດໂຕນີ

note: Name for ETH
en: Ethiopia
lo: ເອທິໂອເປຍ

note: Official name for ETH
en: Federal Democratic Republic of Ethiopia
lo: ສາທາລະນະລັດ ປະຊາທິປະໄຕ ສະຫະພັນ ເອທິໂອເປຍ

note: Name for FIN
en: Finland
lo: ປະເທດແຟງລັງ

note: Official name for FIN
en: Republic of Finland
lo: ສາທາລະນະລັດ ແຟງລັງ

note: Name for FJI
en: Fiji
lo: ຟິຈິ

note: Official name for FJI
en: Republic of Fiji
lo: ສາທາລະນະລັດ ຟິຈິ

note: Name for FLK
en: Falkland Islands (Malvinas)
lo: ໝູ່ເກາະຟອກແລນ (ມາວີນັດ)

note: Name for FRA
en: France
lo: ປະເທດຝະລັ່ງ

note: Official name for FRA
en: French Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ຝຣັ່ງ

note: Name for FRO
en: Faroe Islands
lo: ໝູ່ເກາະຟາໂຣ

note: Name for FSM
en: Micronesia, Federated States of
lo: ສະຫະພັນທະລັດ ໄມໂຄຣນີເຊຍ

note: Official name for FSM
en: Federated States of Micronesia
lo: ສະຫະພັນທະລັດ ໄມໂຄຣນີເຊຍ

note: Name for GAB
en: Gabon
lo: ກາບອງ

note: Official name for GAB
en: Gabonese Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ກາບອງ

note: Name for GBR
en: United Kingdom
lo: ສະຫະລາຊະອານາຈັກ

note: Official name for GBR
en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
lo: ສະຫະລາຊະອານາຈັກ ບຣິເຕນໃຫຍ່ ແລະ ອຽກລັງເໜືອ

note: Name for GEO
en: Georgia
lo: ປະເທດເຊອັອກຊີ

note: Name for GGY
en: Guernsey
lo: ເກີນຊີ

note: Name for GHA
en: Ghana
lo: ການາ

note: Official name for GHA
en: Republic of Ghana
lo: ສາທາລະນະລັດ ການາ

note: Name for GIB
en: Gibraltar
lo: ຍິບຣອນຕາ

note: Name for GIN
en: Guinea
lo: ກິນີ

note: Official name for GIN
en: Republic of Guinea
lo: ສາທາລະນະລັດ ກິນີ

note: Name for GLP
en: Guadeloupe
lo: ກົວເດີລູບ

note: Name for GMB
en: Gambia
lo: ແກມເບຍ

note: Official name for GMB
en: Republic of the Gambia
lo: ສາທາລະນະລັດ ແກມເບຍ

note: Name for GNB
en: Guinea-Bissau
lo: ກິນີ-ບິດເຊົາ

note: Official name for GNB
en: Republic of Guinea-Bissau
lo: ສາທາລະນະລັດ ກິນີ-ບິດເຊົາ

note: Name for GNQ
en: Equatorial Guinea
lo: ອິຄົວໂທຣຽລ ກິນີ

note: Official name for GNQ
en: Republic of Equatorial Guinea
lo: ສາທາລະນະລັດ ອິຄົວໂທຣຽລ ກິນີ

note: Name for GRC
en: Greece
lo: ປະເທດກະແລັດ

note: Official name for GRC
en: Hellenic Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ກະແລັດ

note: Name for GRD
en: Grenada
lo: ເກຣນາດາ

note: Name for GRL
en: Greenland
lo: ກຣີນແລນ

note: Name for GTM
en: Guatemala
lo: ປະເທດກົວເຕມາລາ

note: Official name for GTM
en: Republic of Guatemala
lo: ສາທາລະນະລັດ ກົວເຕມາລາ

note: Name for GUF
en: French Guiana
lo: ກຸຍຢານ ຝຣັ່ງ

note: Name for GUM
en: Guam
lo: ກວມ

note: Name for GUY
en: Guyana
lo: ປະເທດກຸຍຢານ

note: Official name for GUY
en: Republic of Guyana
lo: ສາທາລະນະລັດ ກຸຍຢານ

note: Name for HKG
en: Hong Kong
lo: ຮົງກົງ

note: Official name for HKG
en: Hong Kong Special Administrative Region of China
lo: ເຂດບໍລິຫານພິເສດຮົງກົງ ແຫ່ງ ສາທາລະນະລັດ ປະຊາຊົນ ຈີນ

note: Name for HMD
en: Heard Island and McDonald Islands
lo: ເກາະເຮີດ ແລະ ໝູ່ເກາະແມັກໂດນັລ

note: Name for HND
en: Honduras
lo: ຮອນດູຣັດ

note: Official name for HND
en: Republic of Honduras
lo: ສາທາລະນະລັດ ຮອນດູຣັດ

note: Name for HRV
en: Croatia
lo: ປະເທດກະໂລອາຊີ

note: Official name for HRV
en: Republic of Croatia
lo: ສາທາລະນະລັດ ກະໂລອາຊີ

note: Name for HTI
en: Haiti
lo: ເຮຕິ

note: Official name for HTI
en: Republic of Haiti
lo: ສາທາລະນະລັດ ເຮຕິ

note: Name for HUN, Official name for HUN
en: Hungary
lo: ປະເທດຮົງກະລີ

note: Name for IDN
en: Indonesia
lo: ປະເທດອິນໂດເນເຊຍ

note: Official name for IDN
en: Republic of Indonesia
lo: ສາທາລະນະລັດ ອິນໂດເນເຊຍ

note: Name for IMN
en: Isle of Man
lo: ເກາະແມນ

note: Name for IND
en: India
lo: ອິນເດຍ

note: Official name for IND
en: Republic of India
lo: ສາທາລະນະລັດ ອິນເດຍ

note: Name for IOT
en: British Indian Ocean Territory
lo: ເຂດແດນມະຫາສະໝຸດອິນເດຍຂອງອັງກິດ

note: Name for IRL
en: Ireland
lo: ປະເທດອຽກລັງ

note: Name for IRN
en: Iran, Islamic Republic of
lo: ອີຣານ, ສາທາລະນະລັດ ອິດສະລາມ

note: Official name for IRN
en: Islamic Republic of Iran
lo: ສາທາລະນະລັດ ອິດສະລາມ ອີຣານ

note: Common name for IRN
en: Iran
lo: ອີຣານ

note: Name for IRQ
en: Iraq
lo: ອີຣັກ

note: Official name for IRQ
en: Republic of Iraq
lo: ສາທາລະນະລັດ ອີຣັກ

note: Name for ISL
en: Iceland
lo: ອິດສະລັງ

note: Official name for ISL
en: Republic of Iceland
lo: ສາທາລະນະລັດ ອິດສະລັງ

note: Name for ISR
en: Israel
lo: ອິດສະຣາແອນ

note: Official name for ISR
en: State of Israel
lo: ລັດ ອິດສະຣາແອນ

note: Name for ITA
en: Italy
lo: ອິຕາລີ

note: Official name for ITA
en: Italian Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ອິຕາລີ

note: Name for JAM
en: Jamaica
lo: ຈາໄມກາ

note: Name for JEY
en: Jersey
lo: ເຈີຊີ

note: Name for JOR
en: Jordan
lo: ຈໍແດນ

note: Official name for JOR
en: Hashemite Kingdom of Jordan
lo: ລາຊະອານາຈັກ ຮາຊິໄມ ຈໍແດນ

note: Name for JPN
en: Japan
lo: ປະເທດຍີ່ປຸ່ນ

note: Name for KAZ
en: Kazakhstan
lo: ກາຊັກສະຖານ

note: Official name for KAZ
en: Republic of Kazakhstan
lo: ສາທາລະນະລັດ ກາຊັກສະຖານ

note: Name for KEN
en: Kenya
lo: ເຄນຢາ

note: Official name for KEN
en: Republic of Kenya
lo: ສາທາລະນະລັດ ເຄນຢາ

note: Name for KGZ
en: Kyrgyzstan
lo: ຄີກີສະຖານ

note: Official name for KGZ
en: Kyrgyz Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ຄີກີດ

note: Name for KHM
en: Cambodia
lo: ປະເທດກຳປູເຈຍ

note: Official name for KHM
en: Kingdom of Cambodia
lo: ລາຊະອານາຈັກ ກຳປູເຈຍ

note: Name for KIR
en: Kiribati
lo: ຄິຣິບາດ

note: Official name for KIR
en: Republic of Kiribati
lo: ສາທາລະນະລັດ ຄິຣິບາດ

note: Name for KNA
en: Saint Kitts and Nevis
lo: ເຊນ ຄິດ ແລະ ເນວິດ

note: Name for KOR
en: Korea, Republic of
lo: ສາທາລະນະລັດ ເກົາຫຼີ

note: Common name for KOR
en: South Korea
lo: ເກົາຫຼີໃຕ້

note: Name for KWT
en: Kuwait
lo: ຄູເວດ

note: Official name for KWT
en: State of Kuwait
lo: ລັດ ຄູເວດ

note: Name for LAO
en: Lao People's Democratic Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ປະຊາທິປະໄຕ ປະຊາຊົນລາວ

note: Common name for LAO
en: Laos
lo: ລາວ

note: Name for LBN
en: Lebanon
lo: ເລບານອນ

note: Official name for LBN
en: Lebanese Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ເລບານອນ

note: Name for LBR
en: Liberia
lo: ໄລບີເຣຍ

note: Official name for LBR
en: Republic of Liberia
lo: ສາທາລະນະລັດ ໄລບີເຣຍ

note: Name for LBY, Official name for LBY
en: Libya
lo: ລີບີ

note: Name for LCA
en: Saint Lucia
lo: ເຊນ ລູເຊຍ

note: Name for LIE
en: Liechtenstein
lo: ປະເທດລິກເຕນສະຕາຍ

note: Official name for LIE
en: Principality of Liechtenstein
lo: ລາຊະລັດ ລິກເຕນສະຕາຍ

note: Name for LKA
en: Sri Lanka
lo: ປະເທດສີລັງກາ

note: Official name for LKA
en: Democratic Socialist Republic of Sri Lanka
lo: ສາທາລະນະລັດ ສັງຄົມນິຍົມ ປະຊາທິປະໄຕ ສີລັງກາ

note: Name for LSO
en: Lesotho
lo: ເລໂຊໂທ

note: Official name for LSO
en: Kingdom of Lesotho
lo: ລາຊະອານາຈັກ ເລໂຊໂທ

note: Name for LTU
en: Lithuania
lo: ປະເທດລີຕົວນີ

note: Official name for LTU
en: Republic of Lithuania
lo: ສາທາລະນະລັດ ລີຕົວນີ

note: Name for LUX
en: Luxembourg
lo: ປະເທດລູກຊຳບວກ

note: Official name for LUX
en: Grand Duchy of Luxembourg
lo: ລາຊະລັດ ລູກຊຳບວກ

note: Name for LVA
en: Latvia
lo: ປະເທດແລດໂຕນີ

note: Official name for LVA
en: Republic of Latvia
lo: ສາທາລະນະລັດ ແລດໂຕນີ

note: Name for MAC
en: Macao
lo: ມາເກົ້າ

note: Official name for MAC
en: Macao Special Administrative Region of China
lo: ເຂດບໍລິຫານພິເສດມາເກົ້າ ແຫ່ງ ສາທາລະນະລັດ ປະຊາຊົນ ຈີນ

note: Name for MAF
en: Saint Martin (French part)
lo: ເຊນ ມາຕິນ (ເຂດຝຣັ່ງ)

note: Name for MAR
en: Morocco
lo: ໂມຣັອກໂຄ

note: Official name for MAR
en: Kingdom of Morocco
lo: ລາຊະອານາຈັກ ໂມຣັອກໂຄ

note: Name for MCO
en: Monaco
lo: ປະເທດໂມນາໂກ

note: Official name for MCO
en: Principality of Monaco
lo: ລາຊະລັດ ໂມນາໂກ

note: Name for MDA
en: Moldova, Republic of
lo: ສາທາລະນະລັດ ມອນໂດວາ

note: Official name for MDA
en: Republic of Moldova
lo: ສາທາລະນະລັດ ມອນໂດວາ

note: Common name for MDA
en: Moldova
lo: ມອນໂດວາ

note: Name for MDG
en: Madagascar
lo: ມາດາກາສະກາ

note: Official name for MDG
en: Republic of Madagascar
lo: ສາທາລະນະລັດ ມາດາກາສະກາ

note: Name for MDV
en: Maldives
lo: ມັລດີບ

note: Official name for MDV
en: Republic of Maldives
lo: ສາທາລະນະລັດ ມັລດີບ

note: Name for MEX
en: Mexico
lo: ປະເທດເມັກຊິກ

note: Official name for MEX
en: United Mexican States
lo: ສະຫະລັດ ເມັກຊິກ

note: Name for MHL
en: Marshall Islands
lo: ໝູ່ເກາະມາຊໍ

note: Official name for MHL
en: Republic of the Marshall Islands
lo: ສາທາລະນະລັດ ໝູ່ເກາະມາຊໍ

note: Name for MKD
en: North Macedonia
lo: ມາເຊໂດເນຍເໜືອ

note: Official name for MKD
en: Republic of North Macedonia
lo: ສາທາລະນະລັດ ມາເຊໂດເນຍເໜືອ

note: Name for MLI
en: Mali
lo: ມາລີ

note: Official name for MLI
en: Republic of Mali
lo: ສາທາລະນະລັດ ມາລີ

note: Name for MLT
en: Malta
lo: ປະເທດມັນ

note: Official name for MLT
en: Republic of Malta
lo: ສາທາລະນະລັດ ມັນຕາ

note: Name for MMR
en: Myanmar
lo: ປະເທດມຽນມາ

note: Official name for MMR
en: Republic of Myanmar
lo: ສາທາລະນະລັດ ແຫ່ງ ສະຫະພາບ ມຽນມາ

note: Name for MNE, Official name for MNE
en: Montenegro
lo: ມອນເຕເນໂກຣ

note: Name for MNG
en: Mongolia
lo: ມົງໂກລີ

note: Name for MNP
en: Northern Mariana Islands
lo: ໝູ່ເກາະນໍເທີນມາເຣຍນາ

note: Official name for MNP
en: Commonwealth of the Northern Mariana Islands
lo: ເຄືອລັດ ໝູ່ເກາະນໍເທີນມາເຣຍນາ

note: Name for MOZ
en: Mozambique
lo: ໂມຊຳບິກ

note: Official name for MOZ
en: Republic of Mozambique
lo: ສາທາລະນະລັດ ໂມຊຳບິກ

note: Name for MRT
en: Mauritania
lo: ມໍຣິຕາເນຍ

note: Official name for MRT
en: Islamic Republic of Mauritania
lo: ສາທາລະນະລັດ ອິດສະລາມ ມໍຣິຕາເນຍ

note: Name for MSR
en: Montserrat
lo: ມອນເຊີລັດ

note: Name for MTQ
en: Martinique
lo: ມາຕິນິກ

note: Name for MUS
en: Mauritius
lo: ມໍຣິເຊຍ

note: Official name for MUS
en: Republic of Mauritius
lo: ສາທາລະນະລັດ ມໍຣິເຊຍ

note: Name for MWI
en: Malawi
lo: ມາລາວີ

note: Official name for MWI
en: Republic of Malawi
lo: ສາທາລະນະລັດ ມາລາວີ

note: Name for MYS
en: Malaysia
lo: ປະເທດມາເລເຊຍ

note: Name for MYT
en: Mayotte
lo: ມາຢັອດ

note: Name for NAM
en: Namibia
lo: ນາມິເບຍ

note: Official name for NAM
en: Republic of Namibia
lo: ສາທາລະນະລັດ ນາມິເບຍ

note: Name for NCL
en: New Caledonia
lo: ນິວ ກາເລໂດເນຍ

note: Name for NER
en: Niger
lo: ນີເຈີ

note: Official name for NER
en: Republic of the Niger
lo: ສາທາລະນະລັດ ນີເຈີ

note: Name for NFK
en: Norfolk Island
lo: ເກາະນໍຟອກ

note: Name for NGA
en: Nigeria
lo: ໄນຈີເຣຍ

note: Official name for NGA
en: Federal Republic of Nigeria
lo: ສະຫະພັນ ສາທາລະນະລັດ ໄນຈີເຣຍ

note: Name for NIC
en: Nicaragua
lo: ນິກາຣາກົວ

note: Official name for NIC
en: Republic of Nicaragua
lo: ສາທາລະນະລັດ ນິກາຣາກົວ

note: Name for NIU, Official name for NIU
en: Niue
lo: ນີອູເອ

note: Name for NLD
en: Netherlands
lo: ປະເທດໂຮນລັງ

note: Official name for NLD
en: Kingdom of the Netherlands
lo: ລາຊະອານາຈັກ ໂຮນລັງ

note: Name for NOR
en: Norway
lo: ປະເທດນອກແວດ

note: Official name for NOR
en: Kingdom of Norway
lo: ລາຊະອານາຈັກ ນອກແວດ

note: Name for NPL
en: Nepal
lo: ເນປານ

note: Official name for NPL
en: Federal Democratic Republic of Nepal
lo: ສາທາລະນະລັດ ປະຊາທິປະໄຕ ສະຫະພັນ ເນປານ

note: Name for NRU
en: Nauru
lo: ນາອູຣູ

note: Official name for NRU
en: Republic of Nauru
lo: ສາທາລະນະລັດ ນາອູຣູ

note: Name for NZL
en: New Zealand
lo: ປະເທດນູແວນ ເຊລັງ

note: Name for OMN
en: Oman
lo: ໂອມານ

note: Official name for OMN
en: Sultanate of Oman
lo: ລັດ ໂອມານ

note: Name for PAK
en: Pakistan
lo: ປາກິດສະຖານ

note: Official name for PAK
en: Islamic Republic of Pakistan
lo: ສາທາລະນະລັດ ອິດສະລາມ ປາກິດສະຖານ

note: Name for PAN
en: Panama
lo: ປານາມາ

note: Official name for PAN
en: Republic of Panama
lo: ສາທາລະນະລັດ ປານາມາ

note: Name for PCN
en: Pitcairn
lo: ພິດແຄນ

note: Name for PER
en: Peru
lo: ປະເທດເປຣູ

note: Official name for PER
en: Republic of Peru
lo: ສາທາລະນະລັດ ເປຣູ

note: Name for PHL
en: Philippines
lo: ປະເທດຟີລິບປິນ

note: Official name for PHL
en: Republic of the Philippines
lo: ສາທາລະນະລັດ ຟີລິບປິນ

note: Name for PLW
en: Palau
lo: ປາເລົາ

note: Official name for PLW
en: Republic of Palau
lo: ສາທາລະນະລັດ ປາເລົາ

note: Name for PNG
en: Papua New Guinea
lo: ປະເທດປາປົວຊີນູແວນກີເນ

note: Official name for PNG
en: Independent State of Papua New Guinea
lo: ລັດເອກະລາດ ປາປົວຊີນູແວນກີເນ

note: Name for POL
en: Poland
lo: ປະເທດໂປໂລຍ

note: Official name for POL
en: Republic of Poland
lo: ສາທາລະນະລັດ ໂປໂລຍ

note: Name for PRI
en: Puerto Rico
lo: ເປີໂຕ ຣິໂກ

note: Name for PRK
en: Korea, Democratic People's Republic of
lo: ສາທາລະນະລັດ ປະຊາທິປະໄຕ ປະຊາຊົນ ເກົາຫຼີ

note: Official name for PRK
en: Democratic People's Republic of Korea
lo: ສາທາລະນະລັດ ປະຊາທິປະໄຕ ປະຊາຊົນ ເກົາຫຼີ

note: Common name for PRK
en: North Korea
lo: ເກົາຫຼີເໜືອ

note: Name for PRT
en: Portugal
lo: ປະເທດປອກຕຸຍການ

note: Official name for PRT
en: Portuguese Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ປອກຕຸຍການ

note: Name for PRY
en: Paraguay
lo: ປະເທດປາຣາກວາຍ

note: Official name for PRY
en: Republic of Paraguay
lo: ສາທາລະນະລັດ ປາຣາກວາຍ

note: Name for PSE
en: Palestine, State of
lo: ລັດ ປາເລດສະຕິນ

note: Official name for PSE
en: the State of Palestine
lo: ລັດ ປາເລດສະຕິນ

note: Name for PYF
en: French Polynesia
lo: ເຟຣນຊ໌ ໂປລິນີເຊຍ

note: Name for QAT
en: Qatar
lo: ປະເທດກາຕາ

note: Official name for QAT
en: State of Qatar
lo: ລັດ ກາຕາ

note: Name for REU
en: Réunion
lo: ເຣອູນີຢົງ

note: Name for ROU
en: Romania
lo: ປະເທດລູມານີ

note: Name for RUS
en: Russian Federation
lo: ສະຫະພັນທະລັດ ຣັດເຊຍ

note: Name for RWA
en: Rwanda
lo: ຣວັນດາ

note: Official name for RWA
en: Rwandese Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ຣວັນດາ

note: Name for SAU
en: Saudi Arabia
lo: ຊາອຸດິ ອາຣາເບຍ

note: Official name for SAU
en: Kingdom of Saudi Arabia
lo: ລາຊະອານາຈັກ ຊາອຸດິ ອາຣາເບຍ

note: Name for SDN
en: Sudan
lo: ຊູດານ

note: Official name for SDN
en: Republic of the Sudan
lo: ສາທາລະນະລັດ ຊູດານ

note: Name for SEN
en: Senegal
lo: ເຊເນການ

note: Official name for SEN
en: Republic of Senegal
lo: ສາທາລະນະລັດ ເຊເນການ

note: Name for SGP
en: Singapore
lo: ປະເທດສິງກະໂປ

note: Official name for SGP
en: Republic of Singapore
lo: ສາທາລະນະລັດ ສິງກະໂປ

note: Name for SGS
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
lo: ເກາະເຊົາຈໍເຈຍ ແລະ ໝູ່ເກາະເຊົາແຊນວິດ

note: Name for SHN
en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
lo: ເຊນ ເຮເລນາ, ອາເຊນຊັນ ແລະ ຕຣິສຕັນ ດາ ກູນຮາ

note: Name for SJM
en: Svalbard and Jan Mayen
lo: ສະວາບາດ ແລະ ແຈນ ມາເຢນ

note: Name for SLB
en: Solomon Islands
lo: ໝູ່ເກາະໂຊໂລມອນ

note: Name for SLE
en: Sierra Leone
lo: ເຊຍຣາ ລີໂອນ

note: Official name for SLE
en: Republic of Sierra Leone
lo: ສາທາລະນະລັດ ເຊຍຣາ ລີໂອນ

note: Name for SLV
en: El Salvador
lo: ເອລ ຊານວາດໍ

note: Official name for SLV
en: Republic of El Salvador
lo: ສາທາລະນະລັດ ເອລ ຊານວາດໍ

note: Name for SMR
en: San Marino
lo: ປະເທດແຊັງມາແລງ

note: Official name for SMR
en: Republic of San Marino
lo: ສາທາລະນະລັດ ແຊັງມາແລງ

note: Name for SOM
en: Somalia
lo: ໂຊມາເລຍ

note: Official name for SOM
en: Federal Republic of Somalia
lo: ສະຫະພັນ ສາທາລະນະລັດ ໂຊມາເລຍ

note: Name for SPM
en: Saint Pierre and Miquelon
lo: ເຊນ ປີແອ ແລະ ມິເກວລອນ

note: Name for SRB
en: Serbia
lo: ປະເທດແຊກບີ

note: Official name for SRB
en: Republic of Serbia
lo: ສາທາລະນະລັດ ແຊກບີ

note: Name for SSD
en: South Sudan
lo: ຊູດານໃຕ້

note: Official name for SSD
en: Republic of South Sudan
lo: ສາທາລະນະລັດ ຊູດານໃຕ້

note: Name for STP
en: Sao Tome and Principe
lo: ເຊົາ ໂທເມ ແລະ ພຣິນຊິບ

note: Official name for STP
en: Democratic Republic of Sao Tome and Principe
lo: ສາທາລະນະລັດ ປະຊາທິປະໄຕ ເຊົາ ໂທເມ ແລະ ພຣິນຊິບ

note: Name for SUR
en: Suriname
lo: ປະເທດຊູຣີນາມ

note: Official name for SUR
en: Republic of Suriname
lo: ສາທາລະນະລັດ ຊູຣີນາມ

note: Name for SVK
en: Slovakia
lo: ປະເທດສະໂລວາກີ

note: Official name for SVK
en: Slovak Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ສະໂລວາກີ

note: Name for SVN
en: Slovenia
lo: ປະເທດສະໂລເວນີ

note: Official name for SVN
en: Republic of Slovenia
lo: ສາທາລະນະລັດ ສະໂລເວນີ

note: Name for SWE
en: Sweden
lo: ປະເທດຊູແອດ

note: Official name for SWE
en: Kingdom of Sweden
lo: ລາຊະອານາຈັກ ຊູແອດ

note: Name for SWZ
en: Eswatini
lo: ເອສະວາຕິນີ

note: Official name for SWZ
en: Kingdom of Eswatini
lo: ລາຊະອານາຈັກ ເອສະວາຕິນີ

note: Name for SXM, Official name for SXM
en: Sint Maarten (Dutch part)
lo: ຊິນ ມາເທັນ (ເຂດໂຮນລັງ)

note: Name for SYC
en: Seychelles
lo: ເຊເຊລ

note: Official name for SYC
en: Republic of Seychelles
lo: ສາທາລະນະລັດ ເເຊເຊລ

note: Name for SYR
en: Syrian Arab Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ອາຣັບ ຊີເຣຍ

note: Common name for SYR
en: Syria
lo: ຊີເຣຍ

note: Name for TCA
en: Turks and Caicos Islands
lo: ໝູ່ເກາະເທີກ ແລະ ໄຄໂຄດ

note: Name for TCD
en: Chad
lo: ຊາດ

note: Official name for TCD
en: Republic of Chad
lo: ສາທາລະນະລັດ ຊາດ

note: Name for TGO
en: Togo
lo: ໂຕໂກ

note: Official name for TGO
en: Togolese Republic
lo: ສາທາລະນະລັດ ໂຕໂກ

note: Name for THA
en: Thailand
lo: ປະເທດໄທ

note: Official name for THA
en: Kingdom of Thailand
lo: ລາຊະອານາຈັກ ໄທ

note: Name for TJK
en: Tajikistan
lo: ທາຈິກິດສະຖານ

note: Official name for TJK
en: Republic of Tajikistan
lo: ສາທາລະນະລັດ ທາຈິກິດສະຖານ

note: Name for TKL
en: Tokelau
lo: ໂຕເກເລົາ

note: Name for TKM
en: Turkmenistan
lo: ຕວກເມນິດສະຖານ

note: Name for TLS
en: Timor-Leste
lo: ຕີມໍ-ເລດເຕ

note: Official name for TLS
en: Democratic Republic of Timor-Leste
lo: ສາທາລະນະລັດ ປະຊາທິປະໄຕ ຕີມໍ-ເລດເຕ

note: Name for TON
en: Tonga
lo: ຕອງກາ

note: Official name for TON
en: Kingdom of Tonga
lo: ລາຊະອານາຈັກ ຕອງກາ

note: Name for TTO
en: Trinidad and Tobago
lo: ຕຣິນິດາດ ແລະ ໂຕບາໂກ

note: Official name for TTO
en: Republic of Trinidad and Tobago
lo: ສາທາລະນະລັດ ຕຣິນິດາດ ແລະ ໂຕບາໂກ

note: Name for TUN
en: Tunisia
lo: ຕູນິເຊຍ

note: Official name for TUN
en: Republic of Tunisia
lo: ສາທາລະນະລັດ ຕູນິເຊຍ

note: Name for TUR
en: Türkiye
lo: ຕຸຣກີ

note: Official name for TUR
en: Republic of Türkiye
lo: ສາທາລະນະລັດ ຕຸລະກີ

note: Name for TUV
en: Tuvalu
lo: ຕູວາລູ

note: Name for TWN, Official name for TWN
en: Taiwan, Province of China
lo: ໄຕ້ຫວັນ, ແຂວງຂອງຈີນ

note: Common name for TWN
en: Taiwan
lo: ໄຕ້ຫວັນ

note: Name for TZA
en: Tanzania, United Republic of
lo: ຕັງຊານີ, ສະຫະສາທາລະນະລັດ

note: Official name for TZA
en: United Republic of Tanzania
lo: ສະຫະສາທາລະນະລັດ ຕັງຊານີ

note: Common name for TZA
en: Tanzania
lo: ຕັງຊານີ

note: Name for UGA
en: Uganda
lo: ອູການດາ

note: Official name for UGA
en: Republic of Uganda
lo: ສາທາລະນະລັດ ອູການດາ

note: Name for UKR
en: Ukraine
lo: ປະເທດອູກະແລນ

note: Name for UMI
en: United States Minor Outlying Islands
lo: ໝູ່ເກາະນ້ອຍຮອບນອກຂອງສະຫະລັດ

note: Name for URY
en: Uruguay
lo: ປະເທດອູຣູກວາຍ

note: Official name for URY
en: Eastern Republic of Uruguay
lo: ສາທາລະນະລັດ ຕາເວັນອອກ ອູຣູກວາຍ

note: Name for USA
en: United States
lo: ສະຫະລັດ

note: Official name for USA
en: United States of America
lo: ສະຫະລັດອາເມລິກາ

note: Name for UZB
en: Uzbekistan
lo: ອຸດເບກິດສະຖານ

note: Official name for UZB
en: Republic of Uzbekistan
lo: ສາທາລະນະລັດ ອຸດເບກິດສະຖານ

note: Name for VAT
en: Holy See (Vatican City State)
lo: ນະຄອນລັດວາຕິກັນ

note: Name for VCT
en: Saint Vincent and the Grenadines
lo: ເຊນ ວິນເຊນ ແລະ ເກຣນາດີນ

note: Name for VEN
en: Venezuela, Bolivarian Republic of
lo: ເວເນຊູເອລາ, ສາທາລະນະລັດ ໂບລີວາຣຽນ

note: Official name for VEN
en: Bolivarian Republic of Venezuela
lo: ສາທາລະນະລັດ ໂບລີວາຣຽນ ເວເນຊູເອລາ

note: Common name for VEN
en: Venezuela
lo: ປະເທດເວເນຊູເອລາ

note: Name for VGB
en: Virgin Islands, British
lo: ໝູ່ເກາະເວີຈິນຂອງອັງກິດ

note: Official name for VGB
en: British Virgin Islands
lo: ໝູ່ເກາະເວີຈິນຂອງອັງກິດ

note: Name for VIR
en: Virgin Islands, U.S.
lo: ໝູ່ເກາະເວີຈິນຂອງສະຫະລັດ.

note: Official name for VIR
en: Virgin Islands of the United States
lo: ໝູ່ເກາະເວີຈິນຂອງສະຫະລັດ

note: Name for VNM
en: Viet Nam
lo: ຫວຽດນາມ

note: Official name for VNM
en: Socialist Republic of Viet Nam
lo: ສາທາລະນະລັດ ສັງຄົມນິຍົມ ຫວຽດນາມ

note: Common name for VNM
en: Vietnam
lo: ປະເທດຫວຽດນາມ

note: Name for VUT
en: Vanuatu
lo: ວານົວຕູ

note: Official name for VUT
en: Republic of Vanuatu
lo: ສາທາລະນະລັດ ວານົວຕູ

note: Name for WLF
en: Wallis and Futuna
lo: ວາລິດ ແລະ ຟູຕູນາ

note: Name for WSM
en: Samoa
lo: ຊາມົວ

note: Official name for WSM
en: Independent State of Samoa
lo: ລັດເອກະລາດ ຊາມົວ

note: Name for YEM
en: Yemen
lo: ເຢເມນ

note: Official name for YEM
en: Republic of Yemen
lo: ສາທາລະນະລັດ ເຢເມນ

note: Name for ZAF
en: South Africa
lo: ອາຟຣິກາໃຕ້

note: Official name for ZAF
en: Republic of South Africa
lo: ສາທາລະນະລັດ ອາຟຣິກາໃຕ້

note: Name for ZMB
en: Zambia
lo: ແຊມເບຍ

note: Official name for ZMB
en: Republic of Zambia
lo: ສາທາລະນະລັດ ແຊມເບຍ

note: Name for ZWE
en: Zimbabwe
lo: ຊິມບັບເວ

note: Official name for ZWE
en: Republic of Zimbabwe
lo: ສາທາລະນະລັດ ຊິມບັບເວ
