iso_4217 - en to km translation catalogue (55 entries)

note: Name for AED
en: UAE Dirham
km: ដៀហាម អេមីរ៉ាតអារ៉ាប់រួម

note: Name for AFN
en: Afghani
km: អាហ្វហ្គានី

note: Name for ALL
en: Lek
km: ឡិឝ អាល់បានី

note: Name for AMD
en: Armenian Dram
km: ដ្រាម អាមេនី

note: Name for AOA
en: Kwanza
km: ក្វាន់សា អង់ហ្គោឡា

note: Name for ARS
en: Argentine Peso
km: ប៉េសូ អាហ្សង់ទីន

note: Name for AUD
en: Australian Dollar
km: ដុល្លារ អូស្រ្តាលី

note: Name for AWG
en: Aruban Florin
km: ហ្លរិន អារូបា

note: Name for AZN
en: Azerbaijan Manat
km: ម៉ាណាត អាស៊ែបៃហ្សង់

note: Name for BAM
en: Convertible Mark
km: សញ្ញាធនប័ណ្ណ បូស្ន៊ី

note: Name for BBD
en: Barbados Dollar
km: ដុល្លារ បាបាដុស

note: Name for BDT
en: Taka
km: តាកា បង់ក្លាដែស

note: Name for BGN
en: Bulgarian Lev
km: ឡៅ ប៊ុលហ្ការី

note: Name for BHD
en: Bahraini Dinar
km: ឌីណា បារ៉ែន

note: Name for BIF
en: Burundi Franc
km: ហ្វ្រង់ស៍ ប៊ូរុនឌី

note: Name for BMD
en: Bermudian Dollar
km: ដុល្លារ ប៊ែម៊ុដា

note: Name for BND
en: Brunei Dollar
km: ដុល្លារ ព្រុយណេ

note: Name for BOB
en: Boliviano
km: បូលីវីណូ

note: Name for BRL
en: Brazilian Real
km: រៀល ប្រេស៊ីល

note: Name for BSD
en: Bahamian Dollar
km: ដុល្លារ បាហាម៉ា

note: Name for BZD
en: Belize Dollar
km: ដុល្លារ បេលី

note: Name for CAD
en: Canadian Dollar
km: ដុល្លារ កាណាដា

note: Name for CDF
en: Congolese Franc
km: ហ្វ្រង់ស៍ កុងហ្គោ

note: Name for CHE
en: WIR Euro
km: អឺរ៉ូ មជ្ឈដ្ឋានសេដ្ឋកិច្ចស្វ៊ីស

note: Name for CHF
en: Swiss Franc
km: ហ្វ្រង់ស៍ ស្វ៊ីស

note: Name for CHW
en: WIR Franc
km: ហ្វ្រង់ស៍ មជ្ឈដ្ឋានសេដ្ឋកិច្ចស្វ៊ីស

note: Name for DJF
en: Djibouti Franc
km: ហ្វ្រង់ស៍ ជីប៊ូទី

note: Name for DZD
en: Algerian Dinar
km: ឌីណា អាល់ហ្សេរី

note: Name for FJD
en: Fiji Dollar
km: ដុល្លារ ហ្វ៊ីជី

note: Name for GNF
en: Guinean Franc
km: ហ្វ្រង់ស៍ ហ្គីណេ

note: Name for GYD
en: Guyana Dollar
km: ដុល្លារ ហ្គីយ៉ាន

note: Name for HKD
en: Hong Kong Dollar
km: ដុល្លារ ហុងកុង

note: Name for IQD
en: Iraqi Dinar
km: ឌីណា អ៊ីរ៉ាក់

note: Name for JMD
en: Jamaican Dollar
km: ដុល្លារ ហ្សាម៉ាអ៊ីក

note: Name for JOD
en: Jordanian Dinar
km: ឌីណា ហ្ស៊កដានី

note: Name for KMF
en: Comorian Franc
km: ហ្វ្រង់ស៍ កូម័រ

note: Name for KWD
en: Kuwaiti Dinar
km: ឌីណា គូវ៉ែត

note: Name for KYD
en: Cayman Islands Dollar
km: ដុល្លារ កោះកៃម៉ង់

note: Name for LRD
en: Liberian Dollar
km: ដុល្លារ លីបេរីយ៉ា

note: Name for LYD
en: Libyan Dinar
km: ឌីណា លីប៊ី

note: Name for MAD
en: Moroccan Dirham
km: ដៀហាម ម៉ារ៉ុក

note: Name for NAD
en: Namibia Dollar
km: ដុល្លារ ណាមីប៊ី

note: Name for NZD
en: New Zealand Dollar
km: ដុល្លារ នូវែលសេឡង់

note: Name for RSD
en: Serbian Dinar
km: ឌីណា ស៊ែប៊ី

note: Name for RWF
en: Rwanda Franc
km: ហ្វ្រង់ស៍ រវ៉ាន់ដា

note: Name for SBD
en: Solomon Islands Dollar
km: ដុល្លារ កោះសូឡូម៉ុង

note: Name for SGD
en: Singapore Dollar
km: ដុល្លារ សិង្ហបុរី

note: Name for SRD
en: Surinam Dollar
km: ដុល្លារ សូរីណាម

note: Name for TND
en: Tunisian Dinar
km: ឌីណា ទុយនីស៊ី

note: Name for TTD
en: Trinidad and Tobago Dollar
km: ដុល្លារ ទ្រីនីដាដ និងតូបាហ្គោ

note: Name for TWD
en: New Taiwan Dollar
km: ដុល្លារ តៃវ៉ាន់ថ្មី

note: Name for USD
en: US Dollar
km: ដុល្លារ អាមេរិក

note: Name for USN
en: US Dollar (Next day)
km: ដុល្លារ អាមេរិក (ថ្ងៃបន្ទាប់)

note: Name for XAF
en: CFA Franc BEAC
km: ហ្វ្រង់ស៍ សហគមន៍អាហ្វ្រិកកណ្ដាល

note: Name for XCD
en: East Caribbean Dollar
km: ដុល្លារ ការ៉ាប៊ីនខាងកើត
