iso_3166-3 - en to br translation catalogue (20 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
br: Tachennad Afars hag Isas eus bro C'hall

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
br: Antilhez an Izelvroioù

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
br: Tachennad Antarktika eus Breizh-Veur

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
br: Republik Sokial Unanet Myanmar

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
br: Republik Sokial Soviedel Belarus

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
br: Tchekoslovakia, Republik Sokial eus Tchekoslovakia

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
br: Inizi Kanton hag Enderburi

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
br: Republik Demokratelezh Alamanek

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
br: Tachennad antarktika ha kreisteiz eus bro C'hall

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
br: Bro C'hall

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
br: Republik Volta-Uhel

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
br: Hebridoù-nevez

note: Name for NQAQ
en: Dronning Maud Land
br: Douar Rouanez Maod

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
br: Tachennad Neptu

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
br: Inizi Pasifik

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
br: Inizi Pasifik eus Stadoù Unanet Amerikanek

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
br: Tachennad Kanol Pananma

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
br: RSSU, Republikoù Sokial Soviedel Unanet

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
br: Republik Demokratelezh eus Viêt-Nam

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
br: Republik Poblek Demokratelezh eus Yemen
