iso_3166-3 - en to da translation catalogue (25 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
da: Fransk Afars og Issas

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
da: Hollandske Antiller

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
da: Britisk Antarktis

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
da: Den Socialistiske Unionsrepublik Burma

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
da: Den Hviderussiske Sovjetrepublik

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
da: Tjekkoslovakiet, Den Tjekkoslovakiske Socialistiske Republik

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
da: Serbien og Montenegro

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
da: Canton- og Enderburyøerne

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
da: Den Tyske Demokratiske Republik

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
da: De Sydlige og Antarktiske Franske Territorier

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
da: Frankrig, Metroplitanfrankrig

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
da: Gilbert- og Elliceøerne

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
da: Republikken Øvre Volta

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
da: Johnstonøen

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
da: Midwayøerne

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
da: Ny Hebriderne

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
da: Trust Territory of the Pacific Islands

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
da: Forskellige Amerikanske Stillehavsøer

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
da: Panamakanalzonen

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
da: Sydrhodesia

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
da: USSR, Unionen af Sovjetiske Socialistrepublikker

note: Name for TPTL
en: East Timor
da: Østtimor

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
da: Vietnam, Den Demokratiske Republik

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
da: Yemen, Den Demokratiske Folkerepublik

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
da: Zaire, Republikken
