iso_3166-3 - en to it translation catalogue (28 entries)

note: Name for AIDJ
en: French Afars and Issas
it: Territorio francese degli Afar e degli Issa

note: Name for ANHH
en: Netherlands Antilles
it: Antille Olandesi

note: Name for BQAQ
en: British Antarctic Territory
it: Territorio antartico britannico

note: Name for BUMM
en: Burma, Socialist Republic of the Union of
it: Birmania, Repubblica Socialista dell'Unione della

note: Name for BYAA
en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
it: Repubblica Socialista Sovietica Bielorussa

note: Name for CSHH
en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
it: Cecoslovacchia, Repubblica Socialista Cecoslovacca

note: Name for CSXX
en: Serbia and Montenegro
it: Serbia e Montenegro

note: Name for CTKI
en: Canton and Enderbury Islands
it: Isole Canton ed Enderbury

note: Name for DDDE
en: German Democratic Republic
it: Repubblica Democratica Tedesca

note: Name for FQHH
en: French Southern and Antarctic Territories
it: Terre australi e antartiche francesi

note: Name for FXFR
en: France, Metropolitan
it: Francia metropolitana

note: Name for GEHH
en: Gilbert and Ellice Islands
it: Isole Gilbert ed Ellice

note: Name for HVBF
en: Upper Volta, Republic of
it: Alto Volta, Repubblica dell'

note: Name for JTUM
en: Johnston Island
it: Atollo Johnston

note: Name for MIUM
en: Midway Islands
it: Atollo di Midway

note: Name for NHVU
en: New Hebrides
it: Nuove Ebridi

note: Name for NQAQ
en: Dronning Maud Land
it: Terra della regina Maud

note: Name for NTHH
en: Neutral Zone
it: Zona neutrale

note: Name for PCHH
en: Pacific Islands (trust territory)
it: Territorio fiduciario delle Isole del Pacifico

note: Name for PUUM
en: US Miscellaneous Pacific Islands
it: USA, altre isole del Pacifico

note: Name for PZPA
en: Panama Canal Zone
it: Zona del Canale di Panama

note: Name for RHZW
en: Southern Rhodesia
it: Rhodesia meridionale

note: Name for SUHH
en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
it: URSS, Unione delle Repubbliche Socialiste Sovietiche

note: Name for TPTL
en: East Timor
it: Timor Est

note: Name for VDVN
en: Viet-Nam, Democratic Republic of
it: Vietnam, Repubblica democratica del

note: Name for WKUM
en: Wake Island
it: Atollo di Wake

note: Name for YDYE
en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
it: Yemen, Repubblica Democratica Popolare dello

note: Name for ZRCD
en: Zaire, Republic of
it: Zaire, Repubblica dello
