iso_3166-3 - en to lv translation catalogue (30 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
lv: Franču Afaras un Isas teritorijas

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
lv: Nīderlandes Antiļas

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
lv: Britu Antarktikas Teritorijas

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
lv: Birma

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
lv: Baltkrievijas Padomju Sociālistiskā Republika

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
lv: Čehoslovākijas Padomju Sociālistiskā Republika

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
lv: Serbija un Melnkalne

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
lv: Kantona un Enderberija Salas

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
lv: Vācijas Demokrātiskā Republika

note: Name for DYBJ
en: Dahomey
lv: Dahomeja

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
lv: Franču Dienvidu un Antarktikas Teritorijas

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
lv: Francija, Metropolīts

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
lv: Kiribati un Elisa salas

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
lv: Augšējā Volta

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
lv: Džonstona atols

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
lv: Midveja atols

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
lv: Jaunhebridu salas

note: Name for NQAQ
en: Dronning Maud Land
lv: Karalienes Modas Zeme

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
lv: Neitrāla zona

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
lv: Klusā Okeāna Salas

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
lv: Dažādās ASV Klusā Okeāna Salas

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
lv: Panamas Kanāla Zona

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
lv: Dienvidu Rodesija

note: Name for SKIN
en: Sikkim
lv: Sikima

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
lv: PSRS, Padomju Sociālistisko Republiku Savienība

note: Name for TPTL
en: East Timor
lv: Austrumtimora

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
lv: Vjetnamas Demokrātiskā Republika

note: Name for WKUM
en: Wake Island
lv: Veika salas

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
lv: Jemenas Tautas Demokrātiskā Republika

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
lv: Zaire
