iso_4217 - en to ca translation catalogue (138 entries)

note: Name for AED
en: UAE Dirham
ca: Dírham dels EAU

note: Name for AFN
en: Afghani
ca: Afgani

note: Name for AMD
en: Armenian Dram
ca: Dram armeni

note: Name for ARS
en: Argentine Peso
ca: Peso argentí

note: Name for AUD
en: Australian Dollar
ca: Dòlar australià

note: Name for AWG
en: Aruban Florin
ca: Florí d'Aruba

note: Name for AZN
en: Azerbaijan Manat
ca: Manat azerbaidjanès

note: Name for BAM
en: Convertible Mark
ca: Marc convertible

note: Name for BBD
en: Barbados Dollar
ca: Dòlar de Barbados

note: Name for BGN
en: Bulgarian Lev
ca: Lev búlgar

note: Name for BHD
en: Bahraini Dinar
ca: Dinar de Bahrain

note: Name for BIF
en: Burundi Franc
ca: Franc de Burundi

note: Name for BMD
en: Bermudian Dollar
ca: Dòlar de les Bermudes

note: Name for BND
en: Brunei Dollar
ca: Dòlar de Brunei

note: Name for BRL
en: Brazilian Real
ca: Real brasiler

note: Name for BSD
en: Bahamian Dollar
ca: Dòlar de les Bahames

note: Name for BYN
en: Belarusian Ruble
ca: Ruble belarús

note: Name for BZD
en: Belize Dollar
ca: Dòlar de Belize

note: Name for CAD
en: Canadian Dollar
ca: Dòlar canadenc

note: Name for CDF
en: Congolese Franc
ca: Franc congolès

note: Name for CHE
en: WIR Euro
ca: Euro WIR

note: Name for CHF
en: Swiss Franc
ca: Franc suís

note: Name for CHW
en: WIR Franc
ca: Franc WIR

note: Name for CLF
en: Unidad de Fomento
ca: Unidad de fomento

note: Name for CLP
en: Chilean Peso
ca: Peso xilè

note: Name for CNY
en: Yuan Renminbi
ca: Iuan renminbi

note: Name for COP
en: Colombian Peso
ca: Peso colombià

note: Name for COU
en: Unidad de Valor Real
ca: Unidad de valor real

note: Name for CRC
en: Costa Rican Colon
ca: Colon costa-riqueny

note: Name for CUP
en: Cuban Peso
ca: Peso cubà

note: Name for CVE
en: Cabo Verde Escudo
ca: Escut de Cap Verd

note: Name for CZK
en: Czech Koruna
ca: Corona txeca

note: Name for DJF
en: Djibouti Franc
ca: Franc de Djibouti

note: Name for DKK
en: Danish Krone
ca: Corona danesa

note: Name for DOP
en: Dominican Peso
ca: Peso dominicà

note: Name for DZD
en: Algerian Dinar
ca: Dinar algerià

note: Name for EGP
en: Egyptian Pound
ca: Lliura egípcia

note: Name for ETB
en: Ethiopian Birr
ca: Birr etíop

note: Name for FJD
en: Fiji Dollar
ca: Dòlar de Fiji

note: Name for FKP
en: Falkland Islands Pound
ca: Lliura de les Falkland

note: Name for GBP
en: Pound Sterling
ca: Lliura esterlina

note: Name for GHS
en: Ghana Cedi
ca: Cedi de Ghana

note: Name for GIP
en: Gibraltar Pound
ca: Lliura de Gibraltar

note: Name for GNF
en: Guinean Franc
ca: Franc de Guinea

note: Name for GYD
en: Guyana Dollar
ca: Dòlar de Guyana

note: Name for HKD
en: Hong Kong Dollar
ca: Dòlar de Hong Kong

note: Name for HUF
en: Forint
ca: Fòrint

note: Name for IDR
en: Rupiah
ca: Rupia

note: Name for ILS
en: New Israeli Sheqel
ca: Nou xéquel israelià

note: Name for INR
en: Indian Rupee
ca: Rupia índia

note: Name for IQD
en: Iraqi Dinar
ca: Dinar iraquià

note: Name for IRR
en: Iranian Rial
ca: Rial iranià

note: Name for ISK
en: Iceland Krona
ca: Corona islandesa

note: Name for JMD
en: Jamaican Dollar
ca: Dòlar jamaicà

note: Name for JOD
en: Jordanian Dinar
ca: Dinar jordà

note: Name for JPY
en: Yen
ca: Ien

note: Name for KES
en: Kenyan Shilling
ca: Xíling kenyà

note: Name for KMF
en: Comorian Franc
ca: Franc de les Comores

note: Name for KPW
en: North Korean Won
ca: Won nord-coreà

note: Name for KWD
en: Kuwaiti Dinar
ca: Dinar kuwaitià

note: Name for KYD
en: Cayman Islands Dollar
ca: Dòlar de les Illes Caiman

note: Name for LAK
en: Lao Kip
ca: kip laosià

note: Name for LBP
en: Lebanese Pound
ca: Lliura libanesa

note: Name for LKR
en: Sri Lanka Rupee
ca: Rupia de Sri Lanka

note: Name for LRD
en: Liberian Dollar
ca: Dòlar liberià

note: Name for LYD
en: Libyan Dinar
ca: Dinar libi

note: Name for MAD
en: Moroccan Dirham
ca: Dírham marroquí

note: Name for MDL
en: Moldovan Leu
ca: Leu moldau

note: Name for MGA
en: Malagasy Ariary
ca: Ariary malgaix

note: Name for MUR
en: Mauritius Rupee
ca: Rupia mauriciana

note: Name for MWK
en: Malawi Kwacha
ca: Kwacha malawià

note: Name for MXN
en: Mexican Peso
ca: Peso mexicà

note: Name for MXV
en: Mexican Unidad de Inversion (UDI)
ca: Unidad de inversión (UDI) mexicana

note: Name for MYR
en: Malaysian Ringgit
ca: Ringgit de Malàisia

note: Name for MZN
en: Mozambique Metical
ca: Metical de Moçambic

note: Name for NAD
en: Namibia Dollar
ca: Dòlar namibià

note: Name for NIO
en: Cordoba Oro
ca: Córdoba or

note: Name for NOK
en: Norwegian Krone
ca: Corona noruega

note: Name for NPR
en: Nepalese Rupee
ca: Rupia nepalesa

note: Name for NZD
en: New Zealand Dollar
ca: Dòlar neozelandès

note: Name for OMR
en: Rial Omani
ca: Rial omanita

note: Name for PHP
en: Philippine Peso
ca: Peso filipí

note: Name for PKR
en: Pakistan Rupee
ca: Rupia pakistanesa

note: Name for PYG
en: Guarani
ca: Guaraní

note: Name for QAR
en: Qatari Rial
ca: Rial de Qatar

note: Name for RON
en: Romanian Leu
ca: Leu romanès

note: Name for RSD
en: Serbian Dinar
ca: Dinar serbi

note: Name for RUB
en: Russian Ruble
ca: Ruble rus

note: Name for RWF
en: Rwanda Franc
ca: Franc de Ruanda

note: Name for SAR
en: Saudi Riyal
ca: Rial saudita

note: Name for SBD
en: Solomon Islands Dollar
ca: Dòlar de les Illes Salomó

note: Name for SCR
en: Seychelles Rupee
ca: Rupia de les Seychelles

note: Name for SDG
en: Sudanese Pound
ca: Lliura sudanesa

note: Name for SEK
en: Swedish Krona
ca: Corona sueca

note: Name for SGD
en: Singapore Dollar
ca: Dòlar de Singapur

note: Name for SHP
en: Saint Helena Pound
ca: Lliura de Santa Helena

note: Name for SOS
en: Somali Shilling
ca: Xíling somali

note: Name for SRD
en: Surinam Dollar
ca: Dòlar de Singapur

note: Name for SSP
en: South Sudanese Pound
ca: Lliura sud-sudanesa

note: Name for SVC
en: El Salvador Colon
ca: Colon salvadorenc

note: Name for SYP
en: Syrian Pound
ca: Lliura siriana

note: Name for TMT
en: Turkmenistan New Manat
ca: Manat turcman

note: Name for TND
en: Tunisian Dinar
ca: Dinar tunisià

note: Name for TOP
en: Pa’anga
ca: Pa'anga

note: Name for TRY
en: Turkish Lira
ca: Lira turca

note: Name for TTD
en: Trinidad and Tobago Dollar
ca: Dòlar de Trinidad i Tobago

note: Name for TWD
en: New Taiwan Dollar
ca: Nou dòlar de Taiwan

note: Name for TZS
en: Tanzanian Shilling
ca: Xíling tanzà

note: Name for UAH
en: Hryvnia
ca: Hrívnia

note: Name for UGX
en: Uganda Shilling
ca: Xíling ugandès

note: Name for USD
en: US Dollar
ca: Dòlar dels Estats Units

note: Name for USN
en: US Dollar (Next day)
ca: Dòlar dels Estats Units (per a l'endemà)

note: Name for UYI
en: Uruguay Peso en Unidades Indexadas (UI)
ca: Peso uruguaià en unitats indexades (UI)

note: Name for UYU
en: Peso Uruguayo
ca: Peso uruguaià

note: Name for UYW
en: Unidad Previsional
ca: Unidad previsional

note: Name for UZS
en: Uzbekistan Sum
ca: Som d'Uzbekistan

note: Name for VED, Name for VES
en: Bolívar Soberano
ca: Bolívar Sobirà

note: Name for XAD
en: Arab Accounting Dinar
ca: Dinar de comptabilitat àrab

note: Name for XAF
en: CFA Franc BEAC
ca: Franc CFA de la BEAC

note: Name for XAG
en: Silver
ca: Plata

note: Name for XAU
en: Gold
ca: Or

note: Name for XBA
en: Bond Markets Unit European Composite Unit (EURCO)
ca: Unitat composta europea per al mercat d'obligacions (EURCO)

note: Name for XBB
en: Bond Markets Unit European Monetary Unit (E.M.U.-6)
ca: Unitat monetària europea per al mercat d'obligacions (EMU-6)

note: Name for XBC
en: Bond Markets Unit European Unit of Account 9 (E.U.A.-9)
ca: Unitat de compte europea de la unitat de mercats de bons 9 (E.U.A.-9)

note: Name for XBD
en: Bond Markets Unit European Unit of Account 17 (E.U.A.-17)
ca: Unitat de compte europea 17 (UCE-17)

note: Name for XCD
en: East Caribbean Dollar
ca: Dòlar del Carib Oriental

note: Name for XCG
en: Caribbean Guilder
ca: Florí del Carib

note: Name for XDR
en: SDR (Special Drawing Right)
ca: DEG (drets especials de gir)

note: Name for XOF
en: CFA Franc BCEAO
ca: Franc CFA de la BCEAO

note: Name for XPD
en: Palladium
ca: Pal·ladi

note: Name for XPF
en: CFP Franc
ca: Franc CFP

note: Name for XPT
en: Platinum
ca: Platí

note: Name for XTS
en: Codes specifically reserved for testing purposes
ca: Codis específicament reservats per proves

note: Name for XUA
en: ADB Unit of Account
ca: Unitat de compte del BAD

note: Name for XXX
en: The codes assigned for transactions where no currency is involved
ca: Els codis assignats per a transaccions on no hi ha moneda involucrada

note: Name for YER
en: Yemeni Rial
ca: Rial iemenita

note: Name for ZMW
en: Zambian Kwacha
ca: Kwacha zambià

note: Name for ZWG
en: Zimbabwe Gold
ca: Or de Zimbàbue
