iso_3166-3 - en to ru translation catalogue (30 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
ru: Французская территория афаров и исса

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
ru: Нидерландские антильские острова

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
ru: Британская Антарктическая Территория

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
ru: Социалистическая Республика Бирманский Союз

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
ru: Белорусская Советская Социалистическая Республика

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
ru: Чехословацкая Социалистическая Республика

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
ru: Сербия и Черногория

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
ru: Острова Кантон и Эндербери

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
ru: Германская Демократическая Республика

note: Name for DYBJ
en: Dahomey
ru: Дагомея

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
ru: Французские Южные и Антарктические Территории

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
ru: Метрополия Франции

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
ru: Острова Гилберта и Эллис

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
ru: Республика Верхняя Вольта

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
ru: Остров Джонстон

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
ru: Острова Мидуэй

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
ru: Новые Гебриды

note: Name for NQAQ
en: Dronning Maud Land
ru: Земля Королевы Мод

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
ru: Нейтральная зона

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
ru: Подопечная территория Тихоокеанские острова

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
ru: Американские тихоокеанские острова

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
ru: Зона Панамского канала

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
ru: Южная Родезия

note: Name for SKIN
en: Sikkim
ru: Сикким

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
ru: Союз Советских Социалистических Республик

note: Name for TPTL
en: East Timor
ru: Восточный Тимор

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
ru: Демократическая Республика Вьетнам

note: Name for WKUM
en: Wake Island
ru: Атолл Уэйк

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
ru: Народная Демократическая Республика Йемен

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
ru: Республика Заир
