iso_3166-2 - en to br translation catalogue (21 entries)

note: Name for FR-971
en: Guadeloupe
br: Gwadeloup

note: Name for FR-972
en: Martinique
br: Martinik

note: Name for FR-973
en: Guyane (française)
br: Gwiana c'hall

note: Name for FR-974
en: La Réunion
br: Ar Reünion

note: Name for FR-ARA
en: Auvergne-Rhône-Alpes
br: Arvern-Ron-Alpoù

note: Name for FR-BFC
en: Bourgogne-Franche-Comté
br: Bourgogn-Frank-Kontelezh

note: Name for FR-BRE
en: Bretagne
br: Rannvro Breizh

note: Name for FR-CVL
en: Centre-Val de Loire
br: Kreiz-Traoñ-al-Liger

note: Name for FR-GES
en: Grand-Est
br: Reter Meur

note: Name for FR-HDF
en: Hauts-de-France
br: Krec'hioù-Frañs

note: Name for FR-IDF
en: Île-de-France
br: Enez-Frañs

note: Name for FR-NAQ
en: Nouvelle-Aquitaine
br: Akitania Nevez

note: Name for FR-NC
en: Nouvelle-Calédonie
br: Kaledonia-Nevez

note: Name for FR-NOR
en: Normandie
br: Normandi

note: Name for FR-OCC
en: Occitanie
br: Okitania

note: Name for FR-PAC
en: Provence-Alpes-Côte-d’Azur
br: Provañs-Alpoù-Aod Azur

note: Name for FR-PDL
en: Pays-de-la-Loire
br: Broioù al Liger

note: Name for FR-PF
en: Polynésie française
br: Polinezia C'hall

note: Name for FR-PM
en: Saint-Pierre-et-Miquelon
br: Sant-Pêr-ha-Mikelon

note: Name for FR-TF
en: Terres australes françaises
br: Douaroù Aostral Frañs

note: Name for FR-WF
en: Wallis-et-Futuna
br: Wallis-ha-Futuna
