iso_3166-3 - en to pa translation catalogue (31 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
pa: ਫਰੈਂਚ ਅਫਾਰਸ ਅਟੇ ਇੱਸਸ

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
pa: ਨੀਂਦਰਲੈਂਡ ਐਟੀਲਾਇਸ

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
pa: ਬਰਤਾਨੀਆ ਐਨਟਾਰਟਿਕ ਖੇਤਰ

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
pa: ਬਰਮਾ, ਸ਼ੋਸ਼ਲਿਸਟਿਕ ਗਣਰਾਜ

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
pa: ਬਾਏਲੋਰੂਸੀ ਸੋਵੀਅਤ ਸਮਾਜਿਕ ਗਣਰਾਜ

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
pa: ਚੈੱਕੋਸੋਲਵਾਕੀਆ, ਚੈਕੋਸੋਲਵਾਕੀਆ ਸਮਾਜਵਾਦੀ ਗਣਰਾਜ

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
pa: ਸੀਰਬੀਆ ਅਤੇ ਮੋਨਟੇਨੇਗਰੋ

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
pa: ਕੇਨਟੋਨ ਅਟੇ ਐਡੀਰਬੁਰੀ ਟਾਪੂ

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
pa: ਜਰਮਨ ਲੋਕਤੰਤਰੀ ਗਣਰਾਜ

note: Name for DYBJ
en: Dahomey
pa: ਡੋਹੇਮਏ

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
pa: ਫਰੈਂਚ ਦੱਖਣੀ ਅਤੇ ਐਟਾਰਟਿਕ ਖੇਤਰ

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
pa: ਫਰੈਚ, ਮੈਟਰੋਪੋਲਿਟਨ

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
pa: ਗਿਲਬਰਟ ਅਤੇ ਇਲਸਿਕ ਟਾਪੂ

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
pa: ਅੱਪਰ ਵੋਲਟਾ, ਗਣਰਾਜ

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
pa: ਜਾਨਸਟੋਨ ਟਾਪੂ

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
pa: ਮਿਡਵੇ ਟਾਪੂ

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
pa: ਨਿਊ ਹੀਬਰਿਡਜ

note: Name for NQAQ
en: Dronning Maud Land
pa: ਡਰੋਨਿੰਗ ਮਾਉਡ ਟਾਪੂ

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
pa: ਨਿਊਟਰਲ ਖੇਤਰ

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
pa: ਪਰਸ਼ਾਂਤ ਟਾਪੂ (ਟਰੱਸਟ ਖੇਤਰ)

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
pa: US ਫੁਟਕਲ ਪਰਸ਼ਾਂਤ ਟਾਪੂ

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
pa: ਪੈਨਾਮਾ ਨਹਿਰ ਖੇਤਰ

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
pa: ਦੱਖਣੀ ਰਹੋਡਿਸੀਆ

note: Name for SKIN
en: Sikkim
pa: ਸਿੱਕਮ

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
pa: USSR, ਸੋਵੀਅਤ ਯੂਨੀਅਨ

note: Name for TPTL
en: East Timor
pa: ਪੂਰਬੀ ਤੀਮੁਰ

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
pa: ਵੀਅਤਨਾਮ, ਗਣਰਾਜ

note: Name for WKUM
en: Wake Island
pa: ਵੇਕ ਟਾਪੂ

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
pa: ਯਮਨ, ਲੋਕਤੰਤਰੀ ਗਣਰਾਜ

note: Name for YUCS
en: Yugoslavia, (Socialist) Federal Republic of
pa: ਯੂਗੋਸਲਾਵੀਆ, (ਸਮਾਜਵਾਦੀ) ਸੰਘੀ ਗਣਰਾਜ

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
pa: ਜਾਇਰੀ ਗਣਰਾਜ
