iso_3166-3 - en to sq translation catalogue (29 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
sq: Afars dhe Issas Frënge

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
sq: Antilet Holandeze

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
sq: Territori Britanik i Antarktikut

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
sq: Burmë, Republika e Bashkuar Socialiste e

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
sq: Republika Socialiste Sovjetike Bjelloruse

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
sq: Çekosllovaki, Republika Socialiste Çekosllovake

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
sq: Serbi dhe Mal i Zi

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
sq: Ishujt Kanton dhe Endërbëri

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
sq: Republika Demokratike Gjermane

note: Name for DYBJ
en: Dahomey
sq: Dahomei

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
sq: Territoret Jugore dhe Antarktike Frënge

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
sq: Francë, Metropolitan

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
sq: Ishujt Xhilbert dhe Elis

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
sq: Republika e Voltës së Sipërme

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
sq: Ishulli Xhonston

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
sq: Ishujt Miduei

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
sq: Nju Hibridis

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
sq: Zonë Neutrale

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
sq: Ishujt e Paqësorit (trust territory)

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
sq: Ishujt e Ndryshëm Amerikanë të Paqësorit

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
sq: Zona e Kanalit të Panamasë

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
sq: Rodezia e Jugut

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
sq: BRSS, Bashkimi i Republikave Socialiste Sovjetike

note: Name for TPTL
en: East Timor
sq: Timori Lindor

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
sq: Vietnam, Republika Demokratike e

note: Name for WKUM
en: Wake Island
sq: Ishulli Uejk

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
sq: Jemen, Republika Popullore Demokratike e

note: Name for YUCS
en: Yugoslavia, (Socialist) Federal Republic of
sq: Jugosllavi, Republika Federative Socialiste e

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
sq: Zaire, Republika e
