iso_3166-3 - en to mr translation catalogue (30 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
mr: फ्रेँच आफ्रास आणि ईसास

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
mr: नेदरलॅंडस् अँटील्स्

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
mr: ब्रिटिश अंटार्टिक टेरिटोरी

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
mr: बर्मा, सोशालिस्ट रिपब्लिक ऑफ द युनिअन ऑफ

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
mr: बेलोरशियन एसएसआर सोविएट सोशालिस्ट रिपब्लिक

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
mr: झेकोस्लोव्हाकिया, झेकोस्लोव्हाक सोशालिस्ट रिपब्लिक

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
mr: सर्बिया आणी मॉंटेनेग्रो

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
mr: कँटोन आणि एंडर्बरी आयलॅंडस्

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
mr: जर्मन डेमोक्रॅटिक रिपब्लिक

note: Name for DYBJ
en: Dahomey
mr: डाहोमी

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
mr: फ्रेंच सदर्न आणि अंटार्टिक टेरिटरीज्

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
mr: फ्रान्स, मेट्रोपोलिटन

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
mr: गिल्बर्ट आणि एलिस आयलॅंडस्

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
mr: अप्पर व्होल्टा, रिपब्लिक ऑफ

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
mr: जॉंसन आयलॅंडस्

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
mr: मिडवे आयलँडस्

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
mr: न्यू हेब्रिड्स

note: Name for NQAQ
en: Dronning Maud Land
mr: ड्रॉनिंग माउड लँड

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
mr: न्युट्रल झोन

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
mr: पॅसिफिक आयलॅंडस् (ट्रस्ट टेरिटरी)

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
mr: यूएस मिसलिनिअस पॅसिफिक आयलॅंडस्

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
mr: पनामा कॅनाल झोन

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
mr: सदर्न र्‍होडेशिया

note: Name for SKIN
en: Sikkim
mr: सिक्किम

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
mr: यूएसएसआर, युनिअन ऑफ सोविएट सोशालिस्ट रिपब्लिक

note: Name for TPTL
en: East Timor
mr: ईस्ट तिमोर

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
mr: व्हिएटनाम, डेमोक्रॅटिक पिपल्स रिपब्लिक ऑफ

note: Name for WKUM
en: Wake Island
mr: वेक आयलँड

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
mr: येमेन, डेमोक्रॅटिक पिपल्स रिपब्लिक ऑफ

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
mr: झैरे, रिपब्लिक ऑफ
