iso_4217 - en to be translation catalogue (179 entries)

note: Name for AED
en: UAE Dirham
be: Дырхам (ААЭ)

note: Name for AFN
en: Afghani
be: Афгані

note: Name for ALL
en: Lek
be: Лек

note: Name for AMD
en: Armenian Dram
be: Армянскі драм

note: Name for ANG
en: Netherlands Antillean Guilder
be: Нідэрландскі антыльскі гульдэн

note: Name for AOA
en: Kwanza
be: Кванза

note: Name for ARS
en: Argentine Peso
be: Аргентынскае песа

note: Name for AUD
en: Australian Dollar
be: Аўстралійскі долар

note: Name for AWG
en: Aruban Florin
be: Арубанскі флорын

note: Name for AZN
en: Azerbaijan Manat
be: Азербайджанскі манат

note: Name for BAM
en: Convertible Mark
be: Канвертоўная марка

note: Name for BBD
en: Barbados Dollar
be: Барбадоскі долар

note: Name for BDT
en: Taka
be: Така

note: Name for BGN
en: Bulgarian Lev
be: Балгарскі леў

note: Name for BHD
en: Bahraini Dinar
be: Бахрэйнскі дынар

note: Name for BIF
en: Burundi Franc
be: Бурундзійскі франк

note: Name for BMD
en: Bermudian Dollar
be: Бермудскі долар

note: Name for BND
en: Brunei Dollar
be: Брунейскі долар

note: Name for BOB
en: Boliviano
be: Балівіяна

note: Name for BOV
en: Mvdol
be: Балівійскі мвдол

note: Name for BRL
en: Brazilian Real
be: Бразільскі рэал

note: Name for BSD
en: Bahamian Dollar
be: Багамскі долар

note: Name for BTN
en: Ngultrum
be: Нгультрум

note: Name for BWP
en: Pula
be: Пула

note: Name for BYN
en: Belarusian Ruble
be: Беларускі рубель

note: Name for BZD
en: Belize Dollar
be: Белізскі долар

note: Name for CAD
en: Canadian Dollar
be: Канадскі долар

note: Name for CDF
en: Congolese Franc
be: Кангалезскі франк

note: Name for CHE
en: WIR Euro
be: Еўра WIR

note: Name for CHF
en: Swiss Franc
be: Швейцарскі франк

note: Name for CHW
en: WIR Franc
be: Франк WIR

note: Name for CLF
en: Unidad de Fomento
be: Умоўная разліковая адзінка Чілі

note: Name for CLP
en: Chilean Peso
be: Чылійскае песа

note: Name for CNY
en: Yuan Renminbi
be: Кітайскі юань

note: Name for COP
en: Colombian Peso
be: Калумбійскае песа

note: Name for COU
en: Unidad de Valor Real
be: Адінка фактычнай вартасці Калумбіі

note: Name for CRC
en: Costa Rican Colon
be: Кастарыканскі калон

note: Name for CUC
en: Peso Convertible
be: Кубінскае канверсоўнае песа

note: Name for CUP
en: Cuban Peso
be: Кубінскае песа

note: Name for CVE
en: Cabo Verde Escudo
be: Эскуда Каба-Вердэ

note: Name for CZK
en: Czech Koruna
be: Чэшская крона

note: Name for DJF
en: Djibouti Franc
be: Джыбуційскі франк

note: Name for DKK
en: Danish Krone
be: Дацкая крона

note: Name for DOP
en: Dominican Peso
be: Дамініканскае песа

note: Name for DZD
en: Algerian Dinar
be: Алжырскі дынар

note: Name for EGP
en: Egyptian Pound
be: Егіпецкі фунт

note: Name for ERN
en: Nakfa
be: Накфа

note: Name for ETB
en: Ethiopian Birr
be: Эфіопскі быр

note: Name for EUR
en: Euro
be: Еўра

note: Name for FJD
en: Fiji Dollar
be: Фіджыйскі долар

note: Name for FKP
en: Falkland Islands Pound
be: Фунт Фалклендскіх выспаў

note: Name for GBP
en: Pound Sterling
be: Фунт стэрлінгаў

note: Name for GEL
en: Lari
be: Лары

note: Name for GHS
en: Ghana Cedi
be: Ганскі седзі

note: Name for GIP
en: Gibraltar Pound
be: Гібралтарскі фунт

note: Name for GMD
en: Dalasi
be: Даласі

note: Name for GNF
en: Guinean Franc
be: Гвінейскі франк

note: Name for GTQ
en: Quetzal
be: Кетсаль

note: Name for GYD
en: Guyana Dollar
be: Гаянскі долар

note: Name for HKD
en: Hong Kong Dollar
be: Ганконгскі долар

note: Name for HNL
en: Lempira
be: Лемпіра

note: Name for HRK
en: Kuna
be: Куна

note: Name for HTG
en: Gourde
be: Гурд

note: Name for HUF
en: Forint
be: Форынт

note: Name for IDR
en: Rupiah
be: Рупія

note: Name for ILS
en: New Israeli Sheqel
be: Новы ізраільскі шэкель

note: Name for INR
en: Indian Rupee
be: Індыйская рупія

note: Name for IQD
en: Iraqi Dinar
be: Іракскі дынар

note: Name for IRR
en: Iranian Rial
be: Іранскі рыал

note: Name for ISK
en: Iceland Krona
be: Ісландская крона

note: Name for JMD
en: Jamaican Dollar
be: Ямайскі долар

note: Name for JOD
en: Jordanian Dinar
be: Іарданскі дынар

note: Name for JPY
en: Yen
be: Іена

note: Name for KES
en: Kenyan Shilling
be: Кенійскі шылінг

note: Name for KGS
en: Som
be: Кыргызскі сом

note: Name for KHR
en: Riel
be: Рыель

note: Name for KMF
en: Comorian Franc
be: Каморскі франк

note: Name for KPW
en: North Korean Won
be: Паўночнакарэйская вона

note: Name for KRW
en: Won
be: Вона

note: Name for KWD
en: Kuwaiti Dinar
be: Кувейцкі дынар

note: Name for KYD
en: Cayman Islands Dollar
be: Кайманскі даляр

note: Name for KZT
en: Tenge
be: Тэнге

note: Name for LAK
en: Lao Kip
be: Лаоскі кіп

note: Name for LBP
en: Lebanese Pound
be: Ліванскі фунт

note: Name for LKR
en: Sri Lanka Rupee
be: Рупія Шры-Ланкі

note: Name for LRD
en: Liberian Dollar
be: Ліберыйскі долар

note: Name for LSL
en: Loti
be: Лоці

note: Name for LYD
en: Libyan Dinar
be: Лівійскі дынар

note: Name for MAD
en: Moroccan Dirham
be: Мараканскі дырхам

note: Name for MDL
en: Moldovan Leu
be: Малдаўскі лей

note: Name for MGA
en: Malagasy Ariary
be: Малагасійскі арыяры

note: Name for MKD
en: Denar
be: Македонскі дэнар

note: Name for MMK
en: Kyat
be: К’ят

note: Name for MNT
en: Tugrik
be: Тугрык

note: Name for MOP
en: Pataca
be: Патака

note: Name for MRU
en: Ouguiya
be: Угія

note: Name for MUR
en: Mauritius Rupee
be: Маўрыкійская рупія

note: Name for MVR
en: Rufiyaa
be: Руфія

note: Name for MWK
en: Malawi Kwacha
be: Малавійская квача

note: Name for MXN
en: Mexican Peso
be: Мексіканскае песа

note: Name for MXV
en: Mexican Unidad de Inversion (UDI)
be: Мексіканская адзінка абмену (UDI)

note: Name for MYR
en: Malaysian Ringgit
be: Малайзійскі рынгіт

note: Name for MZN
en: Mozambique Metical
be: Мазамбікскі мецікал

note: Name for NAD
en: Namibia Dollar
be: Намібійскі долар

note: Name for NGN
en: Naira
be: Найра

note: Name for NIO
en: Cordoba Oro
be: Залатая кардоба

note: Name for NOK
en: Norwegian Krone
be: Нарвежская крона

note: Name for NPR
en: Nepalese Rupee
be: Непальская рупія

note: Name for NZD
en: New Zealand Dollar
be: Новазеландскі долар

note: Name for OMR
en: Rial Omani
be: Аманскі рыал

note: Name for PAB
en: Balboa
be: Бальбоа

note: Name for PEN
en: Sol
be: Соль

note: Name for PGK
en: Kina
be: Кіна

note: Name for PHP
en: Philippine Peso
be: Філіпінскае песа

note: Name for PKR
en: Pakistan Rupee
be: Пакістанская рупія

note: Name for PLN
en: Zloty
be: Злоты

note: Name for PYG
en: Guarani
be: Гуарані

note: Name for QAR
en: Qatari Rial
be: Катарскі рыял

note: Name for RON
en: Romanian Leu
be: Румынскі лей

note: Name for RSD
en: Serbian Dinar
be: Сербскі дынар

note: Name for RUB
en: Russian Ruble
be: Расійскі рубель

note: Name for RWF
en: Rwanda Franc
be: Руандыйскі франк

note: Name for SAR
en: Saudi Riyal
be: Саудаўскі рыял

note: Name for SBD
en: Solomon Islands Dollar
be: Долар Саламонавых выспаў

note: Name for SCR
en: Seychelles Rupee
be: Сейшэльская рупія

note: Name for SDG
en: Sudanese Pound
be: Суданскі фунт

note: Name for SEK
en: Swedish Krona
be: Шведская крона

note: Name for SGD
en: Singapore Dollar
be: Сінгапурскі долар

note: Name for SHP
en: Saint Helena Pound
be: Фунт Святой Алены

note: Name for SLE, Name for SLL
en: Leone
be: Леонэ

note: Name for SOS
en: Somali Shilling
be: Самалійскі шылінг

note: Name for SRD
en: Surinam Dollar
be: Сурынамскі долар

note: Name for SSP
en: South Sudanese Pound
be: Паўднёвасуданскі фунт

note: Name for STN
en: Dobra
be: Добра

note: Name for SVC
en: El Salvador Colon
be: Сальвадорскі калон

note: Name for SYP
en: Syrian Pound
be: Сірыйскі фунт

note: Name for SZL
en: Lilangeni
be: Лілангені

note: Name for THB
en: Baht
be: Бат

note: Name for TJS
en: Somoni
be: Самоні

note: Name for TMT
en: Turkmenistan New Manat
be: Туркменскі новы манат

note: Name for TND
en: Tunisian Dinar
be: Туніскі дынар

note: Name for TOP
en: Pa’anga
be: Паанга

note: Name for TRY
en: Turkish Lira
be: Турэцкая ліра

note: Name for TTD
en: Trinidad and Tobago Dollar
be: Долар Трынідада і Табага

note: Name for TWD
en: New Taiwan Dollar
be: Новы тайванскі долар

note: Name for TZS
en: Tanzanian Shilling
be: Танзанійскі шылінг

note: Name for UAH
en: Hryvnia
be: Грыўня

note: Name for UGX
en: Uganda Shilling
be: Угандыйскі шылінг

note: Name for USD
en: US Dollar
be: Долар ЗША

note: Name for USN
en: US Dollar (Next day)
be: Долар ЗША (наступны дзень)

note: Name for UYI
en: Uruguay Peso en Unidades Indexadas (UI)
be: Адзінка індэксавання уругвайскага песа (UI)

note: Name for UYU
en: Peso Uruguayo
be: Уругвайскае песа

note: Name for UYW
en: Unidad Previsional
be: Уругавайская пенсійная адзінка

note: Name for UZS
en: Uzbekistan Sum
be: Узбекскі сум

note: Name for VED, Name for VES
en: Bolívar Soberano
be: Суверэнны балівар

note: Name for VND
en: Dong
be: Донг

note: Name for VUV
en: Vatu
be: Вату

note: Name for WST
en: Tala
be: Тала

note: Name for XAF
en: CFA Franc BEAC
be: Франк КФА

note: Name for XAG
en: Silver
be: Серабро

note: Name for XAU
en: Gold
be: Золата

note: Name for XBA
en: Bond Markets Unit European Composite Unit (EURCO)
be: Еўрапейская кампазітная адзінка рынку аблігацый (EURCO)

note: Name for XBB
en: Bond Markets Unit European Monetary Unit (E.M.U.-6)
be: Еўрапейская вылютная адзінка рынку аблігацый (E.M.U.-6)

note: Name for XBC
en: Bond Markets Unit European Unit of Account 9 (E.U.A.-9)
be: Еўрапейская разліковая адзінка 9 рынку аблігацый (E.U.A.-9)

note: Name for XBD
en: Bond Markets Unit European Unit of Account 17 (E.U.A.-17)
be: Еўрапейская разліковая адзінка 17 рынку аблігацый (E.U.A.-17)

note: Name for XCD
en: East Caribbean Dollar
be: Усходнекарыбскі долар

note: Name for XDR
en: SDR (Special Drawing Right)
be: Адмысловыя правы запазычання

note: Name for XOF
en: CFA Franc BCEAO
be: Франк КФА BCEAO

note: Name for XPD
en: Palladium
be: Паладый

note: Name for XPF
en: CFP Franc
be: Французскі ціхаакіянскі франк

note: Name for XPT
en: Platinum
be: Плаціна

note: Name for XSU
en: Sucre
be: Сукрэ

note: Name for XTS
en: Codes specifically reserved for testing purposes
be: Коды, адмыслова прызначаныя для тэставання

note: Name for XUA
en: ADB Unit of Account
be: Разліковая адзінка ADB

note: Name for XXX
en: The codes assigned for transactions where no currency is involved
be: Коды для безвалютных транзакцый

note: Name for YER
en: Yemeni Rial
be: Еменскі рыял

note: Name for ZAR
en: Rand
be: Ранд

note: Name for ZMW
en: Zambian Kwacha
be: Замбійская квача

note: Name for ZWL
en: Zimbabwe Dollar
be: Зімбабвійскі долар
