isomaster - en to sq translation catalogue (107 entries)

en:       Estimated ISO Size:
sq:       Madhësi e Parashikuar për ISO-n:

en: %s
    
    Do you wish to continue?
sq: %s
    
    Dëshironi të vazhdohet?

en: '%s' is not a regular file
sq: '%s' nuk është kartelë e rregullt

en: (scanning for duplicate files)
sq: (po kontrolloj për kartela që gjenden dy herë)

en: Add
sq: Shto

en: Add extension automatically
sq: Shtoji prapashtesë vetvetiu

en: Add to the ISO
sq: Shtoje te ISO

en: All files
sq: Tërë kartelat

en: Boot Record Information
sq: Të dhëna Regjistrimi Nisjeje

en: Boot record deleted
sq: Regjistrimi i nisjes u fshi

en: Boot record type: 1200KiB Floppy
sq: Tip regjistrimi nisjeje: Disketë 1200KiB

en: Boot record type: 1440KiB Floppy
sq: Tip regjistrimi nisjeje: Disketë 1440KiB

en: Boot record type: 2880KiB Floppy
sq: Tip regjistrimi nisjeje: Disketë 2880KiB

en: Boot record type: No Emulation
sq: Tip regjistrimi nisjeje: Pa Emulim

en: Change permissions
sq: Ndryshoni lejet

en: Choose Boot Record File
sq: Zgjidhni Kartelë Regjistrimi Nisjeje

en: Create new directory on the ISO
sq: Krijo drejtori të re në ISO-n

en: Create new directory on the filesystem
sq: Krijo drejtori të re në sistem kartelash

en: Creation time:
sq: Koha e krijimit:

en: Delete from the ISO
sq: Fshij prej ISO-s

en: Edit
sq: Përpunim

en: Edit failed, please check Options/Editor
sq: Përpunimi dështoi, ju lutem kontrolloni Mundësi/Përpunoni

en: Editor
sq: Përpunues

en: Enter a new name:
sq: Jepni një emër të ri:

en: Enter name for new directory
sq: Jepni emër për drejtorinë tuaj të re

en: Extract
sq: Përfto

en: Extract from the ISO
sq: Përfto prej CD-së

en: Failed to add '%s': '%s'
sq: Dështova në shtimin e '%s': '%s'

en: Failed to add boot record: '%s'
sq: Dështova në shtim regjistrimi nisjeje: '%s'

en: Failed to change directory: '%s'
sq: Dështova në ndryshimin e drejtorisë: '%s'

en: Failed to create directory %s
sq: Dështova në krijimin e drejtorisë %s

en: Failed to create directory %s: '%s'
sq: Dështova në krijimin e drejtorisë %s: '%s'

en: Failed to delete '%s': '%s'
sq: Dështova në fshirjen e '%s': '%s'

en: Failed to extract '%s': '%s'
sq: Dështova në përftimin e '%s': '%s'

en: Failed to extract boot record: '%s'
sq: Dështova në përftimin e regjistrimit të nisjes: '%s'

en: Failed to initialise bkisofs: '%s'
sq: Dështova në gatitjen e bkisofs-it: '%s'

en: Failed to open directory '%s', error %d
sq: Dështova në hapjen e drejtorisë '%s', gabim %d

en: Failed to open iso file for reading: '%s'
sq: Dështova në hapjen e kartelës iso për lexim: '%s'

en: Failed to read directory tree: '%s'
sq: Dështova në leximin e pemës së drejtorisë: '%s'

en: Failed to read volume info: '%s'
sq: Dështova në leximin e të dhënave të vëllimit: '%s'

en: Failed to rename '%s': %s
sq: Dështova në riemërtimin e '%s': %s

en: Failed to set %s as boot record: '%s'
sq: Dështova në caktimin e %s si regjistrim nisjeje: '%s'

en: Failed to write image to '%s': '%s'
sq: Dështova në shkrimin e pamjes te '%s': '%s'

en: Filename types (both recommended):
sq: Tipe emërkartelash (të këshilluara, që të dyja ):

en: Follow symbolic links
sq: Ndiq lidhje simbolike

en: From file: 1200KiB floppy
sq: Prej kartele: disketë 1200KiB

en: From file: 1440KiB floppy
sq: Prej kartele: disketë 1440KiB

en: From file: 2880KiB floppy
sq: Prej kartele: disketë 2880KiB

en: From file: no emulation
sq: Prej kartele: pa emulim

en: GUI error, deleting anything other than files and directories doesn't work
sq: Gabim GUI, fshirja e çfarëdo gjëje tjetër, hiq kartela dhe drejtori, s'funksionon

en: Go back
sq: Shko prapa

en: Go back up one directory on the ISO
sq: Shko sipër te ISO një drejtori

en: Go back up one directory on the filesystem
sq: Shko sipër te sistem kartelash një drejtori

en: ISO Images
sq: Pamje ISO

en: ISO Master Help
sq: Ndihmë për ISO Master

en: Image Information
sq: Të dhëna Pamjeje

en: Invalid publisher '%s': '%s'
sq: Botues i pavlefshëm '%s': '%s'

en: Invalid volume name '%s': '%s'
sq: Emër vëllimi i pavlefshëm '%s': '%s'

en: Is not visible on image
sq: Nuk është i dukshëm në pamje

en: Is visible on image as '%s'
sq: Është e dukshme si '%s' te pamja

en: It seems that you have made changes to the ISO but haven't saved them. Are you sure you want to close it?
sq: Duket se keni bërë ndryshime te ISO por nuk i keni ruajtur ato. Jeni i sigurtë se doni ta mbyllni?

en: Item selected is not a regular file and cannot be used as a boot record
sq: Objekti i përzgjedhur nuk është kartelë e rregullt dhe nuk përdoret dot si regjistrim nisjeje

en: Location: on original image at 0x%llX
sq: Vendi: te pamja origjinale 0x%llX

en: Location: to be added from '%s'
sq: Vend: për shtesë prej '%s'

en: MDF Images
sq: Pamje MDF

en: NRG Images
sq: Pamje NRG

en: Name
sq: Emër

en: New Directory
sq: Drejtori e Re

en: No boot record read from original or set on image
sq: Nuk u lexua prej origjinalit, e as u caktua në pamje, regjistrim nisjeje

en: No boot to delete
sq: S'ka nisje për fshirje

en: Open Recent
sq: Hap Më të Fundit

en: Options
sq: Mundësi

en: Please select a file in the ISO browser to use as the boot record
sq: Ju lutem përzgjidhni një kartelë prej shfletuesit ISO për ta përdorur si regjistrimin nisës

en: Please select no more than one file in the ISO browser
sq: Ju lutem mos përzgjidhni më shumë se një kartelë prej shfletuesit ISO

en: Please wait while I'm adding the selected items...
sq: Ju lutem prisni ndërkohë që jam duke shtuar objektet e përzgjedhura...

en: Please wait while I'm extracting the selected files...
sq: Ju lutem prisni ndërkohë që jam duke përftuar kartelat e përzgjedhura...

en: Please wait while I'm reading the image...
sq: Ju lutem prisni ndërkohë që po lexoj pamjen...

en: Please wait while I'm saving the new image to disk...
sq: Ju lutem prisni ndërkohë që jam duke ruajtur pamjen e re në disk...

en: Progress
sq:  Përparim

en: Publisher:
sq: Botues:

en: Remove
sq: Hiq

en: Rename
sq: Riemërto

en: Save File
sq: Ruaj Kartelën

en: Save a copy of the boot record
sq: Ruaj një kopje të regjistrimit të nisjes

en: Scan for duplicate files (slow)
sq: Kontrollo për kartela që gjenden dy herë (e ngadaltë)

en: Show _hidden files
sq: Shfaq kartela të _fshehura

en: Size
sq: Madhësi

en: Size: %d bytes
sq: Madhësi: %d bajte

en: Skipping directory entry because cannot handle filename longer than 256 chars
sq: Po e anashkaloj këtë zë drejtorie pasi nuk mund të trajtoj emra kartelash më të gjatë se 256 shenja

en: Skipping directory entry because stat(%s) failed with %d
sq: Po e anashkaloj këtë zë drejtorie pasi stat(%s) dështoi me %d

en: Sort is _case sensitive
sq: Renditja merr parasysh shkronja të mëdha e të vogla

en: Temporary directory
sq: Drejtori e përkohshme

en: The ISO Master window is split in 2 parts:
     - The top file browser shows files and directories on your machine.
     - The bottom file browser shows files and directories on the ISO image.
    
    To open an existing ISO file click on 'File' and 'Open'. To create a new
    ISO file click on 'File' and 'New'.
    
    To add one or more files or directories to the ISO select them in the top
    file browser and click the 'Add to the ISO' button in the middle toolbar.
    
    To extract one or more files or directories from the ISO select them in
    the bottom file browser and click the 'Extract from ISO' button in the
    middle toolbar.
    
    You can also delete files or directories from the ISO and create new
    directories both on the ISO and your local filesystem.
    
    If you select something in the bottom file browser and right-click on it,
    there are several more options available.
    
    Once you made all the changes to the new ISO image, click on 'File' and
    'Save As'. You cannot overwrite the original ISO.
sq: Dritarja e ISO Master-it është e ndarë në 2 pjesë:
     - Shfletuesi i kartelave sipër tregon drejtoritë dhe kartelat në makinën tuaj.
     - Shfletuesi i kartelave poshtë tregon drejtoritë dhe kartelat në pamjen ISO.
    
    Për të hapur një kartelë ISO ekzistuese klikoni mbi 'Pamje' dhe 'Hape'. Për
    të krijuar një kartelë të re ISO klikoni mbi 'Pamje' dhe 'e Re'.
    
    Për të shtuar te ISO-ja një ose më tepër kartela apo drejtori, përzgjidhini te
    shfletuesi i sipërm i kartelave dhe klikoni mbi butonin 'Shto te ISO-ja' te
    paneli i mesit.
    
    Për përftimin e një ose më tepër kartelave apo drejtorive prej ISO-s,
    përzgjidhini prej shfletuesit të poshtëm të kartelave dhe klikoni butonin
    'Përfto prej ISO-s' te paneli i mesit.
    
    Mundeni gjithashtu të fshini prej ISO-s kartela apo drejtori dhe të krijoni
    drejtori të reja si në ISO-n, ashtu edhe në sistemin tuaj vendor të kartelave.
    
    Nëse përzgjidhni diçka te shfletuesi i kartelave më poshtë dhe djathtasklikoni mbi të,
    do të shihni edhe disa mundësi të tjera.
    
    Pasi të keni bërë tërë ndryshimet te pamja e re ISO, klikoni mbi 'Pamje'
    dhe 'Ruaj Si'. Nuk mund të mbishkruani ISO-n origjinale.

en: Use selected file on image (no emulation)
sq: Përdor në pamjen kartelën e përzgjedhur (pa emulim)

en: View
sq: Parje

en: View failed, please check Options/Viewer
sq: Parja dështoi, ju lutem kontrolloni Mundësi/Parës

en: Viewer
sq: Parës

en: Volume name:
sq: Emër volumi:

en: You will have to close and reopen the ISO for this change to take effect
sq: Duhet të mbyllni dhe rihapni ISO-n që të ketë efekt ky ndryshim

en: _Boot Record
sq: _Regjistrim Nisjeje

en: _File
sq: _Kartelë

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Options
sq: _Mundësi

en: _Overview
sq: _Përmbledhje

en: _Sort directories first
sq: _Rendit drejtoritë së pari

en: _Tools
sq: _Mjete

en: _View
sq: P_arje
