iso_4217 - en to gl translation catalogue (43 entries)

note: Name for AED
en: UAE Dirham
gl: Dirham dos EUA

note: Name for AUD
en: Australian Dollar
gl: Dólar de Australia

note: Name for BBD
en: Barbados Dollar
gl: Dólar das Barbados

note: Name for BHD
en: Bahraini Dinar
gl: Dinar de Bahrain

note: Name for BIF
en: Burundi Franc
gl: Franco de Burundi

note: Name for BMD
en: Bermudian Dollar
gl: Dólar das Bermudas

note: Name for BND
en: Brunei Dollar
gl: Dólar de Brunei

note: Name for BSD
en: Bahamian Dollar
gl: Dólar das Bahamas

note: Name for BZD
en: Belize Dollar
gl: Dólar de Belice

note: Name for CAD
en: Canadian Dollar
gl: Dólar canadiano

note: Name for CHF
en: Swiss Franc
gl: Franco suízo

note: Name for CLP
en: Chilean Peso
gl: Peso chileno

note: Name for COP
en: Colombian Peso
gl: Peso colombiano

note: Name for CUP
en: Cuban Peso
gl: Peso cubano

note: Name for DJF
en: Djibouti Franc
gl: Franco de Djibouti

note: Name for DOP
en: Dominican Peso
gl: Peso dominicano

note: Name for DZD
en: Algerian Dinar
gl: Dinar alxeriano

note: Name for EGP
en: Egyptian Pound
gl: Libra exipcia

note: Name for FJD
en: Fiji Dollar
gl: Dólar das fiji

note: Name for GBP
en: Pound Sterling
gl: Libra esterlina do Reino Unido

note: Name for GIP
en: Gibraltar Pound
gl: Libra de Xibraltar

note: Name for GYD
en: Guyana Dollar
gl: Dólar da Güiana

note: Name for HKD
en: Hong Kong Dollar
gl: Dólar de Hong Kong

note: Name for INR
en: Indian Rupee
gl: Rupia india

note: Name for IQD
en: Iraqi Dinar
gl: Dinar iraquí

note: Name for IRR
en: Iranian Rial
gl: Rial iraniano

note: Name for JOD
en: Jordanian Dinar
gl: Dinar xordano

note: Name for KES
en: Kenyan Shilling
gl: Shilling queniano

note: Name for KPW
en: North Korean Won
gl: Won de Corea do Norte

note: Name for KWD
en: Kuwaiti Dinar
gl: Dinar kuwaití

note: Name for KYD
en: Cayman Islands Dollar
gl: Dolar das illas caimán

note: Name for LRD
en: Liberian Dollar
gl: Dólar liberiano

note: Name for LYD
en: Libyan Dinar
gl: Dinar libio

note: Name for MAD
en: Moroccan Dirham
gl: Dirham marroquí

note: Name for MXN
en: Mexican Peso
gl: Peso mexicano

note: Name for NZD
en: New Zealand Dollar
gl: Dólar de Nova Celandia

note: Name for RWF
en: Rwanda Franc
gl: Franco ruandés

note: Name for SAR
en: Saudi Riyal
gl: Rial de Arabia Saudí

note: Name for SBD
en: Solomon Islands Dollar
gl: Dólar das Illas Salomón

note: Name for SYP
en: Syrian Pound
gl: Libra siria

note: Name for TND
en: Tunisian Dinar
gl: Dinar tuniciano

note: Name for TTD
en: Trinidad and Tobago Dollar
gl: Dólar de Trinidad e Tobago

note: Name for USD
en: US Dollar
gl: Dólar dos EEUU
