iso_3166-3 - en to cs translation catalogue (30 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
cs: Francouzské území Afarů a Ísů

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
cs: Nizozemské Antily

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
cs: Britské teritorium v Antarktidě

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
cs: Barma, socialistická republika svazu

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
cs: Běloruská sovětská socialistická republika

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
cs: Československo, Československá socialistická republika

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
cs: Srbsko a Černá Hora

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
cs: Ostrovy Canton a Enderbury

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
cs: Německá demokratická republika

note: Name for DYBJ
en: Dahomey
cs: Dahomej

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
cs: Francouzská jižní a antarktická teritoria

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
cs: Francie, metropolitní

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
cs: Gilbertovy a Elliceovy ostrovy

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
cs: Horní Volta, republika

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
cs: Ostrov Johnston

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
cs: Midwayské ostrovy

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
cs: Nové Hebridy

note: Name for NQAQ
en: Dronning Maud Land
cs: Země královny Maud

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
cs: Neutrální území

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
cs: Poručenské území Tichomořské ostrovy

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
cs: Různé pacifické ostrovy patřící USA

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
cs: Území panamského kanálu

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
cs: Jižní Rhodesie

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
cs: SSSR, Svaz sovětských socialistických republik

note: Name for TPTL
en: East Timor
cs: Východní Timor

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
cs: Vietnam, demokratická republika

note: Name for WKUM
en: Wake Island
cs: Ostrov Wake

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
cs: Jemen, lidově demokratická republika

note: Name for YUCS
en: Yugoslavia, (Socialist) Federal Republic of
cs: Jugoslávie, (socialistická) federativní republika

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
cs: Zair, republika
