iso_3166-2 - en to ba translation catalogue (4771 entries)

note: Name for AD-02
en: Canillo
ba: Канильо

note: Name for AD-03
en: Encamp
ba: Энкамп

note: Name for AD-04
en: La Massana
ba: Ла-Массана

note: Name for AD-05
en: Ordino
ba: Ордино

note: Name for AD-06
en: Sant Julià de Lòria
ba: Сант-Жулиа-де-Лория

note: Name for AD-07
en: Andorra la Vella
ba: Андорра-ла-Велья

note: Name for AD-08
en: Escaldes-Engordany
ba: Эскальдес-Энгордань

note: Name for AE-AJ
en: ‘Ajmān
ba: Аджман

note: Name for AE-AZ
en: Abū Z̧aby
ba: Абу-Даби

note: Name for AE-DU
en: Dubayy
ba: Дубай

note: Name for AE-FU
en: Al Fujayrah
ba: Эль-Фуджайра

note: Name for AE-RK
en: Ra’s al Khaymah
ba: Рас-эль-Хайма

note: Name for AE-SH
en: Ash Shāriqah
ba: Эш-Шарджа

note: Name for AE-UQ
en: Umm al Qaywayn
ba: Умм-эль-Кайвайн

note: Name for AF-BAL
en: Balkh
ba: Балх

note: Name for AF-BAM
en: Bāmyān
ba: Бамиан

note: Name for AF-BDG
en: Bādghīs
ba: Бадгис

note: Name for AF-BDS
en: Badakhshān
ba: Бадахшан

note: Name for AF-BGL
en: Baghlān
ba: Баглан

note: Name for AF-DAY
en: Dāykundī
ba: Дайкунди

note: Name for AF-FRA
en: Farāh
ba: Фарах

note: Name for AF-FYB
en: Fāryāb
ba: Фарьяб

note: Name for AF-GHA
en: Ghaznī
ba: Газни

note: Name for AF-GHO
en: Ghōr
ba: Гор

note: Name for AF-HEL
en: Helmand
ba: Гильменд

note: Name for AF-HER
en: Herāt
ba: Герат

note: Name for AF-JOW
en: Jowzjān
ba: Джаузджан

note: Name for AF-KAB
en: Kābul
ba: Кабул

note: Name for AF-KAN
en: Kandahār
ba: Кандагар

note: Name for AF-KAP
en: Kāpīsā
ba: Каписа

note: Name for AF-KDZ
en: Kunduz
ba: Кундуз

note: Name for AF-KHO
en: Khōst
ba: Хост

note: Name for AF-KNR
en: Kunaṟ
ba: Кунар

note: Name for AF-LAG
en: Laghmān
ba: Лагман

note: Name for AF-LOG
en: Lōgar
ba: Логар

note: Name for AF-NAN
en: Nangarhār
ba: Нангархар

note: Name for AF-NIM
en: Nīmrōz
ba: Нимроз

note: Name for AF-NUR
en: Nūristān
ba: Нуристан

note: Name for AF-PAN
en: Panjshayr
ba: Панджшер

note: Name for AF-PAR
en: Parwān
ba: Парван

note: Name for AF-PIA
en: Paktiyā
ba: Пактия

note: Name for AF-PKA
en: Paktīkā
ba: Пактика

note: Name for AF-SAM
en: Samangān
ba: Саманган

note: Name for AF-SAR
en: Sar-e Pul
ba: Сари-Пуль

note: Name for AF-TAK
en: Takhār
ba: Тахар

note: Name for AF-URU
en: Uruzgān
ba: Урузган

note: Name for AF-WAR
en: Wardak
ba: Вардак

note: Name for AF-ZAB
en: Zābul
ba: Забуль

note: Name for AG-03, Name for BB-03, Name for DM-04, Name for GD-03, Name for VC-04
en: Saint George
ba: Сент-Джордж

note: Name for AG-04, Name for BB-05, Name for DM-05, Name for GD-04, Name for MT-49
en: Saint John
ba: Сент-Джон

note: Name for AG-05, Name for JM-05
en: Saint Mary
ba: Сент-Мэри

note: Name for AG-06, Name for DM-10
en: Saint Paul
ba: Сент-Пол

note: Name for AG-07, Name for BB-09, Name for DM-11
en: Saint Peter
ba: Сент-Питер

note: Name for AG-08, Name for BB-10
en: Saint Philip
ba: Сент-Филип

note: Name for AG-10
en: Barbuda
ba: Барбуда

note: Name for AG-11
en: Redonda
ba: Редонда

note: Name for AL-01
en: Berat
ba: Берат

note: Name for AL-02
en: Durrës
ba: Дуррес

note: Name for AL-03
en: Elbasan
ba: Эльбасан

note: Name for AL-04
en: Fier
ba: Фиери

note: Name for AL-05
en: Gjirokastër
ba: Гирокастра

note: Name for AL-06
en: Korçë
ba: Корча

note: Name for AL-07
en: Kukës
ba: Кукес

note: Name for AL-08
en: Lezhë
ba: Лежа

note: Name for AL-09
en: Dibër
ba: Дибра

note: Name for AL-10
en: Shkodër
ba: Шкодер

note: Name for AL-11
en: Tiranë
ba: Тирана

note: Name for AL-12
en: Vlorë
ba: Влёра

note: Name for AM-AG
en: Aragac̣otn
ba: Арагацотн

note: Name for AM-AR
en: Ararat
ba: Арарат

note: Name for AM-AV
en: Armavir
ba: Армавир

note: Name for AM-ER
en: Erevan
ba: Ереван

note: Name for AM-GR
en: Geġark'unik'
ba: Гегаркуник

note: Name for AM-KT
en: Kotayk'
ba: Котайк

note: Name for AM-LO
en: Loṙi
ba: Лори

note: Name for AM-SH
en: Širak
ba: Ширак

note: Name for AM-SU
en: Syunik'
ba: Сюник

note: Name for AM-TV
en: Tavuš
ba: Тавуш

note: Name for AM-VD
en: Vayoć Jor
ba: Вайоц Дзор

note: Name for AO-BGO
en: Bengo
ba: Бенго

note: Name for AO-BGU
en: Benguela
ba: Бенгела

note: Name for AO-BIE
en: Bié
ba: Бие

note: Name for AO-CAB
en: Cabinda
ba: Кабинда

note: Name for AO-CCU
en: Cuando Cubango
ba: Квандо-Кубанго

note: Name for AO-CNN
en: Cunene
ba: Кунене

note: Name for AO-CNO
en: Cuanza-Norte
ba: Төньяҡ Кванза

note: Name for AO-CUS
en: Cuanza-Sul
ba: Көньяҡ Кванза

note: Name for AO-HUA
en: Huambo
ba: Уамбо

note: Name for AO-HUI
en: Huíla
ba: Уила

note: Name for AO-LNO
en: Lunda-Norte
ba: Төньяҡ Лунда

note: Name for AO-LSU
en: Lunda-Sul
ba: Көньяҡ Лунда

note: Name for AO-LUA
en: Luanda
ba: Луанда

note: Name for AO-MAL
en: Malange
ba: Маланже

note: Name for AO-MOX
en: Moxico
ba: Мошико

note: Name for AO-NAM
en: Namibe
ba: Намибе

note: Name for AO-UIG
en: Uíge
ba: Уиже

note: Name for AO-ZAI
en: Zaire
ba: Заире

note: Name for AR-A
en: Salta
ba: Сальта

note: Name for AR-B
en: Buenos Aires
ba: Буэнос-Айрес

note: Name for AR-C
en: Ciudad Autónoma de Buenos Aires
ba: Буэнос-Айрес автономиялы ҡалаһы

note: Name for AR-D
en: San Luis
ba: Сан-Луис

note: Name for AR-E
en: Entre Ríos
ba: Энтре-Риос

note: Name for AR-F, Name for ES-LO, Name for ES-RI
en: La Rioja
ba: Ла-Риоха

note: Name for AR-G
en: Santiago del Estero
ba: Сантьяго-дель-Эстеро

note: Name for AR-H
en: Chaco
ba: Чако

note: Name for AR-J, Name for DO-22
en: San Juan
ba: Сан-Хуан

note: Name for AR-K
en: Catamarca
ba: Катамарка

note: Name for AR-L
en: La Pampa
ba: Ла-Пампа

note: Name for AR-M
en: Mendoza
ba: Мендоса

note: Name for AR-N, Name for PY-8
en: Misiones
ba: Мисьонес

note: Name for AR-P
en: Formosa
ba: Формоса

note: Name for AR-Q
en: Neuquén
ba: Неукен

note: Name for AR-R, Name for UY-RN
en: Río Negro
ba: Рио-Негро

note: Name for AR-S
en: Santa Fe
ba: Санта-Фе

note: Name for AR-T
en: Tucumán
ba: Тукуман

note: Name for AR-U
en: Chubut
ba: Чубут

note: Name for AR-V
en: Tierra del Fuego
ba: Утлы Ер

note: Name for AR-W
en: Corrientes
ba: Корриентес

note: Name for AR-X, Name for CO-COR, Name for ES-CO
en: Córdoba
ba: Кордова

note: Name for AR-Y
en: Jujuy
ba: Хухуй

note: Name for AR-Z, Name for BO-S, Name for CV-CR
en: Santa Cruz
ba: Санта-Крус

note: Name for AT-1
en: Burgenland
ba: Бургенланд

note: Name for AT-2
en: Kärnten
ba: Каринтия

note: Name for AT-3
en: Niederösterreich
ba: Түбәнге Австрия

note: Name for AT-4
en: Oberösterreich
ba: Үрге Австрия

note: Name for AT-5
en: Salzburg
ba: Зальцбург

note: Name for AT-6
en: Steiermark
ba: Штирия

note: Name for AT-7
en: Tirol
ba: Тироль

note: Name for AT-8
en: Vorarlberg
ba: Форарльберг

note: Name for AT-9
en: Wien
ba: Вена

note: Name for AU-ACT
en: Australian Capital Territory
ba: Австралия баш ҡала территорияһы

note: Name for AU-NSW
en: New South Wales
ba: Яңы Көньяҡ Уэльс

note: Name for AU-NT
en: Northern Territory
ba: Төньяҡ Территория

note: Name for AU-QLD
en: Queensland
ba: Квинсленд

note: Name for AU-SA
en: South Australia
ba: Көньяҡ Австралия

note: Name for AU-TAS
en: Tasmania
ba: Тасмания

note: Name for AU-VIC
en: Victoria
ba: Виктория

note: Name for AU-WA
en: Western Australia
ba: Көнбайыш Австралия

note: Name for AZ-ABS
en: Abşeron
ba: Апшерон

note: Name for AZ-AGA
en: Ağstafa
ba: Акстафа

note: Name for AZ-AGC
en: Ağcabədi
ba: Агджабеди

note: Name for AZ-AGM
en: Ağdam
ba: Агдам

note: Name for AZ-AGS
en: Ağdaş
ba: Агдаш

note: Name for AZ-AGU
en: Ağsu
ba: Аксу

note: Name for AZ-AST
en: Astara
ba: Астара

note: Name for AZ-BA
en: Bakı
ba: Баҡы

note: Name for AZ-BAB
en: Babək
ba: Бабек

note: Name for AZ-BAL
en: Balakən
ba: Белоканы

note: Name for AZ-BAR
en: Bərdə
ba: Барда

note: Name for AZ-BEY
en: Beyləqan
ba: Бейлаган

note: Name for AZ-BIL
en: Biləsuvar
ba: Билясувар

note: Name for AZ-CAB
en: Cəbrayıl
ba: Джебраил

note: Name for AZ-CAL
en: Cəlilabad
ba: Джалилабад

note: Name for AZ-CUL
en: Culfa
ba: Джульфа

note: Name for AZ-DAS
en: Daşkəsən
ba: Дашкесан

note: Name for AZ-FUZ
en: Füzuli
ba: Физули

note: Name for AZ-GA
en: Gəncə
ba: Гянджа

note: Name for AZ-GAD
en: Gədəbəy
ba: Гедабек

note: Name for AZ-GOR
en: Goranboy
ba: Геранбой

note: Name for AZ-GOY
en: Göyçay
ba: Геокчай

note: Name for AZ-GYG
en: Göygöl
ba: Гёйгёль

note: Name for AZ-HAC
en: Hacıqabul
ba: Гаджигабул

note: Name for AZ-IMI
en: İmişli
ba: Имишли

note: Name for AZ-ISM
en: İsmayıllı
ba: Исмаиллы

note: Name for AZ-KAL
en: Kəlbəcər
ba: Кельбаджар

note: Name for AZ-KAN
en: Kǝngǝrli
ba: Кенгерли

note: Name for AZ-KUR
en: Kürdəmir
ba: Кюрдамир

note: Name for AZ-LA, Name for AZ-LAN
en: Lənkəran
ba: Ленкорань

note: Name for AZ-LAC
en: Laçın
ba: Лачин

note: Name for AZ-LER
en: Lerik
ba: Лерик

note: Name for AZ-MAS
en: Masallı
ba: Масаллы

note: Name for AZ-MI
en: Mingəçevir
ba: Мингечевир

note: Name for AZ-NA
en: Naftalan
ba: Нафталан

note: Name for AZ-NEF
en: Neftçala
ba: Нефтечала

note: Name for AZ-NV, Name for AZ-NX
en: Naxçıvan
ba: Нахчиван

note: Name for AZ-OGU
en: Oğuz
ba: Огуз

note: Name for AZ-ORD
en: Ordubad
ba: Ордубад

note: Name for AZ-QAB
en: Qəbələ
ba: Габала

note: Name for AZ-QAX
en: Qax
ba: Гах

note: Name for AZ-QAZ
en: Qazax
ba: Газах

note: Name for AZ-QBA
en: Quba
ba: Губа

note: Name for AZ-QBI
en: Qubadlı
ba: Губадлы

note: Name for AZ-QOB
en: Qobustan
ba: Гобустан

note: Name for AZ-QUS
en: Qusar
ba: Гусар

note: Name for AZ-SA, Name for AZ-SAK
en: Şəki
ba: Шеки

note: Name for AZ-SAB
en: Sabirabad
ba: Сабирабад

note: Name for AZ-SAD
en: Sədərək
ba: Садарак

note: Name for AZ-SAH
en: Şahbuz
ba: Шахбуз

note: Name for AZ-SAL
en: Salyan
ba: Сальян

note: Name for AZ-SAR
en: Şərur
ba: Шарур

note: Name for AZ-SAT
en: Saatlı
ba: Саатлы

note: Name for AZ-SBN
en: Şabran
ba: Шабран

note: Name for AZ-SIY
en: Siyəzən
ba: Сиазань

note: Name for AZ-SKR
en: Şəmkir
ba: Шамкир

note: Name for AZ-SM
en: Sumqayıt
ba: Сумгаит

note: Name for AZ-SMI
en: Şamaxı
ba: Шемаха

note: Name for AZ-SMX
en: Samux
ba: Самух

note: Name for AZ-SR
en: Şirvan
ba: Ширван

note: Name for AZ-SUS
en: Şuşa
ba: Шуша

note: Name for AZ-TAR
en: Tərtər
ba: Тертер

note: Name for AZ-TOV
en: Tovuz
ba: Товуз

note: Name for AZ-UCA
en: Ucar
ba: Уджар

note: Name for AZ-XA
en: Xankəndi
ba: Ханкенди

note: Name for AZ-XAC
en: Xaçmaz
ba: Хачмаз

note: Name for AZ-XCI
en: Xocalı
ba: Ходжалы

note: Name for AZ-XIZ
en: Xızı
ba: Хызы

note: Name for AZ-XVD
en: Xocavənd
ba: Ходжавенд

note: Name for AZ-YAR
en: Yardımlı
ba: Ярдымлы

note: Name for AZ-YE, Name for AZ-YEV
en: Yevlax
ba: Евлах

note: Name for AZ-ZAN
en: Zəngilan
ba: Зангилан

note: Name for AZ-ZAQ
en: Zaqatala
ba: Закатала

note: Name for AZ-ZAR
en: Zərdab
ba: Зардоб

note: Name for BA-BIH
en: Federacija Bosne i Hercegovine
ba: Босния һәм Герцеговина Федерацияһы

note: Name for BA-BRC
en: Brčko distrikt
ba: Брчко округы

note: Name for BA-SRP
en: Republika Srpska
ba: Серб Республикаһы

note: Name for BB-01
en: Christ Church
ba: Крайст-Чёрч

note: Name for BB-02, Name for DM-02, Name for GD-01, Name for JM-02, Name for VC-02
en: Saint Andrew
ba: Сент-Эндрю

note: Name for BB-04, Name for JM-08
en: Saint James
ba: Сент-Джеймс

note: Name for BB-06, Name for DM-06
en: Saint Joseph
ba: Сент-Джозеф

note: Name for BB-07
en: Saint Lucy
ba: Сент-Люси

note: Name for BB-08
en: Saint Michael
ba: Сент-Майкл

note: Name for BB-11, Name for JM-03
en: Saint Thomas
ba: Сент-Томас

note: Name for BD-01
en: Bandarban
ba: Бандарбан

note: Name for BD-02
en: Barguna
ba: Баргуна

note: Name for BD-03
en: Bogura
ba: Богура

note: Name for BD-04
en: Brahmanbaria
ba: Брахманбария

note: Name for BD-05
en: Bagerhat
ba: Багерхат

note: Name for BD-06, Name for BD-A
en: Barishal
ba: Барисал

note: Name for BD-07
en: Bhola
ba: Бхола

note: Name for BD-08
en: Cumilla
ba: Кумилла

note: Name for BD-09
en: Chandpur
ba: Чандпур

note: Name for BD-10, Name for BD-B
en: Chattogram
ba: Чаттограм

note: Name for BD-11
en: Cox's Bazar
ba: Кокс-Базар

note: Name for BD-12
en: Chuadanga
ba: Чуаданга

note: Name for BD-13, Name for BD-C
en: Dhaka
ba: Дакка

note: Name for BD-14
en: Dinajpur
ba: Динаджпур

note: Name for BD-15
en: Faridpur
ba: Фаридпур

note: Name for BD-16
en: Feni
ba: Фени

note: Name for BD-17
en: Gopalganj
ba: Гопалгандж

note: Name for BD-18
en: Gazipur
ba: Газипур

note: Name for BD-19
en: Gaibandha
ba: Гайбандха

note: Name for BD-20
en: Habiganj
ba: Хабигандж

note: Name for BD-21
en: Jamalpur
ba: Джамалпур

note: Name for BD-22
en: Jashore
ba: Джашор

note: Name for BD-23
en: Jhenaidah
ba: Дженайда

note: Name for BD-24
en: Joypurhat
ba: Джойпурхат

note: Name for BD-25
en: Jhalakathi
ba: Джалокати

note: Name for BD-26
en: Kishoreganj
ba: Кишоргандж

note: Name for BD-27, Name for BD-D
en: Khulna
ba: Кхулна

note: Name for BD-28
en: Kurigram
ba: Куриграм

note: Name for BD-29
en: Khagrachhari
ba: Кхаграчхари

note: Name for BD-30
en: Kushtia
ba: Куштия

note: Name for BD-31
en: Lakshmipur
ba: Лакшмипур

note: Name for BD-32
en: Lalmonirhat
ba: Лалмонирхат

note: Name for BD-33
en: Manikganj
ba: Маникгандж

note: Name for BD-34, Name for BD-H
en: Mymensingh
ba: Маймансингх

note: Name for BD-35
en: Munshiganj
ba: Муншигандж

note: Name for BD-36
en: Madaripur
ba: Мадарипур

note: Name for BD-37
en: Magura
ba: Магура

note: Name for BD-38
en: Moulvibazar
ba: Маулвибазар

note: Name for BD-39
en: Meherpur
ba: Мехерпур

note: Name for BD-40
en: Narayanganj
ba: Нараянгандж

note: Name for BD-41
en: Netrakona
ba: Нетрокона

note: Name for BD-42
en: Narsingdi
ba: Нарсингди

note: Name for BD-43
en: Narail
ba: Нарайл

note: Name for BD-44
en: Natore
ba: Натор

note: Name for BD-45
en: Chapai Nawabganj
ba: Чапай-Навабгандж

note: Name for BD-46
en: Nilphamari
ba: Нилпхамари

note: Name for BD-47
en: Noakhali
ba: Ноакхали

note: Name for BD-48
en: Naogaon
ba: Наогаон

note: Name for BD-49
en: Pabna
ba: Пабна

note: Name for BD-50
en: Pirojpur
ba: Пироджпур

note: Name for BD-51
en: Patuakhali
ba: Патуакхали

note: Name for BD-52
en: Panchagarh
ba: Панчагарх

note: Name for BD-53
en: Rajbari
ba: Раджбари

note: Name for BD-54, Name for BD-E
en: Rajshahi
ba: Раджшахи

note: Name for BD-55, Name for BD-F
en: Rangpur
ba: Рангпур

note: Name for BD-56
en: Rangamati
ba: Рангамати

note: Name for BD-57
en: Sherpur
ba: Шерпур

note: Name for BD-58
en: Satkhira
ba: Саткхира

note: Name for BD-59
en: Sirajganj
ba: Сираджгандж

note: Name for BD-60, Name for BD-G
en: Sylhet
ba: Силхет

note: Name for BD-61
en: Sunamganj
ba: Сунамгандж

note: Name for BD-62
en: Shariatpur
ba: Шариатпур

note: Name for BD-63
en: Tangail
ba: Тангайл

note: Name for BD-64
en: Thakurgaon
ba: Тхакургаон

note: Name for BE-BRU
en: Bruxelles-Capitale, Région de
ba: Брюссель баш ҡала төбәге

note: Name for BE-VAN
en: Antwerpen
ba: Антверпен

note: Name for BE-VBR
en: Vlaams-Brabant
ba: Фламанд Брабанты

note: Name for BE-VLG
en: Vlaams Gewest
ba: Фламанд төбәге

note: Name for BE-VLI, Name for NL-LI
en: Limburg
ba: Лимбург

note: Name for BE-VOV
en: Oost-Vlaanderen
ba: Көнсығыш Фландрия

note: Name for BE-VWV
en: West-Vlaanderen
ba: Көнбайыш Фландрия

note: Name for BE-WAL
en: wallonne, Région
ba: Валлон төбәге

note: Name for BE-WBR
en: Brabant wallon
ba: Валлон Брабанты

note: Name for BE-WHT
en: Hainaut
ba: Эно

note: Name for BE-WLG
en: Liège
ba: Льеж

note: Name for BE-WLX, Name for LU-LU
en: Luxembourg
ba: Люксембург

note: Name for BE-WNA
en: Namur
ba: Намюр

note: Name for BF-01
en: Boucle du Mouhoun
ba: Букле-ду-Мухун

note: Name for BF-02
en: Cascades
ba: Каскадтар

note: Name for BF-03, Name for CM-CE, Name for HT-CE
en: Centre
ba: Үҙәк

note: Name for BF-04
en: Centre-Est
ba: Үҙәк-Көнсығыш

note: Name for BF-05
en: Centre-Nord
ba: Үҙәк-Төньяҡ

note: Name for BF-06
en: Centre-Ouest
ba: Үҙәк-Көнбайыш

note: Name for BF-07
en: Centre-Sud
ba: Үҙәк-Көньяҡ

note: Name for BF-08
en: Est
ba: Көнсығыш

note: Name for BF-09
en: Hauts-Bassins
ba: Үрге Бассейндар

note: Name for BF-10, Name for FR-59, Name for HT-ND
en: Nord
ba: Төньяҡ

note: Name for BF-11
en: Plateau-Central
ba: Үҙәк Плато

note: Name for BF-12
en: Sahel
ba: Сахель

note: Name for BF-13
en: Sud-Ouest
ba: Көньяҡ-Көнбайыш

note: Name for BF-BAL
en: Balé
ba: Бале

note: Name for BF-BAM
en: Bam
ba: Бам

note: Name for BF-BAN
en: Banwa
ba: Банва

note: Name for BF-BAZ
en: Bazèga
ba: Базега

note: Name for BF-BGR
en: Bougouriba
ba: Бугуриба

note: Name for BF-BLG
en: Boulgou
ba: Булгу

note: Name for BF-BLK
en: Boulkiemdé
ba: Булькиемде

note: Name for BF-COM, Name for CI-CM
en: Comoé
ba: Комоэ

note: Name for BF-GAN
en: Ganzourgou
ba: Ганзургу

note: Name for BF-GNA
en: Gnagna
ba: Ньянья

note: Name for BF-GOU
en: Gourma
ba: Гурма

note: Name for BF-HOU
en: Houet
ba: Уэ

note: Name for BF-IOB
en: Ioba
ba: Иоба

note: Name for BF-KAD
en: Kadiogo
ba: Кадиого

note: Name for BF-KEN
en: Kénédougou
ba: Кенедугу

note: Name for BF-KMD
en: Komondjari
ba: Комонджари

note: Name for BF-KMP
en: Kompienga
ba: Компьенга

note: Name for BF-KOP
en: Koulpélogo
ba: Кульпелого

note: Name for BF-KOS
en: Kossi
ba: Косси

note: Name for BF-KOT
en: Kouritenga
ba: Куритенга

note: Name for BF-KOW
en: Kourwéogo
ba: Курвеого

note: Name for BF-LER
en: Léraba
ba: Лераба

note: Name for BF-LOR
en: Loroum
ba: Лорум

note: Name for BF-MOU
en: Mouhoun
ba: Мухун

note: Name for BF-NAM
en: Namentenga
ba: Наментенга

note: Name for BF-NAO
en: Nahouri
ba: Нахури

note: Name for BF-NAY
en: Nayala
ba: Наяла

note: Name for BF-NOU
en: Noumbiel
ba: Нумбиель

note: Name for BF-OUB
en: Oubritenga
ba: Убритенга

note: Name for BF-OUD
en: Oudalan
ba: Удалан

note: Name for BF-PAS
en: Passoré
ba: Пассоре

note: Name for BF-PON
en: Poni
ba: Пони

note: Name for BF-SEN
en: Séno
ba: Сено

note: Name for BF-SIS
en: Sissili
ba: Сиссили

note: Name for BF-SMT
en: Sanmatenga
ba: Санматенга

note: Name for BF-SNG
en: Sanguié
ba: Сангие

note: Name for BF-SOM
en: Soum
ba: Сум

note: Name for BF-SOR
en: Sourou
ba: Суру

note: Name for BF-TAP
en: Tapoa
ba: Тапоа

note: Name for BF-TUI
en: Tuy
ba: Туй

note: Name for BF-YAG
en: Yagha
ba: Яга

note: Name for BF-YAT
en: Yatenga
ba: Ятенга

note: Name for BF-ZIR
en: Ziro
ba: Зиро

note: Name for BF-ZON
en: Zondoma
ba: Зондома

note: Name for BF-ZOU
en: Zoundwéogo
ba: Зундвеого

note: Name for BG-01
en: Blagoevgrad
ba: Благоевград

note: Name for BG-02
en: Burgas
ba: Бургас

note: Name for BG-03
en: Varna
ba: Варна

note: Name for BG-04
en: Veliko Tarnovo
ba: Велико-Тырново

note: Name for BG-05
en: Vidin
ba: Видин

note: Name for BG-06
en: Vratsa
ba: Враца

note: Name for BG-07
en: Gabrovo
ba: Габрово

note: Name for BG-08
en: Dobrich
ba: Добрич

note: Name for BG-09
en: Kardzhali
ba: Кырджали

note: Name for BG-10
en: Kyustendil
ba: Кюстендил

note: Name for BG-11
en: Lovech
ba: Ловеч

note: Name for BG-12, Name for US-MT
en: Montana
ba: Монтана

note: Name for BG-13
en: Pazardzhik
ba: Пазарджик

note: Name for BG-14
en: Pernik
ba: Перник

note: Name for BG-15
en: Pleven
ba: Плевен

note: Name for BG-16
en: Plovdiv
ba: Пловдив

note: Name for BG-17
en: Razgrad
ba: Разград

note: Name for BG-18
en: Ruse
ba: Русе

note: Name for BG-19
en: Silistra
ba: Силистра

note: Name for BG-20
en: Sliven
ba: Сливен

note: Name for BG-21
en: Smolyan
ba: Смолян

note: Name for BG-22
en: Sofia (stolitsa)
ba: София (баш ҡала)

note: Name for BG-23
en: Sofia
ba: София

note: Name for BG-24
en: Stara Zagora
ba: Стара-Загора

note: Name for BG-25
en: Targovishte
ba: Тырговиште

note: Name for BG-26
en: Haskovo
ba: Хасково

note: Name for BG-27
en: Shumen
ba: Шумен

note: Name for BG-28
en: Yambol
ba: Ямбол

note: Name for BH-13, Name for KW-KU
en: Al ‘Āşimah
ba: Эль-Асима

note: Name for BH-14
en: Al Janūbīyah
ba: Көньяҡ

note: Name for BH-15
en: Al Muḩarraq
ba: Мухаррак

note: Name for BH-17
en: Ash Shamālīyah
ba: Төньяҡ

note: Name for BI-BB
en: Bubanza
ba: Бубанза

note: Name for BI-BL
en: Bujumbura Rural
ba: Бужумбура-Рураль

note: Name for BI-BM
en: Bujumbura Mairie
ba: Бужумбура-Мэри

note: Name for BI-BR
en: Bururi
ba: Бурури

note: Name for BI-CA
en: Cankuzo
ba: Канкузо

note: Name for BI-CI
en: Cibitoke
ba: Чибитоке

note: Name for BI-GI
en: Gitega
ba: Гитега

note: Name for BI-KI
en: Kirundo
ba: Кирундо

note: Name for BI-KR
en: Karuzi
ba: Карузи

note: Name for BI-KY
en: Kayanza
ba: Каянза

note: Name for BI-MA
en: Makamba
ba: Макамба

note: Name for BI-MU
en: Muramvya
ba: Мурамвья

note: Name for BI-MW
en: Mwaro
ba: Мваро

note: Name for BI-MY
en: Muyinga
ba: Муйинга

note: Name for BI-NG
en: Ngozi
ba: Нгози

note: Name for BI-RM
en: Rumonge
ba: Румонге

note: Name for BI-RT
en: Rutana
ba: Рутана

note: Name for BI-RY
en: Ruyigi
ba: Руйиги

note: Name for BJ-AK
en: Atacora
ba: Атакора

note: Name for BJ-AL
en: Alibori
ba: Алибори

note: Name for BJ-AQ
en: Atlantique
ba: Атлантик

note: Name for BJ-BO
en: Borgou
ba: Боргу

note: Name for BJ-CO
en: Collines
ba: Коллинз

note: Name for BJ-DO
en: Donga
ba: Донга

note: Name for BJ-KO
en: Couffo
ba: Куффо

note: Name for BJ-LI, Name for CM-LT, Name for GQ-LI
en: Littoral
ba: Литораль

note: Name for BJ-MO
en: Mono
ba: Моно

note: Name for BJ-OU
en: Ouémé
ba: Веме

note: Name for BJ-PL, Name for NG-PL
en: Plateau
ba: Плато

note: Name for BJ-ZO
en: Zou
ba: Зу

note: Name for BN-BE
en: Belait
ba: Белайт

note: Name for BN-BM
en: Brunei-Muara
ba: Бруней-Муара

note: Name for BN-TE
en: Temburong
ba: Тембуронг

note: Name for BN-TU
en: Tutong
ba: Тутонг

note: Name for BO-B
en: El Beni
ba: Эль-Бени

note: Name for BO-C
en: Cochabamba
ba: Кочабамба

note: Name for BO-H
en: Chuquisaca
ba: Чукисака

note: Name for BO-L, Name for HN-LP, Name for SV-PA
en: La Paz
ba: Ла-Пас

note: Name for BO-N
en: Pando
ba: Пандо

note: Name for BO-O
en: Oruro
ba: Оруро

note: Name for BO-P
en: Potosí
ba: Потоси

note: Name for BO-T
en: Tarija
ba: Тариха

note: Name for BQ-BO, Name for NL-BQ1
en: Bonaire
ba: Бонайре

note: Name for BQ-SA, Name for NL-BQ2
en: Saba
ba: Саба

note: Name for BQ-SE, Name for NL-BQ3
en: Sint Eustatius
ba: Синт-Эстатиус

note: Name for BR-AC
en: Acre
ba: Акри

note: Name for BR-AL
en: Alagoas
ba: Алагоас

note: Name for BR-AM, Name for CO-AMA, Name for PE-AMA, Name for VE-Z
en: Amazonas
ba: Амазонас

note: Name for BR-AP
en: Amapá
ba: Амапа

note: Name for BR-BA
en: Bahia
ba: Баия

note: Name for BR-CE
en: Ceará
ba: Сеара

note: Name for BR-DF
en: Distrito Federal
ba: Федераль округ

note: Name for BR-ES
en: Espírito Santo
ba: Эспириту-Санту

note: Name for BR-GO
en: Goiás
ba: Гояс

note: Name for BR-MA
en: Maranhão
ba: Мараньян

note: Name for BR-MG
en: Minas Gerais
ba: Минас-Жерайс

note: Name for BR-MS
en: Mato Grosso do Sul
ba: Мату-Гросу-ду-Сул

note: Name for BR-MT
en: Mato Grosso
ba: Мату-Гросу

note: Name for BR-PA
en: Pará
ba: Пара

note: Name for BR-PB
en: Paraíba
ba: Параиба

note: Name for BR-PE
en: Pernambuco
ba: Пернамбуку

note: Name for BR-PI
en: Piauí
ba: Пиауи

note: Name for BR-PR
en: Paraná
ba: Парана

note: Name for BR-RJ
en: Rio de Janeiro
ba: Рио-де-Жанейро

note: Name for BR-RN
en: Rio Grande do Norte
ba: Риу-Гранди-ду-Норти

note: Name for BR-RO
en: Rondônia
ba: Рондония

note: Name for BR-RR
en: Roraima
ba: Рорайма

note: Name for BR-RS
en: Rio Grande do Sul
ba: Риу-Гранди-ду-Сул

note: Name for BR-SC, Name for CV-CA
en: Santa Catarina
ba: Санта-Катарина

note: Name for BR-SE
en: Sergipe
ba: Сержипи

note: Name for BR-SP
en: São Paulo
ba: Сан-Паулу

note: Name for BR-TO
en: Tocantins
ba: Токантинс

note: Name for BS-AK
en: Acklins
ba: Аклинс

note: Name for BS-BI
en: Bimini
ba: Бимини

note: Name for BS-BP
en: Black Point
ba: Блэк-Пойнт

note: Name for BS-BY
en: Berry Islands
ba: Берри утрауҙары

note: Name for BS-CE
en: Central Eleuthera
ba: Үҙәк Эльютера

note: Name for BS-CI
en: Cat Island
ba: Кат утрауы

note: Name for BS-CK
en: Crooked Island and Long Cay
ba: Кривой утрауы һәм Лонг-Кей

note: Name for BS-CO
en: Central Abaco
ba: Үҙәк Абако

note: Name for BS-CS
en: Central Andros
ba: Үҙәк Андрос

note: Name for BS-EG
en: East Grand Bahama
ba: Көнсығыш Оло Багама

note: Name for BS-EX
en: Exuma
ba: Эксума

note: Name for BS-FP
en: City of Freeport
ba: Фрипорт ҡалаһы

note: Name for BS-GC
en: Grand Cay
ba: Гранд-Кей

note: Name for BS-HI
en: Harbour Island
ba: Харбор утрауы

note: Name for BS-HT
en: Hope Town
ba: Хоуп-Таун

note: Name for BS-IN
en: Inagua
ba: Инагуа

note: Name for BS-LI
en: Long Island
ba: Лонг-Айленд

note: Name for BS-MC
en: Mangrove Cay
ba: Мангров-Кей

note: Name for BS-MG
en: Mayaguana
ba: Маягуана

note: Name for BS-MI
en: Moore's Island
ba: Мур утрауы

note: Name for BS-NE
en: North Eleuthera
ba: Төньяҡ Эльютера

note: Name for BS-NO
en: North Abaco
ba: Төньяҡ Абако

note: Name for BS-NP
en: New Providence
ba: Нью-Провиденс

note: Name for BS-NS
en: North Andros
ba: Төньяҡ Андрос

note: Name for BS-RC
en: Rum Cay
ba: Рам-Кей

note: Name for BS-RI
en: Ragged Island
ba: Рэггид-Айленд

note: Name for BS-SA
en: South Andros
ba: Көньяҡ Андрос

note: Name for BS-SE
en: South Eleuthera
ba: Көньяҡ Эльютера

note: Name for BS-SO
en: South Abaco
ba: Көньяҡ Абако

note: Name for BS-SS, Name for SV-SS
en: San Salvador
ba: Сан-Сальвадор

note: Name for BS-SW
en: Spanish Wells
ba: Спэниш-Уэллс

note: Name for BS-WG
en: West Grand Bahama
ba: Көнбайыш Оло Багама

note: Name for BT-11
en: Paro
ba: Паро

note: Name for BT-12
en: Chhukha
ba: Чукха

note: Name for BT-13
en: Haa
ba: Хаа

note: Name for BT-14
en: Samtse
ba: Самце

note: Name for BT-15
en: Thimphu
ba: Тхимпху

note: Name for BT-21
en: Tsirang
ba: Циранг

note: Name for BT-22
en: Dagana
ba: Дагана

note: Name for BT-23
en: Punakha
ba: Пунакха

note: Name for BT-24
en: Wangdue Phodrang
ba: Вангди-Пходранг

note: Name for BT-31
en: Sarpang
ba: Сарпанг

note: Name for BT-32
en: Trongsa
ba: Тронгса

note: Name for BT-33
en: Bumthang
ba: Бумтанг

note: Name for BT-34
en: Zhemgang
ba: Жемганг

note: Name for BT-41
en: Trashigang
ba: Трашиганг

note: Name for BT-42
en: Monggar
ba: Монгар

note: Name for BT-43
en: Pema Gatshel
ba: Пемагацел

note: Name for BT-44
en: Lhuentse
ba: Лхунце

note: Name for BT-45
en: Samdrup Jongkhar
ba: Самдруп-Джонгхар

note: Name for BT-GA
en: Gasa
ba: Гаса

note: Name for BT-TY
en: Trashi Yangtse
ba: Траши-Янгце

note: Name for BW-CE, Name for FJ-C, Name for GH-CP, Name for PG-CPM, Name for PY-11, Name for SB-CE, Name for UG-C, Name for ZM-02
en: Central
ba: Үҙәк

note: Name for BW-CH
en: Chobe
ba: Чобе

note: Name for BW-FR
en: Francistown
ba: Франсистаун

note: Name for BW-GA
en: Gaborone
ba: Габороне

note: Name for BW-GH
en: Ghanzi
ba: Ганзи

note: Name for BW-JW
en: Jwaneng
ba: Джваненг

note: Name for BW-KG
en: Kgalagadi
ba: Кгалагади

note: Name for BW-KL
en: Kgatleng
ba: Кгатленг

note: Name for BW-KW
en: Kweneng
ba: Квененг

note: Name for BW-LO
en: Lobatse
ba: Лобатсе

note: Name for BW-NE, Name for GH-NE, Name for SG-02
en: North East
ba: Төньяҡ-Көнсығыш

note: Name for BW-NW, Name for SG-03
en: North West
ba: Төньяҡ-Көнбайыш

note: Name for BW-SE, Name for SG-04
en: South East
ba: Көньяҡ-Көнсығыш

note: Name for BW-SO, Name for RW-05, Name for SL-S, Name for ZM-07
en: Southern
ba: Көньяҡ

note: Name for BW-SP
en: Selibe Phikwe
ba: Селибе-Пхикве

note: Name for BW-ST
en: Sowa Town
ba: Сова-Таун

note: Name for BY-BR
en: Bresckaja voblasć
ba: Брест өлкәһе

note: Name for BY-MA
en: Mahilioŭskaja voblasć
ba: Могилёв өлкәһе

note: Name for BY-VI
en: Viciebskaja voblasć
ba: Витебск өлкәһе

note: Name for BZ-BZ
en: Belize
ba: Белиз

note: Name for BZ-CY
en: Cayo
ba: Кайо

note: Name for BZ-CZL
en: Corozal
ba: Коросаль

note: Name for BZ-OW
en: Orange Walk
ba: Ориндж-Уолк

note: Name for BZ-SC
en: Stann Creek
ba: Станн-Крик

note: Name for BZ-TOL, Name for ES-TO
en: Toledo
ba: Толедо

note: Name for CA-AB
en: Alberta
ba: Альберта

note: Name for CA-BC
en: British Columbia
ba: Британия Колумбияһы

note: Name for CA-MB
en: Manitoba
ba: Манитоба

note: Name for CA-NB
en: New Brunswick
ba: Нью-Брансуик

note: Name for CA-NL
en: Newfoundland and Labrador
ba: Ньюфаундленд һәм Лабрадор

note: Name for CA-NS
en: Nova Scotia
ba: Яңы Шотландия

note: Name for CA-NT
en: Northwest Territories
ba: Төньяҡ-Көнбайыш территориялар

note: Name for CA-NU
en: Nunavut
ba: Нунавут

note: Name for CA-ON
en: Ontario
ba: Онтарио

note: Name for CA-PE
en: Prince Edward Island
ba: Принц Эдуард Утрауы

note: Name for CA-QC
en: Quebec
ba: Квебек

note: Name for CA-SK
en: Saskatchewan
ba: Саскачеван

note: Name for CA-YT
en: Yukon
ba: Юкон

note: Name for CD-BC
en: Kongo Central
ba: Үҙәк Конго

note: Name for CD-BU
en: Bas-Uélé
ba: Түбәнге Уэле

note: Name for CD-EQ
en: Équateur
ba: Экватор

note: Name for CD-HK
en: Haut-Katanga
ba: Үрге Катанга

note: Name for CD-HL
en: Haut-Lomami
ba: Үрге Ломами

note: Name for CD-HU
en: Haut-Uélé
ba: Үрге Уэле

note: Name for CD-IT
en: Ituri
ba: Итури

note: Name for CD-KC
en: Kasaï Central
ba: Үҙәк Касаи

note: Name for CD-KE
en: Kasaï Oriental
ba: Көнсығыш Касаи

note: Name for CD-KG
en: Kwango
ba: Кванго

note: Name for CD-KL
en: Kwilu
ba: Квилу

note: Name for CD-KN
en: Kinshasa
ba: Киншаса

note: Name for CD-KS
en: Kasaï
ba: Касаи

note: Name for CD-LO
en: Lomami
ba: Ломами

note: Name for CD-LU
en: Lualaba
ba: Луалаба

note: Name for CD-MA
en: Maniema
ba: Маниема

note: Name for CD-MN
en: Mai-Ndombe
ba: Май-Ндомбе

note: Name for CD-MO
en: Mongala
ba: Монгала

note: Name for CD-NK
en: Nord-Kivu
ba: Төньяҡ Киву

note: Name for CD-NU
en: Nord-Ubangi
ba: Төньяҡ Убанги

note: Name for CD-SA
en: Sankuru
ba: Санкуру

note: Name for CD-SK
en: Sud-Kivu
ba: Көньяҡ Киву

note: Name for CD-SU
en: Sud-Ubangi
ba: Көньяҡ Убанги

note: Name for CD-TA
en: Tanganyika
ba: Танганьика

note: Name for CD-TO
en: Tshopo
ba: Чопо

note: Name for CD-TU
en: Tshuapa
ba: Чуапа

note: Name for CF-AC
en: Ouham
ba: Уам

note: Name for CF-BB
en: Bamingui-Bangoran
ba: Баминги-Бангоран

note: Name for CF-BGF
en: Bangui
ba: Банги

note: Name for CF-BK
en: Basse-Kotto
ba: Түбәнге Котто

note: Name for CF-HK
en: Haute-Kotto
ba: Үрге Котто

note: Name for CF-HM
en: Haut-Mbomou
ba: Үрге Мбому

note: Name for CF-HS
en: Haute-Sangha / Mambéré-Kadéï
ba: Үрге Санга / Мамбере-Кадеи

note: Name for CF-KB
en: Gribingui
ba: Грибинги

note: Name for CF-KG
en: Kémo-Gribingui
ba: Кемо-Грибинги

note: Name for CF-LB
en: Lobaye
ba: Лобае

note: Name for CF-MB
en: Mbomou
ba: Мбому

note: Name for CF-MP
en: Ombella-Mpoko
ba: Омбелла-Мпоко

note: Name for CF-NM
en: Nana-Mambéré
ba: Нана-Мамбере

note: Name for CF-OP
en: Ouham-Pendé
ba: Уам-Пенде

note: Name for CF-SE, Name for CG-13
en: Sangha
ba: Санга

note: Name for CF-UK
en: Ouaka
ba: Уака

note: Name for CF-VK
en: Vakaga
ba: Вакага

note: Name for CG-11
en: Bouenza
ba: Буэнза

note: Name for CG-12
en: Pool
ba: Пул

note: Name for CG-14, Name for TG-P
en: Plateaux
ba: Плато

note: Name for CG-15
en: Cuvette-Ouest
ba: Көнбайыш Кювет

note: Name for CG-16
en: Pointe-Noire
ba: Пуэнт-Нуар

note: Name for CG-2
en: Lékoumou
ba: Лекуму

note: Name for CG-5
en: Kouilou
ba: Куилу

note: Name for CG-7
en: Likouala
ba: Ликуала

note: Name for CG-8
en: Cuvette
ba: Кювет

note: Name for CG-9
en: Niari
ba: Ниари

note: Name for CG-BZV
en: Brazzaville
ba: Браззавиль

note: Name for CH-AG
en: Aargau
ba: Аргау

note: Name for CH-AI
en: Appenzell Innerrhoden
ba: Аппенцелль-Иннерроден

note: Name for CH-AR
en: Appenzell Ausserrhoden
ba: Аппенцелль-Аусерроден

note: Name for CH-BE
en: Berne
ba: Берн

note: Name for CH-BL
en: Basel-Landschaft
ba: Базель-Ланд

note: Name for CH-BS
en: Basel-Stadt
ba: Базель-Штадт

note: Name for CH-FR
en: Fribourg
ba: Фрибур

note: Name for CH-GE
en: Genève
ba: Женева

note: Name for CH-GL
en: Glarus
ba: Гларус

note: Name for CH-GR
en: Graubünden
ba: Граубюнден

note: Name for CH-JU, Name for FR-39
en: Jura
ba: Юра

note: Name for CH-LU
en: Luzern
ba: Люцерн

note: Name for CH-NE
en: Neuchâtel
ba: Невшатель

note: Name for CH-NW
en: Nidwalden
ba: Нидвальден

note: Name for CH-OW
en: Obwalden
ba: Обвальден

note: Name for CH-SG
en: Sankt Gallen
ba: Санкт-Галлен

note: Name for CH-SH
en: Schaffhausen
ba: Шаффхаузен

note: Name for CH-SO
en: Solothurn
ba: Золотурн

note: Name for CH-SZ
en: Schwyz
ba: Швиц

note: Name for CH-TG
en: Thurgau
ba: Тургау

note: Name for CH-TI
en: Ticino
ba: Тичино

note: Name for CH-UR
en: Uri
ba: Ури

note: Name for CH-VD
en: Vaud
ba: Во

note: Name for CH-VS
en: Valais
ba: Вале

note: Name for CH-ZG
en: Zug
ba: Цуг

note: Name for CH-ZH
en: Zürich
ba: Цюрих

note: Name for CI-AB
en: Abidjan
ba: Абиджан

note: Name for CI-BS
en: Bas-Sassandra
ba: Түбәнге Сассандра

note: Name for CI-DN
en: Denguélé
ba: Денгеле

note: Name for CI-GD
en: Gôh-Djiboua
ba: Го-Джибуа

note: Name for CI-LC
en: Lacs
ba: Лак

note: Name for CI-LG
en: Lagunes
ba: Лагюн

note: Name for CI-MG
en: Montagnes
ba: Монтань

note: Name for CI-SM
en: Sassandra-Marahoué
ba: Сассандра-Марауэ

note: Name for CI-SV, Name for TG-S
en: Savanes
ba: Саван

note: Name for CI-VB
en: Vallée du Bandama
ba: Бандама үҙәне

note: Name for CI-WR
en: Woroba
ba: Вороба

note: Name for CI-YM
en: Yamoussoukro
ba: Ямусукро

note: Name for CI-ZZ
en: Zanzan
ba: Занзан

note: Name for CL-AI
en: Aisén del General Carlos Ibañez del Campo
ba: Айсен-дель-Хенераль-Карлос-Ибаньес-дель-Кампо

note: Name for CL-AN
en: Antofagasta
ba: Антофагаста

note: Name for CL-AP
en: Arica y Parinacota
ba: Арика-и-Паринакота

note: Name for CL-AR
en: La Araucanía
ba: Араукания

note: Name for CL-AT
en: Atacama
ba: Атакама

note: Name for CL-BI
en: Biobío
ba: Био-Био

note: Name for CL-CO
en: Coquimbo
ba: Кокимбо

note: Name for CL-LI
en: Libertador General Bernardo O'Higgins
ba: Либертадор-Хенераль-Бернардо-О'Хиггинс

note: Name for CL-LL
en: Los Lagos
ba: Лос-Лагос

note: Name for CL-LR, Name for EC-R
en: Los Ríos
ba: Лос-Риос

note: Name for CL-MA
en: Magallanes
ba: Магальянес

note: Name for CL-ML
en: Maule
ba: Мауле

note: Name for CL-NB
en: Ñuble
ba: Ньюбле

note: Name for CL-RM
en: Región Metropolitana de Santiago
ba: Сантьяго баш ҡала төбәге

note: Name for CL-TA
en: Tarapacá
ba: Тарапака

note: Name for CL-VS
en: Valparaíso
ba: Вальпараисо

note: Name for CM-AD
en: Adamaoua
ba: Адамава

note: Name for CM-EN
en: Far North
ba: Алыҫ Төньяҡ

note: Name for CM-ES
en: East
ba: Көнсығыш

note: Name for CM-NO
en: North
ba: Төньяҡ

note: Name for CM-NW, Name for ZA-NW
en: North-West
ba: Төньяҡ-Көнбайыш

note: Name for CM-OU
en: West
ba: Көнбайыш

note: Name for CM-SU
en: South
ba: Көньяҡ

note: Name for CM-SW
en: South-West
ba: Көньяҡ-Көнбайыш

note: Name for CN-AH
en: Anhui Sheng
ba: Аньхой провинцияһы

note: Name for CN-BJ
en: Beijing Shi
ba: Пекин ҡалаһы

note: Name for CN-CQ
en: Chongqing Shi
ba: Чунцин ҡалаһы

note: Name for CN-FJ
en: Fujian Sheng
ba: Фуцзянь провинцияһы

note: Name for CN-GD
en: Guangdong Sheng
ba: Гуандун провинцияһы

note: Name for CN-GS
en: Gansu Sheng
ba: Ганьсу провинцияһы

note: Name for CN-GX
en: Guangxi Zhuangzu Zizhiqu
ba: Гуанси-Чжуан автономиялы районы

note: Name for CN-GZ
en: Guizhou Sheng
ba: Гуйчжоу провинцияһы

note: Name for CN-HA
en: Henan Sheng
ba: Хэнань провинцияһы

note: Name for CN-HB
en: Hubei Sheng
ba: Хубэй провинцияһы

note: Name for CN-HE
en: Hebei Sheng
ba: Хэбэй провинцияһы

note: Name for CN-HI
en: Hainan Sheng
ba: Хайнань провинцияһы

note: Name for CN-HK
en: Hong Kong SAR
ba: Гонконг махсус административ районы

note: Name for CN-HL
en: Heilongjiang Sheng
ba: Хэйлунцзян провинцияһы

note: Name for CN-HN
en: Hunan Sheng
ba: Хунань провинцияһы

note: Name for CN-JL
en: Jilin Sheng
ba: Гирин провинцияһы

note: Name for CN-JS
en: Jiangsu Sheng
ba: Цзянсу провинцияһы

note: Name for CN-JX
en: Jiangxi Sheng
ba: Цзянси провинцияһы

note: Name for CN-LN
en: Liaoning Sheng
ba: Ляонин провинцияһы

note: Name for CN-MO
en: Macao SAR
ba: Макао махсус административ районы

note: Name for CN-NM
en: Nei Mongol Zizhiqu
ba: Эске Монголия автономиялы районы

note: Name for CN-NX
en: Ningxia Huizu Zizhiqu
ba: Нинся-Хуэй автономиялы районы

note: Name for CN-QH
en: Qinghai Sheng
ba: Цинхай провинцияһы

note: Name for CN-SC
en: Sichuan Sheng
ba: Сычуань провинцияһы

note: Name for CN-SD
en: Shandong Sheng
ba: Шаньдун провинцияһы

note: Name for CN-SH
en: Shanghai Shi
ba: Шанхай ҡалаһы

note: Name for CN-SN
en: Shaanxi Sheng
ba: Шэньси провинцияһы

note: Name for CN-SX
en: Shanxi Sheng
ba: Шаньси провинцияһы

note: Name for CN-TJ
en: Tianjin Shi
ba: Тяньцзинь ҡалаһы

note: Name for CN-TW
en: Taiwan Sheng
ba: Тайвань провинцияһы

note: Name for CN-XJ
en: Xinjiang Uygur Zizhiqu
ba: Шыңжан-Уйғыр автономиялы районы

note: Name for CN-XZ
en: Xizang Zizhiqu
ba: Тибет автономиялы районы

note: Name for CN-YN
en: Yunnan Sheng
ba: Юньнань провинцияһы

note: Name for CN-ZJ
en: Zhejiang Sheng
ba: Чжэцзян провинцияһы

note: Name for CO-ANT
en: Antioquia
ba: Антьокия

note: Name for CO-ARA
en: Arauca
ba: Араука

note: Name for CO-ATL
en: Atlántico
ba: Атлантико

note: Name for CO-BOL, Name for EC-B, Name for VE-F
en: Bolívar
ba: Боливар

note: Name for CO-BOY
en: Boyacá
ba: Бояка

note: Name for CO-CAL
en: Caldas
ba: Кальдас

note: Name for CO-CAQ
en: Caquetá
ba: Какета

note: Name for CO-CAS
en: Casanare
ba: Касанаре

note: Name for CO-CAU
en: Cauca
ba: Каука

note: Name for CO-CES
en: Cesar
ba: Сесар

note: Name for CO-CHO
en: Chocó
ba: Чоко

note: Name for CO-CUN
en: Cundinamarca
ba: Кундинамарка

note: Name for CO-DC
en: Distrito Capital de Bogotá
ba: Богота баш ҡала округы

note: Name for CO-GUA
en: Guainía
ba: Гуайния

note: Name for CO-GUV
en: Guaviare
ba: Гуавьяре

note: Name for CO-HUI
en: Huila
ba: Уила

note: Name for CO-LAG
en: La Guajira
ba: Гуахира

note: Name for CO-MAG
en: Magdalena
ba: Магдалена

note: Name for CO-MET
en: Meta
ba: Мета

note: Name for CO-NAR
en: Nariño
ba: Нариньо

note: Name for CO-NSA
en: Norte de Santander
ba: Төньяҡ Сантандер

note: Name for CO-PUT
en: Putumayo
ba: Путумайо

note: Name for CO-QUI
en: Quindío
ba: Киндио

note: Name for CO-RIS
en: Risaralda
ba: Рисаральда

note: Name for CO-SAN
en: Santander
ba: Сантандер

note: Name for CO-SAP
en: San Andrés, Providencia y Santa Catalina
ba: Сан-Андрес, Провиденсия һәм Санта-Каталина

note: Name for CO-SUC, Name for VE-R
en: Sucre
ba: Сукре

note: Name for CO-TOL
en: Tolima
ba: Толима

note: Name for CO-VAC
en: Valle del Cauca
ba: Валье-дель-Каука

note: Name for CO-VAU
en: Vaupés
ba: Ваупес

note: Name for CO-VID
en: Vichada
ba: Вичада

note: Name for CR-A
en: Alajuela
ba: Алахуэла

note: Name for CR-C
en: Cartago
ba: Картаго

note: Name for CR-G
en: Guanacaste
ba: Гуанакасте

note: Name for CR-H
en: Heredia
ba: Эредия

note: Name for CR-L
en: Limón
ba: Лимон

note: Name for CR-P
en: Puntarenas
ba: Пунтаренас

note: Name for CR-SJ, Name for UY-SJ
en: San José
ba: Сан-Хосе

note: Name for CU-01
en: Pinar del Río
ba: Пинар-дель-Рио

note: Name for CU-03
en: La Habana
ba: Гавана

note: Name for CU-04
en: Matanzas
ba: Матансас

note: Name for CU-05
en: Villa Clara
ba: Вилья-Клара

note: Name for CU-06
en: Cienfuegos
ba: Сьенфуэгос

note: Name for CU-07
en: Sancti Spíritus
ba: Санкти-Спиритус

note: Name for CU-08
en: Ciego de Ávila
ba: Сьего-де-Авила

note: Name for CU-09
en: Camagüey
ba: Камагуэй

note: Name for CU-10
en: Las Tunas
ba: Лас-Тунас

note: Name for CU-11
en: Holguín
ba: Ольгин

note: Name for CU-12
en: Granma
ba: Гранма

note: Name for CU-13
en: Santiago de Cuba
ba: Сантьяго-де-Куба

note: Name for CU-14
en: Guantánamo
ba: Гуантанамо

note: Name for CU-15
en: Artemisa
ba: Артемиса

note: Name for CU-16
en: Mayabeque
ba: Маябеке

note: Name for CU-99
en: Isla de la Juventud
ba: Хувентуд утрауы

note: Name for CV-B
en: Ilhas de Barlavento
ba: Барлавенто утрауҙары

note: Name for CV-BR
en: Brava
ba: Брава

note: Name for CV-BV
en: Boa Vista
ba: Боа-Виста

note: Name for CV-CF
en: Santa Catarina do Fogo
ba: Санта-Катарина-ду-Фогу

note: Name for CV-MA
en: Maio
ba: Маю

note: Name for CV-MO
en: Mosteiros
ba: Мостейрус

note: Name for CV-PA
en: Paul
ba: Паул

note: Name for CV-PN
en: Porto Novo
ba: Порту-Нову

note: Name for CV-PR
en: Praia
ba: Прая

note: Name for CV-RB
en: Ribeira Brava
ba: Рибейра-Брава

note: Name for CV-RG
en: Ribeira Grande
ba: Рибейра-Гранди

note: Name for CV-RS
en: Ribeira Grande de Santiago
ba: Рибейра-Гранди-де-Сантьягу

note: Name for CV-S
en: Ilhas de Sotavento
ba: Сотавенто утрауҙары

note: Name for CV-SD
en: São Domingos
ba: Сан-Домингус

note: Name for CV-SF
en: São Filipe
ba: Сан-Филипе

note: Name for CV-SL
en: Sal
ba: Сал

note: Name for CV-SM
en: São Miguel
ba: Сан-Мигел

note: Name for CV-SO
en: São Lourenço dos Órgãos
ba: Сан-Лоренсу-дуз-Органс

note: Name for CV-SS
en: São Salvador do Mundo
ba: Сан-Салвадор-ду-Мунду

note: Name for CV-SV
en: São Vicente
ba: Сан-Висенти

note: Name for CV-TA
en: Tarrafal
ba: Таррафал

note: Name for CV-TS
en: Tarrafal de São Nicolau
ba: Таррафал-де-Сан-Николау

note: Name for CY-01
en: Lefkosia
ba: Лефкосия

note: Name for CY-02
en: Lemesos
ba: Лемесос

note: Name for CY-03
en: Larnaka
ba: Ларнака

note: Name for CY-04
en: Ammochostos
ba: Аммохостос

note: Name for CZ-10
en: Praha, Hlavní město
ba: Прага, Баш ҡала

note: Name for CZ-20
en: Středočeský kraj
ba: Урта Чех крайы

note: Name for CZ-201
en: Benešov
ba: Бенешов

note: Name for CZ-202
en: Beroun
ba: Бероун

note: Name for CZ-203
en: Kladno
ba: Кладно

note: Name for CZ-204
en: Kolín
ba: Колин

note: Name for CZ-205
en: Kutná Hora
ba: Кутна-Гора

note: Name for CZ-206
en: Mělník
ba: Мельник

note: Name for CZ-207
en: Mladá Boleslav
ba: Млада-Болеслав

note: Name for CZ-208
en: Nymburk
ba: Нимбурк

note: Name for CZ-209
en: Praha-východ
ba: Прага-Көнсығыш

note: Name for CZ-20A
en: Praha-západ
ba: Прага-Көнбайыш

note: Name for CZ-20B
en: Příbram
ba: Пршибрам

note: Name for CZ-20C
en: Rakovník
ba: Раковник

note: Name for CZ-31
en: Jihočeský kraj
ba: Көньяҡ Чех крайы

note: Name for CZ-311
en: České Budějovice
ba: Ческе-Будеёвице

note: Name for CZ-312
en: Český Krumlov
ba: Чески-Крумлов

note: Name for CZ-313
en: Jindřichův Hradec
ba: Йиндржихув-Градец

note: Name for CZ-314
en: Písek
ba: Писек

note: Name for CZ-315
en: Prachatice
ba: Прахатице

note: Name for CZ-316
en: Strakonice
ba: Страконице

note: Name for CZ-317
en: Tábor
ba: Табор

note: Name for CZ-32
en: Plzeňský kraj
ba: Пльзень крайы

note: Name for CZ-321
en: Domažlice
ba: Домажлице

note: Name for CZ-322
en: Klatovy
ba: Клатови

note: Name for CZ-323
en: Plzeň-město
ba: Пльзень-ҡала

note: Name for CZ-324
en: Plzeň-jih
ba: Пльзень-көньяҡ

note: Name for CZ-325
en: Plzeň-sever
ba: Пльзень-төньяҡ

note: Name for CZ-326
en: Rokycany
ba: Рокицани

note: Name for CZ-327
en: Tachov
ba: Тахов

note: Name for CZ-41
en: Karlovarský kraj
ba: Карловы Вары крайы

note: Name for CZ-411
en: Cheb
ba: Хеб

note: Name for CZ-412
en: Karlovy Vary
ba: Карловы Вары

note: Name for CZ-413
en: Sokolov
ba: Соколов

note: Name for CZ-42
en: Ústecký kraj
ba: Усти крайы

note: Name for CZ-421
en: Děčín
ba: Дечин

note: Name for CZ-422
en: Chomutov
ba: Хомутов

note: Name for CZ-423
en: Litoměřice
ba: Литомержице

note: Name for CZ-424
en: Louny
ba: Лоуни

note: Name for CZ-425
en: Most
ba: Мост

note: Name for CZ-426
en: Teplice
ba: Теплице

note: Name for CZ-427
en: Ústí nad Labem
ba: Усти-над-Лабем

note: Name for CZ-51
en: Liberecký kraj
ba: Либерец крайы

note: Name for CZ-511
en: Česká Lípa
ba: Ческа-Липа

note: Name for CZ-512
en: Jablonec nad Nisou
ba: Яблонец-над-Нисоу

note: Name for CZ-513
en: Liberec
ba: Либерец

note: Name for CZ-514
en: Semily
ba: Семили

note: Name for CZ-52
en: Královéhradecký kraj
ba: Краловеградец крайы

note: Name for CZ-521
en: Hradec Králové
ba: Градец-Кралове

note: Name for CZ-522
en: Jičín
ba: Йичин

note: Name for CZ-523
en: Náchod
ba: Наход

note: Name for CZ-524
en: Rychnov nad Kněžnou
ba: Рыхнов-над-Кнежноу

note: Name for CZ-525
en: Trutnov
ba: Трутнов

note: Name for CZ-53
en: Pardubický kraj
ba: Пардубице крайы

note: Name for CZ-531
en: Chrudim
ba: Хрудим

note: Name for CZ-532
en: Pardubice
ba: Пардубице

note: Name for CZ-533
en: Svitavy
ba: Свитави

note: Name for CZ-534
en: Ústí nad Orlicí
ba: Усти-над-Орлици

note: Name for CZ-63
en: Kraj Vysočina
ba: Высочина крайы

note: Name for CZ-631
en: Havlíčkův Brod
ba: Гавличкув-Брод

note: Name for CZ-632
en: Jihlava
ba: Йиглава

note: Name for CZ-633
en: Pelhřimov
ba: Пельгржимов

note: Name for CZ-634
en: Třebíč
ba: Тршебич

note: Name for CZ-635
en: Žďár nad Sázavou
ba: Ждяр-над-Сазавоу

note: Name for CZ-64
en: Jihomoravský kraj
ba: Көньяҡ Моравия крайы

note: Name for CZ-641
en: Blansko
ba: Бланско

note: Name for CZ-642
en: Brno-město
ba: Брно-ҡала

note: Name for CZ-643
en: Brno-venkov
ba: Брно-ауыл

note: Name for CZ-644
en: Břeclav
ba: Бржецлав

note: Name for CZ-645
en: Hodonín
ba: Годонин

note: Name for CZ-646
en: Vyškov
ba: Вишков

note: Name for CZ-647
en: Znojmo
ba: Зноймо

note: Name for CZ-71
en: Olomoucký kraj
ba: Оломоуц крайы

note: Name for CZ-711
en: Jeseník
ba: Есеник

note: Name for CZ-712
en: Olomouc
ba: Оломоуц

note: Name for CZ-713
en: Prostějov
ba: Простеёв

note: Name for CZ-714
en: Přerov
ba: Пршеров

note: Name for CZ-715
en: Šumperk
ba: Шумперк

note: Name for CZ-72
en: Zlínský kraj
ba: Злин крайы

note: Name for CZ-721
en: Kroměříž
ba: Кромержиж

note: Name for CZ-722
en: Uherské Hradiště
ba: Угерске-Градиште

note: Name for CZ-723
en: Vsetín
ba: Всетин

note: Name for CZ-724
en: Zlín
ba: Злин

note: Name for CZ-80
en: Moravskoslezský kraj
ba: Моравия-Силезия крайы

note: Name for CZ-801
en: Bruntál
ba: Брунталь

note: Name for CZ-802
en: Frýdek-Místek
ba: Фридек-Мистек

note: Name for CZ-803
en: Karviná
ba: Карвина

note: Name for CZ-804
en: Nový Jičín
ba: Нови-Йичин

note: Name for CZ-805
en: Opava
ba: Опава

note: Name for CZ-806
en: Ostrava-město
ba: Острава-ҡала

note: Name for DE-BB
en: Brandenburg
ba: Бранденбург

note: Name for DE-BE
en: Berlin
ba: Берлин

note: Name for DE-BW
en: Baden-Württemberg
ba: Баден-Вюртемберг

note: Name for DE-BY
en: Bayern
ba: Бавария

note: Name for DE-HB
en: Bremen
ba: Бремен

note: Name for DE-HE
en: Hessen
ba: Гессен

note: Name for DE-HH
en: Hamburg
ba: Гамбург

note: Name for DE-MV
en: Mecklenburg-Vorpommern
ba: Мекленбург-Алғы Померания

note: Name for DE-NI
en: Niedersachsen
ba: Түбәнге Саксония

note: Name for DE-NW
en: Nordrhein-Westfalen
ba: Төньяҡ Рейн-Вестфалия

note: Name for DE-RP
en: Rheinland-Pfalz
ba: Рейнланд-Пфальц

note: Name for DE-SH
en: Schleswig-Holstein
ba: Шлезвиг-Гольштейн

note: Name for DE-SL
en: Saarland
ba: Саар

note: Name for DE-SN
en: Sachsen
ba: Саксония

note: Name for DE-ST
en: Sachsen-Anhalt
ba: Саксония-Анхальт

note: Name for DE-TH
en: Thüringen
ba: Тюрингия

note: Name for DJ-AR
en: Arta
ba: Арта

note: Name for DJ-AS
en: Ali Sabieh
ba: Али-Сабих

note: Name for DJ-DI
en: Dikhil
ba: Дихиль

note: Name for DJ-DJ
en: Djibouti
ba: Джибути

note: Name for DJ-OB
en: Obock
ba: Обок

note: Name for DJ-TA
en: Tadjourah
ba: Таджура

note: Name for DK-81
en: Nordjylland
ba: Төньяҡ Ютландия

note: Name for DK-82
en: Midtjylland
ba: Үҙәк Ютландия

note: Name for DK-83
en: Syddanmark
ba: Көньяҡ Дания

note: Name for DK-84
en: Hovedstaden
ba: Баш ҡала төбәге

note: Name for DK-85
en: Sjælland
ba: Зеландия

note: Name for DM-03, Name for GD-02, Name for VC-03
en: Saint David
ba: Сент-Дэвид

note: Name for DM-07
en: Saint Luke
ba: Сент-Люк

note: Name for DM-08, Name for GD-05
en: Saint Mark
ba: Сент-Марк

note: Name for DM-09, Name for GD-06, Name for VC-05
en: Saint Patrick
ba: Сент-Патрик

note: Name for DO-01
en: Distrito Nacional (Santo Domingo)
ba: Милли округ (Санто-Доминго)

note: Name for DO-02
en: Azua
ba: Асуа

note: Name for DO-03
en: Baoruco
ba: Баоруко

note: Name for DO-04
en: Barahona
ba: Бараона

note: Name for DO-05
en: Dajabón
ba: Дахабон

note: Name for DO-06
en: Duarte
ba: Дуарте

note: Name for DO-07
en: Elías Piña
ba: Элиас-Пинья

note: Name for DO-08
en: El Seibo
ba: Эль-Сейбо

note: Name for DO-09
en: Espaillat
ba: Эспайльят

note: Name for DO-10
en: Independencia
ba: Индепенденсия

note: Name for DO-11
en: La Altagracia
ba: Ла-Альтаграсия

note: Name for DO-12
en: La Romana
ba: Ла-Романа

note: Name for DO-13
en: La Vega
ba: Ла-Вега

note: Name for DO-14
en: María Trinidad Sánchez
ba: Мария-Тринидад-Санчес

note: Name for DO-15
en: Monte Cristi
ba: Монте-Кристи

note: Name for DO-16
en: Pedernales
ba: Педерналес

note: Name for DO-17
en: Peravia
ba: Перавия

note: Name for DO-18
en: Puerto Plata
ba: Пуэрто-Плата

note: Name for DO-19
en: Hermanas Mirabal
ba: Эрманас-Мирабаль

note: Name for DO-20
en: Samaná
ba: Самана

note: Name for DO-21
en: San Cristóbal
ba: Сан-Кристобаль

note: Name for DO-23
en: San Pedro de Macorís
ba: Сан-Педро-де-Макорис

note: Name for DO-24
en: Sánchez Ramírez
ba: Санчес-Рамирес

note: Name for DO-25
en: Santiago
ba: Сантьяго

note: Name for DO-26
en: Santiago Rodríguez
ba: Сантьяго-Родригес

note: Name for DO-27
en: Valverde
ba: Вальверде

note: Name for DO-28
en: Monseñor Nouel
ba: Монсеньор-Ноуэль

note: Name for DO-29
en: Monte Plata
ba: Монте-Плата

note: Name for DO-30
en: Hato Mayor
ba: Ато-Майор

note: Name for DO-31
en: San José de Ocoa
ba: Сан-Хосе-де-Окоа

note: Name for DO-32
en: Santo Domingo
ba: Санто-Доминго

note: Name for DO-33
en: Cibao Nordeste
ba: Сибао-Нордесте

note: Name for DO-34
en: Cibao Noroeste
ba: Сибао-Нороэсте

note: Name for DO-35
en: Cibao Norte
ba: Сибао-Норте

note: Name for DO-36
en: Cibao Sur
ba: Сибао-Сур

note: Name for DO-37
en: El Valle
ba: Эль-Валье

note: Name for DO-38
en: Enriquillo
ba: Энрикильо

note: Name for DO-39
en: Higuamo
ba: Игуамо

note: Name for DO-40
en: Ozama
ba: Осама

note: Name for DO-41
en: Valdesia
ba: Вальдесия

note: Name for DO-42
en: Yuma
ba: Юма

note: Name for DZ-01, Name for MR-07
en: Adrar
ba: Адрар

note: Name for DZ-02
en: Chlef
ba: Шлеф

note: Name for DZ-03
en: Laghouat
ba: Лагуат

note: Name for DZ-04
en: Oum el Bouaghi
ba: Ум-эль-Буаги

note: Name for DZ-05
en: Batna
ba: Батна

note: Name for DZ-06
en: Béjaïa
ba: Беджая

note: Name for DZ-07
en: Biskra
ba: Бискра

note: Name for DZ-08
en: Béchar
ba: Бешар

note: Name for DZ-09
en: Blida
ba: Блида

note: Name for DZ-10
en: Bouira
ba: Буира

note: Name for DZ-11
en: Tamanrasset
ba: Таманрассет

note: Name for DZ-12
en: Tébessa
ba: Тебесса

note: Name for DZ-13
en: Tlemcen
ba: Тлемсен

note: Name for DZ-14
en: Tiaret
ba: Тиарет

note: Name for DZ-15
en: Tizi Ouzou
ba: Тизи-Узу

note: Name for DZ-16
en: Alger
ba: Алжир

note: Name for DZ-17
en: Djelfa
ba: Джельфа

note: Name for DZ-18
en: Jijel
ba: Джиджель

note: Name for DZ-19
en: Sétif
ba: Сетиф

note: Name for DZ-20
en: Saïda
ba: Саида

note: Name for DZ-21
en: Skikda
ba: Скикда

note: Name for DZ-22
en: Sidi Bel Abbès
ba: Сиди-Бель-Аббес

note: Name for DZ-23
en: Annaba
ba: Аннаба

note: Name for DZ-24
en: Guelma
ba: Гельма

note: Name for DZ-25
en: Constantine
ba: Константина

note: Name for DZ-26
en: Médéa
ba: Медеа

note: Name for DZ-27
en: Mostaganem
ba: Мостаганем

note: Name for DZ-28
en: M'sila
ba: Мсила

note: Name for DZ-29
en: Mascara
ba: Маскара

note: Name for DZ-30
en: Ouargla
ba: Уаргла

note: Name for DZ-31
en: Oran
ba: Оран

note: Name for DZ-32
en: El Bayadh
ba: Эль-Баяд

note: Name for DZ-33
en: Illizi
ba: Иллизи

note: Name for DZ-34
en: Bordj Bou Arréridj
ba: Бордж-Бу-Арреридж

note: Name for DZ-35
en: Boumerdès
ba: Бумердес

note: Name for DZ-36
en: El Tarf
ba: Эт-Тарф

note: Name for DZ-37
en: Tindouf
ba: Тиндуф

note: Name for DZ-38
en: Tissemsilt
ba: Тисемсильт

note: Name for DZ-39
en: El Oued
ba: Эль-Уэд

note: Name for DZ-40
en: Khenchela
ba: Хеншела

note: Name for DZ-41
en: Souk Ahras
ba: Сук-Ахрас

note: Name for DZ-42
en: Tipaza
ba: Типаза

note: Name for DZ-43
en: Mila
ba: Мила

note: Name for DZ-44
en: Aïn Defla
ba: Айн-Дефла

note: Name for DZ-45
en: Naama
ba: Наама

note: Name for DZ-46
en: Aïn Témouchent
ba: Айн-Темушент

note: Name for DZ-47
en: Ghardaïa
ba: Гардая

note: Name for DZ-48
en: Relizane
ba: Релизан

note: Name for DZ-49
en: Timimoun
ba: Тимимун

note: Name for DZ-50
en: Bordj Badji Mokhtar
ba: Бордж-Баджи-Мохтар

note: Name for DZ-51
en: Ouled Djellal
ba: Улед-Джеллаль

note: Name for DZ-52
en: Béni Abbès
ba: Бени-Аббес

note: Name for DZ-53
en: In Salah
ba: Ин-Салах

note: Name for DZ-54
en: In Guezzam
ba: Ин-Геззам

note: Name for DZ-55
en: Touggourt
ba: Туггурт

note: Name for DZ-56
en: Djanet
ba: Джанет

note: Name for DZ-57
en: El Meghaier
ba: Эль-Мегайер

note: Name for DZ-58
en: El Meniaa
ba: Эль-Мениаа

note: Name for EC-A
en: Azuay
ba: Асуай

note: Name for EC-C
en: Carchi
ba: Карчи

note: Name for EC-D
en: Orellana
ba: Орельяна

note: Name for EC-E
en: Esmeraldas
ba: Эсмеральдас

note: Name for EC-F
en: Cañar
ba: Каньяр

note: Name for EC-G
en: Guayas
ba: Гуаяс

note: Name for EC-H
en: Chimborazo
ba: Чимборасо

note: Name for EC-I
en: Imbabura
ba: Имбабура

note: Name for EC-L
en: Loja
ba: Лоха

note: Name for EC-M
en: Manabí
ba: Манаби

note: Name for EC-N
en: Napo
ba: Напо

note: Name for EC-O
en: El Oro
ba: Эль-Оро

note: Name for EC-P
en: Pichincha
ba: Пичинча

note: Name for EC-S
en: Morona Santiago
ba: Морона-Сантьяго

note: Name for EC-SD
en: Santo Domingo de los Tsáchilas
ba: Санто-Доминго-де-лос-Цачилас

note: Name for EC-SE
en: Santa Elena
ba: Санта-Элена

note: Name for EC-T
en: Tungurahua
ba: Тунгурауа

note: Name for EC-U
en: Sucumbíos
ba: Сукумбиос

note: Name for EC-W
en: Galápagos
ba: Галапагос

note: Name for EC-X
en: Cotopaxi
ba: Котопахи

note: Name for EC-Y
en: Pastaza
ba: Пастаса

note: Name for EC-Z
en: Zamora Chinchipe
ba: Самора-Чинчипе

note: Name for EE-130
en: Alutaguse
ba: Алутагузе

note: Name for EE-141
en: Anija
ba: Ания

note: Name for EE-142
en: Antsla
ba: Антсла

note: Name for EE-171
en: Elva
ba: Элва

note: Name for EE-184
en: Haapsalu
ba: Хаапсалу

note: Name for EE-191
en: Haljala
ba: Хальяла

note: Name for EE-198
en: Harku
ba: Харку

note: Name for EE-205, Name for EE-39
en: Hiiumaa
ba: Хийумаа

note: Name for EE-214
en: Häädemeeste
ba: Хяэдемеэсте

note: Name for EE-245
en: Jõelähtme
ba: Йыэляхтме

note: Name for EE-247
en: Jõgeva
ba: Йыгева

note: Name for EE-251
en: Jõhvi
ba: Йыхви

note: Name for EE-255
en: Järva
ba: Ярва

note: Name for EE-272
en: Kadrina
ba: Кадрина

note: Name for EE-283
en: Kambja
ba: Камбья

note: Name for EE-284
en: Kanepi
ba: Канепи

note: Name for EE-291
en: Kastre
ba: Кастре

note: Name for EE-293
en: Kehtna
ba: Кехтна

note: Name for EE-296
en: Keila
ba: Кейла

note: Name for EE-303
en: Kihnu
ba: Кихну

note: Name for EE-305
en: Kiili
ba: Кийли

note: Name for EE-317
en: Kohila
ba: Кохила

note: Name for EE-321
en: Kohtla-Järve
ba: Кохтла-Ярве

note: Name for EE-338
en: Kose
ba: Козе

note: Name for EE-353
en: Kuusalu
ba: Куусалу

note: Name for EE-37
en: Harjumaa
ba: Харьюмаа

note: Name for EE-424
en: Loksa
ba: Локса

note: Name for EE-430
en: Lääneranna
ba: Ляэнеранна

note: Name for EE-431
en: Lääne-Harju
ba: Ляэне-Харью

note: Name for EE-432
en: Luunja
ba: Луунья

note: Name for EE-441
en: Lääne-Nigula
ba: Ляэне-Нигула

note: Name for EE-442
en: Lüganuse
ba: Люганузе

note: Name for EE-446
en: Maardu
ba: Маарду

note: Name for EE-45
en: Ida-Virumaa
ba: Ида-Вирумаа

note: Name for EE-478
en: Muhu
ba: Муху

note: Name for EE-480
en: Mulgi
ba: Мульги

note: Name for EE-486
en: Mustvee
ba: Муствеэ

note: Name for EE-50
en: Jõgevamaa
ba: Йыгевамаа

note: Name for EE-503
en: Märjamaa
ba: Мярьямаа

note: Name for EE-511
en: Narva
ba: Нарва

note: Name for EE-514
en: Narva-Jõesuu
ba: Нарва-Йыэсуу

note: Name for EE-52
en: Järvamaa
ba: Ярвамаа

note: Name for EE-528
en: Nõo
ba: Ныо

note: Name for EE-557
en: Otepää
ba: Отепя

note: Name for EE-56
en: Läänemaa
ba: Ляэнемаа

note: Name for EE-567
en: Paide
ba: Пайде

note: Name for EE-586
en: Peipsiääre
ba: Пейпсияэре

note: Name for EE-60
en: Lääne-Virumaa
ba: Ляэне-Вирумаа

note: Name for EE-615
en: Põhja-Sakala
ba: Пыхья-Сакала

note: Name for EE-618
en: Põltsamaa
ba: Пылтсамаа

note: Name for EE-622
en: Põlva
ba: Пылва

note: Name for EE-624
en: Pärnu
ba: Пярну

note: Name for EE-638
en: Põhja-Pärnumaa
ba: Пыхья-Пярнумаа

note: Name for EE-64
en: Põlvamaa
ba: Пылвамаа

note: Name for EE-651
en: Raasiku
ba: Раазику

note: Name for EE-653
en: Rae
ba: Раэ

note: Name for EE-661, Name for EE-663
en: Rakvere
ba: Раквере

note: Name for EE-668
en: Rapla
ba: Рапла

note: Name for EE-68
en: Pärnumaa
ba: Пярнумаа

note: Name for EE-689
en: Ruhnu
ba: Рухну

note: Name for EE-698
en: Rõuge
ba: Рыуге

note: Name for EE-708
en: Räpina
ba: Ряпина

note: Name for EE-71
en: Raplamaa
ba: Рапламаа

note: Name for EE-712
en: Saarde
ba: Саарде

note: Name for EE-714, Name for EE-74
en: Saaremaa
ba: Сааремаа

note: Name for EE-719
en: Saku
ba: Саку

note: Name for EE-726
en: Saue
ba: Сауэ

note: Name for EE-732
en: Setomaa
ba: Сетумаа

note: Name for EE-735
en: Sillamäe
ba: Силламяэ

note: Name for EE-784
en: Tallinn
ba: Таллин

note: Name for EE-79
en: Tartumaa
ba: Тартумаа

note: Name for EE-792
en: Tapa
ba: Тапа

note: Name for EE-793, Name for EE-796
en: Tartu
ba: Тарту

note: Name for EE-803
en: Toila
ba: Тойла

note: Name for EE-809
en: Tori
ba: Тори

note: Name for EE-81
en: Valgamaa
ba: Валгамаа

note: Name for EE-824
en: Tõrva
ba: Тырва

note: Name for EE-834
en: Türi
ba: Тюри

note: Name for EE-84
en: Viljandimaa
ba: Вильяндимаа

note: Name for EE-855
en: Valga
ba: Валга

note: Name for EE-87
en: Võrumaa
ba: Вырумаа

note: Name for EE-890
en: Viimsi
ba: Виймси

note: Name for EE-897, Name for EE-899
en: Viljandi
ba: Вильянди

note: Name for EE-901
en: Vinni
ba: Винни

note: Name for EE-903
en: Viru-Nigula
ba: Виру-Нигула

note: Name for EE-907
en: Vormsi
ba: Вормси

note: Name for EE-917, Name for EE-919
en: Võru
ba: Выру

note: Name for EE-928
en: Väike-Maarja
ba: Вяйке-Маарья

note: Name for EG-ALX
en: Al Iskandarīyah
ba: Әл-Искәндәриә

note: Name for EG-ASN
en: Aswān
ba: Асуан

note: Name for EG-AST
en: Asyūţ
ba: Асьют

note: Name for EG-BA
en: Al Baḩr al Aḩmar
ba: Ҡыҙыл диңгеҙ

note: Name for EG-BH
en: Al Buḩayrah
ba: Бухейра

note: Name for EG-BNS
en: Banī Suwayf
ba: Бени-Суэйф

note: Name for EG-C
en: Al Qāhirah
ba: Әл-Каһирә

note: Name for EG-DK
en: Ad Daqahlīyah
ba: Дакахлия

note: Name for EG-DT
en: Dumyāţ
ba: Думьят

note: Name for EG-FYM
en: Al Fayyūm
ba: Эль-Файюм

note: Name for EG-GH
en: Al Gharbīyah
ba: Гарбия

note: Name for EG-GZ
en: Al Jīzah
ba: Гиза

note: Name for EG-IS
en: Al Ismā'īlīyah
ba: Исмаилия

note: Name for EG-JS
en: Janūb Sīnā'
ba: Көньяҡ Синай

note: Name for EG-KB
en: Al Qalyūbīyah
ba: Кальюбия

note: Name for EG-KFS
en: Kafr ash Shaykh
ba: Кафр-эш-Шейх

note: Name for EG-KN
en: Qinā
ba: Кена

note: Name for EG-LX
en: Al Uqşur
ba: Луксор

note: Name for EG-MN
en: Al Minyā
ba: Эль-Минья

note: Name for EG-MNF
en: Al Minūfīyah
ba: Минуфия

note: Name for EG-MT
en: Maţrūḩ
ba: Матрух

note: Name for EG-PTS
en: Būr Sa‘īd
ba: Порт-Саид

note: Name for EG-SHG
en: Sūhāj
ba: Сохаг

note: Name for EG-SHR, Name for SA-04
en: Ash Sharqīyah
ba: Эш-Шаркия

note: Name for EG-SIN
en: Shamāl Sīnā'
ba: Төньяҡ Синай

note: Name for EG-SUZ
en: As Suways
ba: Суэц

note: Name for EG-WAD
en: Al Wādī al Jadīd
ba: Яңы Үҙән

note: Name for ER-AN
en: Ansabā
ba: Ансэба

note: Name for ER-DU, Name for IL-D
en: Al Janūbī
ba: Көньяҡ

note: Name for ER-MA, Name for IL-M
en: Al Awsaţ
ba: Үҙәк

note: Name for ES-AB
en: Albacete
ba: Альбасете

note: Name for ES-AL
en: Almería
ba: Альмерия

note: Name for ES-AN
en: Andalucía
ba: Андалусия

note: Name for ES-AR
en: Aragón
ba: Арагон

note: Name for ES-AS
en: Asturias, Principado de
ba: Астурия кенәзлеге

note: Name for ES-AV
en: Ávila
ba: Авила

note: Name for ES-B
en: Barcelona [Barcelona]
ba: Барселона

note: Name for ES-BA
en: Badajoz
ba: Бадахос

note: Name for ES-BI
en: Bizkaia
ba: Бискайя

note: Name for ES-BU
en: Burgos
ba: Бургос

note: Name for ES-C
en: A Coruña [La Coruña]
ba: А-Корунья

note: Name for ES-CA
en: Cádiz
ba: Кадис

note: Name for ES-CB, Name for ES-S
en: Cantabria
ba: Кантабрия

note: Name for ES-CC
en: Cáceres
ba: Касерес

note: Name for ES-CE
en: Ceuta
ba: Сеута

note: Name for ES-CL
en: Castilla y León
ba: Кастилия һәм Леон

note: Name for ES-CM
en: Castilla-La Mancha
ba: Кастилия-Ла-Манча

note: Name for ES-CN
en: Canarias
ba: Канар утрауҙары

note: Name for ES-CR
en: Ciudad Real
ba: Сьюдад-Реаль

note: Name for ES-CT
en: Catalunya [Cataluña]
ba: Каталония

note: Name for ES-CU
en: Cuenca
ba: Куэнка

note: Name for ES-EX
en: Extremadura
ba: Эстремадура

note: Name for ES-GA
en: Galicia [Galicia]
ba: Галисия

note: Name for ES-GC
en: Las Palmas
ba: Лас-Пальмас

note: Name for ES-GI
en: Girona [Gerona]
ba: Жирона

note: Name for ES-GR, Name for NI-GR
en: Granada
ba: Гранада

note: Name for ES-GU
en: Guadalajara
ba: Гвадалахара

note: Name for ES-H
en: Huelva
ba: Уэльва

note: Name for ES-HU
en: Huesca
ba: Уэска

note: Name for ES-IB, Name for ES-PM
en: Illes Balears [Islas Baleares]
ba: Балеар утрауҙары

note: Name for ES-J
en: Jaén
ba: Хаэн

note: Name for ES-L
en: Lleida [Lérida]
ba: Льейда

note: Name for ES-LE, Name for NI-LE
en: León
ba: Леон

note: Name for ES-LU
en: Lugo [Lugo]
ba: Луго

note: Name for ES-M
en: Madrid
ba: Мадрид

note: Name for ES-MA
en: Málaga
ba: Малага

note: Name for ES-MC
en: Murcia, Región de
ba: Мурсия төбәге

note: Name for ES-MD
en: Madrid, Comunidad de
ba: Мадрид берләшмәһе

note: Name for ES-ML
en: Melilla
ba: Мелилья

note: Name for ES-MU
en: Murcia
ba: Мурсия

note: Name for ES-O
en: Asturias
ba: Астурия

note: Name for ES-OR
en: Ourense [Orense]
ba: Оренсе

note: Name for ES-P
en: Palencia
ba: Паленсия

note: Name for ES-PO
en: Pontevedra [Pontevedra]
ba: Понтеведра

note: Name for ES-SA
en: Salamanca
ba: Саламанка

note: Name for ES-SE
en: Sevilla
ba: Севилья

note: Name for ES-SG
en: Segovia
ba: Сеговия

note: Name for ES-SO
en: Soria
ba: Сория

note: Name for ES-SS
en: Gipuzkoa
ba: Гипускоа

note: Name for ES-T
en: Tarragona [Tarragona]
ba: Таррагона

note: Name for ES-TE
en: Teruel
ba: Теруэль

note: Name for ES-TF
en: Santa Cruz de Tenerife
ba: Санта-Крус-де-Тенерифе

note: Name for ES-V
en: Valencia
ba: Валенсия

note: Name for ES-VA
en: Valladolid
ba: Вальядолид

note: Name for ES-VC
en: Valenciana, Comunidad
ba: Валенсия берләшмәһе

note: Name for ES-Z
en: Zaragoza
ba: Сарагоса

note: Name for ES-ZA
en: Zamora
ba: Самора

note: Name for ET-AA
en: Addis Ababa
ba: Аддис-Абеба

note: Name for ET-AF
en: Afar
ba: Афар

note: Name for ET-AM
en: Amara
ba: Амхара

note: Name for ET-BE
en: Benshangul-Gumaz
ba: Бенишангул-Гумуз

note: Name for ET-DD
en: Dire Dawa
ba: Дыре-Дауа

note: Name for ET-GA
en: Gambela Peoples
ba: Гамбела

note: Name for ET-HA
en: Harari People
ba: Харари

note: Name for ET-OR
en: Oromia
ba: Оромия

note: Name for ET-SI
en: Sidama
ba: Сидама

note: Name for ET-SN
en: Southern Nations, Nationalities and Peoples
ba: Көньяҡ милләттәр, халыҡтар һәм халыҡтар төбәге

note: Name for ET-SO
en: Somali
ba: Сомали

note: Name for ET-SW
en: Southwest Ethiopia Peoples
ba: Көньяҡ-Көнбайыш Эфиопия халыҡтары

note: Name for ET-TI
en: Tigrai
ba: Тыграй

note: Name for FI-01
en: Landskapet Åland
ba: Аланд утрауҙары

note: Name for FI-02
en: Etelä-Karjala
ba: Көньяҡ Карелия

note: Name for FI-03
en: Etelä-Pohjanmaa
ba: Көньяҡ Похьянмаа

note: Name for FI-04
en: Etelä-Savo
ba: Көньяҡ Саво

note: Name for FI-05
en: Kainuu
ba: Кайнуу

note: Name for FI-06
en: Kanta-Häme
ba: Канта-Хяме

note: Name for FI-07
en: Keski-Pohjanmaa
ba: Үҙәк Похьянмаа

note: Name for FI-08
en: Keski-Suomi
ba: Үҙәк Финляндия

note: Name for FI-09
en: Kymenlaakso
ba: Кюменлааксо

note: Name for FI-10
en: Lappi
ba: Лаппи

note: Name for FI-11
en: Pirkanmaa
ba: Пирканмаа

note: Name for FI-12
en: Pohjanmaa
ba: Похьянмаа

note: Name for FI-13
en: Pohjois-Karjala
ba: Төньяҡ Карелия

note: Name for FI-14
en: Pohjois-Pohjanmaa
ba: Төньяҡ Похьянмаа

note: Name for FI-15
en: Pohjois-Savo
ba: Төньяҡ Саво

note: Name for FI-16
en: Päijät-Häme
ba: Пяйят-Хяме

note: Name for FI-17
en: Satakunta
ba: Сатакунта

note: Name for FI-18
en: Uusimaa
ba: Уусимаа

note: Name for FI-19
en: Varsinais-Suomi
ba: Варсинайс-Суоми

note: Name for FJ-01
en: Ba
ba: Мба

note: Name for FJ-02
en: Bua
ba: Мбуа

note: Name for FJ-03
en: Cakaudrove
ba: Такаундрове

note: Name for FJ-04
en: Kadavu
ba: Кандаву

note: Name for FJ-05
en: Lau
ba: Лау

note: Name for FJ-06
en: Lomaiviti
ba: Ломаивичи

note: Name for FJ-07
en: Macuata
ba: Матуата

note: Name for FJ-08
en: Nadroga and Navosa
ba: Нандронга һәм Навоса

note: Name for FJ-09
en: Naitasiri
ba: Найтасири

note: Name for FJ-10
en: Namosi
ba: Намоси

note: Name for FJ-11
en: Ra
ba: Ра

note: Name for FJ-12
en: Rewa
ba: Рева

note: Name for FJ-13
en: Serua
ba: Серуа

note: Name for FJ-14
en: Tailevu
ba: Тайлеву

note: Name for FJ-E, Name for GH-EP, Name for RW-02, Name for SL-E, Name for UG-E, Name for ZM-03
en: Eastern
ba: Көнсығыш

note: Name for FJ-N, Name for GH-NP, Name for PG-NPP, Name for RW-03, Name for SD-NO, Name for SL-N, Name for UG-N, Name for ZM-05
en: Northern
ba: Төньяҡ

note: Name for FJ-R
en: Rotuma
ba: Ротума

note: Name for FJ-W, Name for GH-WP, Name for GM-W, Name for PG-WPD, Name for RW-04, Name for SB-WE, Name for UG-W, Name for ZM-01
en: Western
ba: Көнбайыш

note: Name for FM-KSA
en: Kosrae
ba: Косраэ

note: Name for FM-PNI
en: Pohnpei
ba: Понпеи

note: Name for FM-TRK
en: Chuuk
ba: Чуук

note: Name for FM-YAP
en: Yap
ba: Яп

note: Name for FR-01
en: Ain
ba: Эн

note: Name for FR-02
en: Aisne
ba: Эна

note: Name for FR-03
en: Allier
ba: Алье

note: Name for FR-04
en: Alpes-de-Haute-Provence
ba: Үрге Прованс Альптары

note: Name for FR-05
en: Hautes-Alpes
ba: Үрге Альптар

note: Name for FR-06
en: Alpes-Maritimes
ba: Диңгеҙ буйы Альптары

note: Name for FR-07
en: Ardèche
ba: Ардеш

note: Name for FR-08
en: Ardennes
ba: Арденны

note: Name for FR-09
en: Ariège
ba: Арьеж

note: Name for FR-10
en: Aube
ba: Об

note: Name for FR-11
en: Aude
ba: Од

note: Name for FR-12
en: Aveyron
ba: Аверон

note: Name for FR-13
en: Bouches-du-Rhône
ba: Буш-дю-Рон

note: Name for FR-14
en: Calvados
ba: Кальвадос

note: Name for FR-15
en: Cantal
ba: Канталь

note: Name for FR-16
en: Charente
ba: Шаранта

note: Name for FR-17
en: Charente-Maritime
ba: Диңгеҙ буйы Шарантаһы

note: Name for FR-18
en: Cher
ba: Шер

note: Name for FR-19
en: Corrèze
ba: Коррез

note: Name for FR-20R
en: Corse
ba: Корсика

note: Name for FR-21
en: Côte-d'Or
ba: Кот-д'Ор

note: Name for FR-22
en: Côtes-d'Armor
ba: Кот-д'Армор

note: Name for FR-23
en: Creuse
ba: Крёз

note: Name for FR-24
en: Dordogne
ba: Дордонь

note: Name for FR-25
en: Doubs
ba: Ду

note: Name for FR-26
en: Drôme
ba: Дром

note: Name for FR-27
en: Eure
ba: Эр

note: Name for FR-28
en: Eure-et-Loir
ba: Эр һәм Луар

note: Name for FR-29
en: Finistère
ba: Финистер

note: Name for FR-2A
en: Corse-du-Sud
ba: Көньяҡ Корсика

note: Name for FR-2B
en: Haute-Corse
ba: Үрге Корсика

note: Name for FR-30
en: Gard
ba: Гар

note: Name for FR-31
en: Haute-Garonne
ba: Үрге Гаронна

note: Name for FR-32
en: Gers
ba: Жер

note: Name for FR-33
en: Gironde
ba: Жиронда

note: Name for FR-34
en: Hérault
ba: Эро

note: Name for FR-35
en: Ille-et-Vilaine
ba: Иль һәм Вилен

note: Name for FR-36
en: Indre
ba: Эндр

note: Name for FR-37
en: Indre-et-Loire
ba: Эндр һәм Луара

note: Name for FR-38
en: Isère
ba: Изер

note: Name for FR-40
en: Landes
ba: Ланды

note: Name for FR-41
en: Loir-et-Cher
ba: Луар һәм Шер

note: Name for FR-42
en: Loire
ba: Луара

note: Name for FR-43
en: Haute-Loire
ba: Үрге Луара

note: Name for FR-44
en: Loire-Atlantique
ba: Атлантик Луара

note: Name for FR-45
en: Loiret
ba: Луаре

note: Name for FR-46
en: Lot
ba: Ло

note: Name for FR-47
en: Lot-et-Garonne
ba: Ло һәм Гаронна

note: Name for FR-48
en: Lozère
ba: Лозер

note: Name for FR-49
en: Maine-et-Loire
ba: Мен һәм Луара

note: Name for FR-50
en: Manche
ba: Манш

note: Name for FR-51
en: Marne
ba: Марна

note: Name for FR-52
en: Haute-Marne
ba: Үрге Марна

note: Name for FR-53
en: Mayenne
ba: Майенн

note: Name for FR-54
en: Meurthe-et-Moselle
ba: Мёрт һәм Мозель

note: Name for FR-55
en: Meuse
ba: Мёз

note: Name for FR-56
en: Morbihan
ba: Морбиан

note: Name for FR-57
en: Moselle
ba: Мозель

note: Name for FR-58
en: Nièvre
ba: Ньевр

note: Name for FR-60
en: Oise
ba: Уаза

note: Name for FR-61
en: Orne
ba: Орн

note: Name for FR-62
en: Pas-de-Calais
ba: Па-де-Кале

note: Name for FR-63
en: Puy-de-Dôme
ba: Пюи-де-Дом

note: Name for FR-64
en: Pyrénées-Atlantiques
ba: Атлантик Пиренейҙар

note: Name for FR-65
en: Hautes-Pyrénées
ba: Үрге Пиренейҙар

note: Name for FR-66
en: Pyrénées-Orientales
ba: Көнсығыш Пиренейҙар

note: Name for FR-67
en: Bas-Rhin
ba: Түбәнге Рейн

note: Name for FR-68
en: Haut-Rhin
ba: Үрге Рейн

note: Name for FR-69
en: Rhône
ba: Рона

note: Name for FR-69M
en: Métropole de Lyon
ba: Лион Метрополияһы

note: Name for FR-6AE
en: Alsace
ba: Эльзас

note: Name for FR-70
en: Haute-Saône
ba: Үрге Сона

note: Name for FR-71
en: Saône-et-Loire
ba: Сона һәм Луара

note: Name for FR-72
en: Sarthe
ba: Сарта

note: Name for FR-73
en: Savoie
ba: Савойя

note: Name for FR-74
en: Haute-Savoie
ba: Үрге Савойя

note: Name for FR-75C
en: Paris
ba: Париж

note: Name for FR-76
en: Seine-Maritime
ba: Диңгеҙ буйы Сенаһы

note: Name for FR-77
en: Seine-et-Marne
ba: Сена һәм Марна

note: Name for FR-78
en: Yvelines
ba: Ивелин

note: Name for FR-79
en: Deux-Sèvres
ba: Дё-Севр

note: Name for FR-80
en: Somme
ba: Сомма

note: Name for FR-81
en: Tarn
ba: Тарн

note: Name for FR-82
en: Tarn-et-Garonne
ba: Тарн һәм Гаронна

note: Name for FR-83
en: Var
ba: Вар

note: Name for FR-84
en: Vaucluse
ba: Воклюз

note: Name for FR-85
en: Vendée
ba: Вандея

note: Name for FR-86
en: Vienne
ba: Вьенна

note: Name for FR-87
en: Haute-Vienne
ba: Үрге Вьенна

note: Name for FR-88
en: Vosges
ba: Вогезы

note: Name for FR-89
en: Yonne
ba: Йонна

note: Name for FR-90
en: Territoire de Belfort
ba: Бельфор Территорияһы

note: Name for FR-91
en: Essonne
ba: Эсон

note: Name for FR-92
en: Hauts-de-Seine
ba: О-де-Сен

note: Name for FR-93
en: Seine-Saint-Denis
ba: Сен-Сен-Дени

note: Name for FR-94
en: Val-de-Marne
ba: Валь-де-Марн

note: Name for FR-95
en: Val-d'Oise
ba: Валь-д'Уаз

note: Name for FR-971
en: Guadeloupe
ba: Гваделупа

note: Name for FR-972
en: Martinique
ba: Мартиника

note: Name for FR-973
en: Guyane (française)
ba: Гвиана (француз)

note: Name for FR-974
en: La Réunion
ba: Реюньон

note: Name for FR-976
en: Mayotte
ba: Майотта

note: Name for FR-ARA
en: Auvergne-Rhône-Alpes
ba: Овернь — Рона — Альп

note: Name for FR-BFC
en: Bourgogne-Franche-Comté
ba: Бургундия — Франш-Конте

note: Name for FR-BL
en: Saint-Barthélemy
ba: Сен-Бартелеми

note: Name for FR-BRE
en: Bretagne
ba: Бретань

note: Name for FR-CP
en: Clipperton
ba: Клиппертон

note: Name for FR-CVL
en: Centre-Val de Loire
ba: Үҙәк — Луара үҙәне

note: Name for FR-GES
en: Grand-Est
ba: Гранд-Эст

note: Name for FR-HDF
en: Hauts-de-France
ba: О-де-Франс

note: Name for FR-IDF
en: Île-de-France
ba: Иль-де-Франс

note: Name for FR-MF
en: Saint-Martin
ba: Сен-Мартен

note: Name for FR-NAQ
en: Nouvelle-Aquitaine
ba: Яңы Аквитания

note: Name for FR-NC
en: Nouvelle-Calédonie
ba: Яңы Каледония

note: Name for FR-NOR
en: Normandie
ba: Нормандия

note: Name for FR-OCC
en: Occitanie
ba: Окситания

note: Name for FR-PAC
en: Provence-Alpes-Côte-d’Azur
ba: Прованс — Альп — Зәңгәрһыу Яр

note: Name for FR-PDL
en: Pays-de-la-Loire
ba: Пеи-де-ла-Луар

note: Name for FR-PF
en: Polynésie française
ba: Француз Полинезияһы

note: Name for FR-PM
en: Saint-Pierre-et-Miquelon
ba: Сен-Пьер һәм Микелон

note: Name for FR-TF
en: Terres australes françaises
ba: Француз көньяҡ территориялары

note: Name for FR-WF
en: Wallis-et-Futuna
ba: Уоллис һәм Футуна

note: Name for GA-1
en: Estuaire
ba: Эстуарий

note: Name for GA-2
en: Haut-Ogooué
ba: Үрге Огове

note: Name for GA-3
en: Moyen-Ogooué
ba: Урта Огове

note: Name for GA-4
en: Ngounié
ba: Нгуние

note: Name for GA-5
en: Nyanga
ba: Ньянга

note: Name for GA-6
en: Ogooué-Ivindo
ba: Огове-Ивиндо

note: Name for GA-7
en: Ogooué-Lolo
ba: Огове-Лоло

note: Name for GA-8
en: Ogooué-Maritime
ba: Диңгеҙ буйы Оговеһы

note: Name for GA-9
en: Woleu-Ntem
ba: Волё-Нтем

note: Name for GB-ABC
en: Armagh City, Banbridge and Craigavon
ba: Арма, Банбридж һәм Крейгавон ҡалалары

note: Name for GB-ABD
en: Aberdeenshire
ba: Абердиншир

note: Name for GB-ABE
en: Aberdeen City
ba: Абердин ҡалаһы

note: Name for GB-AGB
en: Argyll and Bute
ba: Аргайл һәм Бьют

note: Name for GB-AGY
en: Isle of Anglesey [Sir Ynys Môn GB-YNM]
ba: Англси утрауы [Сэр-Инис-Мон GB-YNM]

note: Name for GB-AND
en: Ards and North Down
ba: Ардс һәм Төньяҡ Даун

note: Name for GB-ANN
en: Antrim and Newtownabbey
ba: Антрим һәм Ньютаунабби

note: Name for GB-ANS
en: Angus
ba: Ангус

note: Name for GB-BAS
en: Bath and North East Somerset
ba: Бат һәм Төньяҡ-Көнсығыш Сомерсет

note: Name for GB-BBD
en: Blackburn with Darwen
ba: Блэкберн-уит-Даруэн

note: Name for GB-BCP
en: Bournemouth, Christchurch and Poole
ba: Борнмут, Крайстчерч һәм Пул

note: Name for GB-BDF
en: Bedford
ba: Бедфорд

note: Name for GB-BDG
en: Barking and Dagenham
ba: Баркинг һәм Дагенем

note: Name for GB-BEN
en: Brent
ba: Брент

note: Name for GB-BEX
en: Bexley
ba: Бексли

note: Name for GB-BFS
en: Belfast City
ba: Белфаст ҡалаһы

note: Name for GB-BGE
en: Bridgend [Pen-y-bont ar Ogwr GB-POG]
ba: Бридженд [Пен-и-бонт-ар-Огвр GB-POG]

note: Name for GB-BGW
en: Blaenau Gwent
ba: Блайнай-Гвент

note: Name for GB-BIR
en: Birmingham
ba: Бирмингем

note: Name for GB-BKM
en: Buckinghamshire
ba: Бакингемшир

note: Name for GB-BNE
en: Barnet
ba: Барнет

note: Name for GB-BNH
en: Brighton and Hove
ba: Брайтон һәм Хоув

note: Name for GB-BNS
en: Barnsley
ba: Барнсли

note: Name for GB-BOL
en: Bolton
ba: Болтон

note: Name for GB-BPL
en: Blackpool
ba: Блэкпул

note: Name for GB-BRC
en: Bracknell Forest
ba: Брэкнелл-Форест

note: Name for GB-BRD
en: Bradford
ba: Брэдфорд

note: Name for GB-BRY
en: Bromley
ba: Бромли

note: Name for GB-BST
en: Bristol, City of
ba: Бристоль ҡалаһы

note: Name for GB-BUR
en: Bury
ba: Бери

note: Name for GB-CAM
en: Cambridgeshire
ba: Кембриджшир

note: Name for GB-CAY
en: Caerphilly [Caerffili GB-CAF]
ba: Кайрфилли [Кайрфилли GB-CAF]

note: Name for GB-CBF
en: Central Bedfordshire
ba: Үҙәк Бедфордшир

note: Name for GB-CCG
en: Causeway Coast and Glens
ba: Козуэй-Кост һәм Гленс

note: Name for GB-CGN
en: Ceredigion [Sir Ceredigion]
ba: Кередигион [Сэр Кередигион]

note: Name for GB-CHE
en: Cheshire East
ba: Көнсығыш Чешир

note: Name for GB-CHW
en: Cheshire West and Chester
ba: Көнбайыш Чешир һәм Честер

note: Name for GB-CLD
en: Calderdale
ba: Колдердейл

note: Name for GB-CLK
en: Clackmannanshire
ba: Клакманнаншир

note: Name for GB-CMA
en: Cumbria
ba: Камбрия

note: Name for GB-CMD
en: Camden
ba: Камден

note: Name for GB-CMN
en: Carmarthenshire [Sir Gaerfyrddin GB-GFY]
ba: Кармартеншир [Сэр Гаерфирдин GB-GFY]

note: Name for GB-CON
en: Cornwall
ba: Корнуолл

note: Name for GB-COV
en: Coventry
ba: Ковентри

note: Name for GB-CRF
en: Cardiff [Caerdydd GB-CRD]
ba: Кардифф [Кайрдид GB-CRD]

note: Name for GB-CRY
en: Croydon
ba: Кройдон

note: Name for GB-CWY
en: Conwy
ba: Конуи

note: Name for GB-DAL
en: Darlington
ba: Дарлингтон

note: Name for GB-DBY
en: Derbyshire
ba: Дербишир

note: Name for GB-DEN
en: Denbighshire [Sir Ddinbych GB-DDB]
ba: Денбишир [Сэр Ддинбих GB-DDB]

note: Name for GB-DER
en: Derby
ba: Дерби

note: Name for GB-DEV
en: Devon
ba: Девон

note: Name for GB-DGY
en: Dumfries and Galloway
ba: Дамфрис һәм Галлоуэй

note: Name for GB-DNC
en: Doncaster
ba: Донкастер

note: Name for GB-DND
en: Dundee City
ba: Данди ҡалаһы

note: Name for GB-DOR
en: Dorset
ba: Дорсет

note: Name for GB-DRS
en: Derry and Strabane
ba: Дерри һәм Страбан

note: Name for GB-DUD
en: Dudley
ba: Дадли

note: Name for GB-DUR
en: Durham, County
ba: Дарем графлығы

note: Name for GB-EAL
en: Ealing
ba: Илинг

note: Name for GB-EAY
en: East Ayrshire
ba: Көнсығыш Эйршир

note: Name for GB-EDH
en: Edinburgh, City of
ba: Эдинбург ҡалаһы

note: Name for GB-EDU
en: East Dunbartonshire
ba: Көнсығыш Данбартоншир

note: Name for GB-ELN
en: East Lothian
ba: Көнсығыш Лотиан

note: Name for GB-ELS
en: Eilean Siar
ba: Эйлин-Сиар

note: Name for GB-ENF
en: Enfield
ba: Энфилд

note: Name for GB-ENG
en: England
ba: Англия

note: Name for GB-ERW
en: East Renfrewshire
ba: Көнсығыш Ренфрушир

note: Name for GB-ERY
en: East Riding of Yorkshire
ba: Йоркширҙың көнсығыш райдингы

note: Name for GB-ESS
en: Essex
ba: Эссекс

note: Name for GB-ESX
en: East Sussex
ba: Көнсығыш Суссекс

note: Name for GB-FAL
en: Falkirk
ba: Фолкерк

note: Name for GB-FIF
en: Fife
ba: Файф

note: Name for GB-FLN
en: Flintshire [Sir y Fflint GB-FFL]
ba: Флинтшир [Сэр-и-Флинт GB-FFL]

note: Name for GB-FMO
en: Fermanagh and Omagh
ba: Фермана һәм Ома

note: Name for GB-GAT
en: Gateshead
ba: Гейтсхед

note: Name for GB-GLG
en: Glasgow City
ba: Глазго ҡалаһы

note: Name for GB-GLS
en: Gloucestershire
ba: Глостершир

note: Name for GB-GRE
en: Greenwich
ba: Гринвич

note: Name for GB-GWN
en: Gwynedd
ba: Гвинед

note: Name for GB-HAL
en: Halton
ba: Холтон

note: Name for GB-HAM
en: Hampshire
ba: Гэмпшир

note: Name for GB-HAV
en: Havering
ba: Хейверинг

note: Name for GB-HCK
en: Hackney
ba: Хакни

note: Name for GB-HEF
en: Herefordshire
ba: Херефордшир

note: Name for GB-HIL
en: Hillingdon
ba: Хиллингдон

note: Name for GB-HLD
en: Highland
ba: Хайленд

note: Name for GB-HMF
en: Hammersmith and Fulham
ba: Хаммерсмит һәм Фулем

note: Name for GB-HNS
en: Hounslow
ba: Хаунслоу

note: Name for GB-HPL
en: Hartlepool
ba: Хартлпул

note: Name for GB-HRT
en: Hertfordshire
ba: Хартфордшир

note: Name for GB-HRW
en: Harrow
ba: Харроу

note: Name for GB-HRY
en: Haringey
ba: Харингей

note: Name for GB-IOS
en: Isles of Scilly
ba: Сцилли утрауҙары

note: Name for GB-IOW
en: Isle of Wight
ba: Уайт утрауы

note: Name for GB-ISL
en: Islington
ba: Ислингтон

note: Name for GB-IVC
en: Inverclyde
ba: Инверклайд

note: Name for GB-KEC
en: Kensington and Chelsea
ba: Кенсингтон һәм Челси

note: Name for GB-KEN
en: Kent
ba: Кент

note: Name for GB-KHL
en: Kingston upon Hull
ba: Кингстон-апон-Халл

note: Name for GB-KIR
en: Kirklees
ba: Керклис

note: Name for GB-KTT
en: Kingston upon Thames
ba: Кингстон-апон-Темс

note: Name for GB-KWL
en: Knowsley
ba: Ноусли

note: Name for GB-LAN
en: Lancashire
ba: Ланкашир

note: Name for GB-LBC
en: Lisburn and Castlereagh
ba: Лисберн һәм Каслри

note: Name for GB-LBH
en: Lambeth
ba: Ламбет

note: Name for GB-LCE
en: Leicester
ba: Лестер

note: Name for GB-LDS
en: Leeds
ba: Лидс

note: Name for GB-LEC
en: Leicestershire
ba: Лестершир

note: Name for GB-LEW
en: Lewisham
ba: Льюишем

note: Name for GB-LIN
en: Lincolnshire
ba: Линкольншир

note: Name for GB-LIV
en: Liverpool
ba: Ливерпуль

note: Name for GB-LND
en: London, City of
ba: Лондон ҡалаһы

note: Name for GB-LUT
en: Luton
ba: Лутон

note: Name for GB-MAN, Name for JM-12
en: Manchester
ba: Манчестер

note: Name for GB-MDB
en: Middlesbrough
ba: Мидлсбро

note: Name for GB-MDW
en: Medway
ba: Медуэй

note: Name for GB-MEA
en: Mid and East Antrim
ba: Мид һәм Көнсығыш Антрим

note: Name for GB-MIK
en: Milton Keynes
ba: Милтон-Кинс

note: Name for GB-MLN
en: Midlothian
ba: Мидлотиан

note: Name for GB-MON
en: Monmouthshire [Sir Fynwy GB-FYN]
ba: Монмутшир [Сэр-Финуи GB-FYN]

note: Name for GB-MRT
en: Merton
ba: Мертон

note: Name for GB-MRY
en: Moray
ba: Морей

note: Name for GB-MTY
en: Merthyr Tydfil [Merthyr Tudful GB-MTU]
ba: Мертир-Тидвил [Мертир-Тидфул GB-MTU]

note: Name for GB-MUL
en: Mid-Ulster
ba: Мид-Ольстер

note: Name for GB-NAY
en: North Ayrshire
ba: Төньяҡ Эйршир

note: Name for GB-NBL
en: Northumberland
ba: Нортумберленд

note: Name for GB-NEL
en: North East Lincolnshire
ba: Төньяҡ-Көнсығыш Линкольншир

note: Name for GB-NET
en: Newcastle upon Tyne
ba: Ньюкасл-апон-Тайн

note: Name for GB-NFK
en: Norfolk
ba: Норфолк

note: Name for GB-NGM
en: Nottingham
ba: Ноттингем

note: Name for GB-NIR
en: Northern Ireland
ba: Төньяҡ Ирландия

note: Name for GB-NLK
en: North Lanarkshire
ba: Төньяҡ Ланаркшир

note: Name for GB-NLN
en: North Lincolnshire
ba: Төньяҡ Линкольншир

note: Name for GB-NMD
en: Newry, Mourne and Down
ba: Ньюри, Морн һәм Даун

note: Name for GB-NNH
en: North Northamptonshire
ba: Төньяҡ Нортгемптоншир

note: Name for GB-NSM
en: North Somerset
ba: Төньяҡ Сомерсет

note: Name for GB-NTL
en: Neath Port Talbot [Castell-nedd Port Talbot GB-CTL]
ba: Нит-Порт-Толбот [Кастелл-недд-Порт-Толбот GB-CTL]

note: Name for GB-NTT
en: Nottinghamshire
ba: Ноттингемшир

note: Name for GB-NTY
en: North Tyneside
ba: Төньяҡ Тайнсайд

note: Name for GB-NWM
en: Newham
ba: Ньюэм

note: Name for GB-NWP
en: Newport [Casnewydd GB-CNW]
ba: Ньюпорт [Касньюидд GB-CNW]

note: Name for GB-NYK
en: North Yorkshire
ba: Төньяҡ Йоркшир

note: Name for GB-OLD
en: Oldham
ba: Олдем

note: Name for GB-ORK
en: Orkney Islands
ba: Оркней утрауҙары

note: Name for GB-OXF
en: Oxfordshire
ba: Оксфордшир

note: Name for GB-PEM
en: Pembrokeshire [Sir Benfro GB-BNF]
ba: Пембрукшир [Сэр-Бенфро GB-BNF]

note: Name for GB-PKN
en: Perth and Kinross
ba: Перт һәм Кинросс

note: Name for GB-PLY
en: Plymouth
ba: Плимут

note: Name for GB-POR
en: Portsmouth
ba: Портсмут

note: Name for GB-POW
en: Powys
ba: Поуис

note: Name for GB-PTE
en: Peterborough
ba: Питерборо

note: Name for GB-RCC
en: Redcar and Cleveland
ba: Редкар һәм Кливленд

note: Name for GB-RCH
en: Rochdale
ba: Рочдейл

note: Name for GB-RCT
en: Rhondda Cynon Taff [Rhondda CynonTaf]
ba: Ронта-Кинон-Тав [Ронта-Кинон-Тав]

note: Name for GB-RDB
en: Redbridge
ba: Редбридж

note: Name for GB-RDG
en: Reading
ba: Рединг

note: Name for GB-RFW
en: Renfrewshire
ba: Ренфрушир

note: Name for GB-RIC
en: Richmond upon Thames
ba: Ричмонд-апон-Темс

note: Name for GB-ROT
en: Rotherham
ba: Ротерем

note: Name for GB-RUT
en: Rutland
ba: Ратленд

note: Name for GB-SAW
en: Sandwell
ba: Сэндуэлл

note: Name for GB-SAY
en: South Ayrshire
ba: Көньяҡ Эйршир

note: Name for GB-SCB
en: Scottish Borders
ba: Шотландия сиктәре

note: Name for GB-SCT
en: Scotland
ba: Шотландия

note: Name for GB-SFK
en: Suffolk
ba: Суффолк

note: Name for GB-SFT
en: Sefton
ba: Сефтон

note: Name for GB-SGC
en: South Gloucestershire
ba: Көньяҡ Глостершир

note: Name for GB-SHF
en: Sheffield
ba: Шеффилд

note: Name for GB-SHN
en: St. Helens
ba: Сент-Хеленс

note: Name for GB-SHR
en: Shropshire
ba: Шропшир

note: Name for GB-SKP
en: Stockport
ba: Стокпорт

note: Name for GB-SLF
en: Salford
ba: Солфорд

note: Name for GB-SLG
en: Slough
ba: Слау

note: Name for GB-SLK
en: South Lanarkshire
ba: Көньяҡ Ланаркшир

note: Name for GB-SND
en: Sunderland
ba: Сандерленд

note: Name for GB-SOL
en: Solihull
ba: Солихалл

note: Name for GB-SOM
en: Somerset
ba: Сомерсет

note: Name for GB-SOS
en: Southend-on-Sea
ba: Саутенд-он-Си

note: Name for GB-SRY
en: Surrey
ba: Суррей

note: Name for GB-STE
en: Stoke-on-Trent
ba: Сток-он-Трент

note: Name for GB-STG
en: Stirling
ba: Стерлинг

note: Name for GB-STH
en: Southampton
ba: Саутгемптон

note: Name for GB-STN
en: Sutton
ba: Саттон

note: Name for GB-STS
en: Staffordshire
ba: Стаффордшир

note: Name for GB-STT
en: Stockton-on-Tees
ba: Стоктон-он-Тис

note: Name for GB-STY
en: South Tyneside
ba: Көньяҡ Тайнсайд

note: Name for GB-SWA
en: Swansea [Abertawe GB-ATA]
ba: Суонси [Абертаве GB-ATA]

note: Name for GB-SWD
en: Swindon
ba: Суиндон

note: Name for GB-SWK
en: Southwark
ba: Саутуарк

note: Name for GB-TAM
en: Tameside
ba: Теймсайд

note: Name for GB-TFW
en: Telford and Wrekin
ba: Телфорд һәм Рекин

note: Name for GB-THR
en: Thurrock
ba: Таррок

note: Name for GB-TOB
en: Torbay
ba: Торбей

note: Name for GB-TOF
en: Torfaen [Tor-faen]
ba: Торвайн [Тор-вайн]

note: Name for GB-TRF
en: Trafford
ba: Траффорд

note: Name for GB-TWH
en: Tower Hamlets
ba: Тауэр-Хамлетс

note: Name for GB-VGL
en: Vale of Glamorgan, The [Bro Morgannwg GB-BMG]
ba: Гламорган үҙәне [Бро-Морганнуг GB-BMG]

note: Name for GB-WAR
en: Warwickshire
ba: Уорикшир

note: Name for GB-WBK
en: West Berkshire
ba: Көнбайыш Беркшир

note: Name for GB-WDU
en: West Dunbartonshire
ba: Көнбайыш Данбартоншир

note: Name for GB-WFT
en: Waltham Forest
ba: Уолтем-Форест

note: Name for GB-WGN
en: Wigan
ba: Уиган

note: Name for GB-WIL
en: Wiltshire
ba: Уилтшир

note: Name for GB-WKF
en: Wakefield
ba: Уэйкфилд

note: Name for GB-WLL
en: Walsall
ba: Уолсолл

note: Name for GB-WLN
en: West Lothian
ba: Көнбайыш Лотиан

note: Name for GB-WLS
en: Wales [Cymru GB-CYM]
ba: Уэльс [Кимру GB-CYM]

note: Name for GB-WLV
en: Wolverhampton
ba: Вулвергемптон

note: Name for GB-WND
en: Wandsworth
ba: Уондсуэрт

note: Name for GB-WNH
en: West Northamptonshire
ba: Көнбайыш Нортгемптоншир

note: Name for GB-WNM
en: Windsor and Maidenhead
ba: Виндзор һәм Мейденхед

note: Name for GB-WOK
en: Wokingham
ba: Уокингем

note: Name for GB-WOR
en: Worcestershire
ba: Вустершир

note: Name for GB-WRL
en: Wirral
ba: Уиррал

note: Name for GB-WRT
en: Warrington
ba: Уоррингтон

note: Name for GB-WRX
en: Wrexham [Wrecsam GB-WRC]
ba: Рексем [Рексем GB-WRC]

note: Name for GB-WSM
en: Westminster
ba: Вестминстер

note: Name for GB-WSX
en: West Sussex
ba: Көнбайыш Суссекс

note: Name for GB-YOR
en: York
ba: Йорк

note: Name for GB-ZET
en: Shetland Islands
ba: Шетланд утрауҙары

note: Name for GD-10
en: Southern Grenadine Islands
ba: Көньяҡ Гренадин утрауҙары

note: Name for GE-AB
en: Abkhazia
ba: Абхазия

note: Name for GE-AJ
en: Ajaria
ba: Аджария

note: Name for GE-GU
en: Guria
ba: Гурия

note: Name for GE-IM
en: Imereti
ba: Имеретия

note: Name for GE-KA
en: K'akheti
ba: Кахетия

note: Name for GE-KK
en: Kvemo Kartli
ba: Квемо-Картли

note: Name for GE-MM
en: Mtskheta-Mtianeti
ba: Мцхета-Мтианети

note: Name for GE-RL
en: Rach'a-Lechkhumi-Kvemo Svaneti
ba: Рача-Лечхуми һәм Түбәнге Сванетия

note: Name for GE-SJ
en: Samtskhe-Javakheti
ba: Самцхе-Джавахети

note: Name for GE-SK
en: Shida Kartli
ba: Шида-Картли

note: Name for GE-SZ
en: Samegrelo-Zemo Svaneti
ba: Самегрело-Земо Сванети

note: Name for GE-TB
en: Tbilisi
ba: Тбилиси

note: Name for GH-AA
en: Greater Accra
ba: Оло Аккра

note: Name for GH-AF
en: Ahafo
ba: Ахафо

note: Name for GH-AH
en: Ashanti
ba: Ашанти

note: Name for GH-BE
en: Bono East
ba: Боно-Ист

note: Name for GH-BO
en: Bono
ba: Боно

note: Name for GH-OT
en: Oti
ba: Оти

note: Name for GH-SV
en: Savannah
ba: Саванна

note: Name for GH-TV
en: Volta
ba: Вольта

note: Name for GH-UE
en: Upper East
ba: Үрге Көнсығыш

note: Name for GH-UW
en: Upper West
ba: Үрге Көнбайыш

note: Name for GH-WN
en: Western North
ba: Көнбайыш Төньяҡ

note: Name for GL-AV
en: Avannaata Kommunia
ba: Аваната Коммунаһы

note: Name for GL-KU
en: Kommune Kujalleq
ba: Куяллек Коммунаһы

note: Name for GL-QE
en: Qeqqata Kommunia
ba: Кекката Коммунаһы

note: Name for GL-QT
en: Kommune Qeqertalik
ba: Кекерталик Коммунаһы

note: Name for GL-SM
en: Kommuneqarfik Sermersooq
ba: Сермерсоок Коммунаһы

note: Name for GM-B
en: Banjul
ba: Банжул

note: Name for GM-L
en: Lower River
ba: Түбәнге йылға

note: Name for GM-M
en: Central River
ba: Үҙәк йылға

note: Name for GM-N
en: North Bank
ba: Төньяҡ Яр

note: Name for GM-U
en: Upper River
ba: Үрге йылға

note: Name for GN-B, Name for GN-BK
en: Boké
ba: Боке

note: Name for GN-BE
en: Beyla
ba: Бейла

note: Name for GN-BF
en: Boffa
ba: Боффа

note: Name for GN-C
en: Conakry
ba: Конакри

note: Name for GN-CO
en: Coyah
ba: Койя

note: Name for GN-D, Name for GN-KD
en: Kindia
ba: Киндия

note: Name for GN-DB
en: Dabola
ba: Дабола

note: Name for GN-DI
en: Dinguiraye
ba: Дингирае

note: Name for GN-DL
en: Dalaba
ba: Далаба

note: Name for GN-DU
en: Dubréka
ba: Дубрека

note: Name for GN-F, Name for GN-FA
en: Faranah
ba: Фарана

note: Name for GN-FO
en: Forécariah
ba: Форекария

note: Name for GN-FR
en: Fria
ba: Фриа

note: Name for GN-GA
en: Gaoual
ba: Гауаль

note: Name for GN-GU
en: Guékédou
ba: Гекеду

note: Name for GN-K, Name for GN-KA
en: Kankan
ba: Канкан

note: Name for GN-KB
en: Koubia
ba: Кубия

note: Name for GN-KE
en: Kérouané
ba: Керуане

note: Name for GN-KN
en: Koundara
ba: Кундара

note: Name for GN-KO
en: Kouroussa
ba: Курусса

note: Name for GN-KS
en: Kissidougou
ba: Киссидугу

note: Name for GN-L, Name for GN-LA
en: Labé
ba: Лабе

note: Name for GN-LE
en: Lélouma
ba: Лелума

note: Name for GN-LO
en: Lola
ba: Лола

note: Name for GN-M, Name for GN-MM
en: Mamou
ba: Маму

note: Name for GN-MC
en: Macenta
ba: Масента

note: Name for GN-MD
en: Mandiana
ba: Мандиана

note: Name for GN-ML
en: Mali
ba: Мали

note: Name for GN-N, Name for GN-NZ
en: Nzérékoré
ba: Нзерекоре

note: Name for GN-PI
en: Pita
ba: Пита

note: Name for GN-SI
en: Siguiri
ba: Сигири

note: Name for GN-TE
en: Télimélé
ba: Телимеле

note: Name for GN-TO
en: Tougué
ba: Туге

note: Name for GN-YO
en: Yomou
ba: Йому

note: Name for GQ-AN
en: Annobon
ba: Аннобон

note: Name for GQ-BN
en: Bioko Nord
ba: Төньяҡ Биоко

note: Name for GQ-BS
en: Bioko Sud
ba: Көньяҡ Биоко

note: Name for GQ-C
en: Région Continentale
ba: Континенталь төбәк

note: Name for GQ-CS
en: Centro Sud
ba: Үҙәк Көньяҡ

note: Name for GQ-DJ
en: Djibloho
ba: Джиблохо

note: Name for GQ-I
en: Région Insulaire
ba: Утрау төбәге

note: Name for GQ-KN
en: Kié-Ntem
ba: Ке-Нтем

note: Name for GQ-WN
en: Wele-Nzas
ba: Веле-Нзас

note: Name for GR-69
en: Ágion Óros
ba: Афон

note: Name for GR-A
en: Anatolikí Makedonía kai Thráki
ba: Көнсығыш Македония һәм Фракия

note: Name for GR-B
en: Kentrikí Makedonía
ba: Үҙәк Македония

note: Name for GR-C
en: Dytikí Makedonía
ba: Көнбайыш Македония

note: Name for GR-D
en: Ípeiros
ba: Эпир

note: Name for GR-E
en: Thessalía
ba: Фессалия

note: Name for GR-F
en: Ionía Nísia
ba: Иония утрауҙары

note: Name for GR-G
en: Dytikí Elláda
ba: Көнбайыш Греция

note: Name for GR-H
en: Stereá Elláda
ba: Үҙәк Греция

note: Name for GR-I
en: Attikí
ba: Аттика

note: Name for GR-J
en: Pelopónnisos
ba: Пелопоннес

note: Name for GR-K
en: Vóreio Aigaío
ba: Төньяҡ Эгей утрауҙары

note: Name for GR-L
en: Nótio Aigaío
ba: Көньяҡ Эгей утрауҙары

note: Name for GR-M
en: Kríti
ba: Крит

note: Name for GT-01
en: Guatemala
ba: Гватемала

note: Name for GT-02
en: El Progreso
ba: Эль-Прогресо

note: Name for GT-03
en: Sacatepéquez
ba: Сакатепекес

note: Name for GT-04
en: Chimaltenango
ba: Чимальтенанго

note: Name for GT-05
en: Escuintla
ba: Эскуинтла

note: Name for GT-06
en: Santa Rosa
ba: Санта-Роса

note: Name for GT-07
en: Sololá
ba: Солола

note: Name for GT-08
en: Totonicapán
ba: Тотоникапан

note: Name for GT-09
en: Quetzaltenango
ba: Кесальтенанго

note: Name for GT-10
en: Suchitepéquez
ba: Сучитепекес

note: Name for GT-11
en: Retalhuleu
ba: Реталулеу

note: Name for GT-12
en: San Marcos
ba: Сан-Маркос

note: Name for GT-13
en: Huehuetenango
ba: Уэуэтенанго

note: Name for GT-14
en: Quiché
ba: Киче

note: Name for GT-15
en: Baja Verapaz
ba: Баха-Верапас

note: Name for GT-16
en: Alta Verapaz
ba: Альта-Верапас

note: Name for GT-17
en: Petén
ba: Петен

note: Name for GT-18
en: Izabal
ba: Исабаль

note: Name for GT-19
en: Zacapa
ba: Сакапа

note: Name for GT-20
en: Chiquimula
ba: Чикимула

note: Name for GT-21
en: Jalapa
ba: Халапа

note: Name for GT-22
en: Jutiapa
ba: Хутиапа

note: Name for GW-BA
en: Bafatá
ba: Бафата

note: Name for GW-BL
en: Bolama / Bijagós
ba: Болама / Бижагош

note: Name for GW-BM
en: Biombo
ba: Биомбо

note: Name for GW-BS
en: Bissau
ba: Бисау

note: Name for GW-CA
en: Cacheu
ba: Кашеу

note: Name for GW-GA
en: Gabú
ba: Габу

note: Name for GW-L
en: Leste
ba: Лешти

note: Name for GW-N
en: Norte
ba: Норти

note: Name for GW-OI
en: Oio
ba: Ойо

note: Name for GW-QU
en: Quinara
ba: Кинара

note: Name for GW-S
en: Sul
ba: Сул

note: Name for GW-TO
en: Tombali
ba: Томбали

note: Name for GY-BA
en: Barima-Waini
ba: Барима-Уайни

note: Name for GY-CU
en: Cuyuni-Mazaruni
ba: Куюни-Мазаруни

note: Name for GY-DE
en: Demerara-Mahaica
ba: Демерара-Махайка

note: Name for GY-EB
en: East Berbice-Corentyne
ba: Көнсығыш Бербис-Корентайн

note: Name for GY-ES
en: Essequibo Islands-West Demerara
ba: Эссекибо утрауҙары-Көнбайыш Демерара

note: Name for GY-MA
en: Mahaica-Berbice
ba: Махайка-Бербис

note: Name for GY-PM
en: Pomeroon-Supenaam
ba: Померун-Супенаам

note: Name for GY-PT
en: Potaro-Siparuni
ba: Потаро-Сипаруни

note: Name for GY-UD
en: Upper Demerara-Berbice
ba: Үрге Демерара-Бербис

note: Name for GY-UT
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
ba: Үрге Такуту-Үрге Эссекибо

note: Name for HN-AT
en: Atlántida
ba: Атлантида

note: Name for HN-CH
en: Choluteca
ba: Чолутека

note: Name for HN-CL, Name for PA-3
en: Colón
ba: Колон

note: Name for HN-CM
en: Comayagua
ba: Комаягуа

note: Name for HN-CP
en: Copán
ba: Копан

note: Name for HN-CR
en: Cortés
ba: Кортес

note: Name for HN-EP
en: El Paraíso
ba: Эль-Параисо

note: Name for HN-FM
en: Francisco Morazán
ba: Франсиско-Морасан

note: Name for HN-GD
en: Gracias a Dios
ba: Грасиас-а-Дьос

note: Name for HN-IB
en: Islas de la Bahía
ba: Ислас-де-ла-Баия

note: Name for HN-IN
en: Intibucá
ba: Интибука

note: Name for HN-LE
en: Lempira
ba: Лемпира

note: Name for HN-OC
en: Ocotepeque
ba: Окотепеке

note: Name for HN-OL
en: Olancho
ba: Оланчо

note: Name for HN-SB
en: Santa Bárbara
ba: Санта-Барбара

note: Name for HN-VA
en: Valle
ba: Валье

note: Name for HN-YO
en: Yoro
ba: Йоро

note: Name for HR-01
en: Zagrebačka županija
ba: Загреб жупанияһы

note: Name for HR-02
en: Krapinsko-zagorska županija
ba: Крапин-Загорье жупанияһы

note: Name for HR-03
en: Sisačko-moslavačka županija
ba: Сисак-Мославина жупанияһы

note: Name for HR-04
en: Karlovačka županija
ba: Карловац жупанияһы

note: Name for HR-05
en: Varaždinska županija
ba: Вараждин жупанияһы

note: Name for HR-06
en: Koprivničko-križevačka županija
ba: Копривница-Крижевци жупанияһы

note: Name for HR-07
en: Bjelovarsko-bilogorska županija
ba: Беловар-Билогора жупанияһы

note: Name for HR-08
en: Primorsko-goranska županija
ba: Приморье-Горски Котар жупанияһы

note: Name for HR-09
en: Ličko-senjska županija
ba: Лика-Сень жупанияһы

note: Name for HR-10
en: Virovitičko-podravska županija
ba: Вировитица-Подравина жупанияһы

note: Name for HR-11
en: Požeško-slavonska županija
ba: Пожега-Славония жупанияһы

note: Name for HR-12
en: Brodsko-posavska županija
ba: Брод-Посавина жупанияһы

note: Name for HR-13
en: Zadarska županija
ba: Задар жупанияһы

note: Name for HR-14
en: Osječko-baranjska županija
ba: Осиек-Баранья жупанияһы

note: Name for HR-15
en: Šibensko-kninska županija
ba: Шибеник-Книн жупанияһы

note: Name for HR-16
en: Vukovarsko-srijemska županija
ba: Вуковар-Срем жупанияһы

note: Name for HR-17
en: Splitsko-dalmatinska županija
ba: Сплит-Далмация жупанияһы

note: Name for HR-18
en: Istarska županija
ba: Истрия жупанияһы

note: Name for HR-19
en: Dubrovačko-neretvanska županija
ba: Дубровник-Неретва жупанияһы

note: Name for HR-20
en: Međimurska županija
ba: Меджимурье жупанияһы

note: Name for HR-21
en: Grad Zagreb
ba: Загреб ҡалаһы

note: Name for HT-AR
en: Artibonite
ba: Артибонит

note: Name for HT-GA
en: Grande’Anse
ba: Гранд-Анс

note: Name for HT-NE
en: Nord-Est
ba: Төньяҡ-Көнсығыш

note: Name for HT-NI
en: Nippes
ba: Нип

note: Name for HT-NO
en: Nord-Ouest
ba: Төньяҡ-Көнбайыш

note: Name for HT-OU
en: Ouest
ba: Көнбайыш

note: Name for HT-SD
en: Sud
ba: Көньяҡ

note: Name for HT-SE
en: Sud-Est
ba: Көньяҡ-Көнсығыш

note: Name for HU-BA
en: Baranya
ba: Баранья

note: Name for HU-BC
en: Békéscsaba
ba: Бекешчаба

note: Name for HU-BE
en: Békés
ba: Бекеш

note: Name for HU-BK
en: Bács-Kiskun
ba: Бач-Кишкун

note: Name for HU-BU
en: Budapest
ba: Будапешт

note: Name for HU-BZ
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
ba: Боршод-Абауй-Земплен

note: Name for HU-CS
en: Csongrád-Csanád
ba: Чонград-Чанад

note: Name for HU-DE
en: Debrecen
ba: Дебрецен

note: Name for HU-DU
en: Dunaújváros
ba: Дунауйварош

note: Name for HU-EG
en: Eger
ba: Эгер

note: Name for HU-ER
en: Érd
ba: Эрд

note: Name for HU-FE
en: Fejér
ba: Фейер

note: Name for HU-GS
en: Győr-Moson-Sopron
ba: Дьёр-Мошон-Шопрон

note: Name for HU-GY
en: Győr
ba: Дьёр

note: Name for HU-HB
en: Hajdú-Bihar
ba: Хайду-Бихар

note: Name for HU-HE
en: Heves
ba: Хевеш

note: Name for HU-HV
en: Hódmezővásárhely
ba: Ходмезёвашархей

note: Name for HU-JN
en: Jász-Nagykun-Szolnok
ba: Яс-Надькун-Сольнок

note: Name for HU-KE
en: Komárom-Esztergom
ba: Комаром-Эстергом

note: Name for HU-KM
en: Kecskemét
ba: Кечкемет

note: Name for HU-KV
en: Kaposvár
ba: Капошвар

note: Name for HU-MI
en: Miskolc
ba: Мишкольц

note: Name for HU-NK
en: Nagykanizsa
ba: Надьканижа

note: Name for HU-NO
en: Nógrád
ba: Ноград

note: Name for HU-NY
en: Nyíregyháza
ba: Ньиредьхаза

note: Name for HU-PE
en: Pest
ba: Пешт

note: Name for HU-PS
en: Pécs
ba: Печ

note: Name for HU-SD
en: Szeged
ba: Сегед

note: Name for HU-SF
en: Székesfehérvár
ba: Секешфехервар

note: Name for HU-SH
en: Szombathely
ba: Сомбатхей

note: Name for HU-SK
en: Szolnok
ba: Сольнок

note: Name for HU-SN
en: Sopron
ba: Шопрон

note: Name for HU-SO
en: Somogy
ba: Шомодь

note: Name for HU-SS
en: Szekszárd
ba: Сексард

note: Name for HU-ST
en: Salgótarján
ba: Шальготарьян

note: Name for HU-SZ
en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
ba: Сабольч-Сатмар-Берег

note: Name for HU-TB
en: Tatabánya
ba: Татабанья

note: Name for HU-TO
en: Tolna
ba: Тольна

note: Name for HU-VA
en: Vas
ba: Ваш

note: Name for HU-VE, Name for HU-VM
en: Veszprém
ba: Веспрем

note: Name for HU-ZA
en: Zala
ba: Зала

note: Name for HU-ZE
en: Zalaegerszeg
ba: Залаэгерсег

note: Name for ID-AC
en: Aceh
ba: Ачех

note: Name for ID-BA
en: Bali
ba: Бали

note: Name for ID-BB
en: Kepulauan Bangka Belitung
ba: Банка-Белитунг утрауҙары

note: Name for ID-BE
en: Bengkulu
ba: Бенкулу

note: Name for ID-BT
en: Banten
ba: Бантен

note: Name for ID-GO
en: Gorontalo
ba: Горонтало

note: Name for ID-JA
en: Jambi
ba: Джамби

note: Name for ID-JB
en: Jawa Barat
ba: Көнбайыш Ява

note: Name for ID-JI
en: Jawa Timur
ba: Көнсығыш Ява

note: Name for ID-JK
en: Jakarta Raya
ba: Джакарта

note: Name for ID-JT
en: Jawa Tengah
ba: Үҙәк Ява

note: Name for ID-JW
en: Jawa
ba: Ява

note: Name for ID-KA
en: Kalimantan
ba: Калимантан

note: Name for ID-KB
en: Kalimantan Barat
ba: Көнбайыш Калимантан

note: Name for ID-KI
en: Kalimantan Timur
ba: Көнсығыш Калимантан

note: Name for ID-KR
en: Kepulauan Riau
ba: Риау утрауҙары

note: Name for ID-KS
en: Kalimantan Selatan
ba: Көньяҡ Калимантан

note: Name for ID-KT
en: Kalimantan Tengah
ba: Үҙәк Калимантан

note: Name for ID-KU
en: Kalimantan Utara
ba: Төньяҡ Калимантан

note: Name for ID-LA
en: Lampung
ba: Лампунг

note: Name for ID-MA, Name for ID-ML
en: Maluku
ba: Малуку

note: Name for ID-MU
en: Maluku Utara
ba: Төньяҡ Малуку

note: Name for ID-NB
en: Nusa Tenggara Barat
ba: Көнбайыш Кесе Зонд утрауҙары

note: Name for ID-NT
en: Nusa Tenggara Timur
ba: Көнсығыш Кесе Зонд утрауҙары

note: Name for ID-NU
en: Nusa Tenggara
ba: Кесе Зонд утрауҙары

note: Name for ID-PA, Name for ID-PP
en: Papua
ba: Папуа

note: Name for ID-PB
en: Papua Barat
ba: Көнбайыш Папуа

note: Name for ID-PD
en: Papua Barat Daya
ba: Көньяҡ-Көнбайыш Папуа

note: Name for ID-PE
en: Papua Pengunungan
ba: Таулы Папуа

note: Name for ID-PS
en: Papua Selatan
ba: Көньяҡ Папуа

note: Name for ID-PT
en: Papua Tengah
ba: Үҙәк Папуа

note: Name for ID-RI
en: Riau
ba: Риау

note: Name for ID-SA
en: Sulawesi Utara
ba: Төньяҡ Сулавеси

note: Name for ID-SB
en: Sumatera Barat
ba: Көнбайыш Суматра

note: Name for ID-SG
en: Sulawesi Tenggara
ba: Көньяҡ-Көнсығыш Сулавеси

note: Name for ID-SL
en: Sulawesi
ba: Сулавеси

note: Name for ID-SM
en: Sumatera
ba: Суматра

note: Name for ID-SN
en: Sulawesi Selatan
ba: Көньяҡ Сулавеси

note: Name for ID-SR
en: Sulawesi Barat
ba: Көнбайыш Сулавеси

note: Name for ID-SS
en: Sumatera Selatan
ba: Көньяҡ Суматра

note: Name for ID-ST
en: Sulawesi Tengah
ba: Үҙәк Сулавеси

note: Name for ID-SU
en: Sumatera Utara
ba: Төньяҡ Суматра

note: Name for ID-YO
en: Yogyakarta
ba: Джокьякарта

note: Name for IE-C
en: Connaught
ba: Коннахт

note: Name for IE-CE
en: Clare
ba: Клэр

note: Name for IE-CN
en: Cavan
ba: Каван

note: Name for IE-CO
en: Cork
ba: Корк

note: Name for IE-CW
en: Carlow
ba: Карлоу

note: Name for IE-D
en: Dublin
ba: Дублин

note: Name for IE-DL
en: Donegal
ba: Донегол

note: Name for IE-G
en: Galway
ba: Голуэй

note: Name for IE-KE
en: Kildare
ba: Килдэр

note: Name for IE-KK
en: Kilkenny
ba: Килкенни

note: Name for IE-KY
en: Kerry
ba: Керри

note: Name for IE-L
en: Leinster
ba: Ленстер

note: Name for IE-LD
en: Longford
ba: Лонгфорд

note: Name for IE-LH
en: Louth
ba: Лаут

note: Name for IE-LK
en: Limerick
ba: Лимерик

note: Name for IE-LM
en: Leitrim
ba: Литрим

note: Name for IE-LS
en: Laois
ba: Лиишь

note: Name for IE-M
en: Munster
ba: Манстер

note: Name for IE-MH
en: Meath
ba: Мит

note: Name for IE-MN
en: Monaghan
ba: Монахан

note: Name for IE-MO
en: Mayo
ba: Мейо

note: Name for IE-OY
en: Offaly
ba: Оффали

note: Name for IE-RN
en: Roscommon
ba: Роскоммон

note: Name for IE-SO
en: Sligo
ba: Слайго

note: Name for IE-TA
en: Tipperary
ba: Типперэри

note: Name for IE-U
en: Ulster
ba: Ольстер

note: Name for IE-WD
en: Waterford
ba: Уотерфорд

note: Name for IE-WH
en: Westmeath
ba: Уэстмит

note: Name for IE-WW
en: Wicklow
ba: Уиклоу

note: Name for IE-WX
en: Wexford
ba: Уэксфорд

note: Name for IL-JM
en: Al Quds
ba: Иерусалим

note: Name for IL-TA
en: Tall Abīb
ba: Тель-Авив

note: Name for IL-Z
en: Ash Shamālī
ba: Төньяҡ

note: Name for IN-AN
en: Andaman and Nicobar Islands
ba: Андаман һәм Никобар утрауҙары

note: Name for IN-AP
en: Andhra Pradesh
ba: Андхра-Прадеш

note: Name for IN-AR
en: Arunāchal Pradesh
ba: Аруначал-Прадеш

note: Name for IN-AS
en: Assam
ba: Ассам

note: Name for IN-BR
en: Bihār
ba: Бихар

note: Name for IN-CG
en: Chhattīsgarh
ba: Чхаттисгарх

note: Name for IN-CH
en: Chandīgarh
ba: Чандигарх

note: Name for IN-DH
en: Dādra and Nagar Haveli and Damān and Diu
ba: Дадра һәм Нагар-Хавели һәм Даман һәм Диу

note: Name for IN-DL
en: Delhi
ba: Дели

note: Name for IN-GA
en: Goa
ba: Гоа

note: Name for IN-GJ
en: Gujarāt
ba: Гуджарат

note: Name for IN-HP
en: Himāchal Pradesh
ba: Химачал-Прадеш

note: Name for IN-HR
en: Haryāna
ba: Харьяна

note: Name for IN-JH
en: Jhārkhand
ba: Джаркханд

note: Name for IN-JK
en: Jammu and Kashmīr
ba: Джамму һәм Кашмир

note: Name for IN-KA
en: Karnātaka
ba: Карнатака

note: Name for IN-KL
en: Kerala
ba: Керала

note: Name for IN-LA
en: Ladākh
ba: Ладакх

note: Name for IN-LD
en: Lakshadweep
ba: Лакшадвип

note: Name for IN-MH
en: Mahārāshtra
ba: Махараштра

note: Name for IN-ML
en: Meghālaya
ba: Мегхалая

note: Name for IN-MN
en: Manipur
ba: Манипур

note: Name for IN-MP
en: Madhya Pradesh
ba: Мадхья-Прадеш

note: Name for IN-MZ
en: Mizoram
ba: Мизорам

note: Name for IN-NL
en: Nāgāland
ba: Нагаланд

note: Name for IN-OD
en: Odisha
ba: Одиша

note: Name for IN-PB, Name for PK-PB
en: Punjab
ba: Пенджаб

note: Name for IN-PY
en: Puducherry
ba: Пудучерри

note: Name for IN-RJ
en: Rājasthān
ba: Раджастхан

note: Name for IN-SK
en: Sikkim
ba: Сикким

note: Name for IN-TN
en: Tamil Nādu
ba: Тамилнад

note: Name for IN-TR
en: Tripura
ba: Трипура

note: Name for IN-TS
en: Telangāna
ba: Телангана

note: Name for IN-UK
en: Uttarākhand
ba: Уттаракханд

note: Name for IN-UP
en: Uttar Pradesh
ba: Уттар-Прадеш

note: Name for IN-WB
en: West Bengal
ba: Көнбайыш Бенгал

note: Name for IQ-AN
en: Al Anbār
ba: Анбар

note: Name for IQ-AR
en: Arbīl
ba: Эрбиль

note: Name for IQ-BA
en: Al Başrah
ba: Басра

note: Name for IQ-BB
en: Bābil
ba: Бабиль

note: Name for IQ-BG
en: Baghdād
ba: Багдад

note: Name for IQ-DA
en: Dahūk
ba: Дахук

note: Name for IQ-DI
en: Diyālá
ba: Дияла

note: Name for IQ-DQ
en: Dhī Qār
ba: Ди-Кар

note: Name for IQ-KA
en: Karbalā’
ba: Кербела

note: Name for IQ-KI
en: Kirkūk
ba: Киркук

note: Name for IQ-MA
en: Maysān
ba: Майсан

note: Name for IQ-MU
en: Al Muthanná
ba: Мутанна

note: Name for IQ-NA
en: An Najaf
ba: Эн-Наджаф

note: Name for IQ-NI
en: Nīnawá
ba: Найнава

note: Name for IQ-QA
en: Al Qādisīyah
ba: Кадисия

note: Name for IQ-SD
en: Şalāḩ ad Dīn
ba: Салах-эд-Дин

note: Name for IQ-SU
en: As Sulaymānīyah
ba: Сулеймания

note: Name for IQ-WA
en: Wāsiţ
ba: Васит

note: Name for IR-00
en: Markazī
ba: Меркези

note: Name for IR-01
en: Gīlān
ba: Гилян

note: Name for IR-02
en: Māzandarān
ba: Мазендеран

note: Name for IR-03
en: Āz̄ārbāyjān-e Shārqī
ba: Көнсығыш Әзербайжан

note: Name for IR-04
en: Āz̄ārbāyjān-e Ghārbī
ba: Көнбайыш Әзербайжан

note: Name for IR-05
en: Kermānshāh
ba: Керманшах

note: Name for IR-06
en: Khūzestān
ba: Хузестан

note: Name for IR-07
en: Fārs
ba: Фарс

note: Name for IR-08
en: Kermān
ba: Керман

note: Name for IR-09
en: Khorāsān-e Raẕavī
ba: Хөрәсән-Резави

note: Name for IR-10
en: Eşfahān
ba: Исфахан

note: Name for IR-11
en: Sīstān va Balūchestān
ba: Систан һәм Белуджистан

note: Name for IR-12
en: Kordestān
ba: Курдистан

note: Name for IR-13
en: Hamadān
ba: Хамадан

note: Name for IR-14
en: Chahār Maḩāl va Bakhtīārī
ba: Чахармахал һәм Бахтиария

note: Name for IR-15
en: Lorestān
ba: Лурестан

note: Name for IR-16
en: Īlām
ba: Илам

note: Name for IR-17
en: Kohgīlūyeh va Bowyer Aḩmad
ba: Кохгилуйе һәм Бойерахмед

note: Name for IR-18
en: Būshehr
ba: Бушир

note: Name for IR-19
en: Zanjān
ba: Зенджан

note: Name for IR-20
en: Semnān
ba: Семнан

note: Name for IR-21
en: Yazd
ba: Йезд

note: Name for IR-22
en: Hormozgān
ba: Хормозган

note: Name for IR-23
en: Tehrān
ba: Тәһран

note: Name for IR-24
en: Ardabīl
ba: Ардебиль

note: Name for IR-25
en: Qom
ba: Кум

note: Name for IR-26
en: Qazvīn
ba: Казвин

note: Name for IR-27
en: Golestān
ba: Голестан

note: Name for IR-28
en: Khorāsān-e Shomālī
ba: Төньяҡ Хөрәсән

note: Name for IR-29
en: Khorāsān-e Jonūbī
ba: Көньяҡ Хөрәсән

note: Name for IR-30
en: Alborz
ba: Альборз

note: Name for IS-1
en: Höfuðborgarsvæði
ba: Хёфюдборгарсвайди

note: Name for IS-2
en: Suðurnes
ba: Судурнес

note: Name for IS-3
en: Vesturland
ba: Вестурланд

note: Name for IS-4
en: Vestfirðir
ba: Вестфирдир

note: Name for IS-5
en: Norðurland vestra
ba: Нордурланд-Вестра

note: Name for IS-6
en: Norðurland eystra
ba: Нордурланд-Эйстра

note: Name for IS-7
en: Austurland
ba: Эйстурланд

note: Name for IS-8
en: Suðurland
ba: Судурланд

note: Name for IS-AKN
en: Akraneskaupstaður
ba: Акранескаупстадур

note: Name for IS-AKU
en: Akureyrarbær
ba: Акюрейрарбайр

note: Name for IS-ARN
en: Árneshreppur
ba: Аурнесхреппюр

note: Name for IS-ASA
en: Ásahreppur
ba: Аусахреппюр

note: Name for IS-BLA
en: Bláskógabyggð
ba: Блаускоугабиггд

note: Name for IS-BOG
en: Borgarbyggð
ba: Боргарбиггд

note: Name for IS-BOL
en: Bolungarvíkurkaupstaður
ba: Болунгарвикуркаупстадур

note: Name for IS-DAB
en: Dalabyggð
ba: Далабиггд

note: Name for IS-DAV
en: Dalvíkurbyggð
ba: Дальвикурбиггд

note: Name for IS-EOM
en: Eyja- og Miklaholtshreppur
ba: Эйя-ог-Миклахольтсхреппюр

note: Name for IS-EYF
en: Eyjafjarðarsveit
ba: Эйяфьярдарсвейт

note: Name for IS-FJD
en: Fjarðabyggð
ba: Фьярдабиггд

note: Name for IS-FJL
en: Fjallabyggð
ba: Фьяллабиггд

note: Name for IS-FLA
en: Flóahreppur
ba: Флоуахреппюр

note: Name for IS-FLR
en: Fljótsdalshreppur
ba: Фльотсдальсхреппюр

note: Name for IS-GAR
en: Garðabær
ba: Гардабайр

note: Name for IS-GOG
en: Grímsnes- og Grafningshreppur
ba: Гримснес-ог-Графнингсхреппюр

note: Name for IS-GRN
en: Grindavíkurbær
ba: Гриндавикурбайр

note: Name for IS-GRU
en: Grundarfjarðarbær
ba: Грундарфьярдарбайр

note: Name for IS-GRY
en: Grýtubakkahreppur
ba: Гритубаккахреппюр

note: Name for IS-HAF
en: Hafnarfjarðarkaupstaður
ba: Хабнарфьордюркаупстадюр

note: Name for IS-HRG
en: Hörgársveit
ba: Хёргаурсвейт

note: Name for IS-HRU
en: Hrunamannahreppur
ba: Хрунаманнахреппюр

note: Name for IS-HUG
en: Húnabyggð
ba: Хунабиггд

note: Name for IS-HUV
en: Húnaþing vestra
ba: Хунатинг-Вестра

note: Name for IS-HVA
en: Hvalfjarðarsveit
ba: Хвальфьярдарсвейт

note: Name for IS-HVE
en: Hveragerðisbær
ba: Хверагердисбайр

note: Name for IS-ISA
en: Ísafjarðarbær
ba: Исафьордурбайр

note: Name for IS-KAL
en: Kaldrananeshreppur
ba: Кальдрананесхреппюр

note: Name for IS-KJO
en: Kjósarhreppur
ba: Кьосархреппюр

note: Name for IS-KOP
en: Kópavogsbær
ba: Коупавогсбайр

note: Name for IS-LAN
en: Langanesbyggð
ba: Ланганесбиггд

note: Name for IS-MOS
en: Mosfellsbær
ba: Мосфелльсбайр

note: Name for IS-MUL
en: Múlaþing
ba: Мулатинг

note: Name for IS-MYR
en: Mýrdalshreppur
ba: Мирдальсхреппюр

note: Name for IS-NOR
en: Norðurþing
ba: Нордуртинг

note: Name for IS-RGE
en: Rangárþing eystra
ba: Рангауртинг-Эйстра

note: Name for IS-RGY
en: Rangárþing ytra
ba: Рангауртинг-Итра

note: Name for IS-RHH
en: Reykhólahreppur
ba: Рейкхоулахреппюр

note: Name for IS-RKN
en: Reykjanesbær
ba: Рейкьянесбайр

note: Name for IS-RKV
en: Reykjavíkurborg
ba: Рейкьявикюрборг

note: Name for IS-SBT
en: Svalbarðsstrandarhreppur
ba: Свальбардсстрандархреппюр

note: Name for IS-SDN
en: Suðurnesjabær
ba: Судурнесъябайр

note: Name for IS-SDV
en: Súðavíkurhreppur
ba: Судавикурхреппюр

note: Name for IS-SEL
en: Seltjarnarnesbær
ba: Селтьярнарнесбайр

note: Name for IS-SFA
en: Sveitarfélagið Árborg
ba: Свейтарфелагид-Аурборг

note: Name for IS-SHF
en: Sveitarfélagið Hornafjörður
ba: Свейтарфелагид-Хорнафьордюр

note: Name for IS-SKF
en: Skaftárhreppur
ba: Скафтаурхреппюр

note: Name for IS-SKG
en: Skagabyggð
ba: Скагабиггд

note: Name for IS-SKO
en: Skorradalshreppur
ba: Скоррадальсхреппюр

note: Name for IS-SKR
en: Skagafjörður
ba: Скагафьордюр

note: Name for IS-SNF
en: Snæfellsbær
ba: Снайфелльсбайр

note: Name for IS-SOG
en: Skeiða- og Gnúpverjahreppur
ba: Скейда-ог-Гнупверьяхреппюр

note: Name for IS-SOL
en: Sveitarfélagið Ölfus
ba: Свейтарфелагид-Эльфус

note: Name for IS-SSS
en: Sveitarfélagið Skagaströnd
ba: Свейтарфелагид-Скагастрёнд

note: Name for IS-STR
en: Strandabyggð
ba: Страндабиггд

note: Name for IS-STY
en: Stykkishólmsbær
ba: Стиккисхоульмсбайр

note: Name for IS-SVG
en: Sveitarfélagið Vogar
ba: Свейтарфелагид-Вогар

note: Name for IS-TAL
en: Tálknafjarðarhreppur
ba: Таулькнафьярдархреппюр

note: Name for IS-THG
en: Þingeyjarsveit
ba: Тингейярсвейт

note: Name for IS-TJO
en: Tjörneshreppur
ba: Тьёрнесхреппюр

note: Name for IS-VEM
en: Vestmannaeyjabær
ba: Вестманнаэйярбайр

note: Name for IS-VER
en: Vesturbyggð
ba: Вестурбиггд

note: Name for IS-VOP
en: Vopnafjarðarhreppur
ba: Вопнафьярдархреппюр

note: Name for IT-21
en: Piemonte
ba: Пьемонт

note: Name for IT-25
en: Lombardia
ba: Ломбардия

note: Name for IT-32
en: Trentino-Alto Adige
ba: Трентино-Альто-Адидже

note: Name for IT-34
en: Veneto
ba: Венето

note: Name for IT-36
en: Friuli Venezia Giulia
ba: Фриули-Венеция-Джулия

note: Name for IT-42
en: Liguria
ba: Лигурия

note: Name for IT-45
en: Emilia-Romagna
ba: Эмилия-Романья

note: Name for IT-52
en: Toscana
ba: Тоскана

note: Name for IT-55
en: Umbria
ba: Умбрия

note: Name for IT-57
en: Marche
ba: Марке

note: Name for IT-62
en: Lazio
ba: Лацио

note: Name for IT-65
en: Abruzzo
ba: Абруццо

note: Name for IT-67
en: Molise
ba: Молизе

note: Name for IT-72
en: Campania
ba: Кампания

note: Name for IT-75
en: Puglia
ba: Апулия

note: Name for IT-77
en: Basilicata
ba: Базиликата

note: Name for IT-78
en: Calabria
ba: Калабрия

note: Name for IT-82
en: Sicilia
ba: Сицилия

note: Name for IT-88
en: Sardegna
ba: Сардиния

note: Name for IT-AG
en: Agrigento
ba: Агридженто

note: Name for IT-AL
en: Alessandria
ba: Алессандрия

note: Name for IT-AN
en: Ancona
ba: Анкона

note: Name for IT-AP
en: Ascoli Piceno
ba: Асколи-Пичено

note: Name for IT-AQ
en: L'Aquila
ba: Л'Акуила

note: Name for IT-AR
en: Arezzo
ba: Ареццо

note: Name for IT-AT
en: Asti
ba: Асти

note: Name for IT-AV
en: Avellino
ba: Авеллино

note: Name for IT-BA, Name for SO-BR
en: Bari
ba: Бари

note: Name for IT-BG
en: Bergamo
ba: Бергамо

note: Name for IT-BI
en: Biella
ba: Бьелла

note: Name for IT-BL
en: Belluno
ba: Беллуно

note: Name for IT-BN
en: Benevento
ba: Беневенто

note: Name for IT-BO
en: Bologna
ba: Болонья

note: Name for IT-BR
en: Brindisi
ba: Бриндизи

note: Name for IT-BS
en: Brescia
ba: Брешиа

note: Name for IT-BT
en: Barletta-Andria-Trani
ba: Барлетта-Андрия-Трани

note: Name for IT-BZ
en: Bolzano
ba: Больцано

note: Name for IT-CA
en: Cagliari
ba: Кальяри

note: Name for IT-CB
en: Campobasso
ba: Кампобассо

note: Name for IT-CE
en: Caserta
ba: Казерта

note: Name for IT-CH
en: Chieti
ba: Кьети

note: Name for IT-CL
en: Caltanissetta
ba: Кальтаниссетта

note: Name for IT-CN
en: Cuneo
ba: Кунео

note: Name for IT-CO
en: Como
ba: Комо

note: Name for IT-CR
en: Cremona
ba: Кремона

note: Name for IT-CS
en: Cosenza
ba: Козенца

note: Name for IT-CT
en: Catania
ba: Катания

note: Name for IT-CZ
en: Catanzaro
ba: Катандзаро

note: Name for IT-EN
en: Enna
ba: Энна

note: Name for IT-FC
en: Forlì-Cesena
ba: Форли-Чезена

note: Name for IT-FE
en: Ferrara
ba: Феррара

note: Name for IT-FG
en: Foggia
ba: Фоджа

note: Name for IT-FI
en: Firenze
ba: Флоренция

note: Name for IT-FM
en: Fermo
ba: Фермо

note: Name for IT-FR
en: Frosinone
ba: Фрозиноне

note: Name for IT-GE
en: Genova
ba: Генуя

note: Name for IT-GO
en: Gorizia
ba: Гориция

note: Name for IT-GR
en: Grosseto
ba: Гроссето

note: Name for IT-IM
en: Imperia
ba: Империя

note: Name for IT-IS
en: Isernia
ba: Изерния

note: Name for IT-KR
en: Crotone
ba: Кротоне

note: Name for IT-LC
en: Lecco
ba: Лекко

note: Name for IT-LE
en: Lecce
ba: Лечче

note: Name for IT-LI
en: Livorno
ba: Ливорно

note: Name for IT-LO
en: Lodi
ba: Лоди

note: Name for IT-LT
en: Latina
ba: Латина

note: Name for IT-LU
en: Lucca
ba: Лукка

note: Name for IT-MB
en: Monza e Brianza
ba: Монца-э-Брианца

note: Name for IT-MC
en: Macerata
ba: Мачерата

note: Name for IT-ME
en: Messina
ba: Мессина

note: Name for IT-MI
en: Milano
ba: Милан

note: Name for IT-MN
en: Mantova
ba: Мантуя

note: Name for IT-MO
en: Modena
ba: Модена

note: Name for IT-MS
en: Massa-Carrara
ba: Масса-Каррара

note: Name for IT-MT
en: Matera
ba: Матера

note: Name for IT-NA
en: Napoli
ba: Неаполь

note: Name for IT-NO
en: Novara
ba: Новара

note: Name for IT-NU
en: Nuoro
ba: Нуоро

note: Name for IT-OR
en: Oristano
ba: Ористано

note: Name for IT-PA
en: Palermo
ba: Палермо

note: Name for IT-PC
en: Piacenza
ba: Пьяченца

note: Name for IT-PD
en: Padova
ba: Падуя

note: Name for IT-PE
en: Pescara
ba: Пескара

note: Name for IT-PG
en: Perugia
ba: Перуджа

note: Name for IT-PI
en: Pisa
ba: Пиза

note: Name for IT-PN
en: Pordenone
ba: Порденоне

note: Name for IT-PO
en: Prato
ba: Прато

note: Name for IT-PR
en: Parma
ba: Парма

note: Name for IT-PT
en: Pistoia
ba: Пистоя

note: Name for IT-PU
en: Pesaro e Urbino
ba: Пезаро-э-Урбино

note: Name for IT-PV
en: Pavia
ba: Павия

note: Name for IT-PZ
en: Potenza
ba: Потенца

note: Name for IT-RA
en: Ravenna
ba: Равенна

note: Name for IT-RC
en: Reggio Calabria
ba: Реджо-ди-Калабрия

note: Name for IT-RE
en: Reggio Emilia
ba: Реджо-Эмилия

note: Name for IT-RG
en: Ragusa
ba: Рагуза

note: Name for IT-RI
en: Rieti
ba: Риети

note: Name for IT-RM
en: Roma
ba: Рим

note: Name for IT-RN
en: Rimini
ba: Римини

note: Name for IT-RO
en: Rovigo
ba: Ровиго

note: Name for IT-SA
en: Salerno
ba: Салерно

note: Name for IT-SI
en: Siena
ba: Сиена

note: Name for IT-SO
en: Sondrio
ba: Сондрио

note: Name for IT-SP
en: La Spezia
ba: Специя

note: Name for IT-SR
en: Siracusa
ba: Сиракуза

note: Name for IT-SS
en: Sassari
ba: Сассари

note: Name for IT-SU
en: Sud Sardegna
ba: Көньяҡ Сардиния

note: Name for IT-SV
en: Savona
ba: Савона

note: Name for IT-TA
en: Taranto
ba: Таранто

note: Name for IT-TE
en: Teramo
ba: Терамо

note: Name for IT-TN
en: Trento
ba: Тренто

note: Name for IT-TO
en: Torino
ba: Турин

note: Name for IT-TP
en: Trapani
ba: Трапани

note: Name for IT-TR
en: Terni
ba: Терни

note: Name for IT-TS
en: Trieste
ba: Триест

note: Name for IT-TV
en: Treviso
ba: Тревизо

note: Name for IT-UD
en: Udine
ba: Удине

note: Name for IT-VA
en: Varese
ba: Варезе

note: Name for IT-VB
en: Verbano-Cusio-Ossola
ba: Вербано-Кузьо-Оссола

note: Name for IT-VC
en: Vercelli
ba: Верчелли

note: Name for IT-VE
en: Venezia
ba: Венеция

note: Name for IT-VI
en: Vicenza
ba: Виченца

note: Name for IT-VR
en: Verona
ba: Верона

note: Name for IT-VT
en: Viterbo
ba: Витербо

note: Name for IT-VV
en: Vibo Valentia
ba: Вибо-Валентия

note: Name for JM-01
en: Kingston
ba: Кингстон

note: Name for JM-04
en: Portland
ba: Портленд

note: Name for JM-06
en: Saint Ann
ba: Сент-Энн

note: Name for JM-07
en: Trelawny
ba: Трелони

note: Name for JM-09
en: Hanover
ba: Хановер

note: Name for JM-10
en: Westmoreland
ba: Уэстморленд

note: Name for JM-11
en: Saint Elizabeth
ba: Сент-Элизабет

note: Name for JM-13
en: Clarendon
ba: Кларендон

note: Name for JM-14
en: Saint Catherine
ba: Сент-Кэтрин

note: Name for JO-AJ
en: ‘Ajlūn
ba: Аджлун

note: Name for JO-AM
en: Al ‘A̅şimah
ba: Эль-Асима

note: Name for JO-AQ
en: Al ‘Aqabah
ba: Акаба

note: Name for JO-AT
en: Aţ Ţafīlah
ba: Эт-Тафила

note: Name for JO-AZ
en: Az Zarqā’
ba: Эз-Зарка

note: Name for JO-BA
en: Al Balqā’
ba: Эль-Балка

note: Name for JO-IR
en: Irbid
ba: Ирбид

note: Name for JO-JA
en: Jarash
ba: Джараш

note: Name for JO-KA
en: Al Karak
ba: Эль-Карак

note: Name for JO-MA
en: Al Mafraq
ba: Эль-Мафрак

note: Name for JO-MD
en: Mādabā
ba: Мадаба

note: Name for JO-MN
en: Ma‘ān
ba: Маан

note: Name for JP-01
en: Hokkaido
ba: Хоккайдо

note: Name for JP-02
en: Aomori
ba: Аомори

note: Name for JP-03
en: Iwate
ba: Ивате

note: Name for JP-04
en: Miyagi
ba: Мияги

note: Name for JP-05
en: Akita
ba: Акита

note: Name for JP-06
en: Yamagata
ba: Ямагата

note: Name for JP-07
en: Fukushima
ba: Фукусима

note: Name for JP-08
en: Ibaraki
ba: Ибараки

note: Name for JP-09
en: Tochigi
ba: Тотиги

note: Name for JP-10
en: Gunma
ba: Гумма

note: Name for JP-11
en: Saitama
ba: Сайтама

note: Name for JP-12
en: Chiba
ba: Тиба

note: Name for JP-13
en: Tokyo
ba: Токио

note: Name for JP-14
en: Kanagawa
ba: Канагава

note: Name for JP-15
en: Niigata
ba: Ниигата

note: Name for JP-16
en: Toyama
ba: Тояма

note: Name for JP-17
en: Ishikawa
ba: Исикава

note: Name for JP-18
en: Fukui
ba: Фукуи

note: Name for JP-19
en: Yamanashi
ba: Яманаси

note: Name for JP-20
en: Nagano
ba: Нагано

note: Name for JP-21
en: Gifu
ba: Гифу

note: Name for JP-22
en: Shizuoka
ba: Сидзуока

note: Name for JP-23
en: Aichi
ba: Айти

note: Name for JP-24
en: Mie
ba: Миэ

note: Name for JP-25
en: Shiga
ba: Сига

note: Name for JP-26
en: Kyoto
ba: Киото

note: Name for JP-27
en: Osaka
ba: Осака

note: Name for JP-28
en: Hyogo
ba: Хёго

note: Name for JP-29
en: Nara
ba: Нара

note: Name for JP-30
en: Wakayama
ba: Вакаяма

note: Name for JP-31
en: Tottori
ba: Тоттори

note: Name for JP-32
en: Shimane
ba: Симане

note: Name for JP-33
en: Okayama
ba: Окаяма

note: Name for JP-34
en: Hiroshima
ba: Хиросима

note: Name for JP-35
en: Yamaguchi
ba: Ямагути

note: Name for JP-36
en: Tokushima
ba: Токусима

note: Name for JP-37
en: Kagawa
ba: Кагава

note: Name for JP-38
en: Ehime
ba: Эхиме

note: Name for JP-39
en: Kochi
ba: Коти

note: Name for JP-40
en: Fukuoka
ba: Фукуока

note: Name for JP-41
en: Saga
ba: Сага

note: Name for JP-42
en: Nagasaki
ba: Нагасаки

note: Name for JP-43
en: Kumamoto
ba: Кумамото

note: Name for JP-44
en: Oita
ba: Оита

note: Name for JP-45
en: Miyazaki
ba: Миядзаки

note: Name for JP-46
en: Kagoshima
ba: Кагосима

note: Name for JP-47
en: Okinawa
ba: Окинава

note: Name for KE-01
en: Baringo
ba: Баринго

note: Name for KE-02
en: Bomet
ba: Бомет

note: Name for KE-03
en: Bungoma
ba: Бунгома

note: Name for KE-04, Name for UG-202
en: Busia
ba: Бусиа

note: Name for KE-05
en: Elgeyo/Marakwet
ba: Элгейо/Мараквет

note: Name for KE-06
en: Embu
ba: Эмбу

note: Name for KE-07
en: Garissa
ba: Гарисса

note: Name for KE-08
en: Homa Bay
ba: Хома-Бей

note: Name for KE-09
en: Isiolo
ba: Исиоло

note: Name for KE-10
en: Kajiado
ba: Каджиадо

note: Name for KE-11
en: Kakamega
ba: Какамега

note: Name for KE-12
en: Kericho
ba: Керичо

note: Name for KE-13
en: Kiambu
ba: Киамбу

note: Name for KE-14
en: Kilifi
ba: Килифи

note: Name for KE-15
en: Kirinyaga
ba: Кириньяга

note: Name for KE-16
en: Kisii
ba: Кисии

note: Name for KE-17
en: Kisumu
ba: Кисуму

note: Name for KE-18
en: Kitui
ba: Китуи

note: Name for KE-19
en: Kwale
ba: Квале

note: Name for KE-20
en: Laikipia
ba: Лайкипия

note: Name for KE-21
en: Lamu
ba: Ламу

note: Name for KE-22
en: Machakos
ba: Мачакос

note: Name for KE-23
en: Makueni
ba: Макуэни

note: Name for KE-24
en: Mandera
ba: Мандера

note: Name for KE-25
en: Marsabit
ba: Марсабит

note: Name for KE-26
en: Meru
ba: Меру

note: Name for KE-27
en: Migori
ba: Мигори

note: Name for KE-28
en: Mombasa
ba: Момбаса

note: Name for KE-29
en: Murang'a
ba: Муранга

note: Name for KE-30
en: Nairobi City
ba: Найроби ҡалаһы

note: Name for KE-31
en: Nakuru
ba: Накуру

note: Name for KE-32
en: Nandi
ba: Нанди

note: Name for KE-33
en: Narok
ba: Нарок

note: Name for KE-34
en: Nyamira
ba: Ньямира

note: Name for KE-35
en: Nyandarua
ba: Ньяндаруа

note: Name for KE-36
en: Nyeri
ba: Ньери

note: Name for KE-37
en: Samburu
ba: Самбуру

note: Name for KE-38
en: Siaya
ba: Сиая

note: Name for KE-39
en: Taita/Taveta
ba: Тайта/Тавета

note: Name for KE-40
en: Tana River
ba: Тана йылғаһы

note: Name for KE-41
en: Tharaka-Nithi
ba: Тарака-Нити

note: Name for KE-42
en: Trans Nzoia
ba: Транс-Нзоя

note: Name for KE-43
en: Turkana
ba: Туркана

note: Name for KE-44
en: Uasin Gishu
ba: Уасин-Гишу

note: Name for KE-45
en: Vihiga
ba: Вихига

note: Name for KE-46
en: Wajir
ba: Ваджир

note: Name for KE-47
en: West Pokot
ba: Көнбайыш Покот

note: Name for KG-B
en: Batken
ba: Баткен

note: Name for KG-GB
en: Bishkek Shaary
ba: Бишкәк ҡалаһы

note: Name for KG-N
en: Naryn
ba: Нарын

note: Name for KG-O
en: Osh
ba: Ош

note: Name for KG-T
en: Talas
ba: Талас

note: Name for KH-1
en: Banteay Mean Choăy
ba: Бантеаймеантьей

note: Name for KH-10
en: Kracheh
ba: Кратьэх

note: Name for KH-11
en: Mondol Kiri
ba: Мондолькири

note: Name for KH-12
en: Phnom Penh
ba: Пномпень

note: Name for KH-13
en: Preah Vihear
ba: Прэахвихеа

note: Name for KH-14
en: Prey Veaeng
ba: Прейвэнг

note: Name for KH-15
en: Pousaat
ba: Поусат

note: Name for KH-16
en: Rotanak Kiri
ba: Ратанакири

note: Name for KH-17
en: Siem Reab
ba: Сиемреап

note: Name for KH-18
en: Preah Sihanouk
ba: Прэахсиханук

note: Name for KH-2
en: Baat Dambang
ba: Баттамбанг

note: Name for KH-20
en: Svaay Rieng
ba: Свайриенг

note: Name for KH-21
en: Taakaev
ba: Такео

note: Name for KH-22
en: Otdar Mean Chey
ba: Оддармеантьей

note: Name for KH-23
en: Kaeb
ba: Каеп

note: Name for KH-24
en: Pailin
ba: Пайлин

note: Name for KH-25
en: Tbong Khmum
ba: Тбонг-Кхмум

note: Name for KH-3
en: Kampong Chaam
ba: Кампонгтям

note: Name for KH-4
en: Kampong Chhnang
ba: Кампонгчнанг

note: Name for KH-5
en: Kampong Spueu
ba: Кампонгспы

note: Name for KH-6
en: Kampong Thum
ba: Кампонгтхом

note: Name for KH-7
en: Kampot
ba: Кампот

note: Name for KH-8
en: Kandaal
ba: Кандаль

note: Name for KH-9
en: Kaoh Kong
ba: Кахконг

note: Name for KI-G
en: Gilbert Islands
ba: Гилберт утрауҙары

note: Name for KI-L
en: Line Islands
ba: Лайн утрауҙары

note: Name for KI-P
en: Phoenix Islands
ba: Феникс утрауҙары

note: Name for KM-A
en: Anjouan
ba: Анжуан

note: Name for KM-G
en: Grande Comore
ba: Гранд-Комор

note: Name for KM-M
en: Mohéli
ba: Мохели

note: Name for KN-01
en: Christ Church Nichola Town
ba: Крайст-Чёрч-Никола-Таун

note: Name for KN-02
en: Saint Anne Sandy Point
ba: Сент-Энн-Сэнди-Пойнт

note: Name for KN-03
en: Saint George Basseterre
ba: Сент-Джордж-Бастер

note: Name for KN-04
en: Saint George Gingerland
ba: Сент-Джордж-Джинджерленд

note: Name for KN-05
en: Saint James Windward
ba: Сент-Джеймс-Уиндуорд

note: Name for KN-06
en: Saint John Capisterre
ba: Сент-Джон-Капистер

note: Name for KN-07
en: Saint John Figtree
ba: Сент-Джон-Фигтри

note: Name for KN-08
en: Saint Mary Cayon
ba: Сент-Мэри-Кейон

note: Name for KN-09
en: Saint Paul Capisterre
ba: Сент-Пол-Капистер

note: Name for KN-10
en: Saint Paul Charlestown
ba: Сент-Пол-Чарлстаун

note: Name for KN-11
en: Saint Peter Basseterre
ba: Сент-Питер-Бастер

note: Name for KN-12
en: Saint Thomas Lowland
ba: Сент-Томас-Лоуленд

note: Name for KN-13
en: Saint Thomas Middle Island
ba: Сент-Томас-Мидл-Айленд

note: Name for KN-15
en: Trinity Palmetto Point
ba: Тринити-Палметто-Пойнт

note: Name for KN-K
en: Saint Kitts
ba: Сент-Китс

note: Name for KN-N
en: Nevis
ba: Невис

note: Name for KP-07
en: Kangweonto
ba: Канвондо

note: Name for KP-13
en: Raseon
ba: Расон

note: Name for KP-14
en: Nampho
ba: Нампхо

note: Name for KP-15
en: Kaeseong
ba: Кэсон

note: Name for KR-11
en: Seoul-teukbyeolsi
ba: Сеул

note: Name for KR-26
en: Busan-gwangyeoksi
ba: Пусан

note: Name for KR-27
en: Daegu-gwangyeoksi
ba: Тэгу

note: Name for KR-28
en: Incheon-gwangyeoksi
ba: Инчхон

note: Name for KR-29
en: Gwangju-gwangyeoksi
ba: Кванджу

note: Name for KR-30
en: Daejeon-gwangyeoksi
ba: Тэджон

note: Name for KR-31
en: Ulsan-gwangyeoksi
ba: Ульсан

note: Name for KR-41
en: Gyeonggi-do
ba: Кёнгидо

note: Name for KR-42
en: Gangwon-teukbyeoljachido
ba: Канвон-тхыкбёльчхачхидо

note: Name for KR-43
en: Chungcheongbuk-do
ba: Төньяҡ Чхунчхон

note: Name for KR-44
en: Chungcheongnam-do
ba: Көньяҡ Чхунчхон

note: Name for KR-45
en: Jeollabuk-do
ba: Төньяҡ Чолла

note: Name for KR-46
en: Jeollanam-do
ba: Көньяҡ Чолла

note: Name for KR-47
en: Gyeongsangbuk-do
ba: Төньяҡ Кёнсан

note: Name for KR-48
en: Gyeongsangnam-do
ba: Көньяҡ Кёнсан

note: Name for KR-49
en: Jeju-teukbyeoljachido
ba: Чеджу-тхыкбёльчхачхидо

note: Name for KR-50
en: Sejong
ba: Седжон

note: Name for KW-AH
en: Al Aḩmadī
ba: Әл-Әхмәди

note: Name for KW-FA
en: Al Farwānīyah
ba: Әл-Фарвания

note: Name for KW-HA
en: Ḩawallī
ba: Хавалли

note: Name for KW-JA
en: Al Jahrā’
ba: Әл-Джахра

note: Name for KW-MU
en: Mubārak al Kabīr
ba: Мубарак-эль-Кабир

note: Name for KZ-27
en: Batys Qazaqstan oblysy
ba: Көнбайыш Ҡаҙағстан өлкәһе

note: Name for KZ-31
en: Zhambyl oblysy
ba: Жамбыл өлкәһе

note: Name for KZ-33
en: Zhetisū oblysy
ba: Етеһыу өлкәһе

note: Name for KZ-47
en: Mangghystaū oblysy
ba: Манғыстау өлкәһе

note: Name for KZ-55
en: Pavlodar oblysy
ba: Павлодар өлкәһе

note: Name for KZ-63
en: Shyghys Qazaqstan oblysy
ba: Көнсығыш Ҡаҙағстан өлкәһе

note: Name for KZ-71
en: Astana
ba: Астана

note: Name for KZ-75
en: Almaty
ba: Алматы

note: Name for KZ-79
en: Shymkent
ba: Шымкент

note: Name for LA-AT
en: Attapu
ba: Аттапы

note: Name for LA-BK
en: Bokèo
ba: Бокео

note: Name for LA-BL
en: Bolikhamxai
ba: Боликхамсай

note: Name for LA-CH
en: Champasak
ba: Тямпасак

note: Name for LA-HO
en: Houaphan
ba: Хуапхан

note: Name for LA-KH
en: Khammouan
ba: Кхаммуан

note: Name for LA-LM
en: Louang Namtha
ba: Луангнамтха

note: Name for LA-LP
en: Louangphabang
ba: Луангпхабанг

note: Name for LA-OU
en: Oudômxai
ba: Удомсай

note: Name for LA-PH
en: Phôngsali
ba: Пхонгсали

note: Name for LA-SL
en: Salavan
ba: Салаван

note: Name for LA-SV
en: Savannakhét
ba: Саваннакхет

note: Name for LA-VI, Name for LA-VT
en: Viangchan
ba: Вьентьян

note: Name for LA-XA
en: Xaignabouli
ba: Сайнъябули

note: Name for LA-XE
en: Xékong
ba: Секонг

note: Name for LA-XI
en: Xiangkhouang
ba: Сиангкхуанг

note: Name for LA-XS
en: Xaisômboun
ba: Сайсомбун

note: Name for LB-AS
en: Ash Shimāl
ba: Төньяҡ Ливан

note: Name for LB-BA
en: Bayrūt
ba: Бейрут

note: Name for LB-BI
en: Al Biqā‘
ba: Бекаа

note: Name for LB-JA
en: Al Janūb
ba: Көньяҡ Ливан

note: Name for LB-JL
en: Jabal Lubnān
ba: Таулы Ливан

note: Name for LB-NA
en: An Nabaţīyah
ba: Эн-Набатия

note: Name for LC-01
en: Anse la Raye
ba: Анс-ла-Рей

note: Name for LC-02
en: Castries
ba: Кастри

note: Name for LC-03, Name for SB-CH
en: Choiseul
ba: Шуазёль

note: Name for LC-05
en: Dennery
ba: Деннери

note: Name for LC-06
en: Gros Islet
ba: Грос-Айлет

note: Name for LC-07
en: Laborie
ba: Лабори

note: Name for LC-08
en: Micoud
ba: Микуд

note: Name for LC-10
en: Soufrière
ba: Суфриер

note: Name for LC-11
en: Vieux Fort
ba: Вьё-Фор

note: Name for LC-12
en: Canaries
ba: Канари

note: Name for LI-01
en: Balzers
ba: Бальцерс

note: Name for LI-02
en: Eschen
ba: Эшен

note: Name for LI-03
en: Gamprin
ba: Гамприн

note: Name for LI-04
en: Mauren
ba: Маурен

note: Name for LI-05
en: Planken
ba: Планкен

note: Name for LI-06
en: Ruggell
ba: Руггелль

note: Name for LI-07
en: Schaan
ba: Шаан

note: Name for LI-08
en: Schellenberg
ba: Шелленберг

note: Name for LI-09
en: Triesen
ba: Тризен

note: Name for LI-10
en: Triesenberg
ba: Тризенберг

note: Name for LI-11
en: Vaduz
ba: Вадуц

note: Name for LK-1
en: Western Province
ba: Көнбайыш провинция

note: Name for LK-11
en: Colombo
ba: Коломбо

note: Name for LK-12
en: Gampaha
ba: Гампаха

note: Name for LK-13
en: Kalutara
ba: Калутара

note: Name for LK-2
en: Central Province
ba: Үҙәк провинция

note: Name for LK-21
en: Kandy
ba: Канди

note: Name for LK-22
en: Matale
ba: Матале

note: Name for LK-23
en: Nuwara Eliya
ba: Нувара-Элия

note: Name for LK-3
en: Southern Province
ba: Көньяҡ провинция

note: Name for LK-31
en: Galle
ba: Галле

note: Name for LK-32
en: Matara
ba: Матара

note: Name for LK-33
en: Hambantota
ba: Хамбантота

note: Name for LK-4
en: Northern Province
ba: Төньяҡ провинция

note: Name for LK-41
en: Jaffna
ba: Джафна

note: Name for LK-42
en: Kilinochchi
ba: Киллиноччи

note: Name for LK-43
en: Mannar
ba: Маннар

note: Name for LK-44
en: Vavuniya
ba: Вавуния

note: Name for LK-45
en: Mullaittivu
ba: Муллаитиву

note: Name for LK-5
en: Eastern Province
ba: Көнсығыш провинция

note: Name for LK-51
en: Batticaloa
ba: Баттикалоа

note: Name for LK-52
en: Ampara
ba: Ампара

note: Name for LK-53
en: Trincomalee
ba: Тринкомали

note: Name for LK-6
en: North Western Province
ba: Төньяҡ-Көнбайыш провинция

note: Name for LK-61
en: Kurunegala
ba: Курунегала

note: Name for LK-62
en: Puttalam
ba: Путталам

note: Name for LK-7
en: North Central Province
ba: Төньяҡ-Үҙәк провинция

note: Name for LK-71
en: Anuradhapura
ba: Анурадхапура

note: Name for LK-72
en: Polonnaruwa
ba: Полоннарува

note: Name for LK-8
en: Uva Province
ba: Ува провинцияһы

note: Name for LK-81
en: Badulla
ba: Бадулла

note: Name for LK-82
en: Monaragala
ba: Монерагала

note: Name for LK-9
en: Sabaragamuwa Province
ba: Сабарагамува провинцияһы

note: Name for LK-91
en: Ratnapura
ba: Ратнапура

note: Name for LK-92
en: Kegalla
ba: Кегалле

note: Name for LR-BG
en: Bong
ba: Бонг

note: Name for LR-BM
en: Bomi
ba: Боми

note: Name for LR-CM
en: Grand Cape Mount
ba: Гранд-Кейп-Маунт

note: Name for LR-GB
en: Grand Bassa
ba: Гранд-Басса

note: Name for LR-GG
en: Grand Gedeh
ba: Гранд-Гедех

note: Name for LR-GK
en: Grand Kru
ba: Гранд-Кру

note: Name for LR-GP
en: Gbarpolu
ba: Гбарполу

note: Name for LR-LO
en: Lofa
ba: Лофа

note: Name for LR-MG
en: Margibi
ba: Маргиби

note: Name for LR-MO
en: Montserrado
ba: Монтсеррадо

note: Name for LR-MY, Name for US-MD
en: Maryland
ba: Мэриленд

note: Name for LR-NI
en: Nimba
ba: Нимба

note: Name for LR-RG
en: River Gee
ba: Ривер-Ги

note: Name for LR-RI
en: River Cess
ba: Ривер-Сесс

note: Name for LR-SI
en: Sinoe
ba: Синоэ

note: Name for LS-A
en: Maseru
ba: Масеру

note: Name for LS-B
en: Botha-Bothe
ba: Бута-Буте

note: Name for LS-C
en: Leribe
ba: Лерибе

note: Name for LS-D
en: Berea
ba: Береа

note: Name for LS-E
en: Mafeteng
ba: Мафетенг

note: Name for LS-F
en: Mohale's Hoek
ba: Мохалес-Хук

note: Name for LS-G
en: Quthing
ba: Кутинг

note: Name for LS-H
en: Qacha's Nek
ba: Качас-Нек

note: Name for LS-J
en: Mokhotlong
ba: Мокхотлонг

note: Name for LS-K
en: Thaba-Tseka
ba: Тхаба-Цека

note: Name for LT-01
en: Akmenė
ba: Акмяне

note: Name for LT-02
en: Alytaus miestas
ba: Алитус ҡалаһы

note: Name for LT-03
en: Alytus
ba: Алитус

note: Name for LT-04
en: Anykščiai
ba: Аникщяй

note: Name for LT-05
en: Birštonas
ba: Бирштонас

note: Name for LT-06
en: Biržai
ba: Биржай

note: Name for LT-07
en: Druskininkai
ba: Друскининкай

note: Name for LT-08
en: Elektrėnai
ba: Электренай

note: Name for LT-09
en: Ignalina
ba: Игналина

note: Name for LT-10
en: Jonava
ba: Йонава

note: Name for LT-11
en: Joniškis
ba: Йонишкис

note: Name for LT-12
en: Jurbarkas
ba: Юрбаркас

note: Name for LT-13
en: Kaišiadorys
ba: Кайшядорис

note: Name for LT-14
en: Kalvarija
ba: Кальвария

note: Name for LT-15
en: Kauno miestas
ba: Каунас ҡалаһы

note: Name for LT-16
en: Kaunas
ba: Каунас

note: Name for LT-17
en: Kazlų Rūdos
ba: Казлу-Руда

note: Name for LT-18
en: Kėdainiai
ba: Кедайняй

note: Name for LT-19
en: Kelmė
ba: Кельме

note: Name for LT-20
en: Klaipėdos miestas
ba: Клайпеда ҡалаһы

note: Name for LT-21
en: Klaipėda
ba: Клайпеда

note: Name for LT-22
en: Kretinga
ba: Кретинга

note: Name for LT-23
en: Kupiškis
ba: Купишкис

note: Name for LT-24
en: Lazdijai
ba: Лаздияй

note: Name for LT-25
en: Marijampolė
ba: Мариямполе

note: Name for LT-26
en: Mažeikiai
ba: Мажейкяй

note: Name for LT-27
en: Molėtai
ba: Молетай

note: Name for LT-28
en: Neringa
ba: Неринга

note: Name for LT-29
en: Pagėgiai
ba: Пагегяй

note: Name for LT-30
en: Pakruojis
ba: Пакруоис

note: Name for LT-31
en: Palangos miestas
ba: Паланга ҡалаһы

note: Name for LT-32
en: Panevėžio miestas
ba: Паневежис ҡалаһы

note: Name for LT-33
en: Panevėžys
ba: Паневежис

note: Name for LT-34
en: Pasvalys
ba: Пасвалис

note: Name for LT-35
en: Plungė
ba: Плунге

note: Name for LT-36
en: Prienai
ba: Пренай

note: Name for LT-37
en: Radviliškis
ba: Радвилишкис

note: Name for LT-38
en: Raseiniai
ba: Расейняй

note: Name for LT-39
en: Rietavas
ba: Ретавас

note: Name for LT-40
en: Rokiškis
ba: Рокишкис

note: Name for LT-41
en: Šakiai
ba: Шакяй

note: Name for LT-42
en: Šalčininkai
ba: Шальчининкай

note: Name for LT-43
en: Šiaulių miestas
ba: Шяуляй ҡалаһы

note: Name for LT-44
en: Šiauliai
ba: Шяуляй

note: Name for LT-45
en: Šilalė
ba: Шилале

note: Name for LT-46
en: Šilutė
ba: Шилуте

note: Name for LT-47
en: Širvintos
ba: Ширвинтос

note: Name for LT-48
en: Skuodas
ba: Скуодас

note: Name for LT-49
en: Švenčionys
ba: Швенчёнис

note: Name for LT-50
en: Tauragė
ba: Таураге

note: Name for LT-51
en: Telšiai
ba: Тельшяй

note: Name for LT-52
en: Trakai
ba: Тракай

note: Name for LT-53
en: Ukmergė
ba: Укмерге

note: Name for LT-54
en: Utena
ba: Утена

note: Name for LT-55
en: Varėna
ba: Варена

note: Name for LT-56
en: Vilkaviškis
ba: Вилкавишкис

note: Name for LT-57
en: Vilniaus miestas
ba: Вильнюс ҡалаһы

note: Name for LT-58
en: Vilnius
ba: Вильнюс

note: Name for LT-59
en: Visaginas
ba: Висагинас

note: Name for LT-60
en: Zarasai
ba: Зарасай

note: Name for LT-AL
en: Alytaus apskritis
ba: Алитус өйәҙе

note: Name for LT-KL
en: Klaipėdos apskritis
ba: Клайпеда өйәҙе

note: Name for LT-KU
en: Kauno apskritis
ba: Каунас өйәҙе

note: Name for LT-MR
en: Marijampolės apskritis
ba: Мариямполе өйәҙе

note: Name for LT-PN
en: Panevėžio apskritis
ba: Паневежис өйәҙе

note: Name for LT-SA
en: Šiaulių apskritis
ba: Шяуляй өйәҙе

note: Name for LT-TA
en: Tauragės apskritis
ba: Таураге өйәҙе

note: Name for LT-TE
en: Telšių apskritis
ba: Тельшяй өйәҙе

note: Name for LT-UT
en: Utenos apskritis
ba: Утена өйәҙе

note: Name for LT-VL
en: Vilniaus apskritis
ba: Вильнюс өйәҙе

note: Name for LU-CA
en: Capellen
ba: Капеллен

note: Name for LU-CL
en: Clervaux
ba: Клерво

note: Name for LU-DI
en: Diekirch
ba: Дикирх

note: Name for LU-EC
en: Echternach
ba: Эхтернах

note: Name for LU-ES
en: Esch-sur-Alzette
ba: Эш-сюр-Альзетт

note: Name for LU-GR
en: Grevenmacher
ba: Гревенмахер

note: Name for LU-ME
en: Mersch
ba: Мерш

note: Name for LU-RD
en: Redange
ba: Реданж

note: Name for LU-RM
en: Remich
ba: Ремих

note: Name for LU-VD
en: Vianden
ba: Вианден

note: Name for LU-WI
en: Wiltz
ba: Вильц

note: Name for LV-002
en: Aizkraukles novads
ba: Айзкраукле крайы

note: Name for LV-007
en: Alūksnes novads
ba: Алуксне крайы

note: Name for LV-011
en: Ādažu novads
ba: Адажи крайы

note: Name for LV-015
en: Balvu novads
ba: Балви крайы

note: Name for LV-016
en: Bauskas novads
ba: Бауска крайы

note: Name for LV-022
en: Cēsu novads
ba: Цесис крайы

note: Name for LV-026
en: Dobeles novads
ba: Добеле крайы

note: Name for LV-033
en: Gulbenes novads
ba: Гулбене крайы

note: Name for LV-041
en: Jelgavas novads
ba: Елгава крайы

note: Name for LV-042
en: Jēkabpils novads
ba: Екабпилс крайы

note: Name for LV-047
en: Krāslavas novads
ba: Краслава крайы

note: Name for LV-050
en: Kuldīgas novads
ba: Кулдига крайы

note: Name for LV-052
en: Ķekavas novads
ba: Кекава крайы

note: Name for LV-054
en: Limbažu novads
ba: Лимбажи крайы

note: Name for LV-056
en: Līvānu novads
ba: Ливаны крайы

note: Name for LV-058
en: Ludzas novads
ba: Лудза крайы

note: Name for LV-059
en: Madonas novads
ba: Мадона крайы

note: Name for LV-062
en: Mārupes novads
ba: Марупе крайы

note: Name for LV-067
en: Ogres novads
ba: Огре крайы

note: Name for LV-068
en: Olaines novads
ba: Олайне крайы

note: Name for LV-073
en: Preiļu novads
ba: Прейли крайы

note: Name for LV-077
en: Rēzeknes novads
ba: Резекне крайы

note: Name for LV-080
en: Ropažu novads
ba: Ропажи крайы

note: Name for LV-087
en: Salaspils novads
ba: Саласпилс крайы

note: Name for LV-088
en: Saldus novads
ba: Салдус крайы

note: Name for LV-089
en: Saulkrastu novads
ba: Саулкрасты крайы

note: Name for LV-091
en: Siguldas novads
ba: Сигулда крайы

note: Name for LV-094
en: Smiltenes novads
ba: Смилтене крайы

note: Name for LV-097
en: Talsu novads
ba: Талси крайы

note: Name for LV-099
en: Tukuma novads
ba: Тукумс крайы

note: Name for LV-101
en: Valkas novads
ba: Валка крайы

note: Name for LV-102
en: Varakļānu novads
ba: Варакляны крайы

note: Name for LV-106
en: Ventspils novads
ba: Вентспилс крайы

note: Name for LV-111
en: Augšdaugavas novads
ba: Аугшдаугава крайы

note: Name for LV-112
en: Dienvidkurzemes Novads
ba: Көньяҡ Курземе крайы

note: Name for LV-113
en: Valmieras Novads
ba: Валмиера крайы

note: Name for LV-DGV
en: Daugavpils
ba: Даугавпилс

note: Name for LV-JEL
en: Jelgava
ba: Елгава

note: Name for LV-JUR
en: Jūrmala
ba: Юрмала

note: Name for LV-LPX
en: Liepāja
ba: Лиепая

note: Name for LV-REZ
en: Rēzekne
ba: Резекне

note: Name for LV-RIX
en: Rīga
ba: Рига

note: Name for LV-VEN
en: Ventspils
ba: Вентспилс

note: Name for LY-BA
en: Banghāzī
ba: Бенгази

note: Name for LY-BU
en: Al Buţnān
ba: Эль-Бутнан

note: Name for LY-DR
en: Darnah
ba: Дерна

note: Name for LY-GT
en: Ghāt
ba: Гат

note: Name for LY-JA
en: Al Jabal al Akhḑar
ba: Эль-Джабаль-эль-Ахдар

note: Name for LY-JG
en: Al Jabal al Gharbī
ba: Эль-Джабаль-эль-Гарби

note: Name for LY-JI
en: Al Jafārah
ba: Эль-Джафара

note: Name for LY-JU
en: Al Jufrah
ba: Эль-Джуфра

note: Name for LY-KF
en: Al Kufrah
ba: Эль-Куфра

note: Name for LY-MB
en: Al Marqab
ba: Эль-Маргаб

note: Name for LY-MI
en: Mişrātah
ba: Мисурата

note: Name for LY-MJ
en: Al Marj
ba: Эль-Мардж

note: Name for LY-MQ
en: Murzuq
ba: Мурзук

note: Name for LY-NL
en: Nālūt
ba: Налут

note: Name for LY-NQ
en: An Nuqāţ al Khams
ba: Эн-Нукат-эль-Хамс

note: Name for LY-SB
en: Sabhā
ba: Сабха

note: Name for LY-SR
en: Surt
ba: Сурт

note: Name for LY-TB
en: Ţarābulus
ba: Триполи

note: Name for LY-WA
en: Al Wāḩāt
ba: Эль-Вахат

note: Name for LY-WD
en: Wādī al Ḩayāt
ba: Вади-эль-Хаят

note: Name for LY-WS
en: Wādī ash Shāţi’
ba: Вади-эш-Шати

note: Name for LY-ZA
en: Az Zāwiyah
ba: Эз-Завия

note: Name for MA-01
en: Tanger-Tétouan-Al Hoceïma
ba: Танжер — Тетуан — Эль-Хосейма

note: Name for MA-02
en: L'Oriental
ba: Көнсығыш төбәк

note: Name for MA-03
en: Fès-Meknès
ba: Фес — Мекнес

note: Name for MA-04
en: Rabat-Salé-Kénitra
ba: Рабат — Сале — Кенитра

note: Name for MA-05
en: Béni Mellal-Khénifra
ba: Бени-Меллаль — Хенифра

note: Name for MA-06
en: Casablanca-Settat
ba: Касабланка — Сеттат

note: Name for MA-07
en: Marrakech-Safi
ba: Марракеш — Сафи

note: Name for MA-08
en: Drâa-Tafilalet
ba: Драа — Тафилалет

note: Name for MA-09
en: Souss-Massa
ba: Сус — Масса

note: Name for MA-10
en: Guelmim-Oued Noun (EH-partial)
ba: Гельмим — Уэд-Нун (EH-өлөшләтә)

note: Name for MA-11
en: Laâyoune-Sakia El Hamra (EH-partial)
ba: Эль-Аюн — Сакия-эль-Хамра (EH-өлөшләтә)

note: Name for MA-12
en: Dakhla-Oued Ed-Dahab (EH)
ba: Дахла — Уэд-эд-Дахаб (EH)

note: Name for MA-AGD
en: Agadir-Ida-Ou-Tanane
ba: Агадир-Ида-У-Танан

note: Name for MA-AOU
en: Aousserd (EH)
ba: Ауссерд (EH)

note: Name for MA-ASZ
en: Assa-Zag (EH-partial)
ba: Асса-Заг (EH-өлөшләтә)

note: Name for MA-AZI
en: Azilal
ba: Азилаль

note: Name for MA-BEM
en: Béni Mellal
ba: Бени-Меллаль

note: Name for MA-BER
en: Berkane
ba: Беркан

note: Name for MA-BES
en: Benslimane
ba: Бен-Слиман

note: Name for MA-BOD
en: Boujdour (EH)
ba: Буждур (EH)

note: Name for MA-BOM
en: Boulemane
ba: Бульман

note: Name for MA-BRR
en: Berrechid
ba: Беррешид

note: Name for MA-CAS
en: Casablanca
ba: Касабланка

note: Name for MA-CHE
en: Chefchaouen
ba: Шефшауен

note: Name for MA-CHI
en: Chichaoua
ba: Шишауа

note: Name for MA-CHT
en: Chtouka-Ait Baha
ba: Штука-Айт-Баха

note: Name for MA-DRI
en: Driouch
ba: Дриуш

note: Name for MA-ERR
en: Errachidia
ba: Эр-Рашидия

note: Name for MA-ESI
en: Essaouira
ba: Эс-Сувейра

note: Name for MA-ESM
en: Es-Semara (EH-partial)
ba: Эс-Семара (EH-өлөшләтә)

note: Name for MA-FAH
en: Fahs-Anjra
ba: Фахс-Анжра

note: Name for MA-FES
en: Fès
ba: Фес

note: Name for MA-FIG
en: Figuig
ba: Фигиг

note: Name for MA-FQH
en: Fquih Ben Salah
ba: Фких-Бен-Салах

note: Name for MA-GUE
en: Guelmim
ba: Гельмим

note: Name for MA-GUF
en: Guercif
ba: Герсиф

note: Name for MA-HAJ
en: El Hajeb
ba: Эль-Хаджеб

note: Name for MA-HAO
en: Al Haouz
ba: Эль-Хауз

note: Name for MA-HOC
en: Al Hoceïma
ba: Эль-Хосейма

note: Name for MA-IFR
en: Ifrane
ba: Ифран

note: Name for MA-INE
en: Inezgane-Ait Melloul
ba: Инезган-Айт-Меллул

note: Name for MA-JDI
en: El Jadida
ba: Эль-Джадида

note: Name for MA-JRA
en: Jerada
ba: Джерада

note: Name for MA-KEN
en: Kénitra
ba: Кенитра

note: Name for MA-KES
en: El Kelâa des Sraghna
ba: Эль-Келаа-де-Срагна

note: Name for MA-KHE
en: Khémisset
ba: Хемиссет

note: Name for MA-KHN
en: Khénifra
ba: Хенифра

note: Name for MA-KHO
en: Khouribga
ba: Хурибга

note: Name for MA-LAA
en: Laâyoune (EH)
ba: Эль-Аюн (EH)

note: Name for MA-LAR
en: Larache
ba: Лараш

note: Name for MA-MAR
en: Marrakech
ba: Марракеш

note: Name for MA-MDF
en: M’diq-Fnideq
ba: Мдик-Фнидек

note: Name for MA-MED
en: Médiouna
ba: Медиуна

note: Name for MA-MEK
en: Meknès
ba: Мекнес

note: Name for MA-MID
en: Midelt
ba: Мидельт

note: Name for MA-MOH
en: Mohammadia
ba: Мохаммедия

note: Name for MA-MOU
en: Moulay Yacoub
ba: Мулай-Якуб

note: Name for MA-NAD
en: Nador
ba: Надор

note: Name for MA-NOU
en: Nouaceur
ba: Нуасер

note: Name for MA-OUA
en: Ouarzazate
ba: Уарзазат

note: Name for MA-OUD
en: Oued Ed-Dahab (EH)
ba: Уэд-эд-Дахаб (EH)

note: Name for MA-OUJ
en: Oujda-Angad
ba: Уджда-Ангад

note: Name for MA-OUZ
en: Ouezzane
ba: Уэззан

note: Name for MA-RAB
en: Rabat
ba: Рабат

note: Name for MA-REH
en: Rehamna
ba: Рехамна

note: Name for MA-SAF, Name for MT-47
en: Safi
ba: Сафи

note: Name for MA-SAL
en: Salé
ba: Сале

note: Name for MA-SEF
en: Sefrou
ba: Сефру

note: Name for MA-SET
en: Settat
ba: Сеттат

note: Name for MA-SIB
en: Sidi Bennour
ba: Сиди-Беннур

note: Name for MA-SIF
en: Sidi Ifni
ba: Сиди-Ифни

note: Name for MA-SIK
en: Sidi Kacem
ba: Сиди-Касем

note: Name for MA-SIL
en: Sidi Slimane
ba: Сиди-Слиман

note: Name for MA-SKH
en: Skhirate-Témara
ba: Схират-Темара

note: Name for MA-TAF
en: Tarfaya (EH-partial)
ba: Тарфая (EH-өлөшләтә)

note: Name for MA-TAI
en: Taourirt
ba: Таурирт

note: Name for MA-TAO
en: Taounate
ba: Таунат

note: Name for MA-TAR
en: Taroudannt
ba: Тарудант

note: Name for MA-TAT
en: Tata
ba: Тата

note: Name for MA-TAZ
en: Taza
ba: Таза

note: Name for MA-TET
en: Tétouan
ba: Тетуан

note: Name for MA-TIN
en: Tinghir
ba: Тингир

note: Name for MA-TIZ
en: Tiznit
ba: Тизнит

note: Name for MA-TNG
en: Tanger-Assilah
ba: Танжер-Асила

note: Name for MA-TNT
en: Tan-Tan (EH-partial)
ba: Тан-Тан (EH-өлөшләтә)

note: Name for MA-YUS
en: Youssoufia
ba: Юсуфия

note: Name for MA-ZAG
en: Zagora
ba: Загора

note: Name for MC-CL
en: La Colle
ba: Ла-Коль

note: Name for MC-CO
en: La Condamine
ba: Ла-Кондамин

note: Name for MC-FO
en: Fontvieille
ba: Фонвьей

note: Name for MC-GA
en: La Gare
ba: Ла-Гар

note: Name for MC-JE
en: Jardin Exotique
ba: Экзотик баҡса

note: Name for MC-LA
en: Larvotto
ba: Ларвотто

note: Name for MC-MA
en: Malbousquet
ba: Мальбуске

note: Name for MC-MC
en: Monte-Carlo
ba: Монте-Карло

note: Name for MC-MG
en: Moneghetti
ba: Монегетти

note: Name for MC-MO
en: Monaco-Ville
ba: Монако-Виль

note: Name for MC-MU
en: Moulins
ba: Мулен

note: Name for MC-PH
en: Port-Hercule
ba: Порт-Эркюль

note: Name for MC-SD
en: Sainte-Dévote
ba: Сент-Девот

note: Name for MC-SO
en: La Source
ba: Ла-Сурс

note: Name for MC-SP
en: Spélugues
ba: Спелюг

note: Name for MC-SR
en: Saint-Roman
ba: Сен-Роман

note: Name for MC-VR
en: Vallon de la Rousse
ba: Валлон-де-ла-Рус

note: Name for MD-AN
en: Anenii Noi
ba: Анений-Ной

note: Name for MD-BA
en: Bălți
ba: Бельцы

note: Name for MD-BD
en: Bender [Tighina]
ba: Бендеры [Тигина]

note: Name for MD-BR
en: Briceni
ba: Бричаны

note: Name for MD-BS
en: Basarabeasca
ba: Бессарабка

note: Name for MD-CA
en: Cahul
ba: Кагул

note: Name for MD-CL, Name for RO-CL
en: Călărași
ba: Кэлэрашь

note: Name for MD-CM
en: Cimișlia
ba: Чимишлия

note: Name for MD-CR
en: Criuleni
ba: Криуляны

note: Name for MD-CS
en: Căușeni
ba: Кэушень

note: Name for MD-CT
en: Cantemir
ba: Кантемир

note: Name for MD-CU
en: Chișinău
ba: Кишинёв

note: Name for MD-DO
en: Dondușeni
ba: Дондюшаны

note: Name for MD-DR
en: Drochia
ba: Дрокия

note: Name for MD-DU
en: Dubăsari
ba: Дубэсарь

note: Name for MD-ED
en: Edineț
ba: Единец

note: Name for MD-FA
en: Fălești
ba: Фэлешть

note: Name for MD-FL
en: Florești
ba: Флорешты

note: Name for MD-GA
en: Găgăuzia, Unitatea teritorială autonomă (UTAG)
ba: Гагаузия, автономиялы территориаль берәмек (UTAG)

note: Name for MD-GL
en: Glodeni
ba: Глодяны

note: Name for MD-HI
en: Hîncești
ba: Хынчешты

note: Name for MD-IA
en: Ialoveni
ba: Яловены

note: Name for MD-LE
en: Leova
ba: Леова

note: Name for MD-NI
en: Nisporeni
ba: Ниспорены

note: Name for MD-OC
en: Ocnița
ba: Окница

note: Name for MD-OR
en: Orhei
ba: Орхей

note: Name for MD-RE
en: Rezina
ba: Резина

note: Name for MD-RI
en: Rîșcani
ba: Рышканы

note: Name for MD-SD
en: Șoldănești
ba: Шолдэнешть

note: Name for MD-SI
en: Sîngerei
ba: Сынджерей

note: Name for MD-SN
en: Stînga Nistrului, unitatea teritorială din
ba: Днестрҙың һул яры, территориаль берәмек

note: Name for MD-SO
en: Soroca
ba: Сорока

note: Name for MD-ST
en: Strășeni
ba: Стрэшень

note: Name for MD-SV
en: Ștefan Vodă
ba: Штефан-Водэ

note: Name for MD-TA
en: Taraclia
ba: Тараклия

note: Name for MD-TE
en: Telenești
ba: Теленешты

note: Name for MD-UN
en: Ungheni
ba: Унгены

note: Name for ME-01
en: Andrijevica
ba: Андриевица

note: Name for ME-02
en: Bar
ba: Бар

note: Name for ME-03
en: Berane
ba: Беране

note: Name for ME-04
en: Bijelo Polje
ba: Биело-Поле

note: Name for ME-05
en: Budva
ba: Будва

note: Name for ME-06
en: Cetinje
ba: Цетине

note: Name for ME-07
en: Danilovgrad
ba: Даниловград

note: Name for ME-08
en: Herceg-Novi
ba: Херцег-Нови

note: Name for ME-09
en: Kolašin
ba: Колашин

note: Name for ME-10
en: Kotor
ba: Котор

note: Name for ME-11
en: Mojkovac
ba: Мойковац

note: Name for ME-12
en: Nikšić
ba: Никшич

note: Name for ME-13
en: Plav
ba: Плав

note: Name for ME-14
en: Pljevlja
ba: Плевля

note: Name for ME-15
en: Plužine
ba: Плужине

note: Name for ME-16
en: Podgorica
ba: Подгорица

note: Name for ME-17
en: Rožaje
ba: Рожае

note: Name for ME-18
en: Šavnik
ba: Шавник

note: Name for ME-19
en: Tivat
ba: Тиват

note: Name for ME-20
en: Ulcinj
ba: Улцинь

note: Name for ME-21
en: Žabljak
ba: Жабляк

note: Name for ME-22
en: Gusinje
ba: Гусине

note: Name for ME-23
en: Petnjica
ba: Петница

note: Name for ME-24
en: Tuzi
ba: Тузи

note: Name for ME-25
en: Zeta
ba: Зета

note: Name for MG-A
en: Toamasina
ba: Туамасина

note: Name for MG-D
en: Antsiranana
ba: Анциранана

note: Name for MG-F
en: Fianarantsoa
ba: Фианаранцуа

note: Name for MG-M
en: Mahajanga
ba: Махадзанга

note: Name for MG-T
en: Antananarivo
ba: Антананариву

note: Name for MG-U
en: Toliara
ba: Тулиара

note: Name for MH-ALK
en: Ailuk
ba: Аилук

note: Name for MH-ALL
en: Ailinglaplap
ba: Аилинглаплап

note: Name for MH-ARN
en: Arno
ba: Арно

note: Name for MH-AUR
en: Aur
ba: Аур

note: Name for MH-EBO
en: Ebon
ba: Эбон

note: Name for MH-ENI
en: Enewetak & Ujelang
ba: Эниветок һәм Уджеланг

note: Name for MH-JAB
en: Jabat
ba: Джабат

note: Name for MH-JAL
en: Jaluit
ba: Джалуит

note: Name for MH-KIL
en: Bikini & Kili
ba: Бикини һәм Кили

note: Name for MH-KWA
en: Kwajalein
ba: Кваджалейн

note: Name for MH-L
en: Ralik chain
ba: Ралик сылбыры

note: Name for MH-LAE
en: Lae
ba: Лаэ

note: Name for MH-LIB
en: Lib
ba: Либ

note: Name for MH-LIK
en: Likiep
ba: Ликиеп

note: Name for MH-MAJ
en: Majuro
ba: Маджуро

note: Name for MH-MAL
en: Maloelap
ba: Малоэлап

note: Name for MH-MEJ
en: Mejit
ba: Меджит

note: Name for MH-MIL
en: Mili
ba: Мили

note: Name for MH-NMK
en: Namdrik
ba: Намдрик

note: Name for MH-NMU
en: Namu
ba: Наму

note: Name for MH-RON
en: Rongelap
ba: Ронгелап

note: Name for MH-T
en: Ratak chain
ba: Ратак сылбыры

note: Name for MH-UJA
en: Ujae
ba: Уджаэ

note: Name for MH-UTI
en: Utrik
ba: Утирик

note: Name for MH-WTH
en: Wotho
ba: Вото

note: Name for MH-WTJ
en: Wotje
ba: Вотье

note: Name for MK-101
en: Veles
ba: Велес

note: Name for MK-102
en: Gradsko
ba: Градско

note: Name for MK-103
en: Demir Kapija
ba: Демир-Капия

note: Name for MK-104
en: Kavadarci
ba: Кавадарци

note: Name for MK-105
en: Lozovo
ba: Лозово

note: Name for MK-106
en: Negotino
ba: Неготино

note: Name for MK-107
en: Rosoman
ba: Росоман

note: Name for MK-108
en: Sveti Nikole
ba: Свети-Николе

note: Name for MK-109
en: Čaška
ba: Чашка

note: Name for MK-201
en: Berovo
ba: Берово

note: Name for MK-202
en: Vinica
ba: Виница

note: Name for MK-203
en: Delčevo
ba: Делчево

note: Name for MK-204
en: Zrnovci
ba: Зрновци

note: Name for MK-205
en: Karbinci
ba: Карбинци

note: Name for MK-206
en: Kočani
ba: Кочани

note: Name for MK-207
en: Makedonska Kamenica
ba: Македонска-Каменица

note: Name for MK-208
en: Pehčevo
ba: Пехчево

note: Name for MK-209
en: Probištip
ba: Пробиштип

note: Name for MK-210
en: Češinovo-Obleševo
ba: Чешиново-Облешево

note: Name for MK-211
en: Štip
ba: Штип

note: Name for MK-301
en: Vevčani
ba: Вевчани

note: Name for MK-303
en: Debar
ba: Дебар

note: Name for MK-304
en: Debrca
ba: Дебрца

note: Name for MK-307
en: Kičevo
ba: Кичево

note: Name for MK-308
en: Makedonski Brod
ba: Македонски-Брод

note: Name for MK-310
en: Ohrid
ba: Охрид

note: Name for MK-311
en: Plasnica
ba: Пласница

note: Name for MK-312
en: Struga
ba: Струга

note: Name for MK-313
en: Centar Župa
ba: Центар-Жупа

note: Name for MK-401
en: Bogdanci
ba: Богданци

note: Name for MK-402
en: Bosilovo
ba: Босилово

note: Name for MK-403
en: Valandovo
ba: Валандово

note: Name for MK-404
en: Vasilevo
ba: Василево

note: Name for MK-405
en: Gevgelija
ba: Гевгелия

note: Name for MK-406
en: Dojran
ba: Дойран

note: Name for MK-407
en: Konče
ba: Конче

note: Name for MK-408
en: Novo Selo
ba: Ново-Село

note: Name for MK-409
en: Radoviš
ba: Радовиш

note: Name for MK-410
en: Strumica
ba: Струмица

note: Name for MK-501
en: Bitola
ba: Битола

note: Name for MK-502
en: Demir Hisar
ba: Демир-Хисар

note: Name for MK-503
en: Dolneni
ba: Долнени

note: Name for MK-504
en: Krivogaštani
ba: Кривогаштани

note: Name for MK-505
en: Kruševo
ba: Крушево

note: Name for MK-506
en: Mogila
ba: Могила

note: Name for MK-507
en: Novaci
ba: Новаци

note: Name for MK-508
en: Prilep
ba: Прилеп

note: Name for MK-509
en: Resen
ba: Ресен

note: Name for MK-601
en: Bogovinje
ba: Боговинье

note: Name for MK-602
en: Brvenica
ba: Брвеница

note: Name for MK-603
en: Vrapčište
ba: Врапчиште

note: Name for MK-604
en: Gostivar
ba: Гостивар

note: Name for MK-605
en: Želino
ba: Желино

note: Name for MK-606
en: Jegunovce
ba: Егуновце

note: Name for MK-607
en: Mavrovo i Rostuše
ba: Маврово и Ростуше

note: Name for MK-608
en: Tearce
ba: Теарце

note: Name for MK-609
en: Tetovo
ba: Тетово

note: Name for MK-701
en: Kratovo
ba: Кратово

note: Name for MK-702
en: Kriva Palanka
ba: Крива-Паланка

note: Name for MK-703
en: Kumanovo
ba: Куманово

note: Name for MK-704
en: Lipkovo
ba: Липково

note: Name for MK-705
en: Rankovce
ba: Ранковце

note: Name for MK-706
en: Staro Nagoričane
ba: Старо-Нагоричане

note: Name for MK-801
en: Aerodrom †
ba: Аэродром †

note: Name for MK-802
en: Aračinovo
ba: Арачиново

note: Name for MK-803
en: Butel †
ba: Бутел †

note: Name for MK-804
en: Gazi Baba †
ba: Гази-Баба †

note: Name for MK-805
en: Gjorče Petrov †
ba: Гьорче-Петров †

note: Name for MK-806
en: Zelenikovo
ba: Зелениково

note: Name for MK-807
en: Ilinden
ba: Илинден

note: Name for MK-808
en: Karpoš †
ba: Карпош †

note: Name for MK-809
en: Kisela Voda †
ba: Кисела-Вода †

note: Name for MK-810
en: Petrovec
ba: Петровец

note: Name for MK-811
en: Saraj †
ba: Сарай †

note: Name for MK-812
en: Sopište
ba: Сопиште

note: Name for MK-813
en: Studeničani
ba: Студеничани

note: Name for MK-814
en: Centar †
ba: Центар †

note: Name for MK-815
en: Čair †
ba: Чаир †

note: Name for MK-816
en: Čučer-Sandevo
ba: Чучер-Сандево

note: Name for MK-817
en: Šuto Orizari †
ba: Шуто-Оризари †

note: Name for ML-1
en: Kayes
ba: Каес

note: Name for ML-10
en: Taoudénit
ba: Тауденит

note: Name for ML-2
en: Koulikoro
ba: Куликоро

note: Name for ML-3
en: Sikasso
ba: Сикасо

note: Name for ML-4
en: Ségou
ba: Сегу

note: Name for ML-5
en: Mopti
ba: Мопти

note: Name for ML-6
en: Tombouctou
ba: Томбукту

note: Name for ML-7
en: Gao
ba: Гао

note: Name for ML-8
en: Kidal
ba: Кидаль

note: Name for ML-9
en: Ménaka
ba: Менака

note: Name for ML-BKO
en: Bamako
ba: Бамако

note: Name for MM-01
en: Sagaing
ba: Сикайн

note: Name for MM-02
en: Bago
ba: Пегу

note: Name for MM-03
en: Magway
ba: Магуэ

note: Name for MM-04
en: Mandalay
ba: Мандалай

note: Name for MM-05
en: Tanintharyi
ba: Танинтайи

note: Name for MM-06
en: Yangon
ba: Янгон

note: Name for MM-07
en: Ayeyarwady
ba: Иравади

note: Name for MM-11
en: Kachin
ba: Качин

note: Name for MM-12
en: Kayah
ba: Кая

note: Name for MM-13
en: Kayin
ba: Карен

note: Name for MM-14
en: Chin
ba: Чин

note: Name for MM-15
en: Mon
ba: Мон

note: Name for MM-16
en: Rakhine
ba: Ракхайн

note: Name for MM-17
en: Shan
ba: Шан

note: Name for MM-18
en: Nay Pyi Taw
ba: Нейпьидо

note: Name for MN-035
en: Orhon
ba: Орхон

note: Name for MN-037
en: Darhan uul
ba: Дархан-Уул

note: Name for MN-039
en: Hentiy
ba: Хэнтий

note: Name for MN-041
en: Hövsgöl
ba: Хувсгел

note: Name for MN-043
en: Hovd
ba: Ховд

note: Name for MN-046
en: Uvs
ba: Увс

note: Name for MN-047
en: Töv
ba: Туве

note: Name for MN-049
en: Selenge
ba: Сэлэнгэ

note: Name for MN-051
en: Sühbaatar
ba: Сухэ-Батор

note: Name for MN-053
en: Ömnögovĭ
ba: Умнеговь

note: Name for MN-055
en: Övörhangay
ba: Уверхангай

note: Name for MN-057
en: Dzavhan
ba: Дзавхан

note: Name for MN-059
en: Dundgovĭ
ba: Дундговь

note: Name for MN-061
en: Dornod
ba: Дорнод

note: Name for MN-063
en: Dornogovĭ
ba: Дорноговь

note: Name for MN-064
en: Govĭ-Sümber
ba: Говь-Сумбэр

note: Name for MN-065
en: Govĭ-Altay
ba: Говь-Алтай

note: Name for MN-067
en: Bulgan
ba: Булган

note: Name for MN-069
en: Bayanhongor
ba: Баянхонгор

note: Name for MN-071
en: Bayan-Ölgiy
ba: Баян-Улгий

note: Name for MN-073
en: Arhangay
ba: Архангай

note: Name for MN-1
en: Ulaanbaatar
ba: Улан-Батор

note: Name for MR-01
en: Hodh ech Chargui
ba: Ход-эш-Шарки

note: Name for MR-02
en: Hodh el Gharbi
ba: Ход-эль-Гарби

note: Name for MR-03
en: Assaba
ba: Асаба

note: Name for MR-04
en: Gorgol
ba: Горголь

note: Name for MR-05
en: Brakna
ba: Бракна

note: Name for MR-06
en: Trarza
ba: Трарза

note: Name for MR-08
en: Dakhlet Nouâdhibou
ba: Дахлет-Нуадибу

note: Name for MR-09
en: Tagant
ba: Тагант

note: Name for MR-10
en: Guidimaka
ba: Гидимака

note: Name for MR-11
en: Tiris Zemmour
ba: Тирис-Земмур

note: Name for MR-12
en: Inchiri
ba: Иншири

note: Name for MR-13
en: Nouakchott Ouest
ba: Көнбайыш Нуакшот

note: Name for MR-14
en: Nouakchott Nord
ba: Төньяҡ Нуакшот

note: Name for MR-15
en: Nouakchott Sud
ba: Көньяҡ Нуакшот

note: Name for MT-01
en: Attard
ba: Аттард

note: Name for MT-02
en: Balzan
ba: Бальцан

note: Name for MT-03
en: Birgu
ba: Биргу

note: Name for MT-04
en: Birkirkara
ba: Биркиркара

note: Name for MT-05
en: Birżebbuġa
ba: Бирзеббуджа

note: Name for MT-06
en: Bormla
ba: Бормла

note: Name for MT-07
en: Dingli
ba: Дингли

note: Name for MT-08
en: Fgura
ba: Фгура

note: Name for MT-09
en: Floriana
ba: Флориана

note: Name for MT-10
en: Fontana
ba: Фонтана

note: Name for MT-11
en: Gudja
ba: Гудья

note: Name for MT-12
en: Gżira
ba: Гзира

note: Name for MT-13
en: Għajnsielem
ba: Айнсилем

note: Name for MT-14
en: Għarb
ba: Арб

note: Name for MT-15
en: Għargħur
ba: Аргур

note: Name for MT-16
en: Għasri
ba: Асри

note: Name for MT-17
en: Għaxaq
ba: Ашак

note: Name for MT-18
en: Ħamrun
ba: Хамрун

note: Name for MT-19
en: Iklin
ba: Иклин

note: Name for MT-20
en: Isla
ba: Исла

note: Name for MT-21
en: Kalkara
ba: Калькара

note: Name for MT-22
en: Kerċem
ba: Керчем

note: Name for MT-23
en: Kirkop
ba: Киркоп

note: Name for MT-24
en: Lija
ba: Лия

note: Name for MT-25
en: Luqa
ba: Лука

note: Name for MT-26
en: Marsa
ba: Марса

note: Name for MT-27
en: Marsaskala
ba: Марсаскала

note: Name for MT-28
en: Marsaxlokk
ba: Марсашлокк

note: Name for MT-29
en: Mdina
ba: Мдина

note: Name for MT-30
en: Mellieħa
ba: Меллиха

note: Name for MT-31
en: Mġarr
ba: Мджарр

note: Name for MT-32
en: Mosta
ba: Моста

note: Name for MT-33
en: Mqabba
ba: Мкабба

note: Name for MT-34
en: Msida
ba: Мсида

note: Name for MT-35
en: Mtarfa
ba: Мтарфа

note: Name for MT-36
en: Munxar
ba: Муншар

note: Name for MT-37
en: Nadur
ba: Надур

note: Name for MT-38
en: Naxxar
ba: Нашшар

note: Name for MT-39
en: Paola
ba: Паола

note: Name for MT-40
en: Pembroke
ba: Пемброк

note: Name for MT-41
en: Pietà
ba: Пьета

note: Name for MT-42
en: Qala
ba: Кала

note: Name for MT-43
en: Qormi
ba: Корми

note: Name for MT-44
en: Qrendi
ba: Кренди

note: Name for MT-45
en: Rabat Gozo
ba: Рабат-Гоцо

note: Name for MT-46
en: Rabat Malta
ba: Рабат-Мальта

note: Name for MT-48
en: Saint Julian's
ba: Сент-Джулианс

note: Name for MT-50
en: Saint Lawrence
ba: Сент-Лоренс

note: Name for MT-51
en: Saint Paul's Bay
ba: Сент-Полс-Бэй

note: Name for MT-52
en: Sannat
ba: Саннат

note: Name for MT-53
en: Saint Lucia's
ba: Сент-Люсияс

note: Name for MT-54
en: Santa Venera
ba: Санта-Венера

note: Name for MT-55
en: Siġġiewi
ba: Сидживи

note: Name for MT-56
en: Sliema
ba: Слима

note: Name for MT-57
en: Swieqi
ba: Свийи

note: Name for MT-58
en: Ta' Xbiex
ba: Та-Шбиш

note: Name for MT-59
en: Tarxien
ba: Таршин

note: Name for MT-60
en: Valletta
ba: Валлетта

note: Name for MT-61
en: Xagħra
ba: Шара

note: Name for MT-62
en: Xewkija
ba: Шевкия

note: Name for MT-63
en: Xgħajra
ba: Шайра

note: Name for MT-64
en: Żabbar
ba: Заббар

note: Name for MT-65
en: Żebbuġ Gozo
ba: Зеббудж-Гоцо

note: Name for MT-66
en: Żebbuġ Malta
ba: Зеббудж-Мальта

note: Name for MT-67
en: Żejtun
ba: Зейтун

note: Name for MT-68
en: Żurrieq
ba: Зуррик

note: Name for MU-AG
en: Agalega Islands
ba: Агалега утрауҙары

note: Name for MU-BL
en: Black River
ba: Блэк-Ривер

note: Name for MU-CC
en: Cargados Carajos Shoals
ba: Каргадос-Карахос һайлыҡтары

note: Name for MU-FL
en: Flacq
ba: Флак

note: Name for MU-GP
en: Grand Port
ba: Гранд-Порт

note: Name for MU-MO
en: Moka
ba: Мока

note: Name for MU-PA
en: Pamplemousses
ba: Памплемус

note: Name for MU-PL
en: Port Louis
ba: Порт-Луи

note: Name for MU-PW
en: Plaines Wilhems
ba: Плейнс-Вильгемс

note: Name for MU-RO
en: Rodrigues Island
ba: Родригес утрауы

note: Name for MU-RR
en: Rivière du Rempart
ba: Ривьер-дю-Ремпар

note: Name for MU-SA
en: Savanne
ba: Саван

note: Name for MV-00
en: South Ari Atoll
ba: Көньяҡ Ари Атоллы

note: Name for MV-01
en: Addu City
ba: Адду ҡалаһы

note: Name for MV-02
en: North Ari Atoll
ba: Төньяҡ Ари Атоллы

note: Name for MV-03
en: Faadhippolhu
ba: Фаадхипполху

note: Name for MV-04
en: Felidhu Atoll
ba: Фелиду Атоллы

note: Name for MV-05
en: Hahdhunmathi
ba: Хадхдхунматхи

note: Name for MV-07
en: North Thiladhunmathi
ba: Төньяҡ Тиладхунматхи

note: Name for MV-08
en: Kolhumadulu
ba: Колхумадулу

note: Name for MV-12
en: Mulaku Atoll
ba: Мулаку Атоллы

note: Name for MV-13
en: North Maalhosmadulu
ba: Төньяҡ Маалхосмадулу

note: Name for MV-14
en: North Nilandhe Atoll
ba: Төньяҡ Ниландхе Атоллы

note: Name for MV-17
en: South Nilandhe Atoll
ba: Көньяҡ Ниландхе Атоллы

note: Name for MV-20
en: South Maalhosmadulu
ba: Көньяҡ Маалхосмадулу

note: Name for MV-23
en: South Thiladhunmathi
ba: Көньяҡ Тиладхунматхи

note: Name for MV-24
en: North Miladhunmadulu
ba: Төньяҡ Миладхунмадулу

note: Name for MV-25
en: South Miladhunmadulu
ba: Көньяҡ Миладхунмадулу

note: Name for MV-26
en: Male Atoll
ba: Мале Атоллы

note: Name for MV-27
en: North Huvadhu Atoll
ba: Төньяҡ Хувадху Атоллы

note: Name for MV-28
en: South Huvadhu Atoll
ba: Көньяҡ Хувадху Атоллы

note: Name for MV-29
en: Fuvammulah
ba: Фувамула

note: Name for MV-MLE
en: Male
ba: Мале

note: Name for MW-BA
en: Balaka
ba: Балака

note: Name for MW-BL
en: Blantyre
ba: Блантайр

note: Name for MW-C
en: Central Region
ba: Үҙәк төбәк

note: Name for MW-CK
en: Chikwawa
ba: Чиквава

note: Name for MW-CR
en: Chiradzulu
ba: Чирадзулу

note: Name for MW-CT
en: Chitipa
ba: Читипа

note: Name for MW-DE
en: Dedza
ba: Дедза

note: Name for MW-DO
en: Dowa
ba: Дова

note: Name for MW-KR
en: Karonga
ba: Каронга

note: Name for MW-KS
en: Kasungu
ba: Касунгу

note: Name for MW-LI
en: Lilongwe
ba: Лилонгве

note: Name for MW-LK
en: Likoma
ba: Ликома

note: Name for MW-MC
en: Mchinji
ba: Мчинджи

note: Name for MW-MG
en: Mangochi
ba: Мангочи

note: Name for MW-MH
en: Machinga
ba: Мачинга

note: Name for MW-MU
en: Mulanje
ba: Муланье

note: Name for MW-MW, Name for TZ-18
en: Mwanza
ba: Мванза

note: Name for MW-MZ
en: Mzimba
ba: Мзимба

note: Name for MW-N
en: Northern Region
ba: Төньяҡ төбәк

note: Name for MW-NB
en: Nkhata Bay
ba: Нхата-Бей

note: Name for MW-NE
en: Neno
ba: Нено

note: Name for MW-NI
en: Ntchisi
ba: Нчиси

note: Name for MW-NK
en: Nkhotakota
ba: Нхотакота

note: Name for MW-NS
en: Nsanje
ba: Нсандже

note: Name for MW-NU
en: Ntcheu
ba: Нчеу

note: Name for MW-PH
en: Phalombe
ba: Пхаломбе

note: Name for MW-RU
en: Rumphi
ba: Румпхи

note: Name for MW-S
en: Southern Region
ba: Көньяҡ төбәк

note: Name for MW-SA
en: Salima
ba: Салима

note: Name for MW-TH
en: Thyolo
ba: Тиоло

note: Name for MW-ZO
en: Zomba
ba: Зомба

note: Name for MX-AGU
en: Aguascalientes
ba: Агуаскальентес

note: Name for MX-BCN
en: Baja California
ba: Түбәнге Калифорния

note: Name for MX-BCS
en: Baja California Sur
ba: Көньяҡ Түбәнге Калифорния

note: Name for MX-CAM
en: Campeche
ba: Кампече

note: Name for MX-CHH
en: Chihuahua
ba: Чиуауа

note: Name for MX-CHP
en: Chiapas
ba: Чьяпас

note: Name for MX-CMX
en: Ciudad de México
ba: Мехико ҡалаһы

note: Name for MX-COA
en: Coahuila de Zaragoza
ba: Коауила-де-Сарагоса

note: Name for MX-COL
en: Colima
ba: Колима

note: Name for MX-DUR
en: Durango
ba: Дуранго

note: Name for MX-GRO
en: Guerrero
ba: Герреро

note: Name for MX-GUA
en: Guanajuato
ba: Гуанахуато

note: Name for MX-HID
en: Hidalgo
ba: Идальго

note: Name for MX-JAL
en: Jalisco
ba: Халиско

note: Name for MX-MEX
en: México
ba: Мехико

note: Name for MX-MIC
en: Michoacán de Ocampo
ba: Мичоакан-де-Окампо

note: Name for MX-MOR
en: Morelos
ba: Морелос

note: Name for MX-NAY
en: Nayarit
ba: Наярит

note: Name for MX-NLE
en: Nuevo León
ba: Нуэво-Леон

note: Name for MX-OAX
en: Oaxaca
ba: Оахака

note: Name for MX-PUE
en: Puebla
ba: Пуэбла

note: Name for MX-QUE
en: Querétaro
ba: Керетаро

note: Name for MX-ROO
en: Quintana Roo
ba: Кинтана-Роо

note: Name for MX-SIN
en: Sinaloa
ba: Синалоа

note: Name for MX-SLP
en: San Luis Potosí
ba: Сан-Луис-Потоси

note: Name for MX-SON
en: Sonora
ba: Сонора

note: Name for MX-TAB
en: Tabasco
ba: Табаско

note: Name for MX-TAM
en: Tamaulipas
ba: Тамаулипас

note: Name for MX-TLA
en: Tlaxcala
ba: Тласкала

note: Name for MX-VER
en: Veracruz de Ignacio de la Llave
ba: Веракрус-де-Игнасио-де-ла-Льяве

note: Name for MX-YUC
en: Yucatán
ba: Юкатан

note: Name for MX-ZAC
en: Zacatecas
ba: Сакатекас

note: Name for MY-01
en: Johor
ba: Джохор

note: Name for MY-02
en: Kedah
ba: Кедах

note: Name for MY-03
en: Kelantan
ba: Келантан

note: Name for MY-04
en: Melaka
ba: Малакка

note: Name for MY-05
en: Negeri Sembilan
ba: Негери-Сембилан

note: Name for MY-06
en: Pahang
ba: Паханг

note: Name for MY-07
en: Pulau Pinang
ba: Пенанг

note: Name for MY-08
en: Perak
ba: Перак

note: Name for MY-09
en: Perlis
ba: Перлис

note: Name for MY-10
en: Selangor
ba: Селангор

note: Name for MY-11
en: Terengganu
ba: Теренггану

note: Name for MY-12
en: Sabah
ba: Сабах

note: Name for MY-13
en: Sarawak
ba: Саравак

note: Name for MY-14
en: Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur
ba: Куала-Лумпур федераль территорияһы

note: Name for MY-15
en: Wilayah Persekutuan Labuan
ba: Лабуан федераль территорияһы

note: Name for MY-16
en: Wilayah Persekutuan Putrajaya
ba: Путраджайя федераль территорияһы

note: Name for MZ-A
en: Niassa
ba: Ньяса

note: Name for MZ-B
en: Manica
ba: Маника

note: Name for MZ-G, Name for PS-GZA
en: Gaza
ba: Газа

note: Name for MZ-I
en: Inhambane
ba: Иньямбане

note: Name for MZ-L, Name for MZ-MPM
en: Maputo
ba: Мапуту

note: Name for MZ-N
en: Nampula
ba: Нампула

note: Name for MZ-P
en: Cabo Delgado
ba: Кабу-Делгаду

note: Name for MZ-Q
en: Zambézia
ba: Замбезия

note: Name for MZ-S
en: Sofala
ba: Софала

note: Name for MZ-T
en: Tete
ba: Тете

note: Name for NA-CA
en: Zambezi
ba: Замбези

note: Name for NA-ER
en: Erongo
ba: Эронго

note: Name for NA-HA
en: Hardap
ba: Хардап

note: Name for NA-KA
en: //Karas
ba: Карас

note: Name for NA-KE
en: Kavango East
ba: Көнсығыш Каванго

note: Name for NA-KH
en: Khomas
ba: Кхомас

note: Name for NA-KU
en: Kunene
ba: Кунене

note: Name for NA-KW
en: Kavango West
ba: Көнбайыш Каванго

note: Name for NA-OD
en: Otjozondjupa
ba: Очосондьюпа

note: Name for NA-OH
en: Omaheke
ba: Омахеке

note: Name for NA-ON
en: Oshana
ba: Ошана

note: Name for NA-OS
en: Omusati
ba: Омусати

note: Name for NA-OT
en: Oshikoto
ba: Ошикото

note: Name for NA-OW
en: Ohangwena
ba: Охангвена

note: Name for NE-1
en: Agadez
ba: Агадес

note: Name for NE-2
en: Diffa
ba: Диффа

note: Name for NE-3
en: Dosso
ba: Досо

note: Name for NE-4
en: Maradi
ba: Маради

note: Name for NE-5
en: Tahoua
ba: Тахуа

note: Name for NE-6
en: Tillabéri
ba: Тиллабери

note: Name for NE-7
en: Zinder
ba: Зиндер

note: Name for NE-8
en: Niamey
ba: Ниамей

note: Name for NG-AB
en: Abia
ba: Абия

note: Name for NG-AD
en: Adamawa
ba: Адамава

note: Name for NG-AK
en: Akwa Ibom
ba: Аква-Ибом

note: Name for NG-AN
en: Anambra
ba: Анамбра

note: Name for NG-BA
en: Bauchi
ba: Баучи

note: Name for NG-BE
en: Benue
ba: Бенуэ

note: Name for NG-BO
en: Borno
ba: Борно

note: Name for NG-BY
en: Bayelsa
ba: Байэлса

note: Name for NG-CR
en: Cross River
ba: Кросс-Ривер

note: Name for NG-DE
en: Delta
ba: Дельта

note: Name for NG-EB
en: Ebonyi
ba: Эбоньи

note: Name for NG-ED
en: Edo
ba: Эдо

note: Name for NG-EK
en: Ekiti
ba: Экити

note: Name for NG-EN
en: Enugu
ba: Энугу

note: Name for NG-FC
en: Abuja Federal Capital Territory
ba: Абуджа федераль баш ҡала территорияһы

note: Name for NG-GO
en: Gombe
ba: Гомбе

note: Name for NG-IM
en: Imo
ba: Имо

note: Name for NG-JI
en: Jigawa
ba: Джигава

note: Name for NG-KD
en: Kaduna
ba: Кадуна

note: Name for NG-KE
en: Kebbi
ba: Кебби

note: Name for NG-KN
en: Kano
ba: Кано

note: Name for NG-KO
en: Kogi
ba: Коги

note: Name for NG-KT
en: Katsina
ba: Кацина

note: Name for NG-KW
en: Kwara
ba: Квара

note: Name for NG-LA
en: Lagos
ba: Лагос

note: Name for NG-NA
en: Nasarawa
ba: Насарава

note: Name for NG-NI
en: Niger
ba: Нигер

note: Name for NG-OG
en: Ogun
ba: Огун

note: Name for NG-ON
en: Ondo
ba: Ондо

note: Name for NG-OS
en: Osun
ba: Осун

note: Name for NG-OY
en: Oyo
ba: Ойо

note: Name for NG-RI
en: Rivers
ba: Риверс

note: Name for NG-SO
en: Sokoto
ba: Сокото

note: Name for NG-TA
en: Taraba
ba: Тараба

note: Name for NG-YO
en: Yobe
ba: Йобе

note: Name for NG-ZA
en: Zamfara
ba: Замфара

note: Name for NI-AN
en: Costa Caribe Norte
ba: Коста-Карибе-Норте

note: Name for NI-AS
en: Costa Caribe Sur
ba: Коста-Карибе-Сур

note: Name for NI-BO
en: Boaco
ba: Боако

note: Name for NI-CA
en: Carazo
ba: Карасо

note: Name for NI-CI
en: Chinandega
ba: Чинандега

note: Name for NI-CO
en: Chontales
ba: Чонталес

note: Name for NI-ES
en: Estelí
ba: Эстели

note: Name for NI-JI
en: Jinotega
ba: Хинотега

note: Name for NI-MD
en: Madriz
ba: Мадрис

note: Name for NI-MN
en: Managua
ba: Манагуа

note: Name for NI-MS
en: Masaya
ba: Масая

note: Name for NI-MT
en: Matagalpa
ba: Матагальпа

note: Name for NI-NS
en: Nueva Segovia
ba: Нуэва-Сеговия

note: Name for NI-RI
en: Rivas
ba: Ривас

note: Name for NI-SJ
en: Río San Juan
ba: Рио-Сан-Хуан

note: Name for NL-AW
en: Aruba
ba: Аруба

note: Name for NL-CW
en: Curaçao
ba: Кюрасао

note: Name for NL-DR
en: Drenthe
ba: Дренте

note: Name for NL-FL
en: Flevoland
ba: Флеволанд

note: Name for NL-FR
en: Fryslân
ba: Фрисландия

note: Name for NL-GE
en: Gelderland
ba: Гелдерланд

note: Name for NL-GR
en: Groningen
ba: Гронинген

note: Name for NL-NB
en: Noord-Brabant
ba: Төньяҡ Брабант

note: Name for NL-NH
en: Noord-Holland
ba: Төньяҡ Голландия

note: Name for NL-OV
en: Overijssel
ba: Оверэйсел

note: Name for NL-SX
en: Sint Maarten
ba: Синт-Мартен

note: Name for NL-UT
en: Utrecht
ba: Утрехт

note: Name for NL-ZE
en: Zeeland
ba: Зеландия

note: Name for NL-ZH
en: Zuid-Holland
ba: Көньяҡ Голландия

note: Name for NO-03
en: Oslo
ba: Осло

note: Name for NO-11
en: Rogaland
ba: Ругаланн

note: Name for NO-15
en: Møre og Romsdal
ba: Мёре-ог-Ромсдал

note: Name for NO-18
en: Nordland
ba: Нурланн

note: Name for NO-21
en: Svalbard (Arctic Region)
ba: Свальбард (Арктика төбәге)

note: Name for NO-22
en: Jan Mayen (Arctic Region)
ba: Ян-Майен (Арктика төбәге)

note: Name for NO-30
en: Viken
ba: Викен

note: Name for NO-34
en: Innlandet
ba: Иннландет

note: Name for NO-38
en: Vestfold og Telemark
ba: Вестфолл-ог-Телемарк

note: Name for NO-42
en: Agder
ba: Агдер

note: Name for NO-46
en: Vestland
ba: Вестланн

note: Name for NP-P1
en: Koshi
ba: Коши

note: Name for NP-P2
en: Madhesh
ba: Мадхеш

note: Name for NP-P3
en: Bagmati
ba: Багмати

note: Name for NP-P4
en: Gandaki
ba: Гандаки

note: Name for NP-P5
en: Lumbini
ba: Лумбини

note: Name for NP-P6
en: Karnali
ba: Карнали

note: Name for NP-P7
en: Sudurpashchim
ba: Судурпашчим

note: Name for NR-01
en: Aiwo
ba: Айво

note: Name for NR-02
en: Anabar
ba: Анабар

note: Name for NR-03
en: Anetan
ba: Анетан

note: Name for NR-04
en: Anibare
ba: Анибар

note: Name for NR-05
en: Baitsi
ba: Баити

note: Name for NR-06
en: Boe
ba: Боэ

note: Name for NR-07
en: Buada
ba: Буада

note: Name for NR-08
en: Denigomodu
ba: Денигомоду

note: Name for NR-09
en: Ewa
ba: Эва

note: Name for NR-10
en: Ijuw
ba: Июв

note: Name for NR-11
en: Meneng
ba: Мененг

note: Name for NR-12
en: Nibok
ba: Нибок

note: Name for NR-13
en: Uaboe
ba: Уабоэ

note: Name for NR-14
en: Yaren
ba: Ярен

note: Name for NZ-AUK
en: Auckland
ba: Окленд

note: Name for NZ-BOP
en: Bay of Plenty
ba: Бей-оф-Пленти

note: Name for NZ-CAN
en: Canterbury
ba: Кентербери

note: Name for NZ-CIT
en: Chatham Islands Territory
ba: Чатем утрауҙары территорияһы

note: Name for NZ-GIS
en: Gisborne
ba: Гисборн

note: Name for NZ-HKB
en: Hawke's Bay
ba: Хокс-Бей

note: Name for NZ-MBH
en: Marlborough
ba: Марлборо

note: Name for NZ-MWT
en: Manawatū-Whanganui
ba: Манавату-Уангануи

note: Name for NZ-NSN
en: Nelson
ba: Нельсон

note: Name for NZ-NTL
en: Northland
ba: Нортленд

note: Name for NZ-OTA
en: Otago
ba: Отаго

note: Name for NZ-STL
en: Southland
ba: Саутленд

note: Name for NZ-TAS
en: Tasman
ba: Тасман

note: Name for NZ-TKI
en: Taranaki
ba: Таранаки

note: Name for NZ-WGN
en: Greater Wellington
ba: Оло Веллингтон

note: Name for NZ-WKO
en: Waikato
ba: Уаикато

note: Name for NZ-WTC
en: West Coast
ba: Уэст-Кост

note: Name for OM-BJ
en: Janūb al Bāţinah
ba: Көньяҡ Эль-Батина

note: Name for OM-BS
en: Shamāl al Bāţinah
ba: Төньяҡ Эль-Батина

note: Name for OM-BU
en: Al Buraymī
ba: Эль-Бурайми

note: Name for OM-DA
en: Ad Dākhilīyah
ba: Эд-Дахилия

note: Name for OM-MA
en: Masqaţ
ba: Маскат

note: Name for OM-MU
en: Musandam
ba: Мусандам

note: Name for OM-SJ
en: Janūb ash Sharqīyah
ba: Көньяҡ Эш-Шаркия

note: Name for OM-SS
en: Shamāl ash Sharqīyah
ba: Төньяҡ Эш-Шаркия

note: Name for OM-WU
en: Al Wusţá
ba: Эль-Вуста

note: Name for OM-ZA
en: Az̧ Z̧āhirah
ba: Эз-Захира

note: Name for OM-ZU
en: Z̧ufār
ba: Дофар

note: Name for PA-1
en: Bocas del Toro
ba: Бокас-дель-Торо

note: Name for PA-10
en: Panamá Oeste
ba: Көнбайыш Панама

note: Name for PA-2
en: Coclé
ba: Кокле

note: Name for PA-4
en: Chiriquí
ba: Чирики

note: Name for PA-5
en: Darién
ba: Дарьен

note: Name for PA-6
en: Herrera
ba: Эррера

note: Name for PA-7
en: Los Santos
ba: Лос-Сантос

note: Name for PA-8
en: Panamá
ba: Панама

note: Name for PA-9
en: Veraguas
ba: Верагуас

note: Name for PA-EM
en: Emberá
ba: Эмбера

note: Name for PA-KY
en: Guna Yala
ba: Гуна-Яла

note: Name for PA-NB
en: Ngäbe-Buglé
ba: Нгабе-Бугле

note: Name for PA-NT
en: Naso Tjër Di
ba: Насо-Тьер-Ди

note: Name for PE-ANC
en: Ancash
ba: Анкаш

note: Name for PE-ARE
en: Arequipa
ba: Арекипа

note: Name for PE-AYA
en: Ayacucho
ba: Аякучо

note: Name for PE-CAJ
en: Cajamarca
ba: Кахамарка

note: Name for PE-CAL
en: El Callao
ba: Эль-Кальяо

note: Name for PE-CUS
en: Cusco
ba: Куско

note: Name for PE-HUC
en: Huánuco
ba: Уануко

note: Name for PE-HUV
en: Huancavelica
ba: Уанкавелика

note: Name for PE-ICA
en: Ica
ba: Ика

note: Name for PE-LAL, Name for SV-LI
en: La Libertad
ba: Ла-Либертад

note: Name for PE-LAM
en: Lambayeque
ba: Ламбаеке

note: Name for PE-LIM
en: Lima
ba: Лима

note: Name for PE-LOR
en: Loreto
ba: Лорето

note: Name for PE-MDD
en: Madre de Dios
ba: Мадре-де-Дьос

note: Name for PE-MOQ
en: Moquegua
ba: Мокегуа

note: Name for PE-PAS
en: Pasco
ba: Паско

note: Name for PE-PIU
en: Piura
ba: Пьюра

note: Name for PE-PUN
en: Puno
ba: Пуно

note: Name for PE-TAC
en: Tacna
ba: Такна

note: Name for PE-TUM
en: Tumbes
ba: Тумбес

note: Name for PE-UCA
en: Ucayali
ba: Укаяли

note: Name for PG-CPK
en: Chimbu
ba: Чимбу

note: Name for PG-EBR
en: East New Britain
ba: Көнсығыш Яңы Британия

note: Name for PG-EHG
en: Eastern Highlands
ba: Көнсығыш Хайлендс

note: Name for PG-EPW
en: Enga
ba: Энга

note: Name for PG-ESW
en: East Sepik
ba: Көнсығыш Сепик

note: Name for PG-GPK
en: Gulf
ba: Галф

note: Name for PG-HLA
en: Hela
ba: Хела

note: Name for PG-JWK
en: Jiwaka
ba: Дживака

note: Name for PG-MBA
en: Milne Bay
ba: Милн-Бей

note: Name for PG-MPL
en: Morobe
ba: Моробе

note: Name for PG-MPM
en: Madang
ba: Маданг

note: Name for PG-MRL
en: Manus
ba: Манус

note: Name for PG-NCD
en: National Capital District (Port Moresby)
ba: Милли баш ҡала округы (Порт-Морсби)

note: Name for PG-NIK
en: New Ireland
ba: Яңы Ирландия

note: Name for PG-NSB
en: Bougainville
ba: Бугенвиль

note: Name for PG-SAN
en: West Sepik
ba: Көнбайыш Сепик

note: Name for PG-SHM
en: Southern Highlands
ba: Көньяҡ Хайлендс

note: Name for PG-WBK
en: West New Britain
ba: Көнбайыш Яңы Британия

note: Name for PG-WHM
en: Western Highlands
ba: Көнбайыш Хайлендс

note: Name for PH-00
en: National Capital Region
ba: Милли баш ҡала төбәге

note: Name for PH-01
en: Ilocos (Region I)
ba: Илокос (I төбәк)

note: Name for PH-02
en: Cagayan Valley (Region II)
ba: Кагаян үҙәне (II төбәк)

note: Name for PH-03
en: Central Luzon (Region III)
ba: Үҙәк Лусон (III төбәк)

note: Name for PH-05
en: Bicol (Region V)
ba: Бикол (V төбәк)

note: Name for PH-06
en: Western Visayas (Region VI)
ba: Көнбайыш Висайи (VI төбәк)

note: Name for PH-07
en: Central Visayas (Region VII)
ba: Үҙәк Висайи (VII төбәк)

note: Name for PH-08
en: Eastern Visayas (Region VIII)
ba: Көнсығыш Висайи (VIII төбәк)

note: Name for PH-09
en: Zamboanga Peninsula (Region IX)
ba: Замбоанга ярымутрауы (IX төбәк)

note: Name for PH-10
en: Northern Mindanao (Region X)
ba: Төньяҡ Минданао (X төбәк)

note: Name for PH-11
en: Davao (Region XI)
ba: Давао (XI төбәк)

note: Name for PH-12
en: Soccsksargen (Region XII)
ba: Сокксксарген (XII төбәк)

note: Name for PH-13
en: Caraga (Region XIII)
ba: Карага (XIII төбәк)

note: Name for PH-14
en: Autonomous Region in Muslim Mindanao (ARMM)
ba: Мосолман Минданаоһындағы автономиялы төбәк (ARMM)

note: Name for PH-15
en: Cordillera Administrative Region (CAR)
ba: Кордильера административ төбәге (CAR)

note: Name for PH-40
en: Calabarzon (Region IV-A)
ba: Калабарсон (IV-A төбәге)

note: Name for PH-41
en: Mimaropa (Region IV-B)
ba: Мимаропа (IV-B төбәге)

note: Name for PH-ABR
en: Abra
ba: Абра

note: Name for PH-AGN
en: Agusan del Norte
ba: Төньяҡ Агусан

note: Name for PH-AGS
en: Agusan del Sur
ba: Көньяҡ Агусан

note: Name for PH-AKL
en: Aklan
ba: Аклан

note: Name for PH-ALB
en: Albay
ba: Албай

note: Name for PH-ANT
en: Antique
ba: Антике

note: Name for PH-APA
en: Apayao
ba: Апаяо

note: Name for PH-AUR
en: Aurora
ba: Аурора

note: Name for PH-BAN
en: Bataan
ba: Батаан

note: Name for PH-BAS
en: Basilan
ba: Басилан

note: Name for PH-BEN
en: Benguet
ba: Бенгет

note: Name for PH-BIL
en: Biliran
ba: Билиран

note: Name for PH-BOH
en: Bohol
ba: Бохол

note: Name for PH-BTG
en: Batangas
ba: Батангас

note: Name for PH-BTN
en: Batanes
ba: Батанес

note: Name for PH-BUK
en: Bukidnon
ba: Букиднон

note: Name for PH-BUL
en: Bulacan
ba: Булакан

note: Name for PH-CAG
en: Cagayan
ba: Кагаян

note: Name for PH-CAM
en: Camiguin
ba: Камигин

note: Name for PH-CAN
en: Camarines Norte
ba: Төньяҡ Камаринес

note: Name for PH-CAP
en: Capiz
ba: Капис

note: Name for PH-CAS
en: Camarines Sur
ba: Көньяҡ Камаринес

note: Name for PH-CAT
en: Catanduanes
ba: Катандуанес

note: Name for PH-CAV
en: Cavite
ba: Кавите

note: Name for PH-CEB
en: Cebu
ba: Себу

note: Name for PH-COM
en: Davao de Oro
ba: Давао-де-Оро

note: Name for PH-DAO
en: Davao Oriental
ba: Көнсығыш Давао

note: Name for PH-DAS
en: Davao del Sur
ba: Көньяҡ Давао

note: Name for PH-DAV
en: Davao del Norte
ba: Төньяҡ Давао

note: Name for PH-DIN
en: Dinagat Islands
ba: Динагат утрауҙары

note: Name for PH-DVO
en: Davao Occidental
ba: Көнбайыш Давао

note: Name for PH-EAS
en: Eastern Samar
ba: Көнсығыш Самар

note: Name for PH-GUI
en: Guimaras
ba: Гимарас

note: Name for PH-IFU
en: Ifugao
ba: Ифугао

note: Name for PH-ILI
en: Iloilo
ba: Илоило

note: Name for PH-ILN
en: Ilocos Norte
ba: Төньяҡ Илокос

note: Name for PH-ILS
en: Ilocos Sur
ba: Көньяҡ Илокос

note: Name for PH-ISA
en: Isabela
ba: Исабела

note: Name for PH-KAL
en: Kalinga
ba: Калинга

note: Name for PH-LAG
en: Laguna
ba: Лагуна

note: Name for PH-LAN
en: Lanao del Norte
ba: Төньяҡ Ланао

note: Name for PH-LAS
en: Lanao del Sur
ba: Көньяҡ Ланао

note: Name for PH-LEY
en: Leyte
ba: Лейте

note: Name for PH-LUN
en: La Union
ba: Ла-Унион

note: Name for PH-MAD
en: Marinduque
ba: Мариндуке

note: Name for PH-MAS
en: Masbate
ba: Масбате

note: Name for PH-MDC
en: Mindoro Occidental
ba: Көнбайыш Миндоро

note: Name for PH-MDR
en: Mindoro Oriental
ba: Көнсығыш Миндоро

note: Name for PH-MGN
en: Maguindanao del Norte
ba: Төньяҡ Магинданао

note: Name for PH-MGS
en: Maguindanao del Sur
ba: Көньяҡ Магинданао

note: Name for PH-MOU
en: Mountain Province
ba: Таулы провинция

note: Name for PH-MSC
en: Misamis Occidental
ba: Көнбайыш Мисамис

note: Name for PH-MSR
en: Misamis Oriental
ba: Көнсығыш Мисамис

note: Name for PH-NCO
en: Cotabato
ba: Котабато

note: Name for PH-NEC
en: Negros Occidental
ba: Көнбайыш Негрос

note: Name for PH-NER
en: Negros Oriental
ba: Көнсығыш Негрос

note: Name for PH-NSA
en: Northern Samar
ba: Төньяҡ Самар

note: Name for PH-NUE
en: Nueva Ecija
ba: Нуэва-Эсиха

note: Name for PH-NUV
en: Nueva Vizcaya
ba: Нуэва-Виская

note: Name for PH-PAM
en: Pampanga
ba: Пампанга

note: Name for PH-PAN
en: Pangasinan
ba: Пангасинан

note: Name for PH-PLW
en: Palawan
ba: Палаван

note: Name for PH-QUE
en: Quezon
ba: Кесон

note: Name for PH-QUI
en: Quirino
ba: Кирино

note: Name for PH-RIZ
en: Rizal
ba: Рисаль

note: Name for PH-ROM
en: Romblon
ba: Ромблон

note: Name for PH-SAR
en: Sarangani
ba: Сарангани

note: Name for PH-SCO
en: South Cotabato
ba: Көньяҡ Котабато

note: Name for PH-SIG
en: Siquijor
ba: Сикихор

note: Name for PH-SLE
en: Southern Leyte
ba: Көньяҡ Лейте

note: Name for PH-SLU
en: Sulu
ba: Сулу

note: Name for PH-SOR
en: Sorsogon
ba: Сорсогон

note: Name for PH-SUK
en: Sultan Kudarat
ba: Султан-Кударат

note: Name for PH-SUN
en: Surigao del Norte
ba: Төньяҡ Суригао

note: Name for PH-SUR
en: Surigao del Sur
ba: Көньяҡ Суригао

note: Name for PH-TAR
en: Tarlac
ba: Тарлак

note: Name for PH-TAW
en: Tawi-Tawi
ba: Тави-Тави

note: Name for PH-WSA
en: Samar
ba: Самар

note: Name for PH-ZAN
en: Zamboanga del Norte
ba: Төньяҡ Замбоанга

note: Name for PH-ZAS
en: Zamboanga del Sur
ba: Көньяҡ Замбоанга

note: Name for PH-ZMB
en: Zambales
ba: Самбалес

note: Name for PH-ZSI
en: Zamboanga Sibugay
ba: Замбоанга-Сибугай

note: Name for PK-BA
en: Balochistan
ba: Белуджистан

note: Name for PK-GB
en: Gilgit-Baltistan
ba: Гилгит-Балтистан

note: Name for PK-IS
en: Islamabad
ba: Исламабад

note: Name for PK-JK
en: Azad Jammu and Kashmir
ba: Азад Джамму һәм Кашмир

note: Name for PK-KP
en: Khyber Pakhtunkhwa
ba: Хайбер-Пахтунхва

note: Name for PK-SD
en: Sindh
ba: Синд

note: Name for PL-02
en: Dolnośląskie
ba: Түбәнге Силезия

note: Name for PL-04
en: Kujawsko-Pomorskie
ba: Куявия-Померания

note: Name for PL-06
en: Lubelskie
ba: Люблин

note: Name for PL-08
en: Lubuskie
ba: Любуш

note: Name for PL-10
en: Łódzkie
ba: Лодзь

note: Name for PL-12
en: Małopolskie
ba: Кесе Польша

note: Name for PL-14
en: Mazowieckie
ba: Мазовия

note: Name for PL-16
en: Opolskie
ba: Ополе

note: Name for PL-18
en: Podkarpackie
ba: Карпат аҫты

note: Name for PL-20
en: Podlaskie
ba: Подлясье

note: Name for PL-22
en: Pomorskie
ba: Померания

note: Name for PL-24
en: Śląskie
ba: Силезия

note: Name for PL-26
en: Świętokrzyskie
ba: Изге Тәре

note: Name for PL-28
en: Warmińsko-Mazurskie
ba: Вармия-Мазурия

note: Name for PL-30
en: Wielkopolskie
ba: Бөйөк Польша

note: Name for PL-32
en: Zachodniopomorskie
ba: Көнбайыш Померания

note: Name for PS-BTH
en: Bethlehem
ba: Вифлеем

note: Name for PS-DEB
en: Deir El Balah
ba: Дейр-эль-Балах

note: Name for PS-HBN
en: Hebron
ba: Хеврон

note: Name for PS-JEM
en: Jerusalem
ba: Иерусалим

note: Name for PS-JEN
en: Jenin
ba: Дженин

note: Name for PS-JRH
en: Jericho and Al Aghwar
ba: Иерихон һәм Әл-Агвар

note: Name for PS-KYS
en: Khan Yunis
ba: Хан-Юнис

note: Name for PS-NBS
en: Nablus
ba: Наблус

note: Name for PS-NGZ
en: North Gaza
ba: Төньяҡ Газа

note: Name for PS-QQA
en: Qalqilya
ba: Калькилия

note: Name for PS-RBH
en: Ramallah
ba: Рамалла

note: Name for PS-RFH
en: Rafah
ba: Рафах

note: Name for PS-SLT
en: Salfit
ba: Сальфит

note: Name for PS-TBS
en: Tubas
ba: Тубас

note: Name for PS-TKM
en: Tulkarm
ba: Тулькарм

note: Name for PT-01
en: Aveiro
ba: Авейру

note: Name for PT-02
en: Beja
ba: Бежа

note: Name for PT-03
en: Braga
ba: Брага

note: Name for PT-04
en: Bragança
ba: Браганса

note: Name for PT-05
en: Castelo Branco
ba: Каштелу-Бранку

note: Name for PT-06
en: Coimbra
ba: Коимбра

note: Name for PT-07
en: Évora
ba: Эвора

note: Name for PT-08
en: Faro
ba: Фару

note: Name for PT-09
en: Guarda
ba: Гуарда

note: Name for PT-10
en: Leiria
ba: Лейрия

note: Name for PT-11
en: Lisboa
ba: Лиссабон

note: Name for PT-12
en: Portalegre
ba: Порталегре

note: Name for PT-13
en: Porto
ba: Порту

note: Name for PT-14
en: Santarém
ba: Сантарен

note: Name for PT-15
en: Setúbal
ba: Сетубал

note: Name for PT-16
en: Viana do Castelo
ba: Виана-ду-Каштелу

note: Name for PT-17
en: Vila Real
ba: Вила-Реал

note: Name for PT-18
en: Viseu
ba: Визеу

note: Name for PT-20
en: Região Autónoma dos Açores
ba: Азор утрауҙары автономиялы төбәге

note: Name for PT-30
en: Região Autónoma da Madeira
ba: Мадейра автономиялы төбәге

note: Name for PW-002
en: Aimeliik
ba: Аимелиік

note: Name for PW-004
en: Airai
ba: Аираи

note: Name for PW-010
en: Angaur
ba: Ангаур

note: Name for PW-050
en: Hatohobei
ba: Хатохобеи

note: Name for PW-100
en: Kayangel
ba: Каянгел

note: Name for PW-150
en: Koror
ba: Корор

note: Name for PW-212
en: Melekeok
ba: Мелекеок

note: Name for PW-214
en: Ngaraard
ba: Нгараард

note: Name for PW-218
en: Ngarchelong
ba: Нгарчелонг

note: Name for PW-222
en: Ngardmau
ba: Нгардмау

note: Name for PW-224
en: Ngatpang
ba: Нгатпанг

note: Name for PW-226
en: Ngchesar
ba: Нгчесар

note: Name for PW-227
en: Ngeremlengui
ba: Нгеремленгуи

note: Name for PW-228
en: Ngiwal
ba: Нгивал

note: Name for PW-350
en: Peleliu
ba: Пелелиу

note: Name for PW-370
en: Sonsorol
ba: Сонсорол

note: Name for PY-1
en: Concepción
ba: Консепсьон

note: Name for PY-10
en: Alto Paraná
ba: Альто-Парана

note: Name for PY-12
en: Ñeembucú
ba: Ньеэмбуку

note: Name for PY-13
en: Amambay
ba: Амамбай

note: Name for PY-14
en: Canindeyú
ba: Каниндею

note: Name for PY-15
en: Presidente Hayes
ba: Президенте-Аес

note: Name for PY-16
en: Alto Paraguay
ba: Альто-Парагвай

note: Name for PY-19
en: Boquerón
ba: Бокерон

note: Name for PY-2
en: San Pedro
ba: Сан-Педро

note: Name for PY-3
en: Cordillera
ba: Кордильера

note: Name for PY-4
en: Guairá
ba: Гуайра

note: Name for PY-5
en: Caaguazú
ba: Каагуасу

note: Name for PY-6
en: Caazapá
ba: Каасапа

note: Name for PY-7
en: Itapúa
ba: Итапуа

note: Name for PY-9
en: Paraguarí
ba: Парагуари

note: Name for PY-ASU
en: Asunción
ba: Асунсьон

note: Name for QA-DA
en: Ad Dawḩah
ba: Эд-Доха

note: Name for QA-KH
en: Al Khawr wa adh Dhakhīrah
ba: Эль-Хаур һәм эз-Захира

note: Name for QA-MS
en: Ash Shamāl
ba: Эш-Шамаль

note: Name for QA-RA
en: Ar Rayyān
ba: Эр-Райян

note: Name for QA-SH
en: Ash Shīḩānīyah
ba: Эш-Шихания

note: Name for QA-US
en: Umm Şalāl
ba: Умм-Салаль

note: Name for QA-WA
en: Al Wakrah
ba: Эль-Вакра

note: Name for QA-ZA
en: Az̧ Z̧a‘āyin
ba: Эз-Заайин

note: Name for RO-AB
en: Alba
ba: Алба

note: Name for RO-AG
en: Argeș
ba: Арджеш

note: Name for RO-AR
en: Arad
ba: Арад

note: Name for RO-B
en: București
ba: Бухарест

note: Name for RO-BC
en: Bacău
ba: Бакэу

note: Name for RO-BH
en: Bihor
ba: Бихор

note: Name for RO-BN
en: Bistrița-Năsăud
ba: Бистрица-Нэсэуд

note: Name for RO-BR
en: Brăila
ba: Брэила

note: Name for RO-BT
en: Botoșani
ba: Ботошани

note: Name for RO-BV
en: Brașov
ba: Брашов

note: Name for RO-BZ
en: Buzău
ba: Бузэу

note: Name for RO-CJ
en: Cluj
ba: Клуж

note: Name for RO-CS
en: Caraș-Severin
ba: Караш-Северин

note: Name for RO-CT
en: Constanța
ba: Констанца

note: Name for RO-CV
en: Covasna
ba: Ковасна

note: Name for RO-DB
en: Dâmbovița
ba: Дымбовица

note: Name for RO-DJ
en: Dolj
ba: Долж

note: Name for RO-GJ
en: Gorj
ba: Горж

note: Name for RO-GL
en: Galați
ba: Галац

note: Name for RO-GR
en: Giurgiu
ba: Джурджу

note: Name for RO-HD
en: Hunedoara
ba: Хунедоара

note: Name for RO-HR
en: Harghita
ba: Харгита

note: Name for RO-IF
en: Ilfov
ba: Илфов

note: Name for RO-IL
en: Ialomița
ba: Яломица

note: Name for RO-IS
en: Iași
ba: Яссы

note: Name for RO-MH
en: Mehedinți
ba: Мехединци

note: Name for RO-MM
en: Maramureș
ba: Марамуреш

note: Name for RO-MS
en: Mureș
ba: Муреш

note: Name for RO-NT
en: Neamț
ba: Нямц

note: Name for RO-OT
en: Olt
ba: Олт

note: Name for RO-PH
en: Prahova
ba: Прахова

note: Name for RO-SB
en: Sibiu
ba: Сибиу

note: Name for RO-SJ
en: Sălaj
ba: Сэлаж

note: Name for RO-SM
en: Satu Mare
ba: Сату-Маре

note: Name for RO-SV
en: Suceava
ba: Сучава

note: Name for RO-TL
en: Tulcea
ba: Тулча

note: Name for RO-TM
en: Timiș
ba: Тимиш

note: Name for RO-TR
en: Teleorman
ba: Телеорман

note: Name for RO-VL
en: Vâlcea
ba: Вылча

note: Name for RO-VN
en: Vrancea
ba: Вранча

note: Name for RO-VS
en: Vaslui
ba: Васлуй

note: Name for RS-00
en: Beograd
ba: Белград

note: Name for RS-01
en: Severnobački okrug
ba: Төньяҡ Бачка округы

note: Name for RS-02
en: Srednjebanatski okrug
ba: Урта Банат округы

note: Name for RS-03
en: Severnobanatski okrug
ba: Төньяҡ Банат округы

note: Name for RS-04
en: Južnobanatski okrug
ba: Көньяҡ Банат округы

note: Name for RS-05
en: Zapadnobački okrug
ba: Көнбайыш Бачка округы

note: Name for RS-06
en: Južnobački okrug
ba: Көньяҡ Бачка округы

note: Name for RS-07
en: Sremski okrug
ba: Срем округы

note: Name for RS-08
en: Mačvanski okrug
ba: Мачва округы

note: Name for RS-09
en: Kolubarski okrug
ba: Колубара округы

note: Name for RS-10
en: Podunavski okrug
ba: Подунай округы

note: Name for RS-11
en: Braničevski okrug
ba: Браничево округы

note: Name for RS-12
en: Šumadijski okrug
ba: Шумадия округы

note: Name for RS-13
en: Pomoravski okrug
ba: Поморавье округы

note: Name for RS-14
en: Borski okrug
ba: Бор округы

note: Name for RS-15
en: Zaječarski okrug
ba: Заечар округы

note: Name for RS-16
en: Zlatiborski okrug
ba: Златибор округы

note: Name for RS-17
en: Moravički okrug
ba: Моравица округы

note: Name for RS-18
en: Raški okrug
ba: Рашка округы

note: Name for RS-19
en: Rasinski okrug
ba: Расина округы

note: Name for RS-20
en: Nišavski okrug
ba: Нишава округы

note: Name for RS-21
en: Toplički okrug
ba: Топлич округы

note: Name for RS-22
en: Pirotski okrug
ba: Пирот округы

note: Name for RS-23
en: Jablanički okrug
ba: Ябланица округы

note: Name for RS-24
en: Pčinjski okrug
ba: Пчиня округы

note: Name for RS-25
en: Kosovski okrug
ba: Косово округы

note: Name for RS-26
en: Pećki okrug
ba: Печ округы

note: Name for RS-27
en: Prizrenski okrug
ba: Призрен округы

note: Name for RS-28
en: Kosovsko-Mitrovački okrug
ba: Косово-Митровица округы

note: Name for RS-29
en: Kosovsko-Pomoravski okrug
ba: Косово-Поморавье округы

note: Name for RS-KM
en: Kosovo-Metohija
ba: Косово-Метохия

note: Name for RS-VO
en: Vojvodina
ba: Воеводина

note: Name for RU-BA
en: Bashkortostan, Respublika
ba: Башҡортостан Республикаһы

note: Name for RU-CE
en: Chechenskaya Respublika
ba: Чечен Республикаһы

note: Name for RU-CHE
en: Chelyabinskaya oblast'
ba: Силәбе өлкәһе

note: Name for RU-CHU
en: Chukotskiy avtonomnyy okrug
ba: Чукот автономиялы округы

note: Name for RU-CU
en: Chuvashskaya Respublika
ba: Сыуаш Республикаһы

note: Name for RU-DA
en: Dagestan, Respublika
ba: Дағстан Республикаһы

note: Name for RU-IN
en: Ingushetiya, Respublika
ba: Ингушетия Республикаһы

note: Name for RU-KAM
en: Kamchatskiy kray
ba: Камчатка крайы

note: Name for RU-KC
en: Karachayevo-Cherkesskaya Respublika
ba: Ҡарасай-Черкес Республикаһы

note: Name for RU-KLU
en: Kaluzhskaya oblast'
ba: Калуга өлкәһе

note: Name for RU-KO
en: Komi, Respublika
ba: Коми Республикаһы

note: Name for RU-MOW
en: Moskva
ba: Мәскәү

note: Name for RU-NIZ
en: Nizhegorodskaya oblast'
ba: Түбәнге Новгород өлкәһе

note: Name for RU-SA
en: Saha, Respublika
ba: Саха Республикаһы

note: Name for RU-SPE
en: Sankt-Peterburg
ba: Санкт-Петербург

note: Name for RU-TA
en: Tatarstan, Respublika
ba: Татарстан Республикаһы

note: Name for RU-TY
en: Tyva, Respublika
ba: Тыва Республикаһы

note: Name for RU-VOR
en: Voronezhskaya oblast'
ba: Воронеж өлкәһе

note: Name for RW-01
en: City of Kigali
ba: Кигали ҡалаһы

note: Name for SA-01
en: Ar Riyāḑ
ba: Эр-Рияд

note: Name for SA-02
en: Makkah al Mukarramah
ba: Мәккә-әл-Мөкәррәмә

note: Name for SA-03
en: Al Madīnah al Munawwarah
ba: Әл-Мәҙинә-әл-Мөнәүәрә

note: Name for SA-05
en: Al Qaşīm
ba: Эль-Касим

note: Name for SA-06
en: Ḩā'il
ba: Хаиль

note: Name for SA-07
en: Tabūk
ba: Табук

note: Name for SA-08
en: Al Ḩudūd ash Shamālīyah
ba: Эль-Худуд-эш-Шамалия

note: Name for SA-09
en: Jāzān
ba: Джизан

note: Name for SA-10
en: Najrān
ba: Наджран

note: Name for SA-11
en: Al Bāḩah
ba: Эль-Баха

note: Name for SA-12, Name for YE-JA
en: Al Jawf
ba: Эль-Джауф

note: Name for SA-14
en: 'Asīr
ba: Асир

note: Name for SB-CT
en: Capital Territory (Honiara)
ba: Баш ҡала территорияһы (Хониара)

note: Name for SB-GU
en: Guadalcanal
ba: Гуадалканал

note: Name for SB-IS
en: Isabel
ba: Исабель

note: Name for SB-MK
en: Makira-Ulawa
ba: Макира-Улава

note: Name for SB-ML
en: Malaita
ba: Малаита

note: Name for SB-RB
en: Rennell and Bellona
ba: Реннелл һәм Беллона

note: Name for SB-TE
en: Temotu
ba: Темоту

note: Name for SC-01
en: Anse aux Pins
ba: Анс-о-Пен

note: Name for SC-02
en: Anse Boileau
ba: Анс-Буало

note: Name for SC-03
en: Anse Etoile
ba: Анс-Этуаль

note: Name for SC-04
en: Au Cap
ba: О-Кап

note: Name for SC-05
en: Anse Royale
ba: Анс-Руаяль

note: Name for SC-06
en: Baie Lazare
ba: Бе-Лазар

note: Name for SC-07
en: Baie Sainte Anne
ba: Бе-Сент-Анн

note: Name for SC-08
en: Beau Vallon
ba: Бо-Валлон

note: Name for SC-09
en: Bel Air
ba: Бель-Эр

note: Name for SC-10
en: Bel Ombre
ba: Бель-Омбр

note: Name for SC-11
en: Cascade
ba: Каскад

note: Name for SC-12
en: Glacis
ba: Гласис

note: Name for SC-13
en: Grand Anse Mahe
ba: Гранд-Анс-Маэ

note: Name for SC-14
en: Grand Anse Praslin
ba: Гранд-Анс-Праслен

note: Name for SC-15
en: La Digue
ba: Ла-Диг

note: Name for SC-16
en: English River
ba: Инглиш-Ривер

note: Name for SC-17
en: Mont Buxton
ba: Мон-Бакстон

note: Name for SC-18
en: Mont Fleuri
ba: Мон-Флёри

note: Name for SC-19
en: Plaisance
ba: Плезанс

note: Name for SC-20
en: Pointe Larue
ba: Пуэнт-Ларю

note: Name for SC-21
en: Port Glaud
ba: Порт-Глод

note: Name for SC-22
en: Saint Louis
ba: Сент-Луис

note: Name for SC-23
en: Takamaka
ba: Такамака

note: Name for SC-24
en: Les Mamelles
ba: Ле-Мамель

note: Name for SC-25
en: Roche Caiman
ba: Рош-Кайман

note: Name for SC-26
en: Ile Perseverance I
ba: Иль-Персеверанс I

note: Name for SC-27
en: Ile Perseverance II
ba: Иль-Персеверанс II

note: Name for SD-DC
en: Central Darfur
ba: Үҙәк Дарфур

note: Name for SD-DE
en: East Darfur
ba: Көнсығыш Дарфур

note: Name for SD-DN
en: North Darfur
ba: Төньяҡ Дарфур

note: Name for SD-DS
en: South Darfur
ba: Көньяҡ Дарфур

note: Name for SD-DW
en: West Darfur
ba: Көнбайыш Дарфур

note: Name for SD-GD
en: Gedaref
ba: Гедареф

note: Name for SD-GK
en: West Kordofan
ba: Көнбайыш Кордофан

note: Name for SD-GZ
en: Gezira
ba: Гезира

note: Name for SD-KA
en: Kassala
ba: Кассала

note: Name for SD-KH
en: Khartoum
ba: Хартум

note: Name for SD-KN
en: North Kordofan
ba: Төньяҡ Кордофан

note: Name for SD-KS
en: South Kordofan
ba: Көньяҡ Кордофан

note: Name for SD-NB
en: Blue Nile
ba: Зәңгәр Нил

note: Name for SD-NR
en: River Nile
ba: Нил йылғаһы

note: Name for SD-NW
en: White Nile
ba: Аҡ Нил

note: Name for SD-RS
en: Red Sea
ba: Ҡыҙыл диңгеҙ

note: Name for SD-SI
en: Sennar
ba: Сеннар

note: Name for SE-AB
en: Stockholms län [SE-01]
ba: Стокгольм лены [SE-01]

note: Name for SE-AC
en: Västerbottens län [SE-24]
ba: Вестерботтен лены [SE-24]

note: Name for SE-BD
en: Norrbottens län [SE-25]
ba: Норрботтен лены [SE-25]

note: Name for SE-C
en: Uppsala län [SE-03]
ba: Уппсала лены [SE-03]

note: Name for SE-D
en: Södermanlands län [SE-04]
ba: Сёдерманланд лены [SE-04]

note: Name for SE-E
en: Östergötlands län [SE-05]
ba: Эстергётланд лены [SE-05]

note: Name for SE-F
en: Jönköpings län [SE-06]
ba: Йёнчёпинг лены [SE-06]

note: Name for SE-G
en: Kronobergs län [SE-07]
ba: Крунуберг лены [SE-07]

note: Name for SE-H
en: Kalmar län [SE-08]
ba: Кальмар лены [SE-08]

note: Name for SE-I
en: Gotlands län [SE-09]
ba: Готланд лены [SE-09]

note: Name for SE-K
en: Blekinge län [SE-10]
ba: Блекинге лены [SE-10]

note: Name for SE-M
en: Skåne län [SE-12]
ba: Сконе лены [SE-12]

note: Name for SE-N
en: Hallands län [SE-13]
ba: Халланд лены [SE-13]

note: Name for SE-O
en: Västra Götalands län [SE-14]
ba: Вестра-Гёталанд лены [SE-14]

note: Name for SE-S
en: Värmlands län [SE-17]
ba: Вермланд лены [SE-17]

note: Name for SE-T
en: Örebro län [SE-18]
ba: Эребру лены [SE-18]

note: Name for SE-U
en: Västmanlands län [SE-19]
ba: Вестманланд лены [SE-19]

note: Name for SE-W
en: Dalarnas län [SE-20]
ba: Даларна лены [SE-20]

note: Name for SE-X
en: Gävleborgs län [SE-21]
ba: Евлеборг лены [SE-21]

note: Name for SE-Y
en: Västernorrlands län [SE-22]
ba: Вестерноррланд лены [SE-22]

note: Name for SE-Z
en: Jämtlands län [SE-23]
ba: Емтланд лены [SE-23]

note: Name for SG-01
en: Central Singapore
ba: Үҙәк Сингапур

note: Name for SG-05
en: South West
ba: Көньяҡ-Көнбайыш

note: Name for SH-AC
en: Ascension
ba: Вознесение утрауы

note: Name for SH-HL
en: Saint Helena
ba: Изге Елена утрауы

note: Name for SH-TA
en: Tristan da Cunha
ba: Тристан-да-Кунья

note: Name for SI-001
en: Ajdovščina
ba: Айдовшчина

note: Name for SI-002
en: Beltinci
ba: Белтинци

note: Name for SI-003
en: Bled
ba: Блед

note: Name for SI-004
en: Bohinj
ba: Бохинь

note: Name for SI-005
en: Borovnica
ba: Боровница

note: Name for SI-006
en: Bovec
ba: Бовец

note: Name for SI-007
en: Brda
ba: Брда

note: Name for SI-008
en: Brezovica
ba: Брезовица

note: Name for SI-009
en: Brežice
ba: Брежице

note: Name for SI-010
en: Tišina
ba: Тишина

note: Name for SI-011
en: Celje
ba: Целе

note: Name for SI-012
en: Cerklje na Gorenjskem
ba: Церкле-на-Гореньскем

note: Name for SI-013
en: Cerknica
ba: Церкница

note: Name for SI-014
en: Cerkno
ba: Церкно

note: Name for SI-015
en: Črenšovci
ba: Чреншовци

note: Name for SI-016
en: Črna na Koroškem
ba: Чрна-на-Корошкем

note: Name for SI-017
en: Črnomelj
ba: Чрномель

note: Name for SI-018
en: Destrnik
ba: Дестрник

note: Name for SI-019
en: Divača
ba: Дивача

note: Name for SI-020
en: Dobrepolje
ba: Добреполе

note: Name for SI-021
en: Dobrova-Polhov Gradec
ba: Доброва-Полхов-Градец

note: Name for SI-022
en: Dol pri Ljubljani
ba: Дол-при-Любляни

note: Name for SI-023
en: Domžale
ba: Домжале

note: Name for SI-024
en: Dornava
ba: Дорнава

note: Name for SI-025
en: Dravograd
ba: Дравоград

note: Name for SI-026
en: Duplek
ba: Дуплек

note: Name for SI-027
en: Gorenja vas-Poljane
ba: Гореня-Вас-Поляне

note: Name for SI-028
en: Gorišnica
ba: Горишница

note: Name for SI-029
en: Gornja Radgona
ba: Горня-Радгона

note: Name for SI-030
en: Gornji Grad
ba: Горни-Град

note: Name for SI-031
en: Gornji Petrovci
ba: Горни-Петровци

note: Name for SI-032
en: Grosuplje
ba: Гросупле

note: Name for SI-033
en: Šalovci
ba: Шаловци

note: Name for SI-034
en: Hrastnik
ba: Храстник

note: Name for SI-035
en: Hrpelje-Kozina
ba: Хрпеле-Козина

note: Name for SI-036
en: Idrija
ba: Идрия

note: Name for SI-037
en: Ig
ba: Иг

note: Name for SI-038
en: Ilirska Bistrica
ba: Илирска-Бистрица

note: Name for SI-039
en: Ivančna Gorica
ba: Иванчна-Горица

note: Name for SI-040
en: Izola
ba: Изола

note: Name for SI-041
en: Jesenice
ba: Есенице

note: Name for SI-042
en: Juršinci
ba: Юршинци

note: Name for SI-043
en: Kamnik
ba: Камник

note: Name for SI-044
en: Kanal ob Soči
ba: Канал-об-Сочи

note: Name for SI-045
en: Kidričevo
ba: Кидричево

note: Name for SI-046
en: Kobarid
ba: Кобарид

note: Name for SI-047
en: Kobilje
ba: Кобиле

note: Name for SI-048
en: Kočevje
ba: Кочевье

note: Name for SI-049
en: Komen
ba: Комен

note: Name for SI-050
en: Koper
ba: Копер

note: Name for SI-051
en: Kozje
ba: Козье

note: Name for SI-052
en: Kranj
ba: Крань

note: Name for SI-053
en: Kranjska Gora
ba: Краньска-Гора

note: Name for SI-054
en: Krško
ba: Кршко

note: Name for SI-055
en: Kungota
ba: Кунгота

note: Name for SI-056
en: Kuzma
ba: Кузма

note: Name for SI-057
en: Laško
ba: Лашко

note: Name for SI-058
en: Lenart
ba: Ленарт

note: Name for SI-059
en: Lendava
ba: Лендава

note: Name for SI-060
en: Litija
ba: Лития

note: Name for SI-061
en: Ljubljana
ba: Любляна

note: Name for SI-062
en: Ljubno
ba: Любно

note: Name for SI-063
en: Ljutomer
ba: Лютомер

note: Name for SI-064
en: Logatec
ba: Логатец

note: Name for SI-065
en: Loška dolina
ba: Лошка-Долина

note: Name for SI-066
en: Loški Potok
ba: Лошки-Поток

note: Name for SI-067
en: Luče
ba: Луче

note: Name for SI-068
en: Lukovica
ba: Луковица

note: Name for SI-069
en: Majšperk
ba: Майшперк

note: Name for SI-070
en: Maribor
ba: Марибор

note: Name for SI-071
en: Medvode
ba: Медводе

note: Name for SI-072
en: Mengeš
ba: Менгеш

note: Name for SI-073
en: Metlika
ba: Метлика

note: Name for SI-074
en: Mežica
ba: Межица

note: Name for SI-075
en: Miren-Kostanjevica
ba: Мирен-Костаньевица

note: Name for SI-076
en: Mislinja
ba: Мислиня

note: Name for SI-077
en: Moravče
ba: Моравче

note: Name for SI-078
en: Moravske Toplice
ba: Моравске-Топлице

note: Name for SI-079
en: Mozirje
ba: Мозирье

note: Name for SI-080
en: Murska Sobota
ba: Мурска-Собота

note: Name for SI-081
en: Muta
ba: Мута

note: Name for SI-082
en: Naklo
ba: Накло

note: Name for SI-083
en: Nazarje
ba: Назарье

note: Name for SI-084
en: Nova Gorica
ba: Нова-Горица

note: Name for SI-085
en: Novo Mesto
ba: Ново-Место

note: Name for SI-086
en: Odranci
ba: Одранци

note: Name for SI-087
en: Ormož
ba: Ормож

note: Name for SI-088
en: Osilnica
ba: Осилница

note: Name for SI-089
en: Pesnica
ba: Песница

note: Name for SI-090
en: Piran
ba: Пиран

note: Name for SI-091
en: Pivka
ba: Пивка

note: Name for SI-092
en: Podčetrtek
ba: Подчетртек

note: Name for SI-093
en: Podvelka
ba: Подвелка

note: Name for SI-094
en: Postojna
ba: Постойна

note: Name for SI-095
en: Preddvor
ba: Преддвор

note: Name for SI-096
en: Ptuj
ba: Птуй

note: Name for SI-097
en: Puconci
ba: Пуцонци

note: Name for SI-098
en: Rače-Fram
ba: Раче-Фрам

note: Name for SI-099
en: Radeče
ba: Радече

note: Name for SI-100
en: Radenci
ba: Раденци

note: Name for SI-101
en: Radlje ob Dravi
ba: Радле-об-Драви

note: Name for SI-102
en: Radovljica
ba: Радовлица

note: Name for SI-103
en: Ravne na Koroškem
ba: Равне-на-Корошкем

note: Name for SI-104
en: Ribnica
ba: Рибница

note: Name for SI-105
en: Rogašovci
ba: Рогашовци

note: Name for SI-106
en: Rogaška Slatina
ba: Рогашка-Слатина

note: Name for SI-107
en: Rogatec
ba: Рогатец

note: Name for SI-108
en: Ruše
ba: Руше

note: Name for SI-109
en: Semič
ba: Семич

note: Name for SI-110
en: Sevnica
ba: Севница

note: Name for SI-111
en: Sežana
ba: Сежана

note: Name for SI-112
en: Slovenj Gradec
ba: Словень-Градец

note: Name for SI-113
en: Slovenska Bistrica
ba: Словенска-Бистрица

note: Name for SI-114
en: Slovenske Konjice
ba: Словенске-Конице

note: Name for SI-115
en: Starše
ba: Старше

note: Name for SI-116
en: Sveti Jurij ob Ščavnici
ba: Свети-Юрий-об-Щавници

note: Name for SI-117
en: Šenčur
ba: Шенчур

note: Name for SI-118
en: Šentilj
ba: Шентиль

note: Name for SI-119
en: Šentjernej
ba: Шентерней

note: Name for SI-120
en: Šentjur
ba: Шентюр

note: Name for SI-121
en: Škocjan
ba: Шкоцян

note: Name for SI-122
en: Škofja Loka
ba: Шкофья-Лока

note: Name for SI-123
en: Škofljica
ba: Шкофлица

note: Name for SI-124
en: Šmarje pri Jelšah
ba: Шмарье-при-Елшах

note: Name for SI-125
en: Šmartno ob Paki
ba: Шмартно-об-Паки

note: Name for SI-126
en: Šoštanj
ba: Шоштань

note: Name for SI-127
en: Štore
ba: Шторе

note: Name for SI-128
en: Tolmin
ba: Толмин

note: Name for SI-129
en: Trbovlje
ba: Трбовле

note: Name for SI-130
en: Trebnje
ba: Требне

note: Name for SI-131
en: Tržič
ba: Тржич

note: Name for SI-132
en: Turnišče
ba: Турнище

note: Name for SI-133
en: Velenje
ba: Веленье

note: Name for SI-134
en: Velike Lašče
ba: Велике-Лаще

note: Name for SI-135
en: Videm
ba: Видем

note: Name for SI-136
en: Vipava
ba: Випава

note: Name for SI-137
en: Vitanje
ba: Витанье

note: Name for SI-138
en: Vodice
ba: Водице

note: Name for SI-139
en: Vojnik
ba: Войник

note: Name for SI-140
en: Vrhnika
ba: Врхника

note: Name for SI-141
en: Vuzenica
ba: Вузеница

note: Name for SI-142
en: Zagorje ob Savi
ba: Загорье-об-Сави

note: Name for SI-143
en: Zavrč
ba: Заврч

note: Name for SI-144
en: Zreče
ba: Зрече

note: Name for SI-146
en: Železniki
ba: Железники

note: Name for SI-147
en: Žiri
ba: Жири

note: Name for SI-148
en: Benedikt
ba: Бенедикт

note: Name for SI-149
en: Bistrica ob Sotli
ba: Бистрица-об-Сотли

note: Name for SI-150
en: Bloke
ba: Блоке

note: Name for SI-151
en: Braslovče
ba: Брасловче

note: Name for SI-152
en: Cankova
ba: Цанкова

note: Name for SI-153
en: Cerkvenjak
ba: Церквеняк

note: Name for SI-154
en: Dobje
ba: Добье

note: Name for SI-155
en: Dobrna
ba: Добрна

note: Name for SI-156
en: Dobrovnik
ba: Добровник

note: Name for SI-157
en: Dolenjske Toplice
ba: Доленьске-Топлице

note: Name for SI-158
en: Grad
ba: Град

note: Name for SI-159
en: Hajdina
ba: Хайдина

note: Name for SI-160
en: Hoče-Slivnica
ba: Хоче-Сливница

note: Name for SI-161
en: Hodoš
ba: Ходош

note: Name for SI-162
en: Horjul
ba: Хорьюл

note: Name for SI-163
en: Jezersko
ba: Езерско

note: Name for SI-164
en: Komenda
ba: Коменда

note: Name for SI-165
en: Kostel
ba: Костел

note: Name for SI-166
en: Križevci
ba: Крижевци

note: Name for SI-167
en: Lovrenc na Pohorju
ba: Ловренц-на-Похорью

note: Name for SI-168
en: Markovci
ba: Марковци

note: Name for SI-169
en: Miklavž na Dravskem polju
ba: Миклавж-на-Дравскем-полю

note: Name for SI-170
en: Mirna Peč
ba: Мирна-Печ

note: Name for SI-171
en: Oplotnica
ba: Оплотница

note: Name for SI-172
en: Podlehnik
ba: Подлехник

note: Name for SI-173
en: Polzela
ba: Ползела

note: Name for SI-174
en: Prebold
ba: Преболд

note: Name for SI-175
en: Prevalje
ba: Превалье

note: Name for SI-176
en: Razkrižje
ba: Разкрижье

note: Name for SI-177
en: Ribnica na Pohorju
ba: Рибница-на-Похорью

note: Name for SI-178
en: Selnica ob Dravi
ba: Селница-об-Драви

note: Name for SI-179
en: Sodražica
ba: Содражица

note: Name for SI-180
en: Solčava
ba: Солчава

note: Name for SI-181
en: Sveta Ana
ba: Света-Ана

note: Name for SI-182
en: Sveti Andraž v Slovenskih goricah
ba: Свети-Андраж-в-Словенских-горицах

note: Name for SI-183
en: Šempeter-Vrtojba
ba: Шемпетер-Вртойба

note: Name for SI-184
en: Tabor
ba: Табор

note: Name for SI-185
en: Trnovska Vas
ba: Трновска-Вас

note: Name for SI-186
en: Trzin
ba: Трзин

note: Name for SI-187
en: Velika Polana
ba: Велика-Полана

note: Name for SI-188
en: Veržej
ba: Вержей

note: Name for SI-189
en: Vransko
ba: Вранско

note: Name for SI-190
en: Žalec
ba: Жалец

note: Name for SI-191
en: Žetale
ba: Жетале

note: Name for SI-192
en: Žirovnica
ba: Жировница

note: Name for SI-193
en: Žužemberk
ba: Жужемберк

note: Name for SI-194
en: Šmartno pri Litiji
ba: Шмартно-при-Литии

note: Name for SI-195
en: Apače
ba: Апаче

note: Name for SI-196
en: Cirkulane
ba: Циркулане

note: Name for SI-197
en: Kostanjevica na Krki
ba: Костаньевица-на-Крки

note: Name for SI-198
en: Makole
ba: Маколе

note: Name for SI-199
en: Mokronog-Trebelno
ba: Мокроног-Требелно

note: Name for SI-200
en: Poljčane
ba: Польчане

note: Name for SI-201
en: Renče-Vogrsko
ba: Ренче-Вогрско

note: Name for SI-202
en: Središče ob Dravi
ba: Средище-об-Драви

note: Name for SI-203
en: Straža
ba: Стража

note: Name for SI-204
en: Sveta Trojica v Slovenskih goricah
ba: Света-Троица-в-Словенских-горицах

note: Name for SI-205
en: Sveti Tomaž
ba: Свети-Томаж

note: Name for SI-206
en: Šmarješke Toplice
ba: Шмарьешке-Топлице

note: Name for SI-207
en: Gorje
ba: Горе

note: Name for SI-208
en: Log-Dragomer
ba: Лог-Драгомер

note: Name for SI-209
en: Rečica ob Savinji
ba: Речица-об-Савиньи

note: Name for SI-210
en: Sveti Jurij v Slovenskih goricah
ba: Свети-Юрий-в-Словенских-горицах

note: Name for SI-211
en: Šentrupert
ba: Шентруперт

note: Name for SI-212
en: Mirna
ba: Мирна

note: Name for SI-213
en: Ankaran
ba: Анкаран

note: Name for SK-BC
en: Banskobystrický kraj
ba: Банска-Бистрица крайы

note: Name for SK-BL
en: Bratislavský kraj
ba: Братислава крайы

note: Name for SK-KI
en: Košický kraj
ba: Кошице крайы

note: Name for SK-NI
en: Nitriansky kraj
ba: Нитра крайы

note: Name for SK-PV
en: Prešovský kraj
ba: Прешов крайы

note: Name for SK-TA
en: Trnavský kraj
ba: Трнава крайы

note: Name for SK-TC
en: Trenčiansky kraj
ba: Тренчин крайы

note: Name for SK-ZI
en: Žilinský kraj
ba: Жилина крайы

note: Name for SL-NW
en: North Western
ba: Төньяҡ-Көнбайыш

note: Name for SL-W
en: Western Area (Freetown)
ba: Көнбайыш өлкә (Фритаун)

note: Name for SM-01
en: Acquaviva
ba: Аккуавива

note: Name for SM-02
en: Chiesanuova
ba: Кьезануова

note: Name for SM-03
en: Domagnano
ba: Доманьяно

note: Name for SM-04
en: Faetano
ba: Фаэтано

note: Name for SM-05
en: Fiorentino
ba: Фьорентино

note: Name for SM-06
en: Borgo Maggiore
ba: Борго-Маджоре

note: Name for SM-07
en: Città di San Marino
ba: Сан-Марино ҡалаһы

note: Name for SM-08
en: Montegiardino
ba: Монтеджардино

note: Name for SM-09
en: Serravalle
ba: Серравалле

note: Name for SN-DB
en: Diourbel
ba: Диурбель

note: Name for SN-DK
en: Dakar
ba: Дакар

note: Name for SN-FK
en: Fatick
ba: Фатик

note: Name for SN-KA
en: Kaffrine
ba: Кафрин

note: Name for SN-KD
en: Kolda
ba: Колда

note: Name for SN-KE
en: Kédougou
ba: Кедугу

note: Name for SN-KL
en: Kaolack
ba: Каолак

note: Name for SN-LG
en: Louga
ba: Луга

note: Name for SN-MT
en: Matam
ba: Матам

note: Name for SN-SE
en: Sédhiou
ba: Седиу

note: Name for SN-SL
en: Saint-Louis
ba: Сен-Луи

note: Name for SN-TC
en: Tambacounda
ba: Тамбакунда

note: Name for SN-TH
en: Thiès
ba: Тиес

note: Name for SN-ZG
en: Ziguinchor
ba: Зигиншор

note: Name for SO-AW
en: Awdal
ba: Авдал

note: Name for SO-BK
en: Bakool
ba: Баколь

note: Name for SO-BN
en: Banaadir
ba: Банадир

note: Name for SO-BY
en: Bay
ba: Бай

note: Name for SO-GA
en: Galguduud
ba: Гальгудуд

note: Name for SO-GE
en: Gedo
ba: Гедо

note: Name for SO-HI
en: Hiiraan
ba: Хиран

note: Name for SO-JD
en: Jubbada Dhexe
ba: Урта Джубба

note: Name for SO-JH
en: Jubbada Hoose
ba: Түбәнге Джубба

note: Name for SO-MU
en: Mudug
ba: Мудуг

note: Name for SO-NU
en: Nugaal
ba: Нугаль

note: Name for SO-SA
en: Sanaag
ba: Санаг

note: Name for SO-SD
en: Shabeellaha Dhexe
ba: Урта Шабелле

note: Name for SO-SH
en: Shabeellaha Hoose
ba: Түбәнге Шабелле

note: Name for SO-SO
en: Sool
ba: Соль

note: Name for SO-TO
en: Togdheer
ba: Тогдер

note: Name for SO-WO
en: Woqooyi Galbeed
ba: Вокои-Гальбид

note: Name for SR-BR
en: Brokopondo
ba: Брокопондо

note: Name for SR-CM
en: Commewijne
ba: Коммевейне

note: Name for SR-CR
en: Coronie
ba: Корони

note: Name for SR-MA
en: Marowijne
ba: Маровейне

note: Name for SR-NI
en: Nickerie
ba: Никкери

note: Name for SR-PM
en: Paramaribo
ba: Парамарибо

note: Name for SR-PR
en: Para
ba: Пара

note: Name for SR-SA
en: Saramacca
ba: Сарамакка

note: Name for SR-SI
en: Sipaliwini
ba: Сипаливини

note: Name for SR-WA
en: Wanica
ba: Ваника

note: Name for SS-BN
en: Northern Bahr el Ghazal
ba: Төньяҡ Бахр-эль-Газаль

note: Name for SS-BW
en: Western Bahr el Ghazal
ba: Көнбайыш Бахр-эль-Газаль

note: Name for SS-EC
en: Central Equatoria
ba: Үҙәк Экватория

note: Name for SS-EE
en: Eastern Equatoria
ba: Көнсығыш Экватория

note: Name for SS-EW
en: Western Equatoria
ba: Көнбайыш Экватория

note: Name for SS-JG
en: Jonglei
ba: Джонглий

note: Name for SS-LK
en: Lakes
ba: Күлдәр

note: Name for SS-NU
en: Upper Nile
ba: Үрге Нил

note: Name for SS-UY
en: Unity
ba: Юнити

note: Name for SS-WR
en: Warrap
ba: Варрап

note: Name for ST-01
en: Água Grande
ba: Агуа-Гранде

note: Name for ST-02
en: Cantagalo
ba: Кантагало

note: Name for ST-03
en: Caué
ba: Кауэ

note: Name for ST-04
en: Lembá
ba: Лемба

note: Name for ST-05
en: Lobata
ba: Лобата

note: Name for ST-06
en: Mé-Zóchi
ba: Ме-Зочи

note: Name for ST-P
en: Príncipe
ba: Принсипи

note: Name for SV-AH
en: Ahuachapán
ba: Ауачапан

note: Name for SV-CA
en: Cabañas
ba: Кабаньяс

note: Name for SV-CH
en: Chalatenango
ba: Чалатенанго

note: Name for SV-CU
en: Cuscatlán
ba: Кускатлан

note: Name for SV-MO
en: Morazán
ba: Морасан

note: Name for SV-SA
en: Santa Ana
ba: Санта-Ана

note: Name for SV-SM
en: San Miguel
ba: Сан-Мигель

note: Name for SV-SO
en: Sonsonate
ba: Сонсонате

note: Name for SV-SV
en: San Vicente
ba: Сан-Висенте

note: Name for SV-UN
en: La Unión
ba: Ла-Уньон

note: Name for SV-US
en: Usulután
ba: Усулутан

note: Name for SY-DI
en: Dimashq
ba: Дамаск

note: Name for SY-DR
en: Dar'ā
ba: Даръа

note: Name for SY-DY
en: Dayr az Zawr
ba: Дейр-эз-Зор

note: Name for SY-HA
en: Al Ḩasakah
ba: Эль-Хасака

note: Name for SY-HI
en: Ḩimş
ba: Хомс

note: Name for SY-HL
en: Ḩalab
ba: Халеб

note: Name for SY-HM
en: Ḩamāh
ba: Хама

note: Name for SY-ID
en: Idlib
ba: Идлиб

note: Name for SY-LA
en: Al Lādhiqīyah
ba: Латакия

note: Name for SY-QU
en: Al Qunayţirah
ba: Эль-Кунейтра

note: Name for SY-RA
en: Ar Raqqah
ba: Эр-Ракка

note: Name for SY-RD
en: Rīf Dimashq
ba: Риф-Дамаск

note: Name for SY-SU
en: As Suwaydā'
ba: Эс-Сувейда

note: Name for SY-TA
en: Ţarţūs
ba: Тартус

note: Name for SZ-HH
en: Hhohho
ba: Хохо

note: Name for SZ-LU
en: Lubombo
ba: Лубомбо

note: Name for SZ-MA
en: Manzini
ba: Манзини

note: Name for SZ-SH
en: Shiselweni
ba: Шиселвени

note: Name for TD-BA
en: Batha
ba: Батха

note: Name for TD-BG
en: Bahr el Ghazal
ba: Бахр-эль-Газаль

note: Name for TD-BO
en: Borkou
ba: Борку

note: Name for TD-CB
en: Chari-Baguirmi
ba: Шари-Багирми

note: Name for TD-EE
en: Ennedi-Est
ba: Эннеди-Эст

note: Name for TD-EO
en: Ennedi-Ouest
ba: Эннеди-Уэст

note: Name for TD-GR
en: Guéra
ba: Гера

note: Name for TD-HL
en: Hadjer Lamis
ba: Хаджер-Ламис

note: Name for TD-KA
en: Kanem
ba: Канем

note: Name for TD-LC
en: Lac
ba: Лак

note: Name for TD-LO
en: Logone-Occidental
ba: Көнбайыш Логон

note: Name for TD-LR
en: Logone-Oriental
ba: Көнсығыш Логон

note: Name for TD-MA
en: Mandoul
ba: Мандуль

note: Name for TD-MC
en: Moyen-Chari
ba: Урта Шари

note: Name for TD-ME
en: Mayo-Kebbi-Est
ba: Көнсығыш Майо-Кеби

note: Name for TD-MO
en: Mayo-Kebbi-Ouest
ba: Көнбайыш Майо-Кеби

note: Name for TD-ND
en: Ville de Ndjamena
ba: Нджамена ҡалаһы

note: Name for TD-OD
en: Ouaddaï
ba: Уаддаи

note: Name for TD-SA
en: Salamat
ba: Саламат

note: Name for TD-SI
en: Sila
ba: Сила

note: Name for TD-TA
en: Tandjilé
ba: Танджиле

note: Name for TD-TI
en: Tibesti
ba: Тибести

note: Name for TD-WF
en: Wadi Fira
ba: Вади-Фира

note: Name for TG-C
en: Centrale
ba: Үҙәк

note: Name for TG-K
en: Kara
ba: Кара

note: Name for TG-M
en: Maritime (Région)
ba: Диңгеҙ буйы (Төбәк)

note: Name for TH-10
en: Krung Thep Maha Nakhon
ba: Крунгтхепмаханакхон

note: Name for TH-11
en: Samut Prakan
ba: Самутпракан

note: Name for TH-12
en: Nonthaburi
ba: Нонтхабури

note: Name for TH-13
en: Pathum Thani
ba: Патхумтхани

note: Name for TH-14
en: Phra Nakhon Si Ayutthaya
ba: Пхранакхонсиаюттхая

note: Name for TH-15
en: Ang Thong
ba: Ангтхонг

note: Name for TH-16
en: Lop Buri
ba: Лопбури

note: Name for TH-17
en: Sing Buri
ba: Сингбури

note: Name for TH-18
en: Chai Nat
ba: Чайнат

note: Name for TH-19
en: Saraburi
ba: Сарабури

note: Name for TH-20
en: Chon Buri
ba: Чонбури

note: Name for TH-21
en: Rayong
ba: Районг

note: Name for TH-22
en: Chanthaburi
ba: Чантхабури

note: Name for TH-23
en: Trat
ba: Трат

note: Name for TH-24
en: Chachoengsao
ba: Чаченгсау

note: Name for TH-25
en: Prachin Buri
ba: Прачинбури

note: Name for TH-26
en: Nakhon Nayok
ba: Накхоннайок

note: Name for TH-27
en: Sa Kaeo
ba: Сакэу

note: Name for TH-30
en: Nakhon Ratchasima
ba: Накхонратчасима

note: Name for TH-31
en: Buri Ram
ba: Бурирам

note: Name for TH-32
en: Surin
ba: Сурин

note: Name for TH-33
en: Si Sa Ket
ba: Сисакет

note: Name for TH-34
en: Ubon Ratchathani
ba: Убонратчатхани

note: Name for TH-35
en: Yasothon
ba: Ясотхон

note: Name for TH-36
en: Chaiyaphum
ba: Чайяпхум

note: Name for TH-37
en: Amnat Charoen
ba: Амнатчарен

note: Name for TH-38
en: Bueng Kan
ba: Буенгкан

note: Name for TH-39
en: Nong Bua Lam Phu
ba: Нонгбуалампху

note: Name for TH-40
en: Khon Kaen
ba: Кхонкэн

note: Name for TH-41
en: Udon Thani
ba: Удонтхани

note: Name for TH-42
en: Loei
ba: Лей

note: Name for TH-43
en: Nong Khai
ba: Нонгкхай

note: Name for TH-44
en: Maha Sarakham
ba: Махасаракхам

note: Name for TH-45
en: Roi Et
ba: Ройэт

note: Name for TH-46
en: Kalasin
ba: Каласин

note: Name for TH-47
en: Sakon Nakhon
ba: Саконнакхон

note: Name for TH-48
en: Nakhon Phanom
ba: Накхонпханом

note: Name for TH-49
en: Mukdahan
ba: Мукдахан

note: Name for TH-50
en: Chiang Mai
ba: Чиангмай

note: Name for TH-51
en: Lamphun
ba: Лампхун

note: Name for TH-52
en: Lampang
ba: Лампанг

note: Name for TH-53
en: Uttaradit
ba: Уттарадит

note: Name for TH-54
en: Phrae
ba: Пхрэ

note: Name for TH-55
en: Nan
ba: Нан

note: Name for TH-56
en: Phayao
ba: Пхаяу

note: Name for TH-57
en: Chiang Rai
ba: Чианграй

note: Name for TH-58
en: Mae Hong Son
ba: Мэхонгсон

note: Name for TH-60
en: Nakhon Sawan
ba: Накхонсаван

note: Name for TH-61
en: Uthai Thani
ba: Утхайтхани

note: Name for TH-62
en: Kamphaeng Phet
ba: Кампхэнгпхет

note: Name for TH-63
en: Tak
ba: Так

note: Name for TH-64
en: Sukhothai
ba: Сукхотхай

note: Name for TH-65
en: Phitsanulok
ba: Пхитсанулок

note: Name for TH-66
en: Phichit
ba: Пхичит

note: Name for TH-67
en: Phetchabun
ba: Пхетчабун

note: Name for TH-70
en: Ratchaburi
ba: Ратбури

note: Name for TH-71
en: Kanchanaburi
ba: Канчанабури

note: Name for TH-72
en: Suphan Buri
ba: Супханбури

note: Name for TH-73
en: Nakhon Pathom
ba: Накхонпатхом

note: Name for TH-74
en: Samut Sakhon
ba: Самутсакхон

note: Name for TH-75
en: Samut Songkhram
ba: Самутсонгкхрам

note: Name for TH-76
en: Phetchaburi
ba: Пхетчабури

note: Name for TH-77
en: Prachuap Khiri Khan
ba: Прачуапкхирикхан

note: Name for TH-80
en: Nakhon Si Thammarat
ba: Накхонситхаммарат

note: Name for TH-81
en: Krabi
ba: Краби

note: Name for TH-82
en: Phangnga
ba: Пхангнга

note: Name for TH-83
en: Phuket
ba: Пхукет

note: Name for TH-84
en: Surat Thani
ba: Сураттхани

note: Name for TH-85
en: Ranong
ba: Ранонг

note: Name for TH-86
en: Chumphon
ba: Чумпхон

note: Name for TH-90
en: Songkhla
ba: Сонгкхла

note: Name for TH-91
en: Satun
ba: Сатун

note: Name for TH-92
en: Trang
ba: Транг

note: Name for TH-93
en: Phatthalung
ba: Пхаттхалунг

note: Name for TH-94
en: Pattani
ba: Паттани

note: Name for TH-95
en: Yala
ba: Яла

note: Name for TH-96
en: Narathiwat
ba: Наратхиват

note: Name for TH-S
en: Phatthaya
ba: Паттайя

note: Name for TJ-DU
en: Dushanbe
ba: Дүшәмбе

note: Name for TJ-GB
en: Kŭhistoni Badakhshon
ba: Таулы Бадахшан

note: Name for TJ-KT
en: Khatlon
ba: Хатлон

note: Name for TJ-RA
en: nohiyahoi tobei jumhurí
ba: Республика буйһоноуындағы райондар

note: Name for TJ-SU
en: Sughd
ba: Согдий

note: Name for TL-AL
en: Aileu
ba: Айлеу

note: Name for TL-AN
en: Ainaro
ba: Айнару

note: Name for TL-BA
en: Baucau
ba: Баукау

note: Name for TL-BO
en: Bobonaro
ba: Бобонару

note: Name for TL-CO
en: Cova Lima
ba: Кова-Лима

note: Name for TL-DI
en: Díli
ba: Дили

note: Name for TL-ER
en: Ermera
ba: Эрмера

note: Name for TL-MF
en: Manufahi
ba: Мануфахи

note: Name for TL-MT
en: Manatuto
ba: Манатуту

note: Name for TM-A
en: Ahal
ba: Ахал

note: Name for TM-B
en: Balkan
ba: Балҡан

note: Name for TM-D
en: Daşoguz
ba: Дашогуз

note: Name for TM-L
en: Lebap
ba: Лебап

note: Name for TM-M
en: Mary
ba: Мары

note: Name for TM-S
en: Aşgabat
ba: Ашхабад

note: Name for TN-11
en: Tunis
ba: Тунис

note: Name for TN-12
en: L'Ariana
ba: Арьяна

note: Name for TN-13
en: Ben Arous
ba: Бен-Арус

note: Name for TN-14
en: La Manouba
ba: Мануба

note: Name for TN-21
en: Nabeul
ba: Набуль

note: Name for TN-22
en: Zaghouan
ba: Загван

note: Name for TN-23
en: Bizerte
ba: Бизерта

note: Name for TN-31
en: Béja
ba: Беджа

note: Name for TN-32
en: Jendouba
ba: Джендуба

note: Name for TN-33
en: Le Kef
ba: Эль-Кеф

note: Name for TN-34
en: Siliana
ba: Силиана

note: Name for TN-41
en: Kairouan
ba: Кайруан

note: Name for TN-42
en: Kasserine
ba: Кассерин

note: Name for TN-43
en: Sidi Bouzid
ba: Сиди-Бузид

note: Name for TN-51
en: Sousse
ba: Сус

note: Name for TN-52
en: Monastir
ba: Монастир

note: Name for TN-53
en: Mahdia
ba: Махдия

note: Name for TN-61
en: Sfax
ba: Сфакс

note: Name for TN-71
en: Gafsa
ba: Гафса

note: Name for TN-72
en: Tozeur
ba: Таузар

note: Name for TN-73
en: Kébili
ba: Кебили

note: Name for TN-81
en: Gabès
ba: Габес

note: Name for TN-82
en: Médenine
ba: Меденин

note: Name for TN-83
en: Tataouine
ba: Татавин

note: Name for TO-01
en: 'Eua
ba: Эуа

note: Name for TO-02
en: Ha'apai
ba: Хаапай

note: Name for TO-03
en: Niuas
ba: Ниуас

note: Name for TO-04
en: Tongatapu
ba: Тонгатапу

note: Name for TO-05
en: Vava'u
ba: Вавау

note: Name for TR-01
en: Adana
ba: Адана

note: Name for TR-02
en: Adıyaman
ba: Адыяман

note: Name for TR-03
en: Afyonkarahisar
ba: Афьонкарахисар

note: Name for TR-04
en: Ağrı
ba: Агры

note: Name for TR-05
en: Amasya
ba: Амасья

note: Name for TR-06
en: Ankara
ba: Анкара

note: Name for TR-07
en: Antalya
ba: Анталья

note: Name for TR-08
en: Artvin
ba: Артвин

note: Name for TR-09
en: Aydın
ba: Айдын

note: Name for TR-10
en: Balıkesir
ba: Балыкесир

note: Name for TR-11
en: Bilecik
ba: Биледжик

note: Name for TR-12
en: Bingöl
ba: Бингёль

note: Name for TR-13
en: Bitlis
ba: Битлис

note: Name for TR-14
en: Bolu
ba: Болу

note: Name for TR-15
en: Burdur
ba: Бурдур

note: Name for TR-16
en: Bursa
ba: Бурса

note: Name for TR-17
en: Çanakkale
ba: Чанаккале

note: Name for TR-18
en: Çankırı
ba: Чанкыры

note: Name for TR-19
en: Çorum
ba: Чорум

note: Name for TR-20
en: Denizli
ba: Денизли

note: Name for TR-21
en: Diyarbakır
ba: Диярбакыр

note: Name for TR-22
en: Edirne
ba: Эдирне

note: Name for TR-23
en: Elazığ
ba: Элязыг

note: Name for TR-24
en: Erzincan
ba: Эрзинджан

note: Name for TR-25
en: Erzurum
ba: Эрзурум

note: Name for TR-26
en: Eskişehir
ba: Эскишехир

note: Name for TR-27
en: Gaziantep
ba: Газиантеп

note: Name for TR-28
en: Giresun
ba: Гиресун

note: Name for TR-29
en: Gümüşhane
ba: Гюмюшхане

note: Name for TR-30
en: Hakkâri
ba: Хаккяри

note: Name for TR-31
en: Hatay
ba: Хатай

note: Name for TR-32
en: Isparta
ba: Ыспарта

note: Name for TR-33
en: Mersin
ba: Мерсин

note: Name for TR-34
en: İstanbul
ba: Истанбул

note: Name for TR-35
en: İzmir
ba: Измир

note: Name for TR-36
en: Kars
ba: Карс

note: Name for TR-37
en: Kastamonu
ba: Кастамону

note: Name for TR-38
en: Kayseri
ba: Кайсери

note: Name for TR-39
en: Kırklareli
ba: Кыркларели

note: Name for TR-40
en: Kırşehir
ba: Кыршехир

note: Name for TR-41
en: Kocaeli
ba: Коджаэли

note: Name for TR-42
en: Konya
ba: Конья

note: Name for TR-43
en: Kütahya
ba: Кютахья

note: Name for TR-44
en: Malatya
ba: Малатья

note: Name for TR-45
en: Manisa
ba: Маниса

note: Name for TR-46
en: Kahramanmaraş
ba: Кахраманмараш

note: Name for TR-47
en: Mardin
ba: Мардин

note: Name for TR-48
en: Muğla
ba: Мугла

note: Name for TR-49
en: Muş
ba: Муш

note: Name for TR-50
en: Nevşehir
ba: Невшехир

note: Name for TR-51
en: Niğde
ba: Нигде

note: Name for TR-52
en: Ordu
ba: Орду

note: Name for TR-53
en: Rize
ba: Ризе

note: Name for TR-54
en: Sakarya
ba: Сакарья

note: Name for TR-55
en: Samsun
ba: Самсун

note: Name for TR-56
en: Siirt
ba: Сиирт

note: Name for TR-57
en: Sinop
ba: Синоп

note: Name for TR-58
en: Sivas
ba: Сивас

note: Name for TR-59
en: Tekirdağ
ba: Текирдаг

note: Name for TR-60
en: Tokat
ba: Токат

note: Name for TR-61
en: Trabzon
ba: Трабзон

note: Name for TR-62
en: Tunceli
ba: Тунджели

note: Name for TR-63
en: Şanlıurfa
ba: Шанлыурфа

note: Name for TR-64
en: Uşak
ba: Ушак

note: Name for TR-65
en: Van
ba: Ван

note: Name for TR-66
en: Yozgat
ba: Йозгат

note: Name for TR-67
en: Zonguldak
ba: Зонгулдак

note: Name for TR-68
en: Aksaray
ba: Аксарай

note: Name for TR-69
en: Bayburt
ba: Байбурт

note: Name for TR-70
en: Karaman
ba: Караман

note: Name for TR-71
en: Kırıkkale
ba: Кырыккале

note: Name for TR-72
en: Batman
ba: Батман

note: Name for TR-73
en: Şırnak
ba: Шырнак

note: Name for TR-74
en: Bartın
ba: Бартын

note: Name for TR-75
en: Ardahan
ba: Ардахан

note: Name for TR-76
en: Iğdır
ba: Ыгдыр

note: Name for TR-77
en: Yalova
ba: Ялова

note: Name for TR-78
en: Karabük
ba: Карабюк

note: Name for TR-79
en: Kilis
ba: Килис

note: Name for TR-80
en: Osmaniye
ba: Османие

note: Name for TR-81
en: Düzce
ba: Дюздже

note: Name for TT-ARI
en: Arima
ba: Арима

note: Name for TT-CHA
en: Chaguanas
ba: Чагуанас

note: Name for TT-CTT
en: Couva-Tabaquite-Talparo
ba: Кува-Табаките-Талпаро

note: Name for TT-DMN
en: Diego Martin
ba: Диего-Мартин

note: Name for TT-MRC
en: Mayaro-Rio Claro
ba: Майаро-Рио-Кларо

note: Name for TT-PED
en: Penal-Debe
ba: Пенал-Дебе

note: Name for TT-POS
en: Port of Spain
ba: Порт-оф-Спейн

note: Name for TT-PRT
en: Princes Town
ba: Принсес-Таун

note: Name for TT-PTF
en: Point Fortin
ba: Пойнт-Фортин

note: Name for TT-SFO
en: San Fernando
ba: Сан-Фернандо

note: Name for TT-SGE
en: Sangre Grande
ba: Сангре-Гранде

note: Name for TT-SIP
en: Siparia
ba: Сипария

note: Name for TT-SJL
en: San Juan-Laventille
ba: Сан-Хуан-Лавентиль

note: Name for TT-TOB
en: Tobago
ba: Тобаго

note: Name for TT-TUP
en: Tunapuna-Piarco
ba: Тунапуна-Пиарко

note: Name for TV-FUN
en: Funafuti
ba: Фунафути

note: Name for TV-NIT
en: Niutao
ba: Ниутао

note: Name for TV-NKF
en: Nukufetau
ba: Нукуфетау

note: Name for TV-NKL
en: Nukulaelae
ba: Нукулаэлаэ

note: Name for TV-NMA
en: Nanumea
ba: Нанумеа

note: Name for TV-NMG
en: Nanumaga
ba: Нанумага

note: Name for TV-NUI
en: Nui
ba: Нуи

note: Name for TV-VAI
en: Vaitupu
ba: Ваитупу

note: Name for TW-CHA
en: Changhua
ba: Чанхуа

note: Name for TW-CYI, Name for TW-CYQ
en: Chiayi
ba: Цзяи

note: Name for TW-HSQ, Name for TW-HSZ
en: Hsinchu
ba: Синьчжу

note: Name for TW-HUA
en: Hualien
ba: Хуалянь

note: Name for TW-ILA
en: Yilan
ba: Илань

note: Name for TW-KEE
en: Keelung
ba: Цзилун

note: Name for TW-KHH
en: Kaohsiung
ba: Гаосюн

note: Name for TW-KIN
en: Kinmen
ba: Цзиньмэнь

note: Name for TW-LIE
en: Lienchiang
ba: Ляньцзян

note: Name for TW-MIA
en: Miaoli
ba: Мяоли

note: Name for TW-NAN
en: Nantou
ba: Наньтоу

note: Name for TW-NWT
en: New Taipei
ba: Яңы Тайбэй

note: Name for TW-PEN
en: Penghu
ba: Пэнху

note: Name for TW-PIF
en: Pingtung
ba: Пиндун

note: Name for TW-TAO
en: Taoyuan
ba: Таоюань

note: Name for TW-TNN
en: Tainan
ba: Тайнань

note: Name for TW-TPE
en: Taipei
ba: Тайбэй

note: Name for TW-TTT
en: Taitung
ba: Тайдун

note: Name for TW-TXG
en: Taichung
ba: Тайчжун

note: Name for TW-YUN
en: Yunlin
ba: Юньлинь

note: Name for TZ-01
en: Arusha
ba: Аруша

note: Name for TZ-02
en: Dar es Salaam
ba: Дар-эс-Салам

note: Name for TZ-03
en: Dodoma
ba: Додома

note: Name for TZ-04
en: Iringa
ba: Иринга

note: Name for TZ-05
en: Kagera
ba: Кагера

note: Name for TZ-06
en: Pemba North
ba: Төньяҡ Пемба

note: Name for TZ-07
en: Zanzibar North
ba: Төньяҡ Занзибар

note: Name for TZ-08
en: Kigoma
ba: Кигома

note: Name for TZ-09
en: Kilimanjaro
ba: Килиманджаро

note: Name for TZ-10
en: Pemba South
ba: Көньяҡ Пемба

note: Name for TZ-11
en: Zanzibar South
ba: Көньяҡ Занзибар

note: Name for TZ-12
en: Lindi
ba: Линди

note: Name for TZ-13
en: Mara
ba: Мара

note: Name for TZ-14
en: Mbeya
ba: Мбея

note: Name for TZ-15
en: Zanzibar West
ba: Көнбайыш Занзибар

note: Name for TZ-16
en: Morogoro
ba: Морогоро

note: Name for TZ-17
en: Mtwara
ba: Мтвара

note: Name for TZ-19
en: Coast
ba: Яр буйы

note: Name for TZ-20
en: Rukwa
ba: Руква

note: Name for TZ-21
en: Ruvuma
ba: Рувума

note: Name for TZ-22
en: Shinyanga
ba: Шиньянга

note: Name for TZ-23
en: Singida
ba: Сингида

note: Name for TZ-24
en: Tabora
ba: Табора

note: Name for TZ-25
en: Tanga
ba: Танга

note: Name for TZ-26
en: Manyara
ba: Маньяра

note: Name for TZ-27
en: Geita
ba: Геита

note: Name for TZ-28
en: Katavi
ba: Катави

note: Name for TZ-29
en: Njombe
ba: Нджомбе

note: Name for TZ-30
en: Simiyu
ba: Симию

note: Name for TZ-31
en: Songwe
ba: Сонгве

note: Name for UA-05
en: Vinnytska oblast
ba: Винница өлкәһе

note: Name for UA-07
en: Volynska oblast
ba: Волынь өлкәһе

note: Name for UA-09
en: Luhanska oblast
ba: Луганск өлкәһе

note: Name for UA-12
en: Dnipropetrovska oblast
ba: Днепропетровск өлкәһе

note: Name for UA-14
en: Donetska oblast
ba: Донецк өлкәһе

note: Name for UA-18
en: Zhytomyrska oblast
ba: Житомир өлкәһе

note: Name for UA-21
en: Zakarpatska oblast
ba: Карпат аръяғы өлкәһе

note: Name for UA-23
en: Zaporizka oblast
ba: Запорожье өлкәһе

note: Name for UA-26
en: Ivano-Frankivska oblast
ba: Ивано-Франковск өлкәһе

note: Name for UA-30
en: Kyiv
ba: Киев

note: Name for UA-32
en: Kyivska oblast
ba: Киев өлкәһе

note: Name for UA-35
en: Kirovohradska oblast
ba: Кировоград өлкәһе

note: Name for UA-40
en: Sevastopol
ba: Севастополь

note: Name for UA-43
en: Avtonomna Respublika Krym
ba: Ҡырым Автономиялы Республикаһы

note: Name for UA-46
en: Lvivska oblast
ba: Львов өлкәһе

note: Name for UA-48
en: Mykolaivska oblast
ba: Николаев өлкәһе

note: Name for UA-51
en: Odeska oblast
ba: Одесса өлкәһе

note: Name for UA-53
en: Poltavska oblast
ba: Полтава өлкәһе

note: Name for UA-56
en: Rivnenska oblast
ba: Ровно өлкәһе

note: Name for UA-59
en: Sumska oblast
ba: Сумы өлкәһе

note: Name for UA-61
en: Ternopilska oblast
ba: Тернополь өлкәһе

note: Name for UA-63
en: Kharkivska oblast
ba: Харьков өлкәһе

note: Name for UA-65
en: Khersonska oblast
ba: Херсон өлкәһе

note: Name for UA-68
en: Khmelnytska oblast
ba: Хмельницкий өлкәһе

note: Name for UA-71
en: Cherkaska oblast
ba: Черкассы өлкәһе

note: Name for UA-74
en: Chernihivska oblast
ba: Чернигов өлкәһе

note: Name for UA-77
en: Chernivetska oblast
ba: Черновцы өлкәһе

note: Name for UG-101
en: Kalangala
ba: Калангала

note: Name for UG-102
en: Kampala
ba: Кампала

note: Name for UG-103
en: Kiboga
ba: Кибога

note: Name for UG-104
en: Luwero
ba: Луверо

note: Name for UG-105
en: Masaka
ba: Масака

note: Name for UG-106
en: Mpigi
ba: Мпиги

note: Name for UG-107
en: Mubende
ba: Мубенде

note: Name for UG-108
en: Mukono
ba: Муконо

note: Name for UG-109
en: Nakasongola
ba: Накасонгола

note: Name for UG-110
en: Rakai
ba: Ракаи

note: Name for UG-111
en: Sembabule
ba: Сембабуле

note: Name for UG-112
en: Kayunga
ba: Каюнга

note: Name for UG-113
en: Wakiso
ba: Вакисо

note: Name for UG-114
en: Lyantonde
ba: Льянтонде

note: Name for UG-115
en: Mityana
ba: Митьяна

note: Name for UG-116
en: Nakaseke
ba: Накасеке

note: Name for UG-117
en: Buikwe
ba: Буикве

note: Name for UG-118
en: Bukomansibi
ba: Букомансимби

note: Name for UG-119
en: Butambala
ba: Бутамбала

note: Name for UG-120
en: Buvuma
ba: Бувума

note: Name for UG-121
en: Gomba
ba: Гомба

note: Name for UG-122
en: Kalungu
ba: Калунгу

note: Name for UG-123
en: Kyankwanzi
ba: Кьянкванзи

note: Name for UG-124
en: Lwengo
ba: Лвенго

note: Name for UG-125
en: Kyotera
ba: Кьотера

note: Name for UG-126
en: Kasanda
ba: Касанда

note: Name for UG-201
en: Bugiri
ba: Бугири

note: Name for UG-203
en: Iganga
ba: Иганга

note: Name for UG-204
en: Jinja
ba: Джинджа

note: Name for UG-205
en: Kamuli
ba: Камули

note: Name for UG-206
en: Kapchorwa
ba: Капчорва

note: Name for UG-207
en: Katakwi
ba: Катакви

note: Name for UG-208
en: Kumi
ba: Куми

note: Name for UG-209
en: Mbale
ba: Мбале

note: Name for UG-210
en: Pallisa
ba: Паллиса

note: Name for UG-211
en: Soroti
ba: Сороти

note: Name for UG-212
en: Tororo
ba: Тороро

note: Name for UG-213
en: Kaberamaido
ba: Каберамайдо

note: Name for UG-214
en: Mayuge
ba: Маюге

note: Name for UG-215
en: Sironko
ba: Сиронко

note: Name for UG-216
en: Amuria
ba: Амурия

note: Name for UG-217
en: Budaka
ba: Будака

note: Name for UG-218
en: Bududa
ba: Будуда

note: Name for UG-219
en: Bukedea
ba: Букедеа

note: Name for UG-220
en: Bukwo
ba: Букво

note: Name for UG-221
en: Butaleja
ba: Буталеджа

note: Name for UG-222
en: Kaliro
ba: Калиро

note: Name for UG-223
en: Manafwa
ba: Манафва

note: Name for UG-224
en: Namutumba
ba: Намутумба

note: Name for UG-225
en: Bulambuli
ba: Буламбули

note: Name for UG-226
en: Buyende
ba: Буйенде

note: Name for UG-227
en: Kibuku
ba: Кибуку

note: Name for UG-228
en: Kween
ba: Квин

note: Name for UG-229
en: Luuka
ba: Луука

note: Name for UG-230
en: Namayingo
ba: Намайинго

note: Name for UG-231
en: Ngora
ba: Нгора

note: Name for UG-232
en: Serere
ba: Серере

note: Name for UG-233
en: Butebo
ba: Бутебо

note: Name for UG-234
en: Namisindwa
ba: Намисиндва

note: Name for UG-235
en: Bugweri
ba: Бугвери

note: Name for UG-236
en: Kapelebyong
ba: Капелебьонг

note: Name for UG-237
en: Kalaki
ba: Калаки

note: Name for UG-301
en: Adjumani
ba: Аджумани

note: Name for UG-302
en: Apac
ba: Апак

note: Name for UG-303
en: Arua
ba: Аруа

note: Name for UG-304
en: Gulu
ba: Гулу

note: Name for UG-305
en: Kitgum
ba: Китгум

note: Name for UG-306
en: Kotido
ba: Котидо

note: Name for UG-307
en: Lira
ba: Лира

note: Name for UG-308
en: Moroto
ba: Морото

note: Name for UG-309
en: Moyo
ba: Мойо

note: Name for UG-310
en: Nebbi
ba: Небби

note: Name for UG-311
en: Nakapiripirit
ba: Накапирипирит

note: Name for UG-312
en: Pader
ba: Падер

note: Name for UG-313
en: Yumbe
ba: Юмбе

note: Name for UG-314
en: Abim
ba: Абим

note: Name for UG-315
en: Amolatar
ba: Амолатар

note: Name for UG-316
en: Amuru
ba: Амуру

note: Name for UG-317
en: Dokolo
ba: Доколо

note: Name for UG-318
en: Kaabong
ba: Каабонг

note: Name for UG-319
en: Koboko
ba: Кобоко

note: Name for UG-320
en: Maracha
ba: Марача

note: Name for UG-321
en: Oyam
ba: Оям

note: Name for UG-322
en: Agago
ba: Агаго

note: Name for UG-323
en: Alebtong
ba: Алебтонг

note: Name for UG-324
en: Amudat
ba: Амудат

note: Name for UG-325
en: Kole
ba: Коле

note: Name for UG-326
en: Lamwo
ba: Ламво

note: Name for UG-327
en: Napak
ba: Напак

note: Name for UG-328
en: Nwoya
ba: Нвоя

note: Name for UG-329
en: Otuke
ba: Отуке

note: Name for UG-330
en: Zombo
ba: Зомбо

note: Name for UG-331
en: Omoro
ba: Оморо

note: Name for UG-332
en: Pakwach
ba: Паквач

note: Name for UG-333
en: Kwania
ba: Квания

note: Name for UG-334
en: Nabilatuk
ba: Набилатук

note: Name for UG-335
en: Karenga
ba: Каренга

note: Name for UG-336
en: Madi-Okollo
ba: Мади-Околло

note: Name for UG-337
en: Obongi
ba: Обонги

note: Name for UG-401
en: Bundibugyo
ba: Бундибугио

note: Name for UG-402
en: Bushenyi
ba: Бушеньи

note: Name for UG-403
en: Hoima
ba: Хоима

note: Name for UG-404
en: Kabale
ba: Кабале

note: Name for UG-405
en: Kabarole
ba: Кабароле

note: Name for UG-406
en: Kasese
ba: Касесе

note: Name for UG-407
en: Kibaale
ba: Кибаале

note: Name for UG-408
en: Kisoro
ba: Кисоро

note: Name for UG-409
en: Masindi
ba: Масинди

note: Name for UG-410
en: Mbarara
ba: Мбарара

note: Name for UG-411
en: Ntungamo
ba: Нтунгамо

note: Name for UG-412
en: Rukungiri
ba: Рукунгири

note: Name for UG-413
en: Kamwenge
ba: Камвенге

note: Name for UG-414
en: Kanungu
ba: Канунгу

note: Name for UG-415
en: Kyenjojo
ba: Кьенджоджо

note: Name for UG-416
en: Buliisa
ba: Булииса

note: Name for UG-417
en: Ibanda
ba: Ибанда

note: Name for UG-418
en: Isingiro
ba: Исингиро

note: Name for UG-419
en: Kiruhura
ba: Кирухура

note: Name for UG-420
en: Buhweju
ba: Бухведжу

note: Name for UG-421
en: Kiryandongo
ba: Кирьяндонго

note: Name for UG-422
en: Kyegegwa
ba: Кьегегва

note: Name for UG-423
en: Mitooma
ba: Митоома

note: Name for UG-424
en: Ntoroko
ba: Нтороко

note: Name for UG-425
en: Rubirizi
ba: Рубиризи

note: Name for UG-426
en: Sheema
ba: Шеема

note: Name for UG-427
en: Kagadi
ba: Кагади

note: Name for UG-428
en: Kakumiro
ba: Какумиро

note: Name for UG-429
en: Rubanda
ba: Рубанда

note: Name for UG-430
en: Bunyangabu
ba: Буньянгабу

note: Name for UG-431
en: Rukiga
ba: Рукига

note: Name for UG-432
en: Kikuube
ba: Кикуубе

note: Name for UG-433
en: Kazo
ba: Казо

note: Name for UG-434
en: Kitagwenda
ba: Китагвенда

note: Name for UG-435
en: Rwampara
ba: Рваспара

note: Name for UM-67
en: Johnston Atoll
ba: Джонстон атоллы

note: Name for UM-71
en: Midway Islands
ba: Мидуэй утрауҙары

note: Name for UM-76
en: Navassa Island
ba: Навасса утрауы

note: Name for UM-79
en: Wake Island
ba: Уэйк утрауы

note: Name for UM-81
en: Baker Island
ba: Бейкер утрауы

note: Name for UM-84
en: Howland Island
ba: Хауленд утрауы

note: Name for UM-86
en: Jarvis Island
ba: Джарвис утрауы

note: Name for UM-89
en: Kingman Reef
ba: Кингмен рифы

note: Name for UM-95
en: Palmyra Atoll
ba: Пальмира атоллы

note: Name for US-AK
en: Alaska
ba: Аляска

note: Name for US-AL
en: Alabama
ba: Алабама

note: Name for US-AR
en: Arkansas
ba: Арканзас

note: Name for US-AS
en: American Samoa
ba: Америка Самоаһы

note: Name for US-AZ
en: Arizona
ba: Аризона

note: Name for US-CA
en: California
ba: Калифорния

note: Name for US-CO
en: Colorado
ba: Колорадо

note: Name for US-CT
en: Connecticut
ba: Коннектикут

note: Name for US-DC
en: District of Columbia
ba: Колумбия округы

note: Name for US-DE
en: Delaware
ba: Делавэр

note: Name for US-FL, Name for UY-FD
en: Florida
ba: Флорида

note: Name for US-GA
en: Georgia
ba: Джорджия

note: Name for US-GU
en: Guam
ba: Гуам

note: Name for US-HI
en: Hawaii
ba: Гавайи

note: Name for US-IA
en: Iowa
ba: Айова

note: Name for US-ID
en: Idaho
ba: Айдахо

note: Name for US-IL
en: Illinois
ba: Иллинойс

note: Name for US-IN
en: Indiana
ba: Индиана

note: Name for US-KS
en: Kansas
ba: Канзас

note: Name for US-KY
en: Kentucky
ba: Кентукки

note: Name for US-LA
en: Louisiana
ba: Луизиана

note: Name for US-MA
en: Massachusetts
ba: Массачусетс

note: Name for US-ME
en: Maine
ba: Мэн

note: Name for US-MI
en: Michigan
ba: Мичиган

note: Name for US-MN
en: Minnesota
ba: Миннесота

note: Name for US-MO
en: Missouri
ba: Миссури

note: Name for US-MP
en: Northern Mariana Islands
ba: Төньяҡ Мариан утрауҙары

note: Name for US-MS
en: Mississippi
ba: Миссисипи

note: Name for US-NC
en: North Carolina
ba: Төньяҡ Каролина

note: Name for US-ND
en: North Dakota
ba: Төньяҡ Дакота

note: Name for US-NE
en: Nebraska
ba: Небраска

note: Name for US-NH
en: New Hampshire
ba: Нью-Гэмпшир

note: Name for US-NJ
en: New Jersey
ba: Нью-Джерси

note: Name for US-NM
en: New Mexico
ba: Нью-Мексико

note: Name for US-NV
en: Nevada
ba: Невада

note: Name for US-NY
en: New York
ba: Нью-Йорк

note: Name for US-OH
en: Ohio
ba: Огайо

note: Name for US-OK
en: Oklahoma
ba: Оклахома

note: Name for US-OR
en: Oregon
ba: Орегон

note: Name for US-PA
en: Pennsylvania
ba: Пенсильвания

note: Name for US-PR
en: Puerto Rico
ba: Пуэрто-Рико

note: Name for US-RI
en: Rhode Island
ba: Род-Айленд

note: Name for US-SC
en: South Carolina
ba: Көньяҡ Каролина

note: Name for US-SD
en: South Dakota
ba: Көньяҡ Дакота

note: Name for US-TN
en: Tennessee
ba: Теннесси

note: Name for US-TX
en: Texas
ba: Техас

note: Name for US-UM
en: United States Minor Outlying Islands
ba: АҠШ-тың тышҡы бәләкәй утрауҙары

note: Name for US-UT
en: Utah
ba: Юта

note: Name for US-VA
en: Virginia
ba: Виргиния

note: Name for US-VI
en: Virgin Islands, U.S.
ba: Виргин утрауҙары, АҠШ

note: Name for US-VT
en: Vermont
ba: Вермонт

note: Name for US-WA
en: Washington
ba: Вашингтон

note: Name for US-WI
en: Wisconsin
ba: Висконсин

note: Name for US-WV
en: West Virginia
ba: Көнбайыш Виргиния

note: Name for US-WY
en: Wyoming
ba: Вайоминг

note: Name for UY-AR
en: Artigas
ba: Артигас

note: Name for UY-CA
en: Canelones
ba: Канелонес

note: Name for UY-CL
en: Cerro Largo
ba: Серро-Ларго

note: Name for UY-CO
en: Colonia
ba: Колония

note: Name for UY-DU
en: Durazno
ba: Дурасно

note: Name for UY-FS
en: Flores
ba: Флорес

note: Name for UY-LA
en: Lavalleja
ba: Лавальеха

note: Name for UY-MA
en: Maldonado
ba: Мальдонадо

note: Name for UY-MO
en: Montevideo
ba: Монтевидео

note: Name for UY-PA
en: Paysandú
ba: Пайсанду

note: Name for UY-RO
en: Rocha
ba: Роча

note: Name for UY-RV
en: Rivera
ba: Ривера

note: Name for UY-SA
en: Salto
ba: Сальто

note: Name for UY-SO
en: Soriano
ba: Сорьяно

note: Name for UY-TA
en: Tacuarembó
ba: Такуарембо

note: Name for UY-TT
en: Treinta y Tres
ba: Трейнта-и-Трес

note: Name for UZ-AN
en: Andijon
ba: Андижан

note: Name for UZ-BU
en: Buxoro
ba: Бохара

note: Name for UZ-FA
en: Farg‘ona
ba: Фирғәнә

note: Name for UZ-JI
en: Jizzax
ba: Джиззак

note: Name for UZ-NG
en: Namangan
ba: Наманган

note: Name for UZ-NW
en: Navoiy
ba: Навои

note: Name for UZ-QA
en: Qashqadaryo
ba: Ҡашҡадаръя

note: Name for UZ-QR
en: Qoraqalpog‘iston Respublikasi
ba: Ҡарағалпаҡстан Республикаһы

note: Name for UZ-SA
en: Samarqand
ba: Сәмәрҡәнд

note: Name for UZ-SI
en: Sirdaryo
ba: Сырдаръя

note: Name for UZ-SU
en: Surxondaryo
ba: Сурхандарья

note: Name for UZ-TK, Name for UZ-TO
en: Toshkent
ba: Ташкент

note: Name for UZ-XO
en: Xorazm
ba: Хәрәзм

note: Name for VC-01
en: Charlotte
ba: Шарлотта

note: Name for VC-06
en: Grenadines
ba: Гренадиндар

note: Name for VE-A
en: Distrito Capital
ba: Баш ҡала округы

note: Name for VE-B
en: Anzoátegui
ba: Ансоатеги

note: Name for VE-C
en: Apure
ba: Апуре

note: Name for VE-D
en: Aragua
ba: Арагуа

note: Name for VE-E
en: Barinas
ba: Баринас

note: Name for VE-G
en: Carabobo
ba: Карабобо

note: Name for VE-H
en: Cojedes
ba: Кохедес

note: Name for VE-I
en: Falcón
ba: Фалькон

note: Name for VE-J
en: Guárico
ba: Гуарико

note: Name for VE-K
en: Lara
ba: Лара

note: Name for VE-L
en: Mérida
ba: Мерида

note: Name for VE-M
en: Miranda
ba: Миранда

note: Name for VE-N
en: Monagas
ba: Монагас

note: Name for VE-O
en: Nueva Esparta
ba: Нуэва-Эспарта

note: Name for VE-P
en: Portuguesa
ba: Португеса

note: Name for VE-S
en: Táchira
ba: Тачира

note: Name for VE-T
en: Trujillo
ba: Трухильо

note: Name for VE-U
en: Yaracuy
ba: Яракуй

note: Name for VE-V
en: Zulia
ba: Сулия

note: Name for VE-W
en: Dependencias Federales
ba: Федераль биләмәләр

note: Name for VE-X
en: La Guaira
ba: Ла-Гуайра

note: Name for VE-Y
en: Delta Amacuro
ba: Дельта-Амакуро

note: Name for VN-01
en: Lai Châu
ba: Лайчау

note: Name for VN-02
en: Lào Cai
ba: Лаокай

note: Name for VN-03
en: Hà Giang
ba: Хазянг

note: Name for VN-04
en: Cao Bằng
ba: Каобанг

note: Name for VN-05
en: Sơn La
ba: Шонла

note: Name for VN-06
en: Yên Bái
ba: Йенбай

note: Name for VN-07
en: Tuyên Quang
ba: Туенкуанг

note: Name for VN-09
en: Lạng Sơn
ba: Лангшон

note: Name for VN-13
en: Quảng Ninh
ba: Куангнинь

note: Name for VN-14
en: Hòa Bình
ba: Хоабинь

note: Name for VN-18
en: Ninh Bình
ba: Ниньбинь

note: Name for VN-20
en: Thái Bình
ba: Тхайбинь

note: Name for VN-21
en: Thanh Hóa
ba: Тханьхоа

note: Name for VN-22
en: Nghệ An
ba: Нгеан

note: Name for VN-23
en: Hà Tĩnh
ba: Хатинь

note: Name for VN-24
en: Quảng Bình
ba: Куангбинь

note: Name for VN-25
en: Quảng Trị
ba: Куангчи

note: Name for VN-26
en: Thừa Thiên-Huế
ba: Тхыатхьен-Хюэ

note: Name for VN-27
en: Quảng Nam
ba: Куангнам

note: Name for VN-28
en: Kon Tum
ba: Контум

note: Name for VN-29
en: Quảng Ngãi
ba: Куангнгай

note: Name for VN-30
en: Gia Lai
ba: Зялай

note: Name for VN-31
en: Bình Định
ba: Биньдинь

note: Name for VN-32
en: Phú Yên
ba: Фуйен

note: Name for VN-33
en: Đắk Lắk
ba: Даклак

note: Name for VN-34
en: Khánh Hòa
ba: Кханьхоа

note: Name for VN-35
en: Lâm Đồng
ba: Ламдонг

note: Name for VN-36
en: Ninh Thuận
ba: Ниньтхуан

note: Name for VN-37
en: Tây Ninh
ba: Тэйнинь

note: Name for VN-39
en: Đồng Nai
ba: Донгнай

note: Name for VN-40
en: Bình Thuận
ba: Биньтхуан

note: Name for VN-41
en: Long An
ba: Лонган

note: Name for VN-43
en: Bà Rịa - Vũng Tàu
ba: Бариа-Вунгтау

note: Name for VN-44
en: An Giang
ba: Анзянг

note: Name for VN-45
en: Đồng Tháp
ba: Донгтхап

note: Name for VN-46
en: Tiền Giang
ba: Тьензянг

note: Name for VN-47
en: Kiến Giang
ba: Кьензянг

note: Name for VN-49
en: Vĩnh Long
ba: Виньлонг

note: Name for VN-50
en: Bến Tre
ba: Бенче

note: Name for VN-51
en: Trà Vinh
ba: Чавинь

note: Name for VN-52
en: Sóc Trăng
ba: Шокчанг

note: Name for VN-53
en: Bắc Kạn
ba: Баккан

note: Name for VN-54
en: Bắc Giang
ba: Бакзянг

note: Name for VN-55
en: Bạc Liêu
ba: Бакльеу

note: Name for VN-56
en: Bắc Ninh
ba: Бакнинь

note: Name for VN-57
en: Bình Dương
ba: Биньзыонг

note: Name for VN-58
en: Bình Phước
ba: Биньфыок

note: Name for VN-59
en: Cà Mau
ba: Камау

note: Name for VN-61
en: Hải Dương
ba: Хайзыонг

note: Name for VN-63
en: Hà Nam
ba: Ханам

note: Name for VN-66
en: Hưng Yên
ba: Хынгйен

note: Name for VN-67
en: Nam Định
ba: Намдинь

note: Name for VN-68
en: Phú Thọ
ba: Футхо

note: Name for VN-69
en: Thái Nguyên
ba: Тхайнгуен

note: Name for VN-70
en: Vĩnh Phúc
ba: Виньфук

note: Name for VN-71
en: Điện Biên
ba: Дьенбьен

note: Name for VN-72
en: Đắk Nông
ba: Дакнонг

note: Name for VN-73
en: Hậu Giang
ba: Хаузянг

note: Name for VN-CT
en: Cần Thơ
ba: Кантхо

note: Name for VN-DN
en: Đà Nẵng
ba: Дананг

note: Name for VN-HN
en: Hà Nội
ba: Ханой

note: Name for VN-HP
en: Hải Phòng
ba: Хайфон

note: Name for VN-SG
en: Hồ Chí Minh
ba: Хошимин

note: Name for VU-MAP
en: Malampa
ba: Малампа

note: Name for VU-PAM
en: Pénama
ba: Пенама

note: Name for VU-SAM
en: Sanma
ba: Санма

note: Name for VU-SEE
en: Shéfa
ba: Шефа

note: Name for VU-TAE
en: Taféa
ba: Тафеа

note: Name for VU-TOB
en: Torba
ba: Торба

note: Name for WF-AL
en: Alo
ba: Ало

note: Name for WF-SG
en: Sigave
ba: Сигав

note: Name for WF-UV
en: Uvea
ba: Увеа

note: Name for WS-AA
en: A'ana
ba: Аана

note: Name for WS-AL
en: Aiga-i-le-Tai
ba: Аига-и-ле-Таи

note: Name for WS-AT
en: Atua
ba: Атуа

note: Name for WS-FA
en: Fa'asaleleaga
ba: Фаасалелеага

note: Name for WS-GE
en: Gaga'emauga
ba: Гагаэмауга

note: Name for WS-GI
en: Gagaifomauga
ba: Гагаифомауга

note: Name for WS-PA
en: Palauli
ba: Палаули

note: Name for WS-SA
en: Satupa'itea
ba: Сатупаитеа

note: Name for WS-TU
en: Tuamasaga
ba: Туамасага

note: Name for WS-VF
en: Va'a-o-Fonoti
ba: Ваа-о-Фоноти

note: Name for WS-VS
en: Vaisigano
ba: Ваисигано

note: Name for YE-AB
en: Abyan
ba: Абьян

note: Name for YE-AD
en: ‘Adan
ba: Аден

note: Name for YE-AM
en: ‘Amrān
ba: Амран

note: Name for YE-BA
en: Al Bayḑā’
ba: Эль-Бейда

note: Name for YE-DA
en: Aḑ Ḑāli‘
ba: Эд-Дали

note: Name for YE-DH
en: Dhamār
ba: Дамар

note: Name for YE-HD
en: Ḩaḑramawt
ba: Хадрамаут

note: Name for YE-HJ
en: Ḩajjah
ba: Хадджа

note: Name for YE-HU
en: Al Ḩudaydah
ba: Ходейда

note: Name for YE-IB
en: Ibb
ba: Ибб

note: Name for YE-LA
en: Laḩij
ba: Лахдж

note: Name for YE-MA
en: Ma’rib
ba: Мариб

note: Name for YE-MR
en: Al Mahrah
ba: Эль-Махра

note: Name for YE-MW
en: Al Maḩwīt
ba: Эль-Махвит

note: Name for YE-RA
en: Raymah
ba: Райма

note: Name for YE-SA
en: Amānat al ‘Āşimah [city]
ba: Баш ҡала Аманаты [ҡала]

note: Name for YE-SD
en: Şāʻdah
ba: Саада

note: Name for YE-SH
en: Shabwah
ba: Шабва

note: Name for YE-SN
en: Şanʻā’
ba: Сана

note: Name for YE-SU
en: Arkhabīl Suquţrá
ba: Сокотра архипелагы

note: Name for YE-TA
en: Tāʻizz
ba: Таиз

note: Name for ZA-EC
en: Eastern Cape
ba: Көнсығыш Кап

note: Name for ZA-FS
en: Free State
ba: Ирекле Дәүләт

note: Name for ZA-GP
en: Gauteng
ba: Гаутенг

note: Name for ZA-KZN
en: Kwazulu-Natal
ba: Квазулу-Натал

note: Name for ZA-LP
en: Limpopo
ba: Лимпопо

note: Name for ZA-MP
en: Mpumalanga
ba: Мпумаланга

note: Name for ZA-NC
en: Northern Cape
ba: Төньяҡ Кап

note: Name for ZA-WC
en: Western Cape
ba: Көнбайыш Кап

note: Name for ZM-04
en: Luapula
ba: Луапула

note: Name for ZM-06
en: North-Western
ba: Төньяҡ-Көнбайыш

note: Name for ZM-08
en: Copperbelt
ba: Коппербелт

note: Name for ZM-09
en: Lusaka
ba: Лусака

note: Name for ZM-10
en: Muchinga
ba: Мучинга

note: Name for ZW-BU
en: Bulawayo
ba: Булавайо

note: Name for ZW-HA
en: Harare
ba: Хараре

note: Name for ZW-MA
en: Manicaland
ba: Маникаленд

note: Name for ZW-MC
en: Mashonaland Central
ba: Үҙәк Машоналенд

note: Name for ZW-ME
en: Mashonaland East
ba: Көнсығыш Машоналенд

note: Name for ZW-MI
en: Midlands
ba: Мидлендс

note: Name for ZW-MN
en: Matabeleland North
ba: Төньяҡ Матабелеленд

note: Name for ZW-MS
en: Matabeleland South
ba: Көньяҡ Матабелеленд

note: Name for ZW-MV
en: Masvingo
ba: Масвинго

note: Name for ZW-MW
en: Mashonaland West
ba: Көнбайыш Машоналенд
