iso_4217 - en to mn translation catalogue (79 entries)

note: Name for AED
en: UAE Dirham
mn: UAE Дирхам

note: Name for AFN
en: Afghani
mn: Афган

note: Name for AMD
en: Armenian Dram
mn: Армен Драм

note: Name for ARS
en: Argentine Peso
mn: Аргентин Писо

note: Name for AUD
en: Australian Dollar
mn: Австрали Доллар

note: Name for BBD
en: Barbados Dollar
mn: Барбадос Доллар

note: Name for BHD
en: Bahraini Dinar
mn: Бахрайн Динар

note: Name for BIF
en: Burundi Franc
mn: Бурунди Франк

note: Name for BMD
en: Bermudian Dollar
mn: Бермудиан Доллар

note: Name for BND
en: Brunei Dollar
mn: Бруней Доллар

note: Name for BOB
en: Boliviano
mn: Боливиано

note: Name for BRL
en: Brazilian Real
mn: Бразил Реал

note: Name for BSD
en: Bahamian Dollar
mn: Бахамай Доллар

note: Name for BZD
en: Belize Dollar
mn: Белиз Доллар

note: Name for CAD
en: Canadian Dollar
mn: Канад Доллар

note: Name for CHF
en: Swiss Franc
mn: Швецарь Франк

note: Name for CLP
en: Chilean Peso
mn: Чили Писо

note: Name for COP
en: Colombian Peso
mn: Колумб Писо

note: Name for CRC
en: Costa Rican Colon
mn: Коста Рика Колон

note: Name for CUP
en: Cuban Peso
mn: Куба Писо

note: Name for CZK
en: Czech Koruna
mn: Чех Крон

note: Name for DJF
en: Djibouti Franc
mn: Жиботи Франк

note: Name for DKK
en: Danish Krone
mn: Дани Крон

note: Name for DOP
en: Dominican Peso
mn: Доминикан Писо

note: Name for DZD
en: Algerian Dinar
mn: Алжир Динар

note: Name for EGP
en: Egyptian Pound
mn: Египт Фунт

note: Name for ETB
en: Ethiopian Birr
mn: Этоп Бирр

note: Name for EUR
en: Euro
mn: Евро

note: Name for FJD
en: Fiji Dollar
mn: Фижи Доллар

note: Name for GBP
en: Pound Sterling
mn: Фунт Стерлинг

note: Name for GIP
en: Gibraltar Pound
mn: Гибралтар Фунт

note: Name for GYD
en: Guyana Dollar
mn: Гуана Доллар

note: Name for HKD
en: Hong Kong Dollar
mn: Хонг Конг Доллар

note: Name for INR
en: Indian Rupee
mn: Энэтхэг Рупээ

note: Name for IQD
en: Iraqi Dinar
mn: Ирак Динар

note: Name for IRR
en: Iranian Rial
mn: Иран Риал

note: Name for ISK
en: Iceland Krona
mn: Исланд Крон

note: Name for JMD
en: Jamaican Dollar
mn: Ямайк Доллар

note: Name for JOD
en: Jordanian Dinar
mn: Иордан Динар

note: Name for KES
en: Kenyan Shilling
mn: Кени Шиллинг

note: Name for KPW
en: North Korean Won
mn: Хойд солонгос Вон

note: Name for KWD
en: Kuwaiti Dinar
mn: Кувейт Динар

note: Name for KYD
en: Cayman Islands Dollar
mn: Кауман Исланд Доллар

note: Name for LBP
en: Lebanese Pound
mn: Либаны Фунт

note: Name for LKR
en: Sri Lanka Rupee
mn: Шири Ланка Рупээ

note: Name for LRD
en: Liberian Dollar
mn: Либери Доллар

note: Name for LYD
en: Libyan Dinar
mn: Либ Динар

note: Name for MAD
en: Moroccan Dirham
mn: Морокко Дирхам

note: Name for MDL
en: Moldovan Leu
mn: Молдав Леу

note: Name for MUR
en: Mauritius Rupee
mn: Мавритиус Рупээ

note: Name for MXN
en: Mexican Peso
mn: Мексик Писо

note: Name for MYR
en: Malaysian Ringgit
mn: Малайз Ринггит

note: Name for NOK
en: Norwegian Krone
mn: Норвег Крон

note: Name for NPR
en: Nepalese Rupee
mn: Непал Рупээ

note: Name for NZD
en: New Zealand Dollar
mn: Шинэ зеланд Доллар

note: Name for OMR
en: Rial Omani
mn: Риал Омани

note: Name for PKR
en: Pakistan Rupee
mn: Пакистан Рупээ

note: Name for RWF
en: Rwanda Franc
mn: Рванда Франк

note: Name for SAR
en: Saudi Riyal
mn: Сауди Риял

note: Name for SBD
en: Solomon Islands Dollar
mn: Соломон Исланд Доллар

note: Name for SCR
en: Seychelles Rupee
mn: Сеухеллэс Рупээ

note: Name for SEK
en: Swedish Krona
mn: Швед Крон

note: Name for SHP
en: Saint Helena Pound
mn: Сайнт Хелэн Фунт

note: Name for SLE
en: Leone
mn: Лионэ

note: Name for SVC
en: El Salvador Colon
mn: Эл Салвадор Колон

note: Name for SYP
en: Syrian Pound
mn: Сири Фунт

note: Name for TND
en: Tunisian Dinar
mn: Тунис Динар

note: Name for TTD
en: Trinidad and Tobago Dollar
mn: Тринидад ба Тобаго Доллар

note: Name for TWD
en: New Taiwan Dollar
mn: Шинэ Тайван Доллар

note: Name for USD
en: US Dollar
mn: АНУ Доллар

note: Name for UYU
en: Peso Uruguayo
mn: Писо Уругвай

note: Name for UZS
en: Uzbekistan Sum
mn: Узбекстан Сум

note: Name for XAF
en: CFA Franc BEAC
mn: CFA Франк BEAC

note: Name for XAG
en: Silver
mn: Мөнгө

note: Name for XAU
en: Gold
mn: Алт

note: Name for XOF
en: CFA Franc BCEAO
mn: CFA Франк BCEAO

note: Name for XPD
en: Palladium
mn: Палладиум

note: Name for XPF
en: CFP Franc
mn: CFP Франк

note: Name for XPT
en: Platinum
mn: Платин
