iso_3166-3 - en to fur translation catalogue (28 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
fur: Teritori francês dai Afar e dai Issa

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
fur: Antilis olandesis

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
fur: Teritori antartic britanic

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
fur: Birmanie, Republiche Socialiste de Union de

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
fur: Republiche Socialiste Sovietiche Bielorusse

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
fur: Cecoslovachie, Republiche Socialiste Cecoslovache

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
fur: Serbie e Montenegro

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
fur: Isulis Canton e Enderbury

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
fur: Republiche Democratiche Todescje

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
fur: Teritoris austrâi francês

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
fur: France metropolitane

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
fur: Isulis Gilbert e Ellice

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
fur: Atol Johnston

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
fur: Atol di Midway

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
fur: Gnosis Ebridis

note: Name for NQAQ
en: Dronning Maud Land
fur: Tiere de regjine Maud

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
fur: Zone neutrâl

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
fur: Teritori fiduciari des Isulis dal Pacific

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
fur: USA, altris isulis dal Pacific

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
fur: Zone dal Canâl di Panama

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
fur: Rhodesie meridionâl

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
fur: URSS, Union des Republichis Socialistis Sovietichis

note: Name for TPTL
en: East Timor
fur: Timor orientâl

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
fur: Vietnam, Republiche democratiche dal

note: Name for WKUM
en: Wake Island
fur: Atol di Wake

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
fur: Yemen, Republiche Democratiche Popolâr dal

note: Name for YUCS
en: Yugoslavia, (Socialist) Federal Republic of
fur: Jugoslavie, Republiche federâl socialiste di

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
fur: Zaire, Republiche dal
