iso_4217 - en to ug translation catalogue (178 entries)

note: Name for AED
en: UAE Dirham
ug: ئەرەب بىرلەشمە خەلىپىلىكى دىرھەمى

note: Name for AFN
en: Afghani
ug: ئافغانى

note: Name for ALL
en: Lek
ug: لېكى

note: Name for AMD
en: Armenian Dram
ug: ئەرمېنىيە دىرامى

note: Name for AOA
en: Kwanza
ug: كۇۋانزاسى

note: Name for ARS
en: Argentine Peso
ug: ئارگېنتىنا پېسوسى

note: Name for AUD
en: Australian Dollar
ug: ئاۋسترالىيە دوللىرى

note: Name for AWG
en: Aruban Florin
ug: ئارۇبان فىلورۇنى

note: Name for AZN
en: Azerbaijan Manat
ug: ئەزەربەيجان ماناتى

note: Name for BAM
en: Convertible Mark
ug: ئالماشتۇرۇشچان مارك

note: Name for BBD
en: Barbados Dollar
ug: باربادوس دوللىرى

note: Name for BDT
en: Taka
ug: تاكا

note: Name for BGN
en: Bulgarian Lev
ug: بۇلغارىيە لېۋاسى

note: Name for BHD
en: Bahraini Dinar
ug: بەھرەين دىنارى

note: Name for BIF
en: Burundi Franc
ug: بۇرۇندى فرانكى

note: Name for BMD
en: Bermudian Dollar
ug: بېرمۇدا دوللىرى

note: Name for BND
en: Brunei Dollar
ug: بىرۇنېي دوللىرى

note: Name for BOB
en: Boliviano
ug: بولىۋىيانو

note: Name for BOV
en: Mvdol
ug: مۇدول

note: Name for BRL
en: Brazilian Real
ug: بىرازىلىيە رىيالى

note: Name for BSD
en: Bahamian Dollar
ug: باھاما دوللىرى

note: Name for BTN
en: Ngultrum
ug: نگۇلترۇم

note: Name for BWP
en: Pula
ug: پۇلا

note: Name for BYN
en: Belarusian Ruble
ug: بېلارۇسىيە رۇبلىسى

note: Name for BZD
en: Belize Dollar
ug: بېلىز دوللىرى

note: Name for CAD
en: Canadian Dollar
ug: كانادا دوللىرى

note: Name for CDF
en: Congolese Franc
ug: كونگو فرانكى

note: Name for CHE
en: WIR Euro
ug: WIR ياۋرو

note: Name for CHF
en: Swiss Franc
ug: شىۋېتسىيە فرانكى

note: Name for CHW
en: WIR Franc
ug: WIR فرانكى

note: Name for CLF
en: Unidad de Fomento
ug: UF قىممىتى

note: Name for CLP
en: Chilean Peso
ug: چىلى پېسوسى

note: Name for CNY
en: Yuan Renminbi
ug: خەلق پۇلى

note: Name for COP
en: Colombian Peso
ug: كولومبىيە پېسوسى

note: Name for COU
en: Unidad de Valor Real
ug: رىيال قىممەت بىرلىكى

note: Name for CRC
en: Costa Rican Colon
ug: كوستارىكا كولونى

note: Name for CUP
en: Cuban Peso
ug: كۇبا پېسوسى

note: Name for CVE
en: Cabo Verde Escudo
ug: كابو ئېسكۇدوسى

note: Name for CZK
en: Czech Koruna
ug: چېخ كورۇناسى

note: Name for DJF
en: Djibouti Franc
ug: جىبۇتى فرانكى

note: Name for DKK
en: Danish Krone
ug: دانىيە كرونى

note: Name for DOP
en: Dominican Peso
ug: دومىنىكا پېسوسى

note: Name for DZD
en: Algerian Dinar
ug: ئالجىرىيە دىنارى

note: Name for EGP
en: Egyptian Pound
ug: مىسىر فوند سىتېرلىڭى

note: Name for ERN
en: Nakfa
ug: ناكفا

note: Name for ETB
en: Ethiopian Birr
ug: ئېفىيوپىيە بىررى

note: Name for EUR
en: Euro
ug: ياۋرو

note: Name for FJD
en: Fiji Dollar
ug: فىجى دوللىرى

note: Name for FKP
en: Falkland Islands Pound
ug: فالكلاند ئاراللىرى فوند سىتېرلىڭى

note: Name for GBP
en: Pound Sterling
ug: فوندستېرلىڭ

note: Name for GEL
en: Lari
ug: لارى

note: Name for GHS
en: Ghana Cedi
ug: گانا سېدىسى

note: Name for GIP
en: Gibraltar Pound
ug: جەبىلتارىق فوند سىتېرلىڭى

note: Name for GMD
en: Dalasi
ug: دالاسى

note: Name for GNF
en: Guinean Franc
ug: گىۋىنېيە فرانكى

note: Name for GTQ
en: Quetzal
ug: كۇۋېتزال

note: Name for GYD
en: Guyana Dollar
ug: گىۋىيانا دوللىرى

note: Name for HKD
en: Hong Kong Dollar
ug: خوڭكوڭ (شياڭگاڭ) دوللىرى

note: Name for HNL
en: Lempira
ug: لېمپىرا

note: Name for HTG
en: Gourde
ug: گۇردې

note: Name for HUF
en: Forint
ug: فورىنت

note: Name for IDR
en: Rupiah
ug: رۇپىيە

note: Name for ILS
en: New Israeli Sheqel
ug: يېڭى ئىسرائىلىيە شەقەلى

note: Name for INR
en: Indian Rupee
ug: ھىندىستان رۇپىيەسى

note: Name for IQD
en: Iraqi Dinar
ug: ئىراق دىنارى

note: Name for IRR
en: Iranian Rial
ug: ئىران رىيالى

note: Name for ISK
en: Iceland Krona
ug: ئىسلاندىيە كروناسى

note: Name for JMD
en: Jamaican Dollar
ug: يامايكا دوللىرى

note: Name for JOD
en: Jordanian Dinar
ug: ئىيوردانىيە دىنارى

note: Name for JPY
en: Yen
ug: يېن

note: Name for KES
en: Kenyan Shilling
ug: كېنىيە شىللىڭى

note: Name for KGS
en: Som
ug: سوم

note: Name for KHR
en: Riel
ug: رىئېل

note: Name for KMF
en: Comorian Franc
ug: كومورو فرانكى

note: Name for KPW
en: North Korean Won
ug: شىمالىي كورېيە ۋونى

note: Name for KRW
en: Won
ug: ۋون

note: Name for KWD
en: Kuwaiti Dinar
ug: كۇۋەيت دىنارى

note: Name for KYD
en: Cayman Islands Dollar
ug: كايمان ئاراللىرى دوللىرى

note: Name for KZT
en: Tenge
ug: تەڭگە

note: Name for LAK
en: Lao Kip
ug: لائوس كىپى

note: Name for LBP
en: Lebanese Pound
ug: لىۋان فوند سىتېرلىڭى

note: Name for LKR
en: Sri Lanka Rupee
ug: سىرىلانكا رۇپىيەسى

note: Name for LRD
en: Liberian Dollar
ug: لىبېرىيە دوللىرى

note: Name for LSL
en: Loti
ug: لوتى

note: Name for LYD
en: Libyan Dinar
ug: لىۋىيە دىنارى

note: Name for MAD
en: Moroccan Dirham
ug: ماراكەش دىرھەمى

note: Name for MDL
en: Moldovan Leu
ug: مولدوۋا لېۋى

note: Name for MGA
en: Malagasy Ariary
ug: ماداغاسقار ئارىئارىسى

note: Name for MKD
en: Denar
ug: دىنار

note: Name for MMK
en: Kyat
ug: كىيات

note: Name for MNT
en: Tugrik
ug: تۈگرىك

note: Name for MOP
en: Pataca
ug: پاتاكا

note: Name for MRU
en: Ouguiya
ug: ئۇگۇييا

note: Name for MUR
en: Mauritius Rupee
ug: ماۋرىتىئۇس رۇپىيەسى

note: Name for MVR
en: Rufiyaa
ug: رۇپىيە

note: Name for MWK
en: Malawi Kwacha
ug: مالاۋى كۋاچاسى

note: Name for MXN
en: Mexican Peso
ug: مېكسىكا پېسوسى

note: Name for MXV
en: Mexican Unidad de Inversion (UDI)
ug: مېكسىكا مەبلەغ سېلىش بىرلىكى (UDI)

note: Name for MYR
en: Malaysian Ringgit
ug: مالايسىيە رىڭگىتى

note: Name for MZN
en: Mozambique Metical
ug: موزامبىك مېتىكالى

note: Name for NAD
en: Namibia Dollar
ug: نامىبىيە دوللىرى

note: Name for NGN
en: Naira
ug: نايرا

note: Name for NIO
en: Cordoba Oro
ug: كوردوبا ئورو

note: Name for NOK
en: Norwegian Krone
ug: نورۋېگىيە كرونى

note: Name for NPR
en: Nepalese Rupee
ug: نېپال رۇپىيەسى

note: Name for NZD
en: New Zealand Dollar
ug: يېڭى زېلاندىيە دوللىرى

note: Name for OMR
en: Rial Omani
ug: ئومان رىيالى

note: Name for PAB
en: Balboa
ug: بالبوئا

note: Name for PEN
en: Sol
ug: سول

note: Name for PGK
en: Kina
ug: كىنا

note: Name for PHP
en: Philippine Peso
ug: فىلىپپىن پېسوسى

note: Name for PKR
en: Pakistan Rupee
ug: پاكىستان رۇپىيەسى

note: Name for PLN
en: Zloty
ug: زىلوتى

note: Name for PYG
en: Guarani
ug: گۇئارانى

note: Name for QAR
en: Qatari Rial
ug: قاتار رىيالى

note: Name for RON
en: Romanian Leu
ug: رۇمىنىيە لېيى

note: Name for RSD
en: Serbian Dinar
ug: سېربىيە دىنارى

note: Name for RUB
en: Russian Ruble
ug: رۇسىيە رۇبلىسى

note: Name for RWF
en: Rwanda Franc
ug: رىۋاندا فرانكى

note: Name for SAR
en: Saudi Riyal
ug: سەئۇدى رىيالى

note: Name for SBD
en: Solomon Islands Dollar
ug: سولومون تاقىم ئاراللىرى دوللىرى

note: Name for SCR
en: Seychelles Rupee
ug: سېيشېل رۇپى

note: Name for SDG
en: Sudanese Pound
ug: سۇدان پوندى

note: Name for SEK
en: Swedish Krona
ug: شىۋېتسىيە كروناسى

note: Name for SGD
en: Singapore Dollar
ug: سىنگاپور دوللىرى

note: Name for SHP
en: Saint Helena Pound
ug: ساينىت-ھېلېنا پوندى

note: Name for SLE
en: Leone
ug: لېئون

note: Name for SOS
en: Somali Shilling
ug: سومالى شىللىڭى

note: Name for SRD
en: Surinam Dollar
ug: سۇرىنام دوللىرى

note: Name for SSP
en: South Sudanese Pound
ug: جەنۇبىي سۇدان فوند ستېرلىڭى

note: Name for STN
en: Dobra
ug: دوبرا

note: Name for SVC
en: El Salvador Colon
ug: سالۋادور كولونى

note: Name for SYP
en: Syrian Pound
ug: سۈرىيە فوندستېرلىڭى

note: Name for SZL
en: Lilangeni
ug: لىلانگېنى

note: Name for THB
en: Baht
ug: باختى

note: Name for TJS
en: Somoni
ug: سومونى

note: Name for TMT
en: Turkmenistan New Manat
ug: تۈركمەنىستان يېڭى ماناتى

note: Name for TND
en: Tunisian Dinar
ug: تۇنىس دىنارى

note: Name for TOP
en: Pa’anga
ug: پائانگا

note: Name for TRY
en: Turkish Lira
ug: تۈركىيە لىراسى

note: Name for TTD
en: Trinidad and Tobago Dollar
ug: تىرىنىداد ۋە توباگو دوللىرى

note: Name for TWD
en: New Taiwan Dollar
ug: يېڭى تەيۋەن دوللىرى

note: Name for TZS
en: Tanzanian Shilling
ug: تانزانىيە شىللىڭى

note: Name for UAH
en: Hryvnia
ug: گرىۋنا

note: Name for UGX
en: Uganda Shilling
ug: ئۇگاندا شىللىڭى

note: Name for USD
en: US Dollar
ug: ئامېرىكا دوللىرى

note: Name for USN
en: US Dollar (Next day)
ug: ئامېرىكا دوللىرى (كېيىنكى كۈن)

note: Name for UYI
en: Uruguay Peso en Unidades Indexadas (UI)
ug: ئۇرۇگۋاي پېسوسى (UI)

note: Name for UYU
en: Peso Uruguayo
ug: ئۇرۇگۋاي پېسوسى

note: Name for UYW
en: Unidad Previsional
ug: ئۇرۇگۋاي پىسو سىناق بىرلىكى (UYW)

note: Name for UZS
en: Uzbekistan Sum
ug: ئۆزبېكىستان سومى

note: Name for VED, Name for VES
en: Bolívar Soberano
ug: ئىگىلىك ھوقۇق بولىۋارى

note: Name for VND
en: Dong
ug: دوڭ

note: Name for VUV
en: Vatu
ug: ۋاتۇ

note: Name for WST
en: Tala
ug: تالا

note: Name for XAD
en: Arab Accounting Dinar
ug: ئەرەب بوغالتىرلىق دىنارى

note: Name for XAF
en: CFA Franc BEAC
ug: ئافرىقا قىتئەسى پۇل-مۇئامىلە ئىتتىپاقى فرانكى

note: Name for XAG
en: Silver
ug: كۈمۈش

note: Name for XAU
en: Gold
ug: ئالتۇن

note: Name for XBA
en: Bond Markets Unit European Composite Unit (EURCO)
ug: ياۋروپا ئىتتىپاقى زايوم بازىرى ئۇنىۋېرسال بىرلىكى (EURCO)

note: Name for XBB
en: Bond Markets Unit European Monetary Unit (E.M.U.-6)
ug: ياۋروپا زايوم بازىرى پۇل بىرلىكى (E.M.U.-6)

note: Name for XBC
en: Bond Markets Unit European Unit of Account 9 (E.U.A.-9)
ug: ياۋروپا زايوم بازىرى ھېسابات بىرلىكى 9 (E.U.A.-9)

note: Name for XBD
en: Bond Markets Unit European Unit of Account 17 (E.U.A.-17)
ug: ياۋروپا زايوم بازىرى ھېسابات بىرلىكى 17 (E.U.A.-17)

note: Name for XCD
en: East Caribbean Dollar
ug: شەرقىي كارىب دوللىرى

note: Name for XCG
en: Caribbean Guilder
ug: كارىب گۇلدېنى

note: Name for XDR
en: SDR (Special Drawing Right)
ug: SDR (ئالاھىدە پۇل ئاجرىتىش ھوقۇقى)

note: Name for XOF
en: CFA Franc BCEAO
ug: ئافرىقا قىتئەسى پۇل-مۇئامىلە ئىتتىپاقى فرانكى

note: Name for XPD
en: Palladium
ug: پاللادىي

note: Name for XPF
en: CFP Franc
ug: تىنچ ئوكيان فرانكى

note: Name for XPT
en: Platinum
ug: پلاتىنا

note: Name for XSU
en: Sucre
ug: سۇكرې

note: Name for XTS
en: Codes specifically reserved for testing purposes
ug: سىناشقا ئىشلىتىلىدىغان مەخسۇس قالدۇرۇلغان كود

note: Name for XUA
en: ADB Unit of Account
ug: ئافرىقا تەرەققىيات بانكىسى ھېسابات بىرلىكى

note: Name for XXX
en: The codes assigned for transactions where no currency is involved
ug: پۇلسىز سودا كودى

note: Name for YER
en: Yemeni Rial
ug: يەمەن رىيالى

note: Name for ZAR
en: Rand
ug: راند

note: Name for ZMW
en: Zambian Kwacha
ug: مالاۋى كۋاچاسى

note: Name for ZWG
en: Zimbabwe Gold
ug: زىمبابۋې ئالتۇنى
