iso_639-3 - en to nso translation catalogue (59 entries)

note: Name for afr
en: Afrikaans
nso: Seburu

note: Name for ara
en: Arabic
nso: Se-Arapo

note: Name for aze
en: Azerbaijani
nso: Se-Azerbaijani

note: Name for bel
en: Belarusian
nso: Se-Belarusian

note: Name for bos
en: Bosnian
nso: Se-Bosnian

note: Name for bre
en: Breton
nso: Se-Breton

note: Name for bul
en: Bulgarian
nso: Se-Bulgarian

note: Name for cat
en: Catalan
nso: Se-Catalan

note: Name for ces
en: Czech
nso: Se-Czech

note: Name for cym
en: Welsh
nso: Se-Welsh

note: Name for dan
en: Danish
nso: Se-Danish

note: Name for deu
en: German
nso: Se-German

note: Name for eng
en: English
nso: GB ya Sekgowa

note: Name for epo
en: Esperanto
nso: Se-Esperanto

note: Name for est
en: Estonian
nso: Se-Estonian

note: Name for eus
en: Basque
nso: Se-Basque

note: Name for fin
en: Finnish
nso: Se-Finnish

note: Name for fra
en: French
nso: Se-French

note: Name for gle
en: Irish
nso: Se-Irish

note: Name for heb
en: Hebrew
nso: Seheberu

note: Name for hrv
en: Croatian
nso: Se-Croatian

note: Name for hun
en: Hungarian
nso: Se-Hungarian

note: Name for hye
en: Armenian
nso: Se-Bosnian

note: Name for ind
en: Indonesian
nso: Se-Indonesian

note: Name for isl
en: Icelandic
nso: Se-Icelandic

note: Name for ita
en: Italian
nso: Se-Italian

note: Name for jav
en: Javanese
nso: Se-Japanese

note: Name for jpn
en: Japanese
nso: Se-Japanese

note: Name for kor
en: Korean
nso: Se-Korean

note: Name for kur
en: Kurdish
nso: Se-Kurdish

note: Name for lav
en: Latvian
nso: Se-Latvian

note: Name for lit
en: Lithuanian
nso: Se-Lithuanian

note: Name for mkd
en: Macedonian
nso: Se-Macedonian

note: Name for mlt
en: Maltese
nso: Se-Maltese

note: Name for mri
en: Maori
nso: Se-Maori

note: Name for nld
en: Dutch
nso: Se-Dutch

note: Name for nno
en: Norwegian Nynorsk
nso: Se-Norwegian (Nynorsk)

note: Name for nor
en: Norwegian
nso: Se-Korean

note: Name for pol
en: Polish
nso: Se-Polish

note: Name for por
en: Portuguese
nso: Se-Portuguese

note: Name for ron
en: Romanian
nso: Se-Romanian

note: Name for rus
en: Russian
nso: Se-Russian

note: Name for slk
en: Slovak
nso: Se-Slovak

note: Name for slv
en: Slovenian
nso: Se-Slovenian

note: Name for spa
en: Spanish
nso: Se-Spanish

note: Name for srd
en: Sardinian
nso: Se-Ukrainian

note: Name for srp
en: Serbian
nso: Se-Serbian

note: Name for ssw
en: Swati
nso: Seswati

note: Name for swe
en: Swedish
nso: Se-Swedish

note: Name for tam
en: Tamil
nso: Se-Tamil

note: Name for tha
en: Thai
nso: Se-Thai

note: Name for tur
en: Turkish
nso: Se-Turkish

note: Name for ukr
en: Ukrainian
nso: Se-Ukrainian

note: Name for ven
en: Venda
nso: Se-Venda

note: Name for vie
en: Vietnamese
nso: Se-Vietnamese

note: Name for wln
en: Walloon
nso: Se-Walloon

note: Name for xho
en: Xhosa
nso: Sethosa

note: Name for zho
en: Chinese
nso: Se-China

note: Name for zul
en: Zulu
nso: Se-Zulu
