iso_639-3 - en to xh translation catalogue (52 entries)

note: Name for afr
en: Afrikaans
xh: isiBhulu

note: Name for ara
en: Arabic
xh: isi-Arabhu

note: Name for aze
en: Azerbaijani
xh: isi-Azerbaijani

note: Name for bre
en: Breton
xh: isiBreton

note: Name for bul
en: Bulgarian
xh: isiBulgarian

note: Name for cat
en: Catalan
xh: isiCatalan

note: Name for ces
en: Czech
xh: isiCzech

note: Name for cym
en: Welsh
xh: isiWelsh

note: Name for dan
en: Danish
xh: isiDanish

note: Name for deu
en: German
xh: isiJamani

note: Name for epo
en: Esperanto
xh: isi-Esperanto

note: Name for est
en: Estonian
xh: isi-Estonian

note: Name for eus
en: Basque
xh: isiBasque

note: Name for fin
en: Finnish
xh: isiFinnish

note: Name for fra
en: French
xh: isiFrentshi

note: Name for gle
en: Irish
xh: isi-Irish

note: Name for heb
en: Hebrew
xh: isiHebhere

note: Name for hrv
en: Croatian
xh: isiCroatian

note: Name for hun
en: Hungarian
xh: isiHungarian

note: Name for ind
en: Indonesian
xh: isiBosnian

note: Name for isl
en: Icelandic
xh: isi-Icelandic

note: Name for ita
en: Italian
xh: isiTaliyane

note: Name for jpn
en: Japanese
xh: isiJaphani

note: Name for kor
en: Korean
xh: isiKorea

note: Name for kur
en: Kurdish
xh: isiTurkish

note: Name for lav
en: Latvian
xh: isiLatvian

note: Name for lit
en: Lithuanian
xh: Lithuania

note: Name for mkd
en: Macedonian
xh: isiMacedonian

note: Name for mlt
en: Maltese
xh: isiMaltese

note: Name for mri
en: Maori
xh: isiMaori

note: Name for nld
en: Dutch
xh: isiDatshi

note: Name for pol
en: Polish
xh: isiPolish

note: Name for por
en: Portuguese
xh: isiPhuthukesi

note: Name for ron
en: Romanian
xh: isiRoma

note: Name for rus
en: Russian
xh: isiRashiya

note: Name for slk
en: Slovak
xh: isiSlovak

note: Name for slv
en: Slovenian
xh: isiSlovenian

note: Name for spa
en: Spanish
xh: isiPanish

note: Name for srp
en: Serbian
xh: isiSerbian

note: Name for ssw
en: Swati
xh: isiSwati

note: Name for swe
en: Swedish
xh: isiSwedish

note: Name for tam
en: Tamil
xh: isiTamil

note: Name for tha
en: Thai
xh: isiThai

note: Name for tsn
en: Tswana
xh: isiTswana

note: Name for tso
en: Tsonga
xh: isiTsonga

note: Name for tur
en: Turkish
xh: isiTurkish

note: Name for ven
en: Venda
xh: isiVenda

note: Name for vie
en: Vietnamese
xh: isiVietnamese

note: Name for wln
en: Walloon
xh: isiWalloon

note: Name for xho
en: Xhosa
xh: isiXhosa

note: Name for zho
en: Chinese
xh: isiTshayina

note: Name for zul
en: Zulu
xh: Julia
