iso_4217 - en to lo translation catalogue (174 entries)

note: Name for AED
en: UAE Dirham
lo: ເດີແຮມ ສະຫະລັດອາຣັບເອມິເຣດ

note: Name for AFN
en: Afghani
lo: ອັບການີ

note: Name for ALL
en: Lek
lo: ເລັກ

note: Name for AMD
en: Armenian Dram
lo: ດຣາມ ອາກເມນີ

note: Name for AOA
en: Kwanza
lo: ຄວານຊາ

note: Name for ARS
en: Argentine Peso
lo: ເປໂຊ ອາກຊັງຕິນ

note: Name for AUD
en: Australian Dollar
lo: ໂດລາ ອົດສະຕຣາລີ

note: Name for AWG
en: Aruban Florin
lo: ຟລໍຣິນ ອາຣູບາ

note: Name for AZN
en: Azerbaijan Manat
lo: ມານັດ ອາເຊີໄບຈານ

note: Name for BAM
en: Convertible Mark
lo: ມາກ ແປງສະພາບ

note: Name for BBD
en: Barbados Dollar
lo: ໂດລາ ບາບາໂດສ

note: Name for BDT
en: Taka
lo: ຕາກາ

note: Name for BHD
en: Bahraini Dinar
lo: ດີນາ ບາເຣນ

note: Name for BIF
en: Burundi Franc
lo: ຟຣັງ ບູຣຸນດີ

note: Name for BMD
en: Bermudian Dollar
lo: ໂດລາ ເບີມິວດາ

note: Name for BND
en: Brunei Dollar
lo: ໂດລາ ບຣູໄນ

note: Name for BOB
en: Boliviano
lo: ໂບລິເວຍໂນ

note: Name for BOV
en: Mvdol
lo: ເອັມວີດໍ (Mvdol)

note: Name for BRL
en: Brazilian Real
lo: ເຣອານ ບຣາຊິນ

note: Name for BSD
en: Bahamian Dollar
lo: ໂດລາ ບາຮາມາ

note: Name for BTN
en: Ngultrum
lo: ງຸນຕຣັມ

note: Name for BWP
en: Pula
lo: ພູລາ

note: Name for BYN
en: Belarusian Ruble
lo: ຣູເບິນ ເບລາຣຸດ

note: Name for BZD
en: Belize Dollar
lo: ໂດລາ ເບລີຊ

note: Name for CAD
en: Canadian Dollar
lo: ໂດລາ ການາດາ

note: Name for CDF
en: Congolese Franc
lo: ຟຣັງ ກົງໂກ

note: Name for CHE
en: WIR Euro
lo: ຢູໂຣ WIR

note: Name for CHF
en: Swiss Franc
lo: ຟຣັງ ສະວິສ

note: Name for CHW
en: WIR Franc
lo: ຟຣັງ WIR

note: Name for CLF
en: Unidad de Fomento
lo: ຢູນິດາດ ເດ ໂຟເມນໂຕ (Unidad de Fomento)

note: Name for CLP
en: Chilean Peso
lo: ເປໂຊ ຊີລີ

note: Name for CNY
en: Yuan Renminbi
lo: ຢວນ ເຣນມິນບິ

note: Name for COP
en: Colombian Peso
lo: ເປໂຊ ໂກລົມບີ

note: Name for CRC
en: Costa Rican Colon
lo: ໂກລອນ ຄອດຕາຣິກາ

note: Name for CUP
en: Cuban Peso
lo: ເປໂຊ ກູບາ

note: Name for CVE
en: Cabo Verde Escudo
lo: ເອສຄູໂດ ກາໂບເວີດ

note: Name for CZK
en: Czech Koruna
lo: ໂຄຣູນາ ເຊັກ

note: Name for DJF
en: Djibouti Franc
lo: ຟຣັງ ຈິບູຕີ

note: Name for DKK
en: Danish Krone
lo: ໂຄຣນ ແດນມາກ

note: Name for DOP
en: Dominican Peso
lo: ເປໂຊ ໂດມິນິກັນ

note: Name for DZD
en: Algerian Dinar
lo: ດີນາ ອານຈີເຣຍ

note: Name for EGP
en: Egyptian Pound
lo: ປອນ ເອຢິບ

note: Name for ERN
en: Nakfa
lo: ນາກຟາ

note: Name for ETB
en: Ethiopian Birr
lo: ເບີ ເອທິໂອເປຍ

note: Name for EUR
en: Euro
lo: ຢູໂຣ

note: Name for FJD
en: Fiji Dollar
lo: ໂດລາ ຟິຈິ

note: Name for FKP
en: Falkland Islands Pound
lo: ປອນ ຫມູ່ເກາະຟອກແລນ

note: Name for GBP
en: Pound Sterling
lo: ປອນ ສະເຕີລິງ

note: Name for GEL
en: Lari
lo: ລາຣີ

note: Name for GHS
en: Ghana Cedi
lo: ເຊດີ ການາ

note: Name for GIP
en: Gibraltar Pound
lo: ປອນ ຈິບຣານຕາ

note: Name for GMD
en: Dalasi
lo: ດາລາຊີ

note: Name for GNF
en: Guinean Franc
lo: ຟຣັງ ກິນີ

note: Name for GTQ
en: Quetzal
lo: ເຄັດຊານ

note: Name for GYD
en: Guyana Dollar
lo: ໂດລາ ກາຍຢານາ

note: Name for HKD
en: Hong Kong Dollar
lo: ໂດລາ ຮ່ອງກົງ

note: Name for HNL
en: Lempira
lo: ເລມປີຣາ

note: Name for HTG
en: Gourde
lo: ກູດ

note: Name for HUF
en: Forint
lo: ຟໍຣິນ

note: Name for IDR
en: Rupiah
lo: ຣູເປຍ

note: Name for ILS
en: New Israeli Sheqel
lo: ເຊເກລ ອິດສະຣາແອນ ໃໝ່

note: Name for INR
en: Indian Rupee
lo: ຣູປີ ອິນເດຍ

note: Name for IQD
en: Iraqi Dinar
lo: ດີນາ ອີຣັກ

note: Name for IRR
en: Iranian Rial
lo: ຣຽນ ອີຣານ

note: Name for ISK
en: Iceland Krona
lo: ໂຄຣນາ ໄອສແລນ

note: Name for JMD
en: Jamaican Dollar
lo: ໂດລາ ຈາໄມກາ

note: Name for JOD
en: Jordanian Dinar
lo: ດີນາ ຈໍແດນ

note: Name for JPY
en: Yen
lo: ເຢນ

note: Name for KES
en: Kenyan Shilling
lo: ຊິນລິງ ເຄນຢາ

note: Name for KGS
en: Som
lo: ຊອມ

note: Name for KHR
en: Riel
lo: ຣຽນ

note: Name for KMF
en: Comorian Franc
lo: ຟຣັງ ໂຄໂມໂຣສ

note: Name for KPW
en: North Korean Won
lo: ວອນ ເກົາຫຼີເໜືອ

note: Name for KRW
en: Won
lo: ວອນ

note: Name for KWD
en: Kuwaiti Dinar
lo: ດີນາ ຄູເວດ

note: Name for KYD
en: Cayman Islands Dollar
lo: ໂດລາ ຫມູ່ເກາະເຄແມນ

note: Name for KZT
en: Tenge
lo: ເຕັງເກ

note: Name for LAK
en: Lao Kip
lo: ກີບ

note: Name for LBP
en: Lebanese Pound
lo: ປອນ ເລບານອນ

note: Name for LKR
en: Sri Lanka Rupee
lo: ຣູປີ ສີລັງກາ

note: Name for LRD
en: Liberian Dollar
lo: ໂດລາ ໄລບີເຣຍ

note: Name for LSL
en: Loti
lo: ໂລຕີ

note: Name for LYD
en: Libyan Dinar
lo: ດີນາ ລິເບຍ

note: Name for MAD
en: Moroccan Dirham
lo: ເດີແຮມ ໂມຣັອກໂຄ

note: Name for MDL
en: Moldovan Leu
lo: ລິວ ມອນໂດວາ

note: Name for MGA
en: Malagasy Ariary
lo: ອາເຣຍຣີ ມາດາກັດສະກາ

note: Name for MKD
en: Denar
lo: ເດນາ

note: Name for MMK
en: Kyat
lo: ຈາດ

note: Name for MNT
en: Tugrik
lo: ທູກຣິກ

note: Name for MOP
en: Pataca
lo: ປາຕາກາ

note: Name for MRU
en: Ouguiya
lo: ອູກີຢາ

note: Name for MUR
en: Mauritius Rupee
lo: ຣູປີ ມໍຣິເຊຍ

note: Name for MVR
en: Rufiyaa
lo: ຣູຟິຢາ

note: Name for MWK
en: Malawi Kwacha
lo: ຄວາຊາ ມາລາວີ

note: Name for MXN
en: Mexican Peso
lo: ເປໂຊ ເມັກຊິໂກ

note: Name for MYR
en: Malaysian Ringgit
lo: ຣິງກິດ ມາເລເຊຍ

note: Name for MZN
en: Mozambique Metical
lo: ເມຕິຄານ ໂມຊຳບິກ

note: Name for NAD
en: Namibia Dollar
lo: ໂດລາ ນາມີເບຍ

note: Name for NGN
en: Naira
lo: ໄນຣາ

note: Name for NIO
en: Cordoba Oro
lo: ຄໍໂດບາ ໂອໂຣ

note: Name for NOK
en: Norwegian Krone
lo: ໂຄຣນ ນໍເວ

note: Name for NPR
en: Nepalese Rupee
lo: ຣູປີ ເນປານ

note: Name for NZD
en: New Zealand Dollar
lo: ໂດລາ ນິວຊີແລນ

note: Name for OMR
en: Rial Omani
lo: ຣຽນ ໂອມານ

note: Name for PAB
en: Balboa
lo: ບານບົວ

note: Name for PEN
en: Sol
lo: ໂຊນ

note: Name for PGK
en: Kina
lo: ກິນາ

note: Name for PHP
en: Philippine Peso
lo: ເປໂຊ ຟິລິບປິນ

note: Name for PKR
en: Pakistan Rupee
lo: ຣູປີ ປາກິດສະຖານ

note: Name for PLN
en: Zloty
lo: ຊລໍຕີ

note: Name for PYG
en: Guarani
lo: ກົວຣານີ

note: Name for QAR
en: Qatari Rial
lo: ຣຽນ ກາຕາ

note: Name for RON
en: Romanian Leu
lo: ລິວ ໂຣມາເນຍ

note: Name for RSD
en: Serbian Dinar
lo: ດີນາ ເຊີເບຍ

note: Name for RUB
en: Russian Ruble
lo: ຣູເບິນ ລັດເຊຍ

note: Name for RWF
en: Rwanda Franc
lo: ຟຣັງ ຣວັນດາ

note: Name for SAR
en: Saudi Riyal
lo: ຣິຍານ ຊາອຸດິດ

note: Name for SBD
en: Solomon Islands Dollar
lo: ໂດລາ ຫມູ່ເກາະໂຊໂລມອນ

note: Name for SCR
en: Seychelles Rupee
lo: ຣູປີ ເຊເຊວ

note: Name for SDG
en: Sudanese Pound
lo: ປອນ ຊູດານ

note: Name for SEK
en: Swedish Krona
lo: ໂຄຣນາ ສະວີເດັນ

note: Name for SGD
en: Singapore Dollar
lo: ໂດລາ ສິງກະໂປ

note: Name for SHP
en: Saint Helena Pound
lo: ປອນ ເຊນເຮເລນາ

note: Name for SLE
en: Leone
lo: ລີໂອນ

note: Name for SOS
en: Somali Shilling
lo: ຊິນລິງ ໂຊມາລີ

note: Name for SRD
en: Surinam Dollar
lo: ໂດລາ ຊູຣິນາມ

note: Name for SSP
en: South Sudanese Pound
lo: ປອນ ຊູດານໃຕ້

note: Name for STN
en: Dobra
lo: ໂດບຣາ

note: Name for SVC
en: El Salvador Colon
lo: ໂກລອນ ເອນຊາວາດໍ

note: Name for SYP
en: Syrian Pound
lo: ປອນ ຊີເຣຍ

note: Name for SZL
en: Lilangeni
lo: ລິລັງກີນີ

note: Name for THB
en: Baht
lo: ບາດ

note: Name for TJS
en: Somoni
lo: ໂຊໂມນີ

note: Name for TMT
en: Turkmenistan New Manat
lo: ມານັດ ຕວກເມນິດສະຖານ ໃໝ່

note: Name for TND
en: Tunisian Dinar
lo: ດີນາ ຕູນີເຊຍ

note: Name for TOP
en: Pa’anga
lo: ປາອັງກາ

note: Name for TRY
en: Turkish Lira
lo: ລີຣາ ຕວກກີ

note: Name for TTD
en: Trinidad and Tobago Dollar
lo: ໂດລາ ຕຣິນິດາດ ແລະ ໂຕບາໂກ

note: Name for TWD
en: New Taiwan Dollar
lo: ໂດລາ ໄຕ້ຫວັນ ໃໝ່

note: Name for TZS
en: Tanzanian Shilling
lo: ຊິນລິງ ຕານຊານີ

note: Name for UAH
en: Hryvnia
lo: ຮຣີບເນຍ

note: Name for UGX
en: Uganda Shilling
lo: ຊິນລິງ ອູການດາ

note: Name for USD
en: US Dollar
lo: ໂດລາ ສະຫະລັດ

note: Name for USN
en: US Dollar (Next day)
lo: ໂດລາ ສະຫະລັດ (ມື້ຖັດໄປ)

note: Name for UYI
en: Uruguay Peso en Unidades Indexadas (UI)
lo: ເປໂຊ ອູຣູກວາຍ ໃນຫົວໜ່ວຍດັດຊະນີ (UI)

note: Name for UYU
en: Peso Uruguayo
lo: ເປໂຊ ອູຣູກວາຍ

note: Name for UZS
en: Uzbekistan Sum
lo: ຊອມ ອຸດສະເບກິດສະຖານ

note: Name for VED, Name for VES
en: Bolívar Soberano
lo: ໂບລິວາ ໂຊເບຣາໂນ

note: Name for VND
en: Dong
lo: ດົງ

note: Name for VUV
en: Vatu
lo: ວາຕູ

note: Name for WST
en: Tala
lo: ຕາລາ

note: Name for XAD
en: Arab Accounting Dinar
lo: ດີນາ ບັນຊີອາຣັບ

note: Name for XAF
en: CFA Franc BEAC
lo: ຟຣັງ CFA (BEAC)

note: Name for XAG
en: Silver
lo: ເງິນ (ໂລຫະ)

note: Name for XAU
en: Gold
lo: ຄຳ

note: Name for XBA
en: Bond Markets Unit European Composite Unit (EURCO)
lo: ໜ່ວຍຕະຫຼາດພັນທະບັດ ຫົວໜ່ວຍປະກອບເອີຣົບ (EURCO)

note: Name for XBB
en: Bond Markets Unit European Monetary Unit (E.M.U.-6)
lo: ໜ່ວຍຕະຫຼາດພັນທະບັດ ຫົວໜ່ວຍເງິນຕາເອີຣົບ (E.M.U.-6)

note: Name for XBC
en: Bond Markets Unit European Unit of Account 9 (E.U.A.-9)
lo: ໜ່ວຍຕະຫຼາດພັນທະບັດ ຫົວໜ່ວຍບັນຊີເອີຣົບ 9 (E.U.A.-9)

note: Name for XBD
en: Bond Markets Unit European Unit of Account 17 (E.U.A.-17)
lo: ໜ່ວຍຕະຫຼາດພັນທະບັດ ຫົວໜ່ວຍບັນຊີເອີຣົບ 17 (E.U.A.-17)

note: Name for XCD
en: East Caribbean Dollar
lo: ໂດລາ ຄາຣິບຽນຕາເວັນອອກ

note: Name for XCG
en: Caribbean Guilder
lo: ກິນເດີ ຄາຣິບຽນ

note: Name for XDR
en: SDR (Special Drawing Right)
lo: SDR (ສິດທິພິເສດໃນການຖອນເງິນ)

note: Name for XOF
en: CFA Franc BCEAO
lo: ຟຣັງ CFA (BCEAO)

note: Name for XPD
en: Palladium
lo: ແພລລາດ້ຽມ

note: Name for XPF
en: CFP Franc
lo: ຟຣັງ CFP

note: Name for XPT
en: Platinum
lo: ແພລັດຕິນຳ

note: Name for XSU
en: Sucre
lo: ຊູເຄຣ

note: Name for XTS
en: Codes specifically reserved for testing purposes
lo: ລະຫັດທີ່ສະຫງວນໄວ້ສະເພາະສຳລັບຈຸດປະສົງການທົດສອບ

note: Name for XUA
en: ADB Unit of Account
lo: ຫົວໜ່ວຍບັນຊີ ADB

note: Name for XXX
en: The codes assigned for transactions where no currency is involved
lo: ລະຫັດທີ່ກຳນົດໃຫ້ສຳລັບການເຮັດທຸລະກຳທີ່ບໍ່ມີການໃຊ້ສະກຸນເງິນ

note: Name for YER
en: Yemeni Rial
lo: ຣຽນ ເຢເມນ

note: Name for ZAR
en: Rand
lo: ແຣນ

note: Name for ZMW
en: Zambian Kwacha
lo: ຄວາຊາ ແຊມເບຍ

note: Name for ZWG
en: Zimbabwe Gold
lo: ຄຳ ຊິມບັບເວ
