iso_3166-1 - en to ro_MD translation catalogue (27 entries)

note: Name for AFG
en: Afghanistan
ro_MD: Афганистан

note: Name for ARM
en: Armenia
ro_MD: Армения

note: Name for AUT
en: Austria
ro_MD: Аустрия

note: Name for AZE
en: Azerbaijan
ro_MD: Азербайӂан

note: Name for BGR
en: Bulgaria
ro_MD: Булгария

note: Name for BLR
en: Belarus
ro_MD: Беларус

note: Name for CHN
en: China
ro_MD: Кина

note: Official name for CHN
en: People's Republic of China
ro_MD: Република Популарэ Кинезэ

note: Name for DEU
en: Germany
ro_MD: Ӂермания

note: Name for FRA
en: France
ro_MD: Франца

note: Name for HRV
en: Croatia
ro_MD: Кроация

note: Name for HUN, Official name for HUN
en: Hungary
ro_MD: Унгария

note: Name for JPN
en: Japan
ro_MD: Жапония

note: Name for KAZ
en: Kazakhstan
ro_MD: Казахстан

note: Name for KGZ
en: Kyrgyzstan
ro_MD: Кыргызстан

note: Name for LCA
en: Saint Lucia
ro_MD: Santa Lúcia

note: Name for LTU
en: Lithuania
ro_MD: Литуания

note: Name for LVA
en: Latvia
ro_MD: Летония

note: Common name for MDA
en: Moldova
ro_MD: Молдова

note: Name for MNG
en: Mongolia
ro_MD: Монголия

note: Name for POL
en: Poland
ro_MD: Полония

note: Name for PRT
en: Portugal
ro_MD: Португалия

note: Name for ROU
en: Romania
ro_MD: Ромыния

note: Name for SVK
en: Slovakia
ro_MD: Словачия

note: Name for THA
en: Thailand
ro_MD: Tailândia

note: Name for UKR
en: Ukraine
ro_MD: Украина

note: Official name for USA
en: United States of America
ro_MD: Стателе Уните але Америчий
