iso_3166-3 - en to mk translation catalogue (29 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
mk: Француски Афарс и Исас

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
mk: Холандски антили

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
mk: Британска антартичка територија

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
mk: Социјалистичка република на сојузот на Бурма

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
mk: Беолоруска ССР Советска социјалистичка република

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
mk: Чехословачка, Чехословачка социјалистичка Република

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
mk: Србија и Црна Гора

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
mk: Кантон и Ендербури

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
mk: Демократска република Германија

note: Name for DYBJ
en: Dahomey
mk: Дахомеј

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
mk: Јужни француски територии и антартички територии

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
mk: Франција, Метрополијан

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
mk: Островите Гилберт и Елис

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
mk: Република горна Волта

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
mk: Островот на Џонстон

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
mk: Острови Мидвеј

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
mk: Нов Хебридес

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
mk: Неутрална зона

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
mk: Пацифички острови (сигурна територија)

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
mk: Разни острови на САД во пацификот

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
mk: Панамски канал

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
mk: Јужна Родезија

note: Name for SKIN
en: Sikkim
mk: Сиким

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
mk: УССР, Унија на советски социјалистички републики

note: Name for TPTL
en: East Timor
mk: Источен Тимор

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
mk: Демократска република Виетнам

note: Name for WKUM
en: Wake Island
mk: Островот Вејк

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
mk: Демократска република Јемен

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
mk: Република Заир
