iso_3166-3 - en to oc translation catalogue (12 entries)

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
oc: Holanda

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
oc: Republica Dominicana

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
oc: Republica Dominicana

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
oc: França Metropolitana

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
oc: Irlanda

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
oc: Republica Dominicana

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
oc: Irlanda

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
oc: Zòna neutra

note: Name for TPTL
en: East Timor
oc: Timòr Èst

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
oc: Republica Dominicana

note: Name for WKUM
en: Wake Island
oc: Irlanda

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
oc: Republica Dominicana
