isomaster - en to gl translation catalogue (106 entries)

en:       Estimated ISO Size:
gl:       Tamaño estimado da ISO:

en: %s
    
    Do you wish to continue?
gl: %s
    
    Quere continuar?

en: '%s' is not a regular file
gl: «%s» non é un ficheiro normal.

en: (scanning for duplicate files)
gl: (buscando ficheiros duplicados)

en: Add
gl: Engadir

en: Add extension automatically
gl: Engadir a extensión automaticamente

en: Add to the ISO
gl: Engadir á ISO

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: Boot Record Information
gl: Información do rexistro de arranque

en: Boot record deleted
gl: Rexistro de arranque eliminado

en: Boot record type: 1200KiB Floppy
gl: Tipo do rexistro de arranque: disquete 1220 KiB

en: Boot record type: 1440KiB Floppy
gl: Tipo do rexistro de arranque: disquete 1440 KiB

en: Boot record type: 2880KiB Floppy
gl: Tipo do rexistro de arranque: disquete 2880 KiB

en: Boot record type: No Emulation
gl: Tipo do rexistro de arranque: sen emulación

en: Change permissions
gl: Cambiar os permisos

en: Choose Boot Record File
gl: Escolla o ficheiro co rexistro de arranque

en: Create new directory on the ISO
gl: Crear un novo directorio na ISO

en: Create new directory on the filesystem
gl: Crear un novo directorio no sistema de ficheiros

en: Creation time:
gl: Hora da creación:

en: Delete from the ISO
gl: Eliminar da ISO

en: Edit
gl: Editar

en: Edit failed, please check Options/Editor
gl: Produciuse un fallo de edición, compróbeo en Opcións/Editor

en: Enter a new name:
gl: Introduza un novo nome:

en: Enter name for new directory
gl: Introduza o nome para o novo directorio

en: Extract
gl: Extraer

en: Extract from the ISO
gl: Extraer da ISO

en: Failed to add '%s': '%s'
gl: Produciuse un fallo ao engadir «%s»: «%s»

en: Failed to add boot record: '%s'
gl: Produciuse un fallo ao engadir o rexistro de arranque: «%s»

en: Failed to change directory: '%s'
gl: Produciuse un fallo ao cambiar o directorio: «%s».

en: Failed to create directory %s
gl: Produciuse un fallo ao crear o directorio %s

en: Failed to create directory %s: '%s'
gl: Produciuse un fallo ao crear o directorio %s: «%s»

en: Failed to delete '%s': '%s'
gl: Produciuse un fallo ao eliminar «%s»: «%s»

en: Failed to extract '%s': '%s'
gl: Produciuse un fallo ao extraer «%s»: «%s»

en: Failed to extract boot record: '%s'
gl: Produciuse un fallo ao extraer o rexistro de arranque: «%s»

en: Failed to initialise bkisofs: '%s'
gl: Produciuse un fallo ao inicializar bkisofs: «%s»

en: Failed to open directory '%s', error %d
gl: Produciuse un fallo ao abrir o directorio «%s», erro %d

en: Failed to open iso file for reading: '%s'
gl: Produciuse un fallo ao abrir a ISO para lectura: «%s»

en: Failed to read directory tree: '%s'
gl: Produciuse un fallo ao ler a árbore do directorio: «%s».

en: Failed to read volume info: '%s'
gl: Produciuse un fallo ao ler a información do volume: «%s»

en: Failed to rename '%s': %s
gl: Produciuse un fallo ao renomear «%s»: %s

en: Failed to set %s as boot record: '%s'
gl: Produciuse un fallo ao estabelecer %s como rexistro de arranque: «%s»

en: Failed to write image to '%s': '%s'
gl: Produciuse un fallo ao escribir a imaxe para «%s»: %s

en: Filename types (both recommended):
gl: Tipos de nome de ficheiro (ambos recomendados):

en: Follow symbolic links
gl: Seguir as ligazóns simbólicas

en: From file: 1200KiB floppy
gl: Desde ficheiro: disquete 1200 KiB

en: From file: 1440KiB floppy
gl: Desde ficheiro: disquete 1440 KiB

en: From file: 2880KiB floppy
gl: Desde ficheiro: disquete 2880 KiB

en: From file: no emulation
gl: Desde ficheiro: sen emulación

en: GUI error, deleting anything other than files and directories doesn't work
gl: Produciuse un erro de interface, borrar algo que no sexa ficheiros ou o directorios non funciona

en: Go back
gl: Ir atrás

en: Go back up one directory on the ISO
gl: Ir atrás e subir un directorio na ISO

en: Go back up one directory on the filesystem
gl: Ir atrás e subir un directorio no sistema de ficheiros

en: ISO Images
gl: Imaxes ISO

en: ISO Master Help
gl: Axuda de ISO Master

en: Image Information
gl: Información da imaxe

en: Invalid publisher '%s': '%s'
gl: Editor incorrecto «%s»: «%s»

en: Invalid volume name '%s': '%s'
gl: Nome de volume incorrecto «%s»: «%s»

en: Is not visible on image
gl: Non é visíbel na imaxe

en: Is visible on image as '%s'
gl: É visíbel na imaxe como «%s»

en: It seems that you have made changes to the ISO but haven't saved them. Are you sure you want to close it?
gl: Semella que fixo cambios na ISO que non foron gardados. Seguro que quere pechala?

en: Item selected is not a regular file and cannot be used as a boot record
gl: O elemento seleccionado non é un ficheiro normal e non pode empregarse como rexistro de arranque

en: Location: on original image at 0x%llX
gl: Lugar: na imaxe orixinal en 0x%llX

en: Location: to be added from '%s'
gl: Lugar: para ser engadido desde «%s»

en: MDF Images
gl: Imaxes MDF

en: NRG Images
gl: Imaxes NRG

en: Name
gl: Nome

en: New Directory
gl: Novo directorio

en: No boot record read from original or set on image
gl: Non foi lido ningún rexistro de arranque desde a orixe ou estabelecido na imaxe

en: No boot to delete
gl: Non hai ningún arranque para eliminar

en: Open Recent
gl: Abrir recente

en: Options
gl: Opcións

en: Please select a file in the ISO browser to use as the boot record
gl: Seleccione un ficheiro no navegador da ISO para empregalo como rexistro de arranque

en: Please select no more than one file in the ISO browser
gl: Non seleccione máis dun ficheiro no navegador da ISO

en: Please wait while I'm adding the selected items...
gl: Agarde mentres se engaden os elementos seleccionados...

en: Please wait while I'm extracting the selected files...
gl: Agarde mentres se extraen os ficheiros seleccionados...

en: Please wait while I'm reading the image...
gl: Agarde mentres se lee a imaxe...

en: Please wait while I'm saving the new image to disk...
gl: Agarde mentres se garda a nova imaxe no disco...

en: Progress
gl: Progreso

en: Publisher:
gl: Editor:

en: Remove
gl: Retirar

en: Rename
gl: Renomear

en: Save File
gl: Gardar ficheiro

en: Save a copy of the boot record
gl: Gardar unha copia do rexistro de arranque

en: Scan for duplicate files (slow)
gl: Buscar ficheiros duplicados (lento)

en: Show _hidden files
gl: Mostrar os ficheiros _ocultos

en: Size
gl: Tamaño

en: Size: %d bytes
gl: Tamaño: %d bytes

en: Skipping directory entry because cannot handle filename longer than 256 chars
gl: Omitindo a entrada de directorio xa que non é posíbel manexar nomes de ficheiros de máis de 256 caracteres

en: Skipping directory entry because stat(%s) failed with %d
gl: Omitindo a entrada de directorio xa que stat(%s) fallou con %d

en: Sort is _case sensitive
gl: A ordenación _diferencia as maiúsculas e as minúsculas

en: Temporary directory
gl: Directorio temporal

en: The ISO Master window is split in 2 parts:
     - The top file browser shows files and directories on your machine.
     - The bottom file browser shows files and directories on the ISO image.
    
    To open an existing ISO file click on 'File' and 'Open'. To create a new
    ISO file click on 'File' and 'New'.
    
    To add one or more files or directories to the ISO select them in the top
    file browser and click the 'Add to the ISO' button in the middle toolbar.
    
    To extract one or more files or directories from the ISO select them in
    the bottom file browser and click the 'Extract from ISO' button in the
    middle toolbar.
    
    You can also delete files or directories from the ISO and create new
    directories both on the ISO and your local filesystem.
    
    If you select something in the bottom file browser and right-click on it,
    there are several more options available.
    
    Once you made all the changes to the new ISO image, click on 'File' and
    'Save As'. You cannot overwrite the original ISO.
gl: A xanela do ISO Master está dividida en dúas partes:
     - Un navegador de ficheiros na parte superior que amosa ficheiros e
       directorios no seu computador.
     - Na parte inferior, outro navegador de ficheiros que amosa ficheiros
       e directorios na imaxe ISO.
    
    Para abrir unha imaxe ISO existente prema en «Ficheiro» e en «Abrir».
    Para crear unha nova imaxe ISO prema en «Ficheiro» e en «Novo».
    
    Para engadir un ou máis ficheiros ou directorios á ISO seleccióneos no
    navegador da parte superior e prema no botón «Engadir á ISO» na barra
    do medio.
    
    Tamén pode eliminar ficheiros ou directorios na ISO e crear novos
    directorios tanto na ISO como no seu sistema de ficheiros local.
    
    Se selecciona algo no navegador inferior e preme no botón dereito
    do rato sobre iso poderá ver otras opcións dispoñíbeis.
    
    Unha vez feitos todos os cambios na nova imaxe ISO prema en «Ficheiro»
    e en «Gardar como». Non é posíbel sobrescribir a ISO orixinal.

en: Use selected file on image (no emulation)
gl: Usar o ficheiro seleccionado na imaxe (sen emulación)

en: View
gl: Ver

en: View failed, please check Options/Viewer
gl: Produciuse un fallo de vista, compróbeo en Opcións/Ver

en: Viewer
gl: Visor

en: Volume name:
gl: Nome do volume:

en: You will have to close and reopen the ISO for this change to take effect
gl: Terá que pechar e volver abrir a ISO para que este cambio teña efecto

en: _Boot Record
gl: _Rexistro de arranque

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Options
gl: _Opcións

en: _Overview
gl: Vista _xeral

en: _Sort directories first
gl: _Ordenar cos directorios ao principio

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: _View
gl: _Ver
