iso_639-5 - en to oc translation catalogue (9 entries)

note: Name for aus
en: Australian languages
oc: lengas australianas

note: Name for bnt
en: Bantu languages
oc: Lengas bantos

note: Name for cel
en: Celtic languages
oc: lengas celticas

note: Name for euq
en: Basque (family)
oc: basc (familha)

note: Name for itc
en: Italic languages
oc: lengas italianas

note: Name for jpx
en: Japanese (family)
oc: japonés (familha)

note: Name for nah
en: Nahuatl languages
oc: Lengas nahuatl

note: Name for nub
en: Nubian languages
oc: Lengas nubianas

note: Name for sai
en: South American Indian languages
oc: Lengas indianas d’American del Sud
