iso_639-3 - en to ps translation catalogue (29 entries)

note: Name for ara
en: Arabic
ps: عربي

note: Name for bal
en: Baluchi
ps: بلوڅي

note: Name for deu
en: German
ps: الماني

note: Name for eng
en: English
ps: انګلیسي

note: Name for est
en: Estonian
ps: حبشي

note: Name for fas
en: Persian
ps: فارسي

note: Name for fin
en: Finnish
ps: فینلنډي

note: Name for fra
en: French
ps: فرانسوي

note: Name for gcc
en: Mali
ps: مالي

note: Name for heb
en: Hebrew
ps: عبري

note: Name for hin
en: Hindi
ps: هندي

note: Name for hye
en: Armenian
ps: ارمني

note: Name for ita
en: Italian
ps: ایټالوي

note: Name for jpn
en: Japanese
ps: جاپانی

note: Name for kur
en: Kurdish
ps: کردي

note: Name for lat
en: Latin
ps: لاتیني

note: Name for mkd
en: Macedonian
ps: مقدوني

note: Name for mlg
en: Malagasy
ps: ملغاسي

note: Name for mon
en: Mongolian
ps: مغولي

note: Name for pol
en: Polish
ps: پولنډي

note: Name for por
en: Portuguese
ps: پورتګالي

note: Name for rus
en: Russian
ps: روسي

note: Name for san
en: Sanskrit
ps: سنسکریټ

note: Name for swe
en: Swedish
ps: سویډنی

note: Name for tat
en: Tatar
ps: تاتار

note: Name for tgk
en: Tajik
ps: تاجک

note: Name for tuk
en: Turkmen
ps: ترکمني

note: Name for uzb
en: Uzbek
ps: ازبکي

note: Name for zho
en: Chinese
ps: چیني
