iso_3166-2 - en to ky translation catalogue (17 entries)

note: Name for BE-WLX, Name for LU-LU
en: Luxembourg
ky: Люксембург

note: Name for BZ-BZ
en: Belize
ky: Белиз

note: Name for DJ-DJ
en: Djibouti
ky: Жибути

note: Name for FR-971
en: Guadeloupe
ky: Гваделупа

note: Name for FR-972
en: Martinique
ky: Мартиника

note: Name for FR-976
en: Mayotte
ky: Майот

note: Name for GN-ML
en: Mali
ky: Мали

note: Name for GT-01
en: Guatemala
ky: Гватемала

note: Name for NG-NI
en: Niger
ky: Нигер

note: Name for NL-AW
en: Aruba
ky: Аруба

note: Name for NL-CW
en: Curaçao
ky: Кюрасао

note: Name for US-AS
en: American Samoa
ky: Америка Самоасы

note: Name for US-GA
en: Georgia
ky: Грузия

note: Name for US-GU
en: Guam
ky: Гуам

note: Name for US-MP
en: Northern Mariana Islands
ky: Түштүк Марианна аралдары

note: Name for US-PR
en: Puerto Rico
ky: Пуэрто-Рико

note: Name for US-UM
en: United States Minor Outlying Islands
ky: АКШ Сырткы Кичине аралдары
