iso_3166-3 - en to lt translation catalogue (31 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
lt: Prancūzų Afarai ir Isas

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
lt: Nyderlandų Antilai

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
lt: Britų Antarktidos teritorija

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
lt: Birmos Sąjungos Socialistine Respublika

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
lt: Baltarusijos Tarybų Socialistinė Respublika

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
lt: Čekoslovakija, Čekoslovakijos Socialistinė Respublika

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
lt: Serbija ir Juodkalnija

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
lt: Kantono ir Enderberio salos

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
lt: Vokietijos Demokratinė Respublika

note: Name for DYBJ
en: Dahomey
lt: Dahomėja

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
lt: Prancūzijos Pietinės ir Antarktidos teritorijos

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
lt: Prancūzijos Metropolija

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
lt: Gilberto ir Eliso salos

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
lt: Viršutinės Voltos Respublika

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
lt: Džonstono atolas

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
lt: Midvėjaus salos

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
lt: Naujieji Hebridai

note: Name for NQAQ
en: Dronning Maud Land
lt: Karalienės Modos Žemė

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
lt: Neutralioji zona

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
lt: Ramiojo vandenyno salų globojamoji teritorija

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
lt: JAV įvairios Ramiojo vandenyno salos

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
lt: Panamos kanalo zona

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
lt: Pietų Rodezija

note: Name for SKIN
en: Sikkim
lt: Sikimas

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
lt: TSRS, Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga

note: Name for TPTL
en: East Timor
lt: Rytų Timoras

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
lt: Vietnamo Demokratinė Respublika

note: Name for WKUM
en: Wake Island
lt: Veiko sala

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
lt: Jemeno Liaudies Demokratinė Respublika

note: Name for YUCS
en: Yugoslavia, (Socialist) Federal Republic of
lt: Jugoslavijos (Socialistinė) Federacinė Respublika

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
lt: Zairo Respublika
